Блог Центральної районної бібліотеки міста Рожище Facebook


Вітаємо зі святом!!!

Шановні бібліотекарі та наші дорогі читачі!
Колектив Рожищенської центральної районної бібліотеки
щиро вітає вас ізВсеукраїнським днем бібліотек!
Бажаємо всім міцного здоров'я, родинного затишку, радісних, світлих днів,
професійнихуспіхів, невичерпної енергії та дружньої підтримки!

Сьогодні у Всеукраїнський день бібліотек працівники районної бібліотеки знайомлять із найактивнішими своїми читачами

ФОТО


«Слава сонцем засіяла…»

В цьому році ми відзначаємо 250 років від дня народження
Івана Петровича Котляревського
(1769-1838 рр.)

Іван Котляревський - український письменник, поет, драматург, засновник нової української літератури, громадський діяч. Його поема "Енеїда" стала першим в українській літературі твором, написаним народною мовою.

Котляревський зробив найвагоміший внесок у становлення сучасної української літературної мови. В умовах занепаду всіх різновидів староукраїнської писемної мови, поема "Енеїда", п'єси "Наталка Полтавка" і "Москаль-чарівник", написані на основі живого усного мовлення, започаткували новий етап формування літературної мови.

З нагоди цієї дати 18 вересня центральна районна бібліотека провела день інформації "В його слові велика сила" для учнів 7-го класу загальноосвітньої школи №2 м. Рожище. Провідний бібліограф ЦРБ Лариса Сеник розповіла про життєвий і творчий шлях ювіляра і представила перегляд літератури "Слава сонцем засіяла...". Вчитель української мови та літератури Алла Новосад доповнила розповідь бібліотекарки цікавими фактами із життя письменника.

ФОТО


"Лицарі української словесності"

Вересень місяць 2019 року багатий на ювілейні дати багатьох гучних імен - людей, які залишили яскравий слід в українській літературі. Особливе місце серед них займають Іван Котляревський (250 років від дня народження), Павло Грабовський (155 років від дня народження), Михайло Коцюбинський (155 років від дня народження), Олександр Довженко (125 років від дня народження), Дмитро Павличко (90 років від дня народження).

Саме з цієї нагоди на абонементі бібліотеки відкрито книжкову виставку "Лицарі української словесності", яка дає можливість познайомитись з творчістю геніїв пера та насолодитись атмосферою почуттів та емоцій.

Запрошуємо до бібліотеки познайомитись особисто з джерелом літературного слова видатних фундаторів української літератури.

/Files/images/104.jpg /Files/images/106.jpg


З Днем Знань!!!

Нема на світі України,
Немає другого Дніпра.
Т. Шевченко

Сьогодні до нас завітали учні 7-х класів ЗОШ № 2 (класні керівники: Новосад Алла Олексіївна, Штиюк Людмила Григорівна) на перший урок "Відкрий для себе Україну!". Діти мали змогу ознайомитися із легендою про Україну, найдивовижнішими місцями та цікавими фактами про нашу державу. Активно відповідали за запитання вікторини "Я знаю Україну". Креативно підійшли до вправи "Коло асоціацій" (розповіли з чим в них асоціюється Україна). Здійснити віртуальну подорож - екскурсію музеєм "Запорізька Січ".

ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ
Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води ...
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.
Любіть Україну у сні й наяву,
вишневу свою Україну,
красу її, вічно живу і нову,
і мову її солов'їну.
Між братніх народів, мов садом рясним,
сіяє вона над віками...
Любіть Україну всім серцем своїм
і всім своїм ділами.
В. Сосюра

ФОТО


Україна вшановує героїв

29 серпня 2019 року Україна вшановує захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави.
З нагоди цієї дати відбувся круглий стіл в бібліотеці для дітей . Районними бібліотеками міста була організована виставка - пам'ять "Герої нашої доби". На заході були присутні голова Рожищенської районної ради, голова Рожищенської районної державної адміністрації, голови міської, сільських рад. Під час заходу були вручені книги "Волинський небесний батальйон" для сімей загиблих героїв. Присутні поклали квіти до пам'ятного знаку "Борцям за волю та незалежність України" і вшанували хвилиною мовчання.

ФОТО


З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, УКРАЇНО!!!

Це моя Україна!
Квітне в полі калина,
Це моя Україна,
Це моя Батьківщина...

Напередодні Дня Незалежності України в нашій бібліотеці протягом тижня було проведено ряд цікавих заходів, а саме: відео-мандри "Усе моє, що зветься Україна", калейдоскоп цікавинок "Країна надзвичайна", а також презентація книжкових виставок "Золотий серпень України" та "Це твоя і моя Україна", де були представлені книги з історії, книги, які розповідають про визначні архітектурні пам'ятки нашої країни, якими ми пишаємось та демонструємо усьому світові. Україна надзвичайно багата чудовими парками і озерами. Ці книги зачарували всіх неповторною красою природи нашої України.
Кожен з присутніх мав змогу перевірити свої знання з історії країни взявши участь у вікторині.
Діти з захопленням розмальовували карту України в кольори, які вони бачили в своїй уяві. Було цікаво, весело, гамірно, адже діти ласували солодощами.

ФОТО


Інноваційний пошук -
основа розвитку сучасної бібліотеки

За такою темою відбувся семінар для бібліотечних працівників району.
Відкрила семінар директор Рожищенської районної бібліотеки Світлана Осипчук з інформацією «Сучасна бібліотека - активний учасник розвитку інформаційного суспільства».
Продовженням виступу директора стала консультація завідувачки відділом обслуговування центральної районної бібліотеки Галини Корнійчук «Створення іміджу сучасної бібліотеки - пріоритетний напрям її розвитку», де вона поділилась досвідом роботи з користувачами з популяризації української сучасної літератури у районній бібліотеці, провела анкетування «Професійні якості бібліотекарів з різним стажем роботи» та презентувала виставку-знайомство «На хвилях нової української сучасної літератури».
Провідний методист Катерина Олексюк виступила з консультацією «Інноваційні підходи до популяризації української книги», надала методичні поради про проведення серед користувачів бібліотек району проектів «Прочитав... І вам раджу», «Книги нашої сім’ї», «З книгою по життю» , «Людина читає», мета яких полягає в утвердженні цінності читання як в малому співтоваристві дітей і дорослих, так і у великому культурному просторі.
Досвідом з популяризації української художньої літератури ділились: Світлана Матвійчук – заступник директора по роботі з дітьми, Валентина Саванюк – бібліотекар Вічинівської бібліотеки-філії, Марія Лебедич – завідувачка Дубищенської бібліотеки-філії, Інна Скубюк - завідувачка Топільненською бібліотекою-філією. Валентина Герасимяк – директор комунального закладу «Копачівкська ОТГ» поділилися досвідом роботи бібліотек у сучасному просторі своєї сільської громади.

Практичні заняття розпочалися у бібліотеці – філії села Пожарки. Завідувачка бібліотекою Валентина Захарчук презентувала книжково - тематичну експозицію «Село, моє рідне село», та провела краєзнавчий день, в рамках якого бібліотекарі побували у храмі адвентистів сьомого дня, віртуально подорожували сторінками історії нашого району та кращими бібліотеками світу.

ФОТО


Навчаються бібліотекарі

В приміщенні читальної зали центральної районної бібліотеки відбулось чергове навчання бібліотечних фахівців в форматі Днів завідувачів філіями. У вступному слові директор ЦБС Світлана Осипчук наголосила, що сьогодні здійснюються активні пошуки оптимальних моделей розвитку бібліотек, адже сучасна публічна бібліотека має посідати важливе місце в інфраструктурі знань та соціокультурному просторі країни. Зміни, що проходять в країні, децентралізація змінюють роль і місце бібліотек в суспільстві, ставлять нові завдання. Зважаючи на те, що в бібліотеках країни сьогодні активно впроваджується Універсальна десяткова класифікація (УДК) згідно Постанови КМУ № 177 від 22.03.2017 р., то ця тема стала ключовою в програмі навчань.

ФОТО


"Конституція держави - знаменна подія в історії України"

Я - українець. Є у мене право
На рідну мову та свою державу,
На гордий прапор золотисто-синій
На щастя жити у такій країні.
Я - українець. Право знати маю
Про тих, кого героями вважаю,
Що людство рятували від руїни,-
Синів і дочок, гідних України.
Я - українець. Хочу право мати
Завжди усе, що думаю, казати,
На незалежну та міцну державу.
На все, що гарантоване по праву.
Я - українець. І моє це право
Любити землю горду й величаву
Та дух свободи набирати в груди
Я - українець. Був ним, є і буду!

А. Литвин

28 червня - День Конституції України

З нагоди державного свята у бібліотеці пройшла історична одина "Конституція держави - знаменна подія в історії України". Під час заходу провідний бібліотекар відділу обслуговування Любов Плохотюк провела слайд - бесіду та презентувала книжкову виставку та по даній темі. А ще учасники заходу (а ними стали учні Рожищенської загальноосвітньої школи № 2) порадували правильними відповідями на запитання вікторини "Чи знаю я свою країну?"

ФОТО


Книга - найкращий подарунок для бібліотеки

Сьогодні фонд центральної районної бібліотеки поповнився ще однією краєзнавчою книгою. Автор - наш земляк краєзнавець Леонід Козярчук подарував бібліотеці свою нову книгу "Польсько - український конфлікт 1943 р. на межі Рожищенського та Ківерцівського районів Волинської області"із власним автографом.

Ми щиро вдячні Леоніду Леонідовичу за такий цінний подарунок! І певні, що презентація цієї книги пройде саме у нашій бібліотеці!

ФОТО


2019 рік оголошено роком Китаю в Україні

Для користувачів бібліотеки організовано інформаційний куточок "Що ти знаєш про Китай?"

ФОТО


18 травня - День Європи в Україні

З нагоди цієї дати для користувачів бібліотеки було організовано перегляд літератури "Європейський вибір України".

ФОТО


Звучали поезії Олександра Богачука

16 травня працівники Центральної районної бібліотеки взяли участь у тематичному заході "Я пісням дарую крила" (до 25-річчя від дня смерті волинського поета Олександра Богачука), який відбувся в КУ "Рожищенський районний історико-краєзнавчий музей". Бібліотекарі організували добірку творів поета та зачитали його вірші. Прозвучали поезії: "Рідне слово", "Якщо ти син своєї Батьківщини", "Україна".

ФОТО


"Українські вишиванки, наче райдуги світанки"

В Україні відзначають День вишиванки. Сьогодні у центральній районній бібліотеці відбулося Вишиванкове паті "Українські вишиванки, наче райдуги світанки". Виставка- інсталяція буде діяти до наступного тижня.

Запрошуємо усіх відвідати!

ФОТО


"Хай пам'ять про війну нас всіх єднає"


Схиляємо голови низько,
Щоб шану героям-солдатам віддать.
На вічних постах стоять обеліски,
В полях обеліски стоять.

9 травня - День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Сімдесят чотири роки тому радянські війська у героїчній борні підняли червоний стяг над Берліном та принесли світу довгоочікувану перемогу. Ця дата залишиться найвеличнішим спомином у серці кожного громадянина України. Адже саме Україна зазнала найбільших жертв і руйнувань у Другій світовій війні. Минають десятиліття..., народжуються і виростають нові покоління. Але в пам'яті народній ніколи не згасне подвиг тих, хто боровся і поліг за визволення рідної землі.

/Files/images/100_84.jpg

Напередодні Дня Перемоги працівники бібліотеки відвідали мешканку міста Рожище Ольгу Іванівну Іволгу - дружину ветерана Другої світової війни, майора, артилериста Петра Васильовича Іволги, щоб привітати зі святом і поспілкуватися.
Їз хвилюванням жінка розповіла про своє життя. Сама родом із Чернігівщини. Вийшла заміж за односельчанина Петра Іволгу, який обрав професію військового, а вона - нелегку долю дружини військового. З 1938 по 1956 роки Петро Васильович перебував на військовій службі. Пройшов всю війну з 1941 по 1945 роки. З 1956 року у званні майора звільнився з лав Радянської Армії в запас і працював у Рожищенському військкоматі.
Ольга Іванівна уже в поважному віці - нині їй 92 роки, проте вона має чудову пам'ять і є дуже цікавим співрозмовником. З теплотою і любов'ю згадує свого чоловіка, минулі літа. Хоча їй було нелегко: домашнє вогнище доводилося оберігати самій, бо чоловік був постійно на службі. Згадувала свого брата Григорія, який також служив у морфлоті, потрапив у полон, помер у концтаборі.
Незважаючи на життєві труднощі, пані Ольга і до нині сповнена оптимізму і з радістю приймає гостей/друзів, які часто бувають у її оселі, бо приходять допомогти і поспілкуватися.

ФОТО


Вшанували загиблих воїнів

У День пам'яті та примирення бібліотекарі взяли участь у панахиді, яка відбулася біля Обеліска Слави воїнам Другої світової війни у місті Рожище.

ФОТО


День професійного спілкування

Днями у центральній районній бібліотеці відбувся черговий день професійного спілкування бібліотечних працівників Рожищенської районної централізованої бібліотечної системи на якому розглянуто актуальні питання роботи бібліотек, надано консультації бібліотекарям працівниками ЦРБ. Родзинкою дня стала презентація виставок-інсталяцій підготовлених бібліотекарями сільських філій :Ларисою Новак (с.Мильськ) - Книга в кадрі, Валентиною Саванюк (с.Вічині) - Бібліотека Шевченківського комітету, Тетяною Ярощук (с. Береськ) - Зустрічаємо Великдень.Працівники бібліотек отримали чергову партію нових книг.


