У містечку Рожище бібліотека виникла завдяки "Просвіті". За сторінками архівних документів це було в 1920 році. Протокол від 3 травня цього року зазначає, що необхідно відкрити бібліотеку і за користування літературою брати 2 рублі. Пана Гнатюка Івана командирувати у Львів за книгами. Бібліотека тоді передплачувала "Українську трибуну" - 4 примірники, "Вперед" - 3 примірники.

При "Просвіті" існувала бібліотечна комісія, до складу якої входили пан Маліцький і пан Козачук. Починаючи з перших днів створення, бібліотека повинна була звітувати про свою роботу. Так, в звіті за перше півріччя 1923 року, за даними архіву, бібліотекою було придбано 2 томи "Кобзаря", "Історію України" М. Грушевського, один том творів Квітки-Основ'яненка. Всього налічувалось 86 книг. Передплачувалися часописи "Діло", "Земля і воля", "Селянська правда". Документи, що збереглися, підтверджують існування "Просвіти" і її бібліотеки у Рожищі до 1931 року. Подальша доля бібліотеки невідома.

Після Великої Вітчизняної війни бібліотека почала створюватися заново. В книзі "Довідник бібліотекаря" створення районної бібліотеки датується 1945 роком. Архівних документів, які б підтвердили дату створення бібліотеки, не маємо.

Перший документ, який стосується бібліотеки, знайдений нами - це Наказ №2 від 20 лютого 1946 року, за яким була прийнята на роботу Мамчуренко Віра Антонівна. В цей час завідуючою бібліотекою була Саковська Софія Максимівна. 3 вересня 1946 року завідуючою районною бібліотекою стала Черпак (Сєрікова) Євдокія Данилівна, яка пропрацювала в системі до 1983 року. Поруч з Євдокією Данилівною працювали : Давидовська Єлизавета Іванівна, Зоценко Антоніна Іванівна, Гарбовська Любов Тимофіївна, Горовенко Валентина Мартинівна, Ушакова Марія Іванівна, Філюк Ольга Михайлівна. Вони були першими, хто створював районну бібліотеку.

Рік за роком зростав фонд бібліотеки (уже в 1948 році було проведено перший переоблік).

Архівні документи засвідчують, що районна бібліотека була не єдиним центром розповсюдження книги. На території нашого району діяли хати-читальні.

Наказом №32 по Рожищеському районному відділу культури від 10 березня 1977 року "Про централізацію сітки державних масових бібліотек Рожищенського району", згідно наказу №17 по обласному управлінню культури від 8.02.1977р. розпочата централізація сітки державних бібліотек Рожищенського району.

Директором ЦБС призначена Сєрікова Є. Д., заступником директора по роботі з дітьми - Сова К.С., зав. відділом комплектування і обробки літератури - Грибчук С.М., зав. відділом організації і використання єдиного книжкового фонду -Лукашук К.Т., зав. відділом обслуговування - Білич Г.Л., зав. відділом організаційно-методичної та інформаційно-бібліографічної роботи - Шевчук А.Р.

Сьогодні Рожищенська ЦБС налічує 35 бібліотек-філій (31 сільська, 2 міські, ЦРБ, РДБ). Рожищенську ЦБС з 26.09.2008 по 31.12.2021 років очолювала Осипчук Світлана Федорівна. З січня 2022 року Комунальний заклад "Публічна бібліотека" Рожищенської міської ради очолює Підлипна Ілона Левківна.

Штат: 10 бібліотечних працівників, з них - 7 мають вищу спеціальну освіту, 3- базову, 8 спеціалістів працюють понад 20 років.

Фонд становить 29446 примірників, книговидача - 58567 примірників. Щороку бібліотека обслуговує 2942 користувачі.

Довідково-бібліографічний апарат: абетковий і систематичний каталоги, систематична картотека статей, краєзнавча картотека. Картотеки: лауреатів національної премії України імені Тараса Шевченка, назв художніх творів, назв періодичних видань, сценаріїв, літературних портретів.

Районна бібліотека має доступ до мережі Інтернет, яким мають змогу скористатися читачі бібліотеки.

Наша електронна адреса: (rozhyshche_library@ukr.net)

Кiлькiсть переглядiв: 1137