ФОТО


"Праведник, який змусив світ шанувати Україну"

20 березня виповнилося 380 років від дня народження українського військового,політичного і державного діяча, гетьмана Війська Запорозького Івана Степановича Мазепи.

Сьогодні 28 березня 2019 року відбувся історичний екскурс "Гетьман Іван Мазепа" - спільний захід Рожищенської центральної районної бібліотеки та районного історико-краєзнавчого музею.

Під час вступного слова директор музею Наталія Патійчук зауважила, що "довгі століття Мазепа згадувався з тавром "зрадник". В той же час він є найвідомішим в Європі та Америці гетьманом України. Йому присвячено 186 гравюр, 42 картини, 22 музичних твори, 17 літературних творів, 6 скульптур".- наголосила Наталія Ігорівна. Постать Івана Мазепи - одна із найзагадковіших з і найсуперечливіших - викликає неабиякий інтерес і в українській, і у світовій літературі. Ім'я та діяльність Івана Мазепи завжди привертали і привертають увагу багатьох істориків, критиків, літературознавців, письменників.

Відкриваючи презентацію книжкової виставки "Праведник, який змусив світ шанувати Україну", завідувачка відділом обслуговування Центральної районної бібліотеки Галина Корнійчук продекламувала вірш Леоніда Федорука "Іван Степанович Мазепа. Хто він?" По тому вона докладно розповіла про видання, представлені на виставці, які висвітлюють життя і діяльність Івана Мазепи.

Завідувач основним видом діяльності музею Роман Трофимчук цікаво і захоплююче розповів учасникам заходу про роль видатного українця Івана Мазепи в історії України. Зокрема, він ознайомив всіх із сторінками його біографії та детальніше зупинився на громадсько-політичній діяльності.

Щоб доповнити отримані знання під час історичного екскурсу, було продемонстровано короткометражний фільм "Гетьман Іван Мазепа", після якого присутні охоче брали участь в обговоренні, ділились власною інформацією про видатного Гетьмана України.

ФОТО


"КНИГА ВАШОГО ФОРМАТУ"

Кожна нова книга у бібліотеці - це подія, це завжди таємниця і знайомство, здатне принести ні з чим незрівнянне задоволення. Сьогодні в центральній районній бібліотеці проходитьДень нової книги, метою якого - ознайомити користувачів з новинками літератури, які надійшли у бібліотеку. Протягом всього дня відвідувачі бібліотеки ознайомляться з книжковою виставкою "Книга вашого формату" та експрес - інформацією про новинки літератури "Книги сучасних українських авторів". На книжковій виставці представлена сучасна українська проза, фантастика, історичні романи, світові бестселери тощо.

ЗАПРОШУЄМО ВСІХ ДО НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ І СПОДІВАЄМОСЯ,
ЩО ВИ ЗНАЙДЕТЕ ДЛЯ СЕБЕ БАГАТО ЦІКАВОЇ ЛІТЕРАТУРИ!

ФОТО


АКЦІЯ "ВІЛЬНА КНИЖКОВА ШАФА" ТРИВАЄ!!!

У МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЩАСТЯ, на акцію "Вільна книжкова шафа", що проходить у центральній районній бібліотеці,відгукнулася мешканка міста Рожище ВІНСЬКА ОЛЬГА, яка подарувала бібліотеці 40! власних книг, і тим самим привітала бібліотекарів та читачів зі святом. Адже кожна нова книга для бібліотекаря та й усіх поціновувачів книги - це справжнє щастя!

МИ ЩИРО ДЯКУЄМО ЗА ПОДАРУНОК І ЗАПРОШУЄМО МЕШКАНЦІВ МІСТА НЕ ВИКИДАТИ КНИГИ,А ПРИНЕСТИ ЇХ У БІБЛІОТЕКУ!!!

/Files/images/100_78.jpg /Files/images/100_77.jpg


"Живе в народі пам'ять вічна"

Під такою назвою для читачів бібліотеки організована тематична поличка, присвячена 75-річчю визволення міста Рожище від фашистських загарбників.

ФОТО


Шляхетні українки

Центральна районна бібліотека запрошує читачів ознайомитись із життям шляхетних українок, дізнатися про долі відомих жінок, які вклали вагомий внесок в розвиток історії від стародавніх часів і до наших днів.

Виставка "Шляхетні українки" розкриває перед читачами плеяду видатних, неповторних і безперечно талановитих особистостей - жінок.

ТОЖ ЗАВІТАЙТЕ ДО НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ!

На нашій виставці ви знайдете і відкриєте для себе багато таємниць минулого.Представлена література розкриває різноманітну жіночу сутність, адже жінкам під силу великі справи.

/Files/images/100_76.jpg


І знову читаємо "Кобзаря"

У центральній районній бібліотеці тривають Шевченківські дні

На засідання літературно-мистецької вітальні "Світ прекрасного" завітали активні її учасники - учні 6-го класу загальноосвітньої школи №2 м. Рожище (класний керівник Алла Новосад). Діти прийшли, щоб більше дізнатися про Тараса Григоровича Шевченка, а також почитати улюблені вірші, написані великим українцем.

У майстерному виконанні школярів прозвучали : "Мені тринадцятий минало", "Думи мої, думи мої", "Тече вода з-під явора", "Якби ви знали, паничі", "І золотої й дорогої", "Мені однаково чи буду..", "Заповіт", "Думка" та інші.

Після перегляду фільму "Край, де народився геній" діти активно відповідали на запитання вікторини "Чи знаю я Шевченка?", і цим самим продемонстрували відмінні знання творчості поета. А далі присутні ознайомилися із книжковою виставкою "Твоя слава, Кобзарю, не вмре, не загине" та сфотографувалися на згадку.

ФОТО


Червона рута цвістиме вічно

...Ти ніс свою зірку яскравим життям, хоч коротким.
Мов долю жадану, ти ніс в свій омріяний дім.
І завжди святково звучатимуть тут твої кроки,
Й жива українців любов є печаттю на серці твоїм!
Н. Кушнір "Пам'яті Івасюка"

4 березня 2019 року геніальному композитору, поету, музиканту, Герою України Володимиру Івасюку виповнилося б 70 років.

З нагоди цієї дати в рамках літературно-мистецької вітальні "Світ прекрасного" відбувся День інформації "Червона рута цвістиме вічно".

Захід був організований спільно з учасниками вітальні - учнями Рожищенської загальноосвітньої школи № 2 ( класний керівник Алла Новосад).

Ведуча провідний бібліограф ЦРБ Лариса Сеник ознайомила присутніх із життям та творчістю композитора та запропонувала переглянути фільм "Історія без цензури. Володимир Івасюк - оберіг української пісні".

Класний керівник зачитала вислови рідних, друзів, колег, педагогів про Володимира Івасюка. "Для Володимира Івасюка основою життя була творчість і праця. Він спішив творити, він викрешував іскри свого таланту й запалював людські серця. Володя завжди залишався громадянином... Бо він знав, з якого він коріння, і завжди це світилося в нім. Він дав урок сучасникам, своїм ровесникам, як треба оберігати своє й не потрапляти під хвилинне затуманення чужим. Завжди стояв на тій позиції, що не варто ходити за тридев'ять земель, за далекі моря шукати щось нове, а шукати тут, біля свого першоджерела. І бути достойним того джерела.,- процитувала відомого волинського співака Василя Зінкевича Алла Олексіївна.

Хвилюючими були спогади Ольги Михайлівни Пироганич - директора школи, студентські роки якої припали якраз на той трагічний 1979 рік, коли радянський режим розправився із незламним українським композитором.

А далі у відеозапису звучали пісні Володимира Івасюка: "Червона рута", "Я піду в далекі гори", "Водограй", "Балада про дві скрипки", "Пісня буде поміж нас". І діти, і вчителі, і бібліотекарі усі разом підспівували відомим співакам.

На завершення заходу ведуча презентувала книжкову виставку "Пісня буде поміж нас".

ФОТО


"Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я"

У нашім залі на столі
Портрет стоїть у рамі.
Він всім знайомий -
І мені, і татові, і мамі.
З портрета дивиться на нас
Землячка - поетеса.
Це гордість нашої землі,
НЕСКОРЕНА, НЕЗЛАМНА ЛЕСЯ

25 лютого 2019 року виповнилося 148 років від дня народження великої української поетеси Лесі Українки.

З нагоди цієї дати у центральній районній бібліотеці відбулося чергове засідання літературно-мистецької вітальні "Світ прекрасного". Сьогодні до роботи вітальні долучилися найменші наші учасники - учні 1-3-х класів Рожищенської загальноосвітньої школи №2 (група продовженого дня, вчитель Ірина Сучко). Дітки прийшли у бібліотеку, щоб почитати свої улюблені вірші Лесі Українки.

Ведуча Галина Корнійчук познайомила присутніх з життям і творчістю відомої землячки. Діти переглянути відеофільми: "Дитячі роки Лесі Українки", "До мого фортепіано", "Оповідання "Три метелики", мультфільм "Біда навчить" та відеоролик на слова Лесі Українки "Давня весна".

Далі твори Лесі Українки прозвучали у майстерному виконанні Хмелюк Дарини, Виноградової Дарини, Данчук Віри та Вічалковського Артема.

На завершення зустрічі учасники засідання ознайомилися із книжковою виставкою "Вінок любові ми несем тобі".

ФОТО


"Реквієм Небесній Сотні"

Мамо, не плач. Я повернусь весною,
У шибку пташиною вдарюсь твою,
Прийду на світанні в садок із росою,
А, може, дощем на поріг упаду.
Голубко, не плач. Так судилося, ненько,
Вже слово, матусю, не буде моїм.
Прийду і попрошуся в сон твій тихенько,
Розкажу, як мається в домі новім...
Мені колискову ангел співає
І рана смертельна уже не болить.
Ти знаєш, матусю, й тут сумно буває
Душа за тобою, рідненька, щемить.
Мамочко, вибач за чорну хустину,
За те, що віднині будеш сама.
Тебе я люблю. І люблю Україну
Вона, як і ти, була в мене одна.
Оксана Максимишин-Корабель

У центральній районній бібліотеці відбувся патріотичний урок "Реквієм Небесній Сотні".Захід був організований для учнів 10 -х класів Рожищенської загальноосвітньої школи № 2 (класні керівники Валентина Замлинна та Тетяна Строчко).

ФОТО


"Стан та перспективи діяльності бібліотек району у 2019 році"

Під такою назвою у Рожищенській центральній районній бібліотеці пройшов День професійного спілкування бібліотекарів.

ФОТО


УВАГА! УВАГА! УВАГА!
У БІБЛІОТЕЦІ ДІЄ
"ВІЛЬНА КНИЖКОВА ШАФА"

Запрошуємо усіх користувачів бібліотеки та мешканців міста Рожище долучитися до цієї акції! Якщо Ви звільняєте свої домашні книжкові полиці, то не викидайте книги, а принесіть їх у бібліотеку - дайте можливість насолодитися читанням іншим книголюбам.

Протягом місяця нашій бібліотеці дарували книги (особисто приносили читачі, приходили поштою, дарували самі автори).

ДУЖЕ ДЯКУЄМО усім, хто уже поповнив наш фонд новою літературою! ЗАПРОШУЄМО усіх бажаючих ознайомитися із новими надходженнями.ПРИХОДЬТЕ, ЧИТАЙТЕ ТА ДАРУЙТЕ! ДЯКУЄМО ЩО ВИ З НАМИ!

ФОТО


"Солдат війни не вибирає"

Чому дітей наших забрали?
За що в чужу війну втягли.
З призову в бойню ту загнали.
Як ви посміли? Як могли?

Чужа війна, чужа країна.
Залиті кров'ю ордени.
Осиротілая родина
До Бога звернені мольби...

Вже не розрадить материне горе,
Не висушить пролитих сліз.
Застигла кров в скелястих горах.
Та пам'ятний посмертний обеліск...

Ганна Станіславська

15 лютого 2019 року минає 30 років з дня виведення обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану.

З нагоди цієї дати у бібліотеці відбулася година-вшанування "Солдат війни не вибирає".

На захід були запрошені голова Рожищенської районної Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Анатолій Євгенович Шульгач, вчитель історії, директор Рожищенської загальноосвітньої школи №1 Мирослав Миколайович Максимюк та учні 9-го класу даної школи.
"Афганська війна назавжди залишиться болем у серці нашого народу, тому сьогодні ми запросили вас, школярів, щоб розповісти, що то була за війна, і вшанувати пам'ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів, в тому числі і наших хлопців-земляків: Івана Левчука із села Незвір, Юрія Троцюка із Доросинь, Миколи Карпця із села Топільно та Володимира Тананайко із Літогоща. Вони виконали свій військовий обов'язок, заплативши своїм життям. Ми не маємо права про це забувати",- наголосила ведуча заходу Галина Корнійчук і запросила присутніх вшанувати пам'ять загиблих хвилиною мовчання.
Хвилюючими були спогади ветерана Анатолія Євгеновича Шульгача, який пройшов нелегкими стежками тієї жорстокої, чужої війни. Із цікавістю слухали школярі його розповідь. Потім переглянули відеофільм "Хроніки війни в Афганістані (1979-1989)".
У майстерному виконанні методиста РД "Просвіта" Наталії Марценюк прозвучав вірш про Афганістан.
На завершення заходу ведучі презентували книжкову виставку "Ціна чужої війни".

ФОТО


Робота в системі ЕСМаР


В січні в Рожищенській районній бібліотеці було проведено практикум «Робота бібліотек в системі ЕСМаР» з працівниками сільських книгозбірень.
Провідний методист централізованої бібліотечної системи Катерина Олексюк акцентувала увагу на основних етапах звітності бібліотечних установ за 2018 рік. Учасникам практикуму було запропоновано змістовну консультацію «Основні завдання звіту бібліотеки» та проведено практичне навчання. Як результат, кожен учасник практикуму за участю методиста здав електронний звіт про роботу бібліотеки за 2018 рік та мав можливість детальніше ознайомитись із електронною системою ЕСМаР.
Практикум традиційно закінчився творчим спілкуванням працівників, в ході якого було висловлено міркування про подальшу роботу бібліотек в цьому році.

ФОТО


"Нам не забути славу Крут"

101 рік тому, 29 січня 1918 -го року, відбувся п'ятигодинний бій під Крутами. Ця подія для українців не тільки пам'ятна, але й доволі значима. Бо це - яскраве свідчення захисту України як держави. Захисту ціною не життя, а смерті. Більше того, проти московського окупанта стали юнаки, яким би ще жити і які свідомо полягли за Україну. У цій нерівній боротьбі загинули три сотні гімназистів, студентів і юнкерів, що захищали Київ від шеститисячної більшовицької армії під командуванням Муравйова.

З нагоди цієї дати у центральній районній бібліотеці була презентована книжкова виставка "Нам не забути славу Крут" (до Дня пам'яті Героїв Крут)

ФОТО


"Спадщина виживання"

Це Голокост - всього одне лиш слово,
Та його сенс - пекучий болі жар,
Вбивали всіх!..старого і малого,
І мало хто життя порятував...

27 січня в усьому світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

Голокост - (з англ. holocaust) - термін, яким світова історіографія називає геноцид євреїв, здійснюваний нацистами в роки Другої світової війни. Голокост був втіленням гітлерівської політики "остаточного розв'язання єврейського питання". Єврейські громади було знищено фактично в усіх країнах Європи, окупованих гітлерівцями, крім Данії та Італії. Євреїв або ж одразу масово розстрілювали, або спочатку "концентрували" в гетто, а потім відправляли до таборів смерті Освенцім, Майданек, Хелмно, Белжец, Собібор, Треблінка.

З приводу Дня пам'яті жертв Голокосту працівниками відділу обслуговування Рожищенської центральної районної бібліотеки для користувачів бібліотеки була організована тематична полиця "Спадщина виживання".

ФОТО


"З когорти великих українців"

З його ім'ям пов'язана ціла епоха. Його іменем називають вулиці і проспекти, поважають і ненавидять водночас, знаючи лише те, що про нього писалося в підручниках з історії України. Ті, хто живе на його малій батьківщині, гордо кличуть себе "бандерівцями".

Нинішнього року на державному рівні українці відзначили 110-ту річницю від дня народження Степана Андрійовича Бандери - українського політичного діяча, одного із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху ХХ століття, після розколу Організації українських націоналістів - голова Проводу ОУН-Б. З нагоди цієї дати у центральній районній бібліотеці для читачів організована тематична поличка "З когорти великих українців"

ФОТО


Маскувальна сітка для наших захисників

У бібліотеці проходила акція "Патріотів рученята захистити хочуть тата". Бібліотекарі разом із читачами-дітьми плели маскувальну сітку для військових Збройних Сил України. Ми щиро дякуємо нашим помічникам - учням Рожищенської ЗОШ № 2! Уже готову сплетену сітку бібліотекарі передали для українських воїнів в зону ООС.

ФОТО


"Вона - наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна"

Єднайся, рідна Україно!
Єднайся, Північ, Південь, Захід, Схід!
Єднаймось, браття українці!
Поки живий вкраїнський рід!
Ви пам'ятайте, рідні браття -
Що сильні ми лише тоді,
Коли зіллємось воєдино,
Тоді загинуть вороги!

З нагоди Дня Соборності України у центральній районній бібліотеці відбувся історичний урок єднання "Вона - наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна"Захід був організований спільно із учнями восьмих класів Рожищенської загальноосвітньої школи № 2 (класні керівники Ліснічук Тетяна, Свиридюк Тетяна). Ведучі заходу Галина Антонюк та Галина Корнійчук розповіли учням про історичні події 1919 року. Далі присутні переглянули відеоролик Акт Злуки 22 січня 1919 року, ознайомилися із книжковою виставкою "На шляху до Соборної України" та послухали вірші про Україну у майстерному виконанні Міненко Софії, Брук Орисі, Криворучко Ірини, Матящук Ірини.

ФОТО


Вшануймо пам'ять "кіборгів"...

19 та 20 січня 2015 року внаслідок підриву терміналу Донецького аеропорту.Україна втратила п'ятдесят одного захисника. 16 січня з ініціативи самих "кіборгів", які пройшли через 242 - денне пекло, відзначається День захисника ДАПу та вшановується пам'ять загиблих побратимів. Кіборги вистояли, не вистояв бетон. Вічна пам'ять усім, хто віддав життя за Україну...
Одним із захисників Донецького аеропорту був уродженець села Тристень Рожищенського району Смолярчук Василь Іванович.

/Files/images/100_71.jpg

Мобілізований 19 серпня 2014 року, солдат 3-го батальойону 80-ї окремої аеромобільної бригади, стрілець. З листопада перебував у зоні бойових дій.

19 січня 2015 - го (у віці 34 років) загинув під час оборони аеропорту Донецька. Група, у складі якої був Василь, мала завдання доставити до нового терміналу зенітну установку - була необхідна для зачистки верхніх поверхів будівлі від терористів. В умовах обмеженої видимості та безперервних гранатометних обстрілів МТ-ЛБ згорів цілком. Після вибуху та утворення завалів у новому терміналі аеропорту доля Василя була невідомою. Через місяць Василя Смолярчука вдалося вивезти із ДАП. Впізнаний за експертизою ДНК, 30 квітня 2015-го з Василем порощалися у Рожищах, 1 травня похований у селі Тристень. За особисту мужність і героїзм нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно).


Чорний біль полину

З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС в центральну районну бібліотеку завітали ліквідатори району. Вони мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою "Чорний біль полину", а також за чашкою гарячого чаю в теплій, дружній атмосфері поспілкувалися, згадати Чорнобиль та тих, кого вже немає, обговорили наболілі проблеми.

ФОТО


"Адміністративна реформа і бібліотеки - нові виклики - нові орієнтири - нові рішення"

Під такою назвою у центральній районній бібліотеці пройшов семінар для бібліотекарів району. Приємно, що у семінарі взяли участь бібліотекарі Копачівської ОТГ.

ФОТО


"Патріотів юних рученята захистити хочуть тата"

У бібліотеці розпочалася благодійна акція "Патріотів юних рученята захистити хочуть тата". Бібліотекарі разом із активними читачами - дітьми, розпочали плести маскувальну сітку для військових Збройних Сил України.

Сьогодні до акції долучилися учні 6-Б класу Рожищенської ЗОШ №2, а саме Безверха Софія, Матвійчук Максим, Войтович Олександр, Герасимяк Юрій, Климчук Станіслав (класний керівник Алла Новосад).

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до акції!

ФОТО


"Права. Гарантії. Захист"

10 грудня стартував Всеукраїнський тиждень права.

Відбулося чергове засідання клубу за інтересами "Між нам жінками". На зустріч були запрошенні працівники Головного територіального управління юстиції у Волинській області: начальник відділу розгляду звернень та забезпечення комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Вікторія Пирога та заступник начальника Леся Романенко. У невимушеній атмосфері відбулося спілкування гостей та учасників клубу.

ФОТО


Творча зустріч із Надією Гуменюк

У бібліотеці відбулася зустріч з волинською письменницею, журналісткою, поетесою, автором прозових та публіцистичних творів, членом Національної спілки письменників України, лауреатом премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки та інших літературних премій Надією Гуменюк.

У її творчому добутку чотири десятки книжок, відзначених низкою престижних премій: імені Олександра Олеся, імені родини Косачів, імені Агатангела Кримського, "Благовіст", "Звук павутини", "Глиняний кіт" та інших. Переможець багатьох конкурсів та рейтингів. Володар Гран-прі Міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова" (за роман "Вересові меди").

Авторка презентувала власні книги: "Квіти на снігу" ("Янгол у сірому"), "Дожити до весни", "Етюд із метеликом" та книги Володимира Лиса "Стара холера", "Століття Якова", "І прибуде суддя".

Як стверджує письменниця, за останні десятиріччя українська література помітно еволюціонувала, свідомість людей змінилася, стала більш патріотичною. Якщо раніше важко було достукатися до видавництв із творами, у яких описується наша волинська тематика, то тепер вона бажана, її хочуть читати. Про свої книги вона розповідає з живим інтересом, каже, що для багатьох людей вони стали справжнім відкриттям, та й їй особисто дозволили дізнатися дуже багато цікавого.

Головний герой останніх книг Надії Гуменюк - сильна, вольова людина, у більшості жінка та її історії, які мало нагадують жіночі мелодрами. Вони описують радше трагічну жіночу долю, людське життєлюбство, боротьбу з перешкодами, часом каліцтвами.

На заході прозвучала пісня "Світ любові" на слова Надії Гуменюк, у виконанні Валентини Добровольської. Потому усі бажаючі змогли придбати книги з автографом автора.

ФОТО


"Видатні просвітяни та діячі української культури"

Цього року виповнюється 150 років з часу заснування Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т. Шевченка.

Всеукраїнське товариство "Просвіта" є однією з найстаріших громадських організацій, яка відіграла вирішальну роль у збереженні української нації, протидіяла процесам денаціоналізації України, виступала за збереження її культури, мови та історії. На зламі двох віків товариство демонструвало духовну єдність українців. Осередки "Просвіти" здійснювали свою діяльність на Галичині, Наддніпрянщині, Кубані, і навіть на далекосхідному Зеленому Клині та Сполучених Штатах Америки.

В різні часи участь в діяльності товариства брали Андрій Шептицький, Михайло Грушевський, Леся Україка, Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Юрій Федькович та багато інших видатних українців.

Саме цій даті присвячено перегляд літератури "Видатні просвітяни та діячі української культури". Документи, які представлені на розсуд читачів висвітлюють здобутки товариства "Просвіта" на ниві утвердження української національної ідеї, розвитку національної культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

ФОТО


"Оспіваний Майдан"

У чистім небі жайвора пісні
В блакитні далі линуть безупинно...
Ще ніби вчора в чорному вогні
Палав Майдан тривожної години.

Вони не стріли юної весни,
Під стягом лицарі - сини
Ішли сміливо лицарі - сини
За Україну - неньку непохитно.
..........................................................
В блакить небес, у зоряні світи
Злетіли тихо душі - соколята...
Щоб у піснях лишитись назавжди
І Україну славою вінчати!
("Лицарі України")

21 листопада - День Гідності і Свободи

У цей день ми віддаємо шану патріотизму та мужності громадян, які восени 2004 року, у листопаді 2013 - лютому 2014 році постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та європейського вибору.

Революція Гідності, яка поклала початок невідворотних змін у нашій країні, відбулася п'ять років тому, але в нашу пам'ять навічно врізалися емоції і відчуття, які були з нею пов'язані. Надія, прагнення, неспокій, хвилювання, обурення, рішучість, страх, біль, співпереживання, гнів, гордість... кожен виражав ці емоції по-своєму, і там, на Майдані, були люди, які свої відчуття виливали в музиці. Вона завдяки музикантам щодня підтримувала тисячі протестуючих, ішла з ними поруч, і здавалося, творила дива. Вона давала той нерв, який піднімав і вів за собою іще тисячі й тисячі. Її стали називати "Музикою нескорених". Відтак у ці дні про музику Революції гідності вирішили нагадати і ми.

У бібліотеці відбувся хроніко - документальний репортаж"Оспіваний Майдан".Ведучі Галина Корнійчук та Галина Антонюк розповіли присутнім про учасників ЄвромайдануРуслану Лижичко, Святослава Вакарчука, Марію Бурмаку, Івана Леньо і Kozak System, Олександра Ярмола і гурт "Гайдамаки", Фому і "Мандри", Олега Собчука і "СКАЙ", Піккардійську терцію".

Учасники заходу із щирим хвилюванням слухали виступ ведучих, та переглянули відеоролики "Руслана виконує Гімн України на Майдані", "Океан Ельзи, концерт на Євромайдані". Неймовірні кадри, " Марія Бурмака - Він іде по воді", "Музиканти проти режиму - Брат за брата", "Гайдамаки - Дерев'яні щити", "Мандри - Не спи, моя рідна земля", "С. К. А. Й. Ми прагнемо змін", "Піккардійська терція - Гей, плине кача".
Захід був організований для учнів 9-го класу Рожищенської загальоно-освітньої школи № 3 (класний керівник Галина Гром) та читачів бібліотеки.

ФОТО


Презентація книги Андрія Бондарчука

Запалимо свічки, хвилиною мовчання
Пом'янемо всіх жертв отих страшних часів,
Коли кремлівський кат удався до знущання
Щоб знищити народ із українських сіл.

Подумай і згадай, заплющ на хвильку очі,
Побач слабких дітей, що ловлять ховрахів,
Бо немічні батьки не піднялися з ночі,
І нікому спекти оладки без муки.

Відчуй їх біль і страх... І холод у будинках,
Як їх крихкі тіла зігрітись не могли,
Який то був їм скарб - знайти якусь морквинку,
Що дивом збереглась, залишившись в землі.

О, мій святий народ, понівечений катом,
Зазнавши руйнувань, всіх воєн, що були,
Ти витримав Сибір, і табори, і страти,
І цей Голодомор...і ти іще живий?..
Людмила Васильєва


У бібліотеці відбулася зустріч із відомим громадським діячем, організатором багатьох культурно - просвітницьких проектів, журналістом, краєзнавцем, автором книги "Україна. Голодомор 1946-1947 років: непокараний злочин, забуте добро"Андрієм Бондарчуком,

Ця книга пам'яті - як данина жертвам Голодомору. Видання розповідає про післявоєнну трагедію і тихий моральний подвиг населення Західної України, яке рятувало мільйони голодуючих зі Сходу, Півдня, Центру України та прилеглих областей Росії.

Андрій Іванович, як корінний волинянин, був свідком впровадження більшовицького механізму нищення села, знає, що таке голод, бачив "ощасливлених" совєцьким раєм українців, і вважає, що аби час не поглинув забуттям ті трагічні події, мусить поділитися своїми спогадами із молодим поколінням. Щоб знали і пам'ятали.

Презентація книги"Україна. Голодомор 1946-1947 років: непокараний злочин, забуте добро" була організована дляучнів Рожищенської загальноосвітньої школи №2 (вчитель історії Людмила Кучеренко) та читачів бібліотеки.

ФОТО


"Становлення діяльності Народного Руху в Рожищенському районі"

У центральній районній бібліотеці під час проведення методичного дня відбулася презентація книги професора кафедри політології та державного управління, доктора політичних наук Валентина Малиновського "Становлення і діяльність Народного Руху в Рожищенському районі". Бібліотечні працівники поспілкувалися з автором книги і отримали примірник книги з автографом в кожну бібліотеку району.

ФОТО


"Батуринська трагедія: злочин часу"

Шепочуть вітри про минуле,
Гуде над могилами дзвін.
Батурин, Батурин, Батурин!
Як символ для всіх поколінь.

Вадим Залізний

Батурин займає особливе місце в історії України. І не лише тому, що впродовж майже півстоліття був гетьманською столицею, а й тому, що став українською Голгофою, символом непокори українського народу чужоземному поневолюванню.

В листопадові дні 1708 року Олександр Меньшиков підступав до Батурина з чіткими намірами покарати гетьмана Івана Мазепу за те, що той насмілився підняти прапор боротьби за свободу України. На жаль, Меньшиков досяг свого, спаливши гетьманську столицю та перебивши її мешканців і оборонців.

Страшна січа позбавила життя всіх - від старих до малих. Їх кололи, різали, розпинали, закопували живцем... 14 тисяч людей полягло того дня. На ошатних міських вуличках, де ще напередодні нестримно палахкотіла осінь, заярів вогонь...

Батурин став пусткою аби відродитися і повернути втрачений статус міста.

Є сила, потужніша за час і за історію, яку можна потім і переписати. Саме так, став зрадником в очах нащадків гетьман Іван Мазепа. Його піддали анафемі, тому що найпростіший шлях показати правду навиворіт - дескридитувати ідею. Та жодним чорнилом не залити крові безвинних. І пам'ять людську не випалити.

Зі здобуттям незалежності, сторінки історії нашої держави стали висвітлюватися повніше і правдивіше. То ж про Батуринську трагедію заговорили в повний голос. Розпочався період відновлення історичної справедливості.


З нагоди 310 - річчя Батуринської трагедії у бібліотеці відбувся історичний екскурс "Батуринська трагедія: злочин часу", який був організований для учнів восьмого класу загальноосвітньої школи № 2 міста Рожище (вчитель Людмила Кучеренко). Що ж насправді сталося 2 листопада 1708 року і які події відбувалися напередодні у місті Батурин розповів дітям вчитель історії Роман Трофимчук. Також присутні переглянули відео фільм "Батурин - козацько - гетьманська столиця" та ознайомилися з оглядом літератури "Батуринська голгофа", який провела ведуча заходу - завідувачка відділом обслуговування ЦРБ Галина Корнійчук.

ФОТО


"Хелена Майданець - королева польського твісту"

У бібліотеці відбулось чергове засідання літературно - мистецької вітальні "Світ прекрасного", де пройшов мистецький вечір, присвячений життю і творчості польської співачки українського походження, нашої землячки, уроджениці села Мильськ Рожищенського району Хелени Майданець, яку називали Королевою твісту.

Архівними матеріалами про співачку поділилася вчителька української мови та літератури Мильської ЗОШ, завідувачка шкільним музеєм Куденчук Онися, яка розповіла присутнім про родину Майданців.

Цікавим був виступ вчителя історії Копачівської ЗОШ Сергія Янішевського про історію села Мильськ.

Директор ЦБС Світлана Осипчук провела короткий екскурс по польському місту Щецин, де проживала і похована родина Майданців.

Присутні переглянули архівні відеозаписи вокальних виступів польської співачки.

Мистецький вечір "Хелена Майданець - королева польського твісту" провела провідний бібліотекар відділу обслуговування Любов Плохотюк. Захід був організований для учасників Університету ІІІ - го віку та студентів Рожищенського ветеринарного коледжу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицькогота усіх поціновувачів мистецтва.

ФОТО


"Від козака до сучасного захисника"

ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ - свято, що відзначається в День Святої Покрови Пресвятої Богородиці. Це свято вважається одним із найбільш шанованих в Україні і є справді всенародним, бо подвиг славних синів України - лицарів-козаків, воїнів Другої Світової, Героїв УПА, Героїв Небесної Сотні, Героїв АТО навіки закарбовано у пам'яті нашого народу.

З нагоди Дня захисника України у бібліотеці відбувся урок мужності «ВІД КОЗАКА ДО СУЧАСНОГО ЗАХИСНИКА». Захід був організований для студентів - першокурсників Рожищенського ветеринарного коледжу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького.

ФОТО


27 вересня - Всесвітній день туризму


На сесії Рожищенської районної ради працівники центральної районної бібліотеки презентували книжкову виставку, присвячену визначним пам'яткам Рожищенського краю.

ФОТО


"Він віддав серце дітям"

В нинішньому році ми відзначаємо 100-ліття від дня народження Василя Сухомлинського - мудрого вчителя, директора школи, великого письменника і педагога, вчителя добра і краси.

З нагоди цієї дати в Рожищенській загальноосвітній школі №2 для шестикласників було проведено День інформації "Він віддав серце дітям".

Сьогодні людство широко використовує безцінну спадщину Василя Олександровича. Сухомлинського, адже дбати про щастя інших було законом усього його життя.

ФОТО


У Міжнародний день благодійності у бібліотеку

Долі білет
Нарешті маю від долі щасливий білет,
Я в душі волиняка, козак і поет...
Вітри мандрівок кличуть у путь...
Води Волині та ропа Закарпаття
Радують душу, прибавляють завзяття
До життя, до роботи, до гарного слова, до доброї справи...

Автором поезії "Долі білет" є наш земляк - поет Павло Ризванюк. Лікар-педіатр за фахом, Павло Микитович пише для дорослих і дітей. Видав збірки віршів "Українська політика - сміх і сльози", "Наша кловня жартів повна", "Місяці - красунці", "Обріїі мої віршовії", "Злітають орли",які відзначені дипломами на різних літературних конкурсах Львівщини.Поет є членом Української Асоціації Письменників (Західний Регіон) і Спілки Християнських Письменників України.

Вірші писав з 17 років, та вони, на жаль, не збереглися. Після 50-ти років знову почав писати, вважає поетичну творчість найбільшим своїм багатством, яке щиро дарує людям.

Мотиви його поезій відображають різну тематику: лірика та гумор, політична сатира, частково філософські та про природу, про різні сфери життя, в них звучить бажання захищати своє, українське, але завжди в її центрі є людина з її думками, болем, надіями та прагненням добра та любові.

Нині Павло Ризванюк проживає на Львівщині, хоча не забуває і про Волинь, навідується у гості, адже і донині вважає наш край рідним, бо прожив тут 20 років. Нещодавно, а саме 5 вересня у Міжнародний день благодійності, Павло Микитович завітав до центральної районної бібліотеки, щоб поспілкуватися з бібліотекарями, які з'їхалися з усього району на методичний день. Гість читав свої вірші, відповідав на запитання, а потім на згадку про зустріч подарував у сільські бібліотеки збірочку дитячої поезії "Мандри до казки" із власним автографом, яка побачила світ у 2018 році,

Творчість Павла Ризванюка несе чергову порцію позитиву, оптимізму, життєвої наснаги та іскристого гумору і в цьому надихає його муза - дружина Оксана, яка також завітала до нашої бібліотеки. Жінка працює в страховій компанії GRAWE UKRAINE, тому для бібліотекарів цікавою була її розповідь про діяльність цієї компанії в Україні, життєві ситуації, при яких люди страхують своє здоров'я та життя.

А ще приємним для бібліотекарів став візит депутата Рожищенської районної ради, представника політичної партії Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Віталія Ковальчука, який прийшов, щоб подарувати для бібліотек району 70 примірників нових книг, а саме: Ярослава Федорчука "Волинянин" (2011) та Володимира Сергійчука "Український здвиг: Закерзоння, Волинь, Прикарпаття, Поділля, Наддніпрянщина" в 5 томах (2004-2005).

ФОТО


"Я громадянин України - європейської країни"

3 вересня у бібліотеці відбувся Перший урок "Я громадянин України - європейської країни". Захід був організований для учнів 6 та 10-х класів загальноосвітньої школи І- ІІІ ступеня №2.

ФОТО


"Сьогодні свято на моїй землі"

З нагоди Дня Незалежності України у бібліотеці відбулася інформаційна година "Сьогодні свято на моїй землі". На захід завітала керівник любительського об'єднання "Ренесанс" районного Дому "Просвіта" Марія Поліщук зі своїми учасниками. Для гостей бібліотекарі презентували книжкову виставку "Золоті імена України". Дітки відповідали на запитання вікторини "Любіть Україну", показали гарні знання із української символіки, народних традицій, історії України, - за що й отримали солодкі призи. А ще здійснили онлайн подорож по найцікавіших місцях України "Наша країна - Україна".
Разом із своїм керівником учасники об'єднання виготовляли дерев'яні кулони, на яких випалювали державний символ України, Герб України - Тризуб.

Провідний бібліотекар відділу обслуговування ЦРБ Галина Антонюк взяла участь у Форумі - презентації організацій для молоді, який був організований Рожищенським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з нагоди Дня Незалежності України. Вона презентувала відеороботу "Ми працюємо для вас".

ФОТО


Літо. Спека. Хочеться прохолоди

А знайти її можна у сільських бібліотеках. Разом з працівниками Рожищенського РД "Просвіта" 3 серпня відвідала бібліотеки сіл Топільне, Оленівка, Сокіл, Навіз, Літогоще, Духче, Мильськ та Переспа.Знайомтеся. Цікаві моменти з життя наших бібліотек.

ФОТО


Навчання... навчання...

1 серпня для бібліотекарів району проведено творчу лабораторію. Директор ЦБС Світлана Осипчук окреслила завдання та напрямки поточної діяльності. Провідний методист Катерина Олексюк наголосила на активізації участі бібліотек в районних, обласних конкурсах, акціях, всеукраїнському проекті «Я маю право». Бібліотекар Руслана Масюк проінформувала про участь у четвертій обласній школі молодого бібліотекаря, яка проходила на базі Волинської обласної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки та бібліотек Ковельського району.
Обов’язковими в програмі навчань є мультимедійні презентації працівників філій з досвіду роботи. Цього разу досвідом ділилась бібліотекар Вічинівської бібліотеки-філії Валентина Саванюк. Бібліотекар презентувала колегам творчі роботи зроблені спільно з користувачами «Літо запрошує у світ книги», «Робота клубу «Вишиваночка» та «Бібліотека відкриває двері всім».
На завершення зустрічі провідний методист бібліотеки провела консультацію «Різновиди виставок у бібліотеці», тим самим націлила бібліотекарів на створення виставок - екібан, виставок сюрпризів, портретів, однієї книги, ретро-виставок, одного жанру, раритету та виставок, підготовлених читачами.

ФОТО


Створюємо відеопрезентацію

Для бібліотекарів системи протягом липня проводився практикум "Створюємо відеопрезентацію про роботу бібліотеки". Кожен учасник мав можливість самостійно створити не менше 7 слайдів з фотографіями, анімацією та озвученням. Мої колеги з сільських бібліотек пройшли всі етапи створення презентації і створили цікаві роботи, готові для демонстрації колегам, а пізніше користувачам бібліотеки та жителям громади. Тематику обирали довільно: Зокрема: бібліотекар села Оленівки - Людмила Яценюк (Вони помирали, щоб жила Україна), Літогоще - Лариса Новак (України славнії сини), Рудні - Галина Забокрицька (Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на Землі), Дубища - Марія Лебедич (Бібліотека - скарбниця всіх багатств людського духу), Навозу - Тетяна Щиборук, Топільне - Інна Скубюк, Городині - Наталія Демчук, Вічині -Валентина Саванюк (Літо, літечко прийшло).
Всі роботи , створені бібліотекарями, будуть продемонстровані на навчаннях бібліотекарів.

ФОТО


"Конституція України: від Гетьмана до Президента"

З нагоди урочистостей до Дня Конституції України в районному Домі "Просвіта". Працівники районної бібліотеки презентували книжкову виставку "Від Гетьмана до Президента".

100_42


"Конституція України: від козаків до сьогодення"

Напередодні Дня Конституції України у нашій бібліотеці відбулася година історії для найактивніших користувачів мережі Інтернет (а вони і читачі бібліотеки). І ними стали, звичайно ж, школярі. Бо під час канікул діти щодняз радістю приходять до бібліотеки - хто по цікаву книжку, а хто - поспілкуватися із друзями через Інтернет.

Бібліотекар інформаційних технологій Неля Антонюк розповіла про свято, яке незабаром буде відзначати український народ, а також ознайомила із Основним Законом нашої держави - Конституцією: розповіла про правами та обов'язками громадян України. Далі діти переглянули відеофільм "Історія української Конституції" та відповідали на запитання вікторини "А чи знаєте ви Конституцію?" Цікавою була презентація книжкової виставки "Конституція України: від Гетьмана до Президента".

Бібліотекарі організувати захід так, щоб він був став для дітей не лише цікавим та корисним, а й смачним. Присутні пригощалися солодощами і спілкувалися. А на завершення зустрічі самі ж діти запропонували подивитися мультики про козаків і сфотографуватися на згадку.

ФОТО


Школа професійної майстерності

У центральній районній бібліотеці розпочала роботу школа професійної майстерності по організації, використанню і збереженні книжкових фондів для бібліотекарів району. Перше засідання за темою "УДК. Методика застосування" відбулося на базі районної бібліотеки для дітей. Універсальна десяткова класифікація, яка цьогоріч впроваджується в практику роботи бібліотек України, активізувала роботу бібліотекарів публічних бібліотек. Кожна книга отримує новий шифр, а відповідно і нове місце знаходження у фонді відповідно до шифру. В процесі переведення фондів на УДК виникло ряд питань, які вирішували бібліотекарі в процесі спілкування.

З цікавими консультаціями виступили директор ЦБС Світлана Осипчук, завідувачка відділом комплектування і обробки літератури ЦБС Ілона Підлипна, завідувачка відділу обслуговування РДБ Галина Ніколайчук, провідний бібліограф ЦРБ Лариса Сеник та провідний методист ЦБС Катерина Олексюк.

Бібліотекарі переглянули мультимедійні презентації "УДК. Методика застосування на практиці" та "Приклади щифрування документів за УДК" та долучилися до практичних занять, проведених методистом бібліотеки. Досвідом роботи з популяризації українських книг, що є у фондах бібліотек, поділилися завідувачі бібліотеками сіл Кременець та Топільне - Людмила Дендак та Інна Скубюк. Їх мультимедійні презетації "Читай! Будь успішним" та "Популяризація фонду - важливим чинник його активного використання" зацікавили присутніх неординарністю підходів.

Не менш цікавими були презентації виставок - інсталяцій "Щоб корисні поради мати, треба "Яблуньку" читати", "Зойкнула земля чаїним криком" та "Верба і калина - символи України", які провели бібліотекарі Лілія Романюк (с. Іванчиці), Валентина Захарчук (с. Пожарки), Тетяна Ярощук (с. Береськ).

"Використання і збереження фонду дитячої літератури у бібліотеці" - такою була тема виступу заступника директора по роботі з дітьми Світлани Матвійчук, яким завершилося вперше заняття.

ФОТО


"Вишиване диво усміхнулось мило"

Вишиття веселкове розквітає над краєм,
Я сорочку з любов’ю до грудей пригортаю.
На ній вишита доля мого славного роду,
Цвіт калини та сонця, ніжна синь небозводу
Леся Любарська

Сьогодні 17 травня у бібліотеці відбулося чергове засідання літературно-мистецької вітальні "Світ прекрасного". Нинішнього року до святкування Дня вишиванки долучилися учні 7-Б класу загальноосвітньої школи №2 міста Рожище разом із класним керівником Тетяною Ліснічук, які прийшли до бібліотеки у вишитих сорочках.

Під час засідання присутні ознайомилися із книжковою виставкою"Вишиване диво усміхнулось мило", яку презентувала бібліотекар Галина Антонюк. "Українська вишивка - це давнє і вічно молоде мистецтво,у якій яскраво і повно розкривається душа українського народу, його культура, традиції",- розповідала Галина Василівна...

ФОТО


Ви крок за кроком наближали нашу переможну мить

Під час урочистостей з нагоди Дня Перемоги в РД "Просвіта" працівники бібліотеки організували книжкову виставку "Ви крок за кроком наближали переможну мить".

ФОТО


"І все перекреслив урановий атом..."

Ви чули, як плаче спустошена Прип'ять,
За скоєний гріх розіп'ята живцем,
Прип'ята до неба, щоб вічності випить,
Щоб вмити від бруду змарніле лице?
Регочуть іони малиновим дзвоном,
Вбиваючи блиск нерозкритих очей,
Ридає вночі божевільна мадонна,
Приймаючи з лона холодних дітей
В бездонність ночей.
І тихо ступає життя у полин,
І лине Чорнобильський дзвін
А. Багряна "Малиновий дзвін"

26 квітня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

З нагоди 32-ї річниці Чорнобильської трагедії для учнів шостих класів Рожищенської загальноосвітньої школи № 1 (класні керівники Жиленкова Т. М., Гура М. В.) працівники бібліотеки організували і провели годину пам'яті "І все перекреслив урановий атом".

ФОТО


"Орбіти потужного слова"

3 квітня виповнюється 100 років від дня народження ОЛЕСЯ ГОНЧАРА - українського письменника, літературного критика, громадського діяча, лауреата Сталінської премії (1948), першого лауреата республіканської премії імені Тараса Шевченка (1962), голови Спілки письменників України (1959-1971), академіка НАН України (1978), Героя України (2005, посмертно), Героя Соціалістичної праці (1978), автора відомих романів "Прапороносці" (1946-1948), "Таврія" (1952), "Перекоп" (1957), "Людина і зброя" (1960), "Собор" (1968), "Циклон" (1970), "Берег любові" (1976), "Твоя зоря" (1980), "Крапля крові" (1984); повістей "Стокозове поле" (1941), "Земля гуде" (1947), "Микита Братусь" (1950), "Щоб світився вогник" (1954) та інших, а також низки оповідань та нарисів.

З нагоди ювілейної дати письменника для користувачів бібліотеки організовано перегляд літератури "Орбіти потужного слова",де представлені матеріали про життєвий і творчий шлях Олеся Гончара та його твори.

ФОТО



День нової книги

Кожна нова книга у бібліотеці - це подія, це завжди таємниця і знайомство, здатне принести ні з чим незрівнянне задоволення. Нова книга має неповторний запах, приємна на дотик, таємнича за змістом.

35 новинок літератури знайшли своїх прихильників у День нової книги, який відбувся 30 березня у центральній районній бібліотеці. Для користувачів бібліотеки в читальному залі були презентовані перегляди літератури "Поетичний сад", "Знай свій рідний край", "Українська майстерня фантастики", "Лабіринтами історії", "Романи для дівчат"; поточний бібліографічний список "Нові надходження краєзнавчої літератури";медіа-анонс "Нова книга відомого автора", які підготували завідувачка відділу обслуговування Галина Корнійчук та провідний бібліограф ЦРБ Лариса Сеник.

Дорогі друзі! Прочитати новинки ви зможете, ставши читачем бібліотеки.
ЗАПРОШУЄМО УСІХ ДО НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ І СПОДІВАЄМОСЯ,
ЩО ВИ ЗНАЙДЕТЕ ДЛЯ СЕБЕ БАГАТО ЦІКАВОЇ ЛІТЕРАТУРИ!

ФОТО


"Єднаєм душі словом Кобзаря"

...І мене в сім'ї великій,
Сім'ї вольній, новій,
Не забудьте пом'янути
Незлим тихим словом.
Тарас Шевченко "Заповіт"


З нагоди 204 - ї річниці від дня народження великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка у бібліотеці відбулися літературні читання "Єднаєм душі словом Кобзаря"(в рамках літератуно-мистецької вітальні "Світ прекрасного").

Учасники заходу, а ними стали учні сьомого класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня №2 м. Рожище разом із класним керівником Тетяною Ліснічук, ознайомилися із життєвим та творчим шляхом поета.
А далі читали улюблені вірші сучасних авторів про Великого Кобзаря. Прозвучали твори Грицька Бойка, Олеся Бабія, Романа Завадовича, Івана Гнатюка та інших поетів.

На завершення засідання присутні ознайомилися із книжковою виставкою "І пензлем, і пером свою Україну возвеличив" та сфотографувалися на згадку.

ФОТО


Поетичний зорепад "Ти себе українкою звала"

Є люди, як свічки,-
Згорають, відходять у небуття.
Є люди, як зірки,-
Горять і світять все життя!

Зіркою такої величини стала українська поетеса Леся Українка. 25 лютого 2018 року виповниться 147 років від дня її народження.

З нагоди цієї дати у центральній районній бібліотеці відбулося чергове засідання літературно-мистецької вітальні "Світ прекрасного". До вітальні долучилися нові учасники - учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня №2 м. Рожище із класним керівником, вчителем української мови та літератури Аллою Новосад. Діти прийшли у бібліотеку, щоб почитати улюблені вірші, які написала Леся Українка.

Керівник вітальні Любов Плохотюк - ведуча засідання - запропонувала присутнім ближче ознайомитися із життям і творчістю відомої землячки і переглянути документальний фільм "Леся Українка".

А далі і діти, і дорослі в знак пошани до великої поетеси декламували: "Літо краснеє минуло", "Тішся, дитино, поки ще маленька", "Давня весна", "На зеленому горбочку", "Хотіла б я піснею стати", "Зоря поезії" , "Як я умру, на світі запалає..." та інші.

За творами Лесі Українки зняті фільми, створені мультфільми, вистави, написані пісні. Цікавим і повчальним для присутніх став перегляд мультфільму за казкою "Біда навчить". А ще із задоволенням усі разом послухали музичні твори на вірші Лесі Українки, зокрема, "Вечірня година", та "Давня казка".

На завершення зустрічі учасники засідання ознайомилися із книжковою виставкою "Безсмертна Леся Українка була і є повік жива" та зробили фото на згадку.

ФОТО


"Ви першими стали за гідність, за волю"

Як журавлі, що ринули у небо,
Покинувши цей грішний світ,
Лишили по собі кривавий
Та героїчний слід...
Вони не думали, що буде,
Не думали про щастя чи добро.
Вони ішли... Ішли назустріч смерті,
І страху зовсім не було.
НЕБЕСНА СОТНЯ - герої незборені,
Найкращі, найвідважніші сини,
Яскравим сяйвом в небі засвітились,
Щоб інші мріяли, любили і жили...

Ольга Дзюба


20 лютого - ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Сьогодні увесь український народ в скорботі низько схиляє голови перед пам'яттю Героїв Небесної Сотні, - мужніх людей, яких було вбито у мирний цивілізований час XXI століття, які не побоялися піти під кулі і померти за Україну. Демократичну і чесну Україну.

Для учнів та вчителів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня № 2 м. Рожище у бібліотеці відбувся урок пам'яті"Ви першими стали за гідність, за волю". На захід був запрошений вчитель історії, наш земляк, учасник Революції Гідності Трофимчук Роман Борисович, який поділився своїми спогадами про Євромайдан і ознайомив присутніх із пам'ятними світлинами.

Учасники заходу переглянули фільм "Революція Гідності. Майдан", запалили Свічку пам'яті та хвилиною мовчання вшанували ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ.

ФОТО


15 лютого християни відзначають одне із 12 найголовніших церковних свят - Стрітення Господнє

21 22

Назва Стрітення у старослов'янській мові означає "зустріч" або ж "радість". І отримало воно таку назву через те, що у цей день новонароджений Ісус Христос зустрівся з праведником Симонеоном і пророчицею Анною. Саме вони впізнали у малюкові нового Месію.
У цей день в центральній районній бібліотеці відбулося чергове засідання клубу за інтересами "Між нами, жінками". Його учасники, а це жінки різного віку, за філіжанкою кави спілкувалися з місцевою жителькою Ольгою Гергель, яка в минулому році підготувала до друку і видала дві книжки про православне християнське життя.

Ольга Денисівна людина глибоко віруюча, переживши важку трагедію, зуміла вистояти, повірити в себе, а сьогодні активно допомагає людям стати на шлях істини. Закохана у квіти, вона щорічно створює цілу квіткову оранжерею на території церкви Різдва Пресвятої Богородиці.
В день Стрітення в церквах України святять воду та свічі, яким приписується магічна сила. Про це ми дізналися, спілкуючись з авторкою книг, яка пригостила усіх стрітенською водою. В рамках засідання клубу відбулося спілкування про необхідність молитви в житті людини.
Завершенням зустрічі став виступ народного фольклорного колективу "Писанка" (керівник В. Добровольська).

ФОТО


"Війна у кожного своя"

А війна для людей - то пекельная рана,
Йшли солдати у бій, шли у гори Афгана.
Та пустеля страшна, лиш життя забирала,
І війна за "ніщо", дуже довго тривала.

Скільки їх полягло, не злічити нікому,
Нам не віданий біль, не відчутна та втома.
Знаєм лиш, що людьми тими, воля їм кута,
Пам'ять вічно жива і ніким не забута.
І лишень з часу в час кровоточить та рана.
Сниться: йдуть вони в бій...
Йдуть у гори Афгана...
Пашковська Яна

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав для користувачів бібліотеки організовано тематичну поличку "Війна у кожного своя".

20


"Вічна слава безсмертю хоробрих, які кличуть на подвиг живих"

З нагоди 100-річчя вшанування пам'яті загиблих юнаків під станцією Крути працівники центральної районної бібліотеки спільно із вчителями та учнями загальноосвітньої школи № 2 м. Рожище організували і провели історико-патріотичну годину "Вічна слава безсмертю хоробрих, які кличуть на подвиг живих".

Бібліотекарі ЦРБ Галина Корнійчук та Галина Антонюк здійснили екскурс в історію і познайомили старшокласників з січневими подіями 1918 року. Цікавим був виступ вчителя історії Людмили Кучеренко.
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв, які віддали своє життя за волю, єдність і щастя нашої української держави.
Із хвилюванням присутні слухали героїко-патріотичні пісні у виконанні солістки РД "Просвіта" Валентини Добровольської.

Цікавим для школярів став перегляд кінофільму "Крути: зрада чи перемога" та огляд книжкової виставки "Нам не забути славу Крут".

ФОТО


"Як добре те, що смерті не боюсь я"

З нагоди 80-річчя від дня народження Василя Стуса у приміщенні районного Центру зайнятості відбувся круглий стіл "Як добре те, що смерті не боюсь я", ініціатором проведення якого виступила голова районної організації "Союзу Українок" Марія Рейкіна. Захід відбувся за участі керівників міста та району, депутатів районної ради, працівників районного Дому "Просвіта", представників громадських організацій, вчителів та ін.

На заході центральна районна бібліотека презентувала книжкову виставку "Страждав і жив ти для народу і доля славу принесла".

ФОТО


"Народе мій, до тебе я ще верну"

У бібліотеці рамках літературно-мистецької вітальні "Світ прекрасного", відбувся поетичний батл "Народе мій, до тебе я ще верну", присвячений 80-річчю від дня народження українського поета, прозаїка, літературознавця, правозахисника, одного із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників, Лауреата Державної премії ім. Т. Шевченка, Героя України Василя Стуса.

Учасники засідання ознайомилися із трагічною долею поета та читали його вірші.Прозвучали поезії:"Згадаймо всіх, хто вмер за Україну", "Як добре те, що смерті не боюсь я", "Минулі мрії видяться майбутнім", "У цьому полі синьому, як льон", "Блідава зелень молодих суріп", "Так і живи: шукай утрачене", "Кому жити, а кому не жити" та інші.

З нагоди ювілею поета для користувачів бібліотеки організована книжкова виставка "Страждав і жив ти для народу і доля славу принесла".

ФОТО


ЛІТЕРАТУРНІ ВИБОРИ У БІБЛІОТЕЦІ
ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ БІБЛІОТЕКИ!

Запрошуємо вас взяти участь у літературних виборах,які стартували в нашій бібліотеці. Не будьте байдужими! Прийдіть та підтримайте свого улюбленого письменника! Наші вибори - чесні, демократичні, незаангажовані, на них немає місця фальсифікації,корупції та зайвої бюрократії!

101


"Час для книг"

До уваги читачів центральна районна бібліотека представляє книжкову виставку - ай - стопер "Час для книги" у вигляді годинника, де кожна книга, завдяки її назві, виступила окремою годиною.

Такі неформатні книжкові виставки привертають увагу читачів та користувачів бібліотеки та занурюють їх в атмосферу особливого ставлення до книги.

ЗНАХОДЬТЕ ЧАС ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ВЗЯТИ ДО РУК УЛЮБЛЕНУ КНИЖКУІ ПОЧИТАТИ! ВІВАТ ЧИТАННЮ!!!

100


"Твої права - твій захист"

Разом з іншими установами, відділами, навчальними і культурними закладами, які займаються питаннями правового виховання населення, ЦРБ долучилися до проведення Тижня правових знань.

В рамках Тижня було організовано і проведено зустріч-діалог з головним спеціалістом Бюро правової допомоги Мар'яною Демчук"Твої права - твій захист",яка розповіла про безкоштовну правову та правовий статус громадян нашого міста.

На абонементі працівники бібліотеки організували виставку - застереження"Підліток : злочин і кара", на якій розміщені матеріали про правову відповідальність підлітків за порушення закону та шляхи попередження правопорушень.

998 999


Презентація книги

Голодна смерть,
напевно, найстрашніша.
Вона повільна, довга і тяжка,
Жахлива і пекельна, найлютіша,
Бо зводить з розуму й така тривка...
А це ж було... І ніде правди діти,
Що заподіяли цю смерть більшовики,
Дорослі мерли, старики і діти -
Це геноцид кривавої руки...
...А ті, хто вижив, будуть пам'ятати,
Як голодом морили чесний люд.
Бо ж пам'ять у народу не забрати..
Й не знищити, не змити, наче бруд...
Вона передалась нам генетично,
Й живе у нас завжди з маленьких літ.
І буде жити в Україні вічно,
Тож хай про це почує цілий світ!
Н. Красоткіна

Як же трапився голод в Україні? Чому на родючих землях у мирний час люди вмирали від голоду? Цей злочин не може бути прощений і не має строку давності. Про Голодомори в Україні 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років написано багато книг.

У бібліотеці відбулася презентація книги"П'ять колосків на граніті"(спогади про Голодомор 1932-1933 років) тазустріч з авторомЛеонідом Осауленком і істориком Романом Трофимчуком.

Захід був організований з нагоди Дня пам'яті жертв Голодоморів для бібліотекарів сільських бібліотек-філій, працівників культури та студентів Рожищенського коледжу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького.

ФОТО


21 листопада - День Гідності і Свободи

А Сотню вже зустріли небеса.
Летіли легко, хоч Майдан ридав...
І з кров'ю перемішана сльоза...
А батько сина ще не відпускав...
Й заплакав Бог, побачивши загін:
Спереду - сотник, молодий, вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній - сивий - сивий...
І рани їхні вже не їм болять...
Жовто - блакитний стяг покрив їм тіло...
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна Сотня в вирій полетіла

З нагоди Дня Гідності і Свободи у бібліотеці відбувся урок пам'яті

"За честь, за долю, за українську волю".

ФОТО


Перевірили свої знання української мови

Сьогодні 9 листопада, у День писемності та мови, бібліотекарі та читачі бібліотеки долучилися до написання сімнадцятого Всеукраїнського диктанту національної єдності, який прозвучав на Українському радіо. Девіз цьогорічного диктанту:"Нас багато. Ми різні. Але нас об'єднує спільна мета". Текст мав назву"Наші пісні",а продиктував його доцент Київського університету ім. Б. Грінченка Олександр Авраменко.

987


Оберіг часів Трипілля

У бібліотеці відбулося чергове засідання клубу за інтересами"Між нами, жінками". Майстер - клас із виготовлення трипільської ляльки - мотанки провела молода, талановита майстриня, методист по народній творчості Рожищенського районного Дому "Просвіта" Марія Поліщук. Вона розповіла членам клубу про дитячу іграшку часів Трипільської культури - ляльку - мотанку, як про один із могутніх талісманів і оберегів родини та роду. "Головне призначення ляльки - мотанки,- наголосила майстриня, - оберігати душу власника від зла та нечистих помислів". Кожен учасник клубу виготовив для себе барвистий оберіг.

ФОТО


"Понад усе вони любили свій коханий край"

"Гей на Півночі, на Волині,
Створилась армія УПА,
Щоби воскресла Україна
І завітала свобода..."
(Повстанська пісня)


ОДНЕ ІЗ НАЙБІЛЬШ ШАНОВАНИХ ХРИСТИЯНСЬКИХ СВЯТ В УКРАЇНІ -ПОКРОВА ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ - Є ДНЕМ УТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОВСТАНСЬКОЇ АРМІЇ.
ВІД ТОГО ЧАСУ МИНАЄ 75 ЛІТ..

Чи є на світі такий народ, чия земля була б так напоєна кров'ю і засіяна кістками борців за волю і державу, як українська? Історія, напевно, іншого такого народу не знає. Усі, без вийнятку, окупаційні режими, що були при владі в Україні, переслідували українство, зневажали, нищили культуру, відбирали рідну мову, фальсифікували історію, по-варварськи експлуатували його багатства. Окупанти вважали, що цей народ спроможний тільки ходити в ярмі і, як робочий віл, працювати на різної масті зайд, щоб нагодувати їх ненаситні черева.

У той же час борців за національну ідею немилосердно і жорстоко знищували, накладаючи на них тавро "злочинця", "бандита", "зрадника" свого народу.

На жаль, ще й нині, на 26-му році незалежності України, є величезна потреба довести до відома всього українського народу щиру правду про визвольну боротьбу 40-50-х років двадцятого століття, її необхідність, природнійсть і законність згідно з міжнародним правом.

З нагоди 75-річчя утворення УПА у бібліотеці відбувся день інформації"Понад усе вони любили свій коханий край". На захід був запрошений історик Трофимчук Роман Борисовий, який розповів студентами Рожищенського коледжу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицькогопро трагічні сторінки діяльності української повстанської армії. Присутні переглянули документальний фільм"ОУН-УПА на два фронти"та ознайомилися з книжковою виставкою"Вони боролися за волю України".

ФОТО


"Волинський пантеон: Схід - 2016"

Можливо, знову загримлять гармати,
І танк зімне пшеницю на лану,
І буде плакать і журитись мати,
Коли сини ітимуть на війну.

І хтось востаннє поцілує милу,
І хтось сльозу непрохану змахне,
А може, дехто втратить віру й силу,
Своє життя рятуючи одне.

Але не я... Я квизнути не стану,
Хоч як не буде боляче мені,-
За нашу землю, дорогу й кохану,
Я рад прийнять на себе всі вогні.

За тих дітей, що бігають до школи,
За матерів, змарнілих у труді,
За рідні наші верби довгополі,
За наші дні, прекрасні й молоді.

І тут ні сліз, ні відчаю не треба,
І тут не треба страху і ниття -
Живе лиш той, хто не живе для себе,
Хто для других виборює життя.
Василь Симоненко
22.06.1955 р.

Уже четвертий рік триває збройне протистояння на Сході України. Волинський край у цій війні має свій рахунок. З початком російської агресії Волинь втратила майже дві сотні героїв.Наш обов'язок знати цих воїнів, пам'ятати про них і розповідати іншим.

Напередодні Дня захисника України у бібліотеці відбулася зустріч із заслуженим працівником культури України, членом обласної організації Національної спілки краєзнавців України Геннадієм Яковичем Гулько, який презентував книгу "Волинський пантеон: Схід-2016".

У науково-довідковому виданні історики Олександр Дем'янюк та Геннадій Гулько представили зібрані відомості про волинян, які загинули під час проведення антитерористичної операції на Сході України та померли у шпиталях і вдома від поранень, травм, отриманих на фронті та нещасних випадків у 2016 році. Автори намагалися опрацювати й максимально об'єктивно подати зібраний ними матеріал з відкритих інформаційних джерел.
На презентації були присутні голова Рожищенської райдержадміністрації Інна Гайворонська, заступник голови райдержадміністрації Інна Сергійчук, голова Спілки учасників бойових дій Володимир Корнійчук, студенти Рожищенського коледжу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького, старшокласники Рожищенського НВК №4 та читачі бібліотеки. Присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих героїв.
Почесним гостем на заході став офіцер запасу, вертолітник Олег Заховайко - герой відеоролика "Приклад мужності і героїзму". Відеоролик був створений працівниками районної бібліотеки на обласний конкурс "Я патріот: новий формат"і зайняв 2-е призове місце. За отриману перемогу бібліотекарі отримала почесну грамоту і добірку нових книг.

Від імені волонтерського руху «Меценати до солдата» ведуча заходу директор ЦБС Світлана Осипчук вручила Олегу Анатолійовичу Заховайку подарунковий сертифікат.

Для усіх не байдужих до новітньої історії Волинського краю, для тих, хто бажає зберегти світлу пам’ять про загиблих земляків і про тих, хто поруч з нами була присвячена наша зустріч.

ФОТО


"Бібліотека в системі масової комунікації: тенденції і напрямки розвитку"

"Бібліотека в системі масової комунікації: тенденції і напрямки розвитку" - під такою назвою було проведено семінар бібліотечних працівників Рожищенської ЦБС.
Його відкрила директор ЦБС Світлана Осипчук, яка виступила з доповіддю «Місце бібліотек у реформаторській діяльності та подальший шлях їх розвитку».
Місцю бібліотеки в комунікаціях особливу увагу надавали і надають як зарубіжні, так і вітчизняні дослідники. З консультацією по темі семінару виступила Катерина Олексюк – провідний методист централізованої бібліотечної системи.
Про місце і роль бібліотеки в популяризації літератури вела мову заступник директора з питань обслуговування дітей Світлана Матвійчук, тема виступу якої «Сільська бібліотека: пошук ідей, майстерність, співпраця».

Методичне знайомство: «Можливості сільської бібліотеки в інформаційному просторі сучасності» відбулося у бібліотеці-філії села Кременець. Завідувачка бібліотекою Людмила Дендак - молода, енергійна, креативна бібліотекар ознайомила з досвідом роботи своєї бібліотеки, який доповнила мультимедійною презентацією.

Завідуючі бібліотеками Валентина Герасимяк (село Копачівка) та Інна Скубюк (село Топільне) показали шляхом створених мультимедійних матеріалів про книгозбірні де працюють, що мистецтво самопрезентації бібліотекаря є засобом забезпечення позитивного іміджу бібліотеки.
Цікаві виставки-інсталяції створили під час семінару Наталія Демчук - бібліотекар с.Городині та Людмила Дендак - зав. бібліотекою- філією с.Кременець.

Жваво, з участю сільських бібліотекарів пройшло ділове спілкування «Бібліотека і користувач: практичний досвід обслуговування, проблеми, нові підходи».

На семінарі було намічено основні завдання в роботі бібліотек, які сприятимуть поглибленню активної громадянської позиції, підвищенню її творчого потенціалу.

ФОТО


Вітаємо!

27 вересня в приміщенні Рожищенської районної бібліотеки для дітей відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Привітати бібліотекарів зі святом прийшли очільники району - голова райдержадміністрації Інна Гайворонська, заступник голови райдержадміністрації Інна Сергійчук, керуючий справами районної ради Анатолій Матвійчук, начальник відділу культури Тетяна Новосад та директор централізованої бібліотечної системи Світлана Осипчук, які у виступах відзначили важливість місії бібліотек у суспільстві та їх значення для місцевої громади.

Грамоти і подяки від райдержадміністрації, районної ради та відділу культури отримали: провідний бібліотекар відділу обслуговування ЦРБ Любов Плохотюк, провідний бібліограф РДБ Тетяна Панасюк, завідувачка бібліотекою-філією с. Копачівка Валентина Герасимяк, завідувачка бібліотекою-філією с. Рудня Галина Забокрицька, завідувачка бібліотекою-філією с. Кременець Людмила Дендак та бібліотекар с. Оленівка Людмила Яценюк.

З нагоди професійного свята бібліотекарі переглянули святковий концерт, організований працівниками районного Дому "Просвіта".

ФОТО


Приклад мужності і героїзму

986

Для участі в обласному огляді - конкурсі відео сюжетів серед районних (міських) ЦБС. "Я - патріот: новий формат"наша бібліотека, представила відеоролик "Приклад мужності і героїзму",який можна переглянути на https://www.youtube.com/watch?v=A69i13XblyE


"Стати Європою, щоб бути Україною"

На світі багато чудових країн,
Мені наймиліша, найкраща країна,
Яка піднялася, мов Фенікс, з руїн,
Безсмертна моя Україна...
...Тепер ще не легко живеться тобі,
Є в тому, мабуть, особлива причина.
Та все подолає в тяжкій боротьбі
Незламна моя Україна....

У бібліотеці для старшокласників загальноосвітньої школи №2 м. Рожище відбувся урок знань"Стати Європою, щоб бути Україною".

ФОТО


Іловайськ - 2014. Кривавий коридор

Він тихо говорив й палив багато,
І смуток в погляді, у зморшках все чоло.
Розповідав, як загубив він брата,
А їх у нього триста душ було.
Під Іловайськом, в "коридорі", всіх поклали...
Хто був поранений, добили, мов шмаття,
Була домовленість, "зелений" їм давали,
А потім кров'ю вмилась матінка-земля.
Так сталося, що він живий зостався,
Хоч уцілів, але потрапив у полон,
Огидно ворог у лице йому сміявся,
Що підло, низько розстріляли батальйон.
Рубцем на серці рана гоїтись не буде,
Вона кривавитиме довго, все життя,
Він Іловайськ та побратимів не забуде,
Вони ніколи не підуть у небуття...
Ми також мусимо героїв пам'ятати,
Бо то рубець на тілі нашої землі,
Бо наші воїни пішли нас захищати.
Та найцінніше віддали – життя свої.
Л. Александрова

29 серпня 2014 року російські війська підло і підступно розстріляли колони українських військових під Іловайськом, пообіцявшидля виходу із оточення"зелений коридор" .

Ще три роки тому назва Іловайськ, яка до цього більшості українцям ні про що не говорила, стала синонімом смерті, горя й болю. Багато українських захисників не вийшли з проклятого Іловайська, назавжди залишившись у тому пекельному серпні... Українці заплатили надто велику ціну: 366 загиблих, 429 поранених, 300 полонених, 158 зниклих без вісти. Понад 1000 загиблих патріотів! І це тільки офіційні дані. Вцілілі учасники тих пекельних серпневих подій називають ще більшу кількість загиблих.

Минуло три роки... Й лишилися тільки пам'ять і біль! За тими і про тих, хто в Іловайську віддав життя, аби ми жили і довершили нашу спільну справу заради майбутнього України! У бібліотеці відбулася година пам'яті, приурочена третій річниці Іловайської трагедії.

ФОТО


26 років незалежна

Для працівників центральної районної бібліотеки уже стало доброю традицією під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України долучатися до участі у літературній локації, яка розміщується у літературно - мистецькій зоні, що,зазвичай,діє на вулиці біля районного Дому "Просвіта". Цьогоріч працівники відділу обслуговування організували книжкову виставку"Її величність - українська книга", яку презентувала бібліотекар ЦРБ Руслана Масюк.

ФОТО


20-річчя підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО з нагоди цієї дати у бібліотеці організованакнижкова виставка "Заради миру та безпеки"

984 985


"Конституція - оберіг нашої держави"

З нагоди Дня Конституції України центральна районна бібліотека спільно з історико - краєзнавчим музеєм презентували книжково-ілюстративну виставку"Конституція - оберіг нашої держави".

980 981 982 983


"Між нами, жінками"

У бібліотеці відбулося чергове засідання клубу за інтересами"Між нами, жінками".До любительського об'єднання долучилися ще дві учасниці: рожищенка Поліна Кучер (вчитель Рожищенського НВК №4) та жителька с. Валер'янівка Марія Гейне, яку на Волині знають як не лише гарну кравчиню, а й знавця людських доль.

Чашка духмяного чаю та спокійна атмосфера спонукали до невимушеного, душевного спілкування.

977 978

979


"Костомаров: постать в історії"

У бібліотеці відбулося чергове засідання літературно-мистецької вітальні "Світ прекрасного". Під час заходу учасники познайомилися із життєвим і творчим шляхом видатного українського і російського історика, етнографа, письменника, члена-кореспондента Петербурзької академії наук, одного із керівників Кирило-Мефодієвського товариства, автора історичних досліджень "Богдан Хмельницький", "Руїна", "Мазепа", "Бунт Стеньки Разіна" та інших Миколою Костомаровим. В нинішньому році йому виповнюється 200 років від дня народження.

Творча спадщина Костомарова, який піввіку служив вітчизняній науці і культурі, велика і багатогранна. Він створив цілу портретну галерею історичних діячів, докладно дослідив багато найважливіших проблем як української, так і російської історії, уперше розглянувши народ, як її головну рушійну силу, започаткував, обгрунтував, розвинув і пропагував у своїх монографіях та дослідженнях ідею необхідності вивчення життя народних мас. Він відомий також як борець проти самодержавства і кріпосництва, за федерацію слов'янських республік.

Не раз виникало запитання: що робило цього діяча, до речі, з поширеною репутацією дивака, кумиром суспільства протягом 1840-1880 -х років, що горнуло до нього молодь? Що дало йому єдине в своєму роді становище найпопулярнішого історика?

Щоб ознайомитись із нелегкою долею видатного діяча, учасники вітальні переглянули фільм про Миколу Івановича Костомарова "Гра долі. Сон Аліни Костомарової".

ФОТО


"Вишиванка - символ української душі"

Сьогодні у Міжнародний день вишиванки у бібліотеці відбулося чергове засідання літературно-мистецької вітальні "Світ прекрасного". Учасники клубу організували флешмоб"Вишиванка - символ української душі".

Українська вишиванка об’єднала увесь світ, тому напередодні Дня Європи в Україні, учасники заходу відправилися у відео круїз країнами Європейського Союзу. Адже День Європи – хороша нагода познайомитися з різними країнами. Присутні віртуально побували у Франції, Німеччині, Великобританії, Норвегії. Познайомилися із культурою, побутом, багатовіковою історією цих країн. А враховуючи. Що сьогодні ще й Міжнародний день музеїв, завітали в Лувр – один із найбільших музеїв світу, який розташований на правому березі Сени в першому окрузі Парижа.

ФОТО


"Чорна спадщина Чорнобиля"

26 квітня 1986 року.Саме в цей день сталася найбільша трагедія не лише для України, а й для усього людства - вибух на Чорнобильській АЕС. Нинішнього року минає 31-а річниця від дня цієї страшної аварії.

У бібліотеці відбулася година роздумів "Чорна спадщина Чорнобиля". Захід був організований для студентів Рожищенського коледжу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького.

ФОТО


"У скарбничку бібліографа"

966

ПОПОВНИЛАСЯ НОВИМИ МАТЕРІАЛАМИ:

бібліографічним списком"Життєвий і творчий шлях Євгена Маланюка"( до 120-річчя від дня народження) та поточним бібліографічним списком"Наш район на сторінках преси"( І кв.)

967 968


"Видатний український мислитель ХХ століття"

" Я хочу, щоб була Україна, щоб був український державний лад на моїй рідній землі, і знаю, що як не буде України, то я і нащадки мої не зможемо на своїй землі по-людськи жити". В'ячеслав Липинський

З нагоди 135-річчя від дня народження українського політичного діяча, історика, соціолога, публіциста, великого патріота українського народу В'ячеслава Липинського відбувся День інформації"Видатний український мислитель ХХ століття". Працівники бібліотеки побували на занятті слухачів Університету ІІІ віку у Територіальному центрі зайнятості.

Провідний бібліограф Рожищенської ЦРБ Лариса Сеник ознайомила присутніх із життям та творчістю видатного діяча. Учасники заходу переглянули відеофільм та ознайомилися із переглядом літератури"Поляк за походженням, українець по духу"

ФОТО


"Весна іде, чарує із небес, Христос Воскрес!"


Колектив бібліотеки щиро вітає усіх зі світлим та радісним святом Великодня!
Бажаємо усім миру, любові, щастя і добра!
З нагоди свята для читачів бібліотеки працівники відділу обслуговування
організували виставку - інсталяцію

965


"Шлях до життєвого успіху"

Питанням професійного визначення та працевлаштування був присвячений урок профорієнтації "Шлях до життєвого успіху", який був організований і пройшов у районному Центрі зайнятості для учнів 9-х класів ЗОШ №2 (класні керівники Яручик С. Р., Котисько М. Д.).

Валентина Трачук - головний спеціаліст центру, надала консультацію присутнім щодо вибору своєї майбутньої професії, пояснила які професії найбільш популярні сьогодні на ринку праці.

Також учні детально ознайомились та розглянули чинники, якими треба керуватися при виборі професій: "хочу", "можу", "потрібно". "Лише в тому випадку, якщо людина зможе поєднати ці вимоги, її професійний вибір буде точним і вдалим", - наголосила Валентина Миколаївна.

ФОТО


Презентація книги

963

У районній бібліотеці для працівників сільських бібліотек-філій відбулася презентація книги рожищанки, вчителя української мови і літератури ЗОШ № 2 Алли Новосад"Горда жіноча душа Олени Пчілки".
На сьогодні існує низка досліджень творчої спадщини письменниці. Проте й нині її творчість залишається малознаною широкому загалу читачів. Тому докладне вивчення та об'єктивний аналіз доробку Олени Пчілки є важливим для українського літературознавства.
На розгляд читача авторка представила маловідомі факти із життя і творчості Олени Пчілки.
Зустріч пройшла у формі діалогу. Алла Олексіївна відповіла на низку запитань бібліотечних працівників.
Доцільним доповненням до заходу була книжкова виставка "Берегиня українського народу Олена Пчілка", яку підготували працівники відділу обслуговування.

ФОТО


УВАГА! ЗАПРОШУЄМО НА ЗУСТРІЧ!


5 квітня у читальному залі районної бібліотеки
відбудеться презентація книги
рожищанки Алли Новосад

"Горда жіноча душа Олени Пчілки".

Запрошуємо усіх бажаючих познайомитися із талановитою авторкою та її книгою.

960


"Герої нашої доби"

під такою назвою у бібліотеці організована фото - виставка, присвячена українським солдатам, мужнім воїнам - захисникам, які з честю виконують свій обов'язок і боронять Батьківщину від російського агресора на сході країни.

957 958


"Global Shevchenko"

950 951

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас. І щороку новим, неповторним. Як весна оновлює природу, так і поезія Тараса Шевченка оновлює наші серця, вчить бути милосердними і любити свою Україну.

У день 203-річчя великого українського письменника бібліотекарі разом із працівниками районного Дому "Просвіта" взяли участь у міжнародному флешмобі "Global Shevchenko", а саме, долучилися до одночасного читання вірша Т. Г. Шевченка "В казематі".

ФОТО


"Між нами, жінками"

Напередодні жіночого свята 8 Березня у бібліотецірозпочав свою роботу клуб за інтересами"Між нами, жінками".

Перше засідання відбулося у формі майстер-класу"Творчість, фантазія, почуття прекрасного", який провела творча, талановита, щира, неординарна майстриня Наталія Марценюк. Вона навчала учасників клубу власноруч виготовляти квіти маки. Засідання було цікавим та веселим, а дві години позитивного спілкування пролетіли непомітно.

ФОТО

Шановні жіночки та дівчата! Дорогі читачки нашої бібліотеки!
Щиро вітаємо вас з найпрекраснішим святом весни -
Міжнародним жіночим днем 8 Березня!
Бажаємо вам міцного здоров'я, мирного неба,
тепла та любові ваших близьких!
Запрошуємо приєднатися до учасниць нашого клубу!

Поезії чарівні звуки

На запрошення директора Територіального центру Галини Поліщук учасники літературно-мистецької вітальні "Світ прекрасного" побували на занятті слухачів Університету ІІІ віку, де декламували свої улюблені вірші талановитої землячки, поетки Лесі Українки.

ФОТО


Донька Волинського краю

Ні долі, ні волі у мене нема,
Зосталася тільки надія одна:
Надія вернутись ще раз на Вкраїну,
Поглянуть іще раз на рідну країну,
Поглянуть іще раз на синій Дніпро,-
Там жити, чи вмерти, мені всеодно;
Поглянуть іще раз на степ, могилки,
Востаннє згадати палкії гадки...
Ні долі, ні волі у мене нема,
Зосталася тільки надія одна

Леся Українка "Надія" (Луцьк 1880 р.)

25 лютого - день народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач)

В рамках літературно-мистецької вітальні "Світ прекрасного" у бібліотеці відбулося засідання за круглим столом, присвячене 146 - й річниці від дня народження української поетеси Лесі Українки.

ФОТО


2017 - рік Української революції 1917-1921 рр.


Відповідний Указ підписав Президент України Петро Порошенко. Цим Указом одним із пріоритетів діяльності органів державної влади на 2017-2021 роки визначено вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917-1921 років. Для користувачів бібліотеки організовано перегляд літератури.

/Files/images/1_947.jpg


"Кращої, як рідна мова, не буває"

В рамках літературно-мистецької вітальні "Світ прекрасного" у бібліотеці відбувся День рідної мови"Кращої, як рідна мова, не буває".

Захід був організований і проведений до Міжнародного дня рідної мови спільно із учнями 6 класу загальноосвітньої школи № 2 та вчителем української мови і літератури Аллою Новосад.

ФОТО


Фонд бібліотеки поповнився новою книгою з автографом автора

Працівники центральної районної бібліотеки щиро вдячні доценту кафедри соціології та соціальної роботи, заступнику декана ІСН з навчальної роботи грантово-інноваційної діяльності Східноєвропейського національного університету імені Лесі УкраїнкиОльзі Кузьмукза подаровану власну працю. Впевнені, що книга буде цікавою і корисною для наших читачів.

/Files/images/1_945.jpg /Files/images/1_946.jpg


День професійного спілкування "Стан та перспективи діяльності бібліотек ЦБС у 2017 році"

Відбувся на базі центральної районної бібліотеки. Бібліотекарі мали можливість вплинути на планування методичної роботи на 2017 рік, поспілкуватися по питанню децентралізації ( з досвіду роботи районів області), отримати методичні рекомендації"Креативні форми роботи бібліотек: здивувати, залучити, захопити..."та ознайомитися зі сценаріями обласних бібліотек, виданими у 2016 році. День видався навчальним та креативним.

ФОТО


Навчання в системі ЕСМАР

З 1 по 16 лютого 2017 року на базі центральної районної бібліотеки відбулося навчання-практикум бібліотекарів публічних бібліотек району на тему:"Внесення статистичних даних про діяльність бібліотек системи до електронної системи моніторингу".

Кожного дня на навчання приїздило 2-3 працівники. Провідний методист центральної районної бібліотеки Катерина Олексюк для кожної групи розповідала про можливості системи ЕСМАР (електронна система моніторингу мережі публічних бібліотек України):
- як увійти в систему;
- як заповнити і подати звіт;
- як переглянути, надрукувати та вивантажити звіт до Excel;
- як переглянути інструкцію з заповнення звіту.

Другою частиною навчання були практичні заняття. Кожен працівник маючи свій власний доступ до системи і при допомозі методиста заходили в систему ЕСМАР, заповнювали звіт за 2016 рік, переглядали його та надсилали на ІІ-й рівень.

ФОТО


"Україна. Майдан. Війна"

Для чого люди вийшли на Майдан?
Що їхні душі розбудило?...
Для чого мерзнем, нащо стоїмо?
Бо хочем Україну ми підняти!
Її "Європою" ми гордо назвемо,
Бо вона гідна статус такий мати...

В ці лютневі дні Україна вшановує героїв Небесної Сотні, українських патріотів, які під час Революції Гідності віддали свої життя за європейське майбутнє своєї країни, та Героїв - кіборгів, які довгі місяці тримали оборону Донецького аеропорту, захищаючи територіальну цілісність нашої держави.

Для учнів та вчителів загальноосвітньої школи №2 працівники центральної районної бібліотеки та РД "Просвіта" провели вечір пам'яті "Україна. Майдан. Війна".

ФОТО


"Мужня і поетична душа Миколи Ткачука"


У районній бібліотеці відбулося чергове засідання літературно-мистецької вітальні "Світ прекрасного", присвячене пам'яті талановитого земляка, чудового поета, художника і просто хорошої людини Миколи Федоровича Ткачука.


Микола Ткачук народився 29 січня 1956 року в селі Залісці Рожищенського району. Трудовий шлях розпочав фотокореспондентом районної газети. Закінчив філологічний факультет Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки. Вчителював, працював директором школи, був на господарській та партійній роботі.

З - під його пера вийшли чудові поетичні збірки "Самоцвіти", "Столітня трава"," Лагідна лють", "Прощання бджоли".

Рубіконом життя і творчості для Миколи Федоровича стала тяжка недуга, яка вирвала з рук перо, але Бог повернув його до життя, бо лише Він знав, що не все Микола зробив та виконав у земному житті. Відняв у нього праву руку із пером поета, та у ліву вклав пензель художника.

З 2008 по 2012 роки написав більше 80-ти пейзажних полотен олійними фарбами. Світ побачили його образи. У кожному з полотен - його душа та часточка рідного краю.

Спогадами про талановитого земляка поділилися кореспондент газети "Наш край" Раїса Мацюк, методист ЦБС Катерина Олексюк та читачі бібліотеки Марія Гейне та Віктор Марюк, які були особисто знайомі з Миколою Федоровичем.

Працівники бібліотеки прочитали вірші Миколи Ткачука, які справили на них найбільше враження.

Вічна загадка життя, вічна загадка любві, вічна загадка таланту... у цьому шаленому модерновому світі, де ми вже так закомп'ютеризувалися, опластмасилися, що мусимо, щоби вижити і не стати придатками до тих же комп'ютерів, вертатись до чогось такого простого і наївного, доброго і не крикливо світлого, як лірика Миколи Ткачука.

ФОТО


"Квітки у полі, там, де Крути"

Ще юнаки, ще майже діти,
А навкруги і смерть, і кров.
"На порох стерти, перебити!".
Іде на Київ Муравйов.
Полків його не зупинити,
Та рано тішитесь кати:
Коли стають до зброї діти,
Народ цей - не перемогти!

29 СІЧНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

З нагоди 99-ї річниці вшанування пам'яті загиблих юнаків під станцією Крути працівники центральної районної бібліотеки спільно із працівниками історико- краєзнавчого музею та районного Дому "Просвіта" здійснили історичний екскурс" Квітки у полі, там, де Крути" .

Ведучі заходу Неля Антонюк та Руслана Масюк ознайомили присутніх старшокласників загальноосвітньої школи № 2 із січневими подіями 1918 року.

Із хвилюванням учасники заходу слухали вірші, присвячені Героям крутянцям, у майстерному виконанні Наталії Марценюк, та чудові музичні твори під гітару у виконанні Сергія Янішевського.
Школярі переглянули відеофільми "Пам'яті Героїв Крут присвячується", "Ніколи не плач" та ознайомилися із книжковою виставкою"Через Крути до майбутнього".І, звичайно ж, на згадку про зустріч, усі разом сфотографувалися.

ФОТО


День нової книги у бібліотеці

938


"Від історичної Злуки до омріяної злагоди"

ВЕЛИЧНА І СВЯТА, МОЯ ТИ УКРАЇНО,
ЛИШЕ ТОБІ КАРАТЬ НАС І СУДИТЬ.
НАМ БЕРЕГТИ ТЕБЕ, СОБОРНУ І ЄДИНУ
І НАМ ТВОЮ ІСТОРІЮ ТВОРИТЬ!

22 СІЧНЯ - ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ.

ЦЕ СВЯТО ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ЩОРОКУ В ДЕНЬ ПРОГОЛОШЕННЯ АКТУ ВОЗЗ'ЄДНАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ ТА ЗАХІДНО-УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ, ЩО ВІДБУЛОСЯ 22 СІЧНЯ 1919 РОКУ НА СОФІЇВСЬКІЙ ПЛОЩІ В КИЄВІ.

З нагоди цієї дати для користувачів бібліотеки організовано книжкову виставку "ВІД ІСТОРИЧНОЇ ЗЛУКИ ДО ОМРІЯНОЇ ЗЛАГОДИ"

937


"4 акорди" у бібліотеці

Відбулося чергове засідання літературно-мистецької вітальні"Світ прекрасного".

Учасники культурного об'єднання "ArtLife" подарували присутнім приємні хвилини акустичної музики.

ФОТО


"Закон про тебе, тобі - про Закон"

Проблема захисту прав людини ось уже тривалий час перебуває у центрі уваги нашої спільноти. Особливого значення надається забезпеченню прав дітей, як частини населення, що внаслідок своєї вразливості, фізичної і розумової незрілості, потребує особливої охорони і піклування з боку батьків і суспільства.

Саме основні права дитини обговорювалися на уроці правових знань "Закон про тебе, тобі - про Закон", на яку центральна районна бібліотека для дорослих запросила спеціалістів Центру соціальних служб сім'ї, дітей та молоді на чолі з Олегом Шварцкопом.

На захід також було запрошено головного спеціаліста Бюро правової допомоги Мар'яну Демчук. Вона ознайомила присутніх учнів 9-10 класів НВК№4 та директора освітнього закладу Юрія Яблонського з послугами, які можна отримати в новоствореному бюро. Серед учнів було розповсюджено інформаційні буклети про безкоштовну правову допомогу із зазначеними координатами розміщення місцевого Центру.

До уваги учасників заходу була представлена книжкова виставка "Юридичний компас молоді".

ФОТО


"НІ! СНІДу скажи. Здоров'я своє бережи!"

Підступний СНІД - усьому жах,
Це сірий сум, тривожний спокій,
Це біль, хвороби і печаль.
Життя від СНІДу обірветься,
Його не вернеш вже, на жаль!

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

У бібліотеці відбулася година спілкування" Ні! СНІДу скажи. Здоров'я бережи!"та флеш - моб до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Захід був організований і проведений спільно з учнями загальноосвітньої школи №2 м. Рожище та Центром соціальних служб сім'ї, дітей та молоді.

Ведуча - завідувачка відділом обслуговування Галина Корнійчук ознайомила присутніх з історією утворення Дня боротьби зі СНІДом та ознайомила із книжковою виставкою" Межа, за якою морок".

Школярі поспілкувалися з директором Центру Олегом Шварцкопом та провідним спеціалістом Олександром Дубровським, переглянули пізнавальний відеоролик "Чому ВІЛ, чому СНІД?", а також взяли участь у флеш - мобі. Присутні отримали на згадку символічні червоні стрічки та пам'ятки читачу "Зупинемо чуму ХХІ століття разом!"

ФОТО


Практикум

Для підвищення фахового рівня сільських бібліотечних працівників у районній бібліотеці протягом жовтня - листопада 2016 року проходив практикум - навчання по довідково-бібліографічній та інформаційній роботі. Навчання провела провідний бібліограф ЦРБ Лариса Сеник.

ФОТО


У скарбничку бібліографа

ПОПОВНИЛАСЯ НОВИМИ МАТЕРІАЛАМИ:
бібліграфічним списком"Життєвий і творчий шлях Івана Франка"(до 160-річчя від дня народження)
вебліографічним покажчиком"Життєвий і творчий шлях Михайла Грушевського"(до 150-річчя від дня народження) та поточними бібліографічними списками"Нові надходження краєзнавчої літератури","Наш район на сторінках преси"

915

916


"Свічка плакала в скорботі"


То був страшний навмисний злочин,
Такого ще земля не знала!
Закрили Україні очі
І душу міцно зав'язали...

...Мерцями всіялося поле.
Ні хрестика, і ні могили.
То був такий Навмисний Голод...
Чи, Боже, й Ти вже був безсилий?!

26 листопада - День пам'яті жертв Голодоморів. Напередодні цієї дати у бібліотеці відбувся урок пам'яті "Свічка плакала в скорботі".Для участі у заході був запрошений учитель історії Трофимчук Роман Борисович. Урок був організований для учнів 9 класу загальноосвітньої школи № 2. Присутні ознайомилися із книгами про Голодомор 1932-1933 років та переглянули відеофільм "Великий злам".

ФОТО


До Дня Гідності та Свободи

21 листопада в РД "Просвіта" відбувся вечір пам'яті з нагоди Дня Гідності та Свободи, організований центральною районною бібліотекою.

"Я по волі Божій - українка І мене не розтоптати" - віршем Сіми Кордунової розпочала захід Оксана Мельник. Ведуча Неля Антонюк продовжила: "Україна - територія гідності та свободи. Такими нас зробила революція 2013 року - Революція гідності". У майстерному виконанні Наталії Марценюк прозвучали кілька творів, в яких бринів біль Майдану та нестерпна туга за загиблими.

Під час заходу на екрані демонструвалися відеохроніки Майдану.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні та воїнів загиблих в АТО.

ФОТО


"НЕБЕСНА СОТНЯ ДИВИТЬСЯ НА НАС"

21 ЛИСТОПАДА В УКРАЇНІ-ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

З нагоди цієї дати у бібліотеці відбувся урок мужності"Небесна Сотня дивиться на нас" (для вчителів та учнів ЗОШ №2 міста Рожище).

На захід були запрошені рожищани - учасники Євромайдану: учитель історії Трофимчук Роман та голова громадського формування Народна Самооброна. Рожище Олександр Дулюк, які поділилися спогадами.

У майстерному виконанні режисера РД "Просвіта" Наталії Марценюк прозвучали вірші про Революцію Гідності.

Присутні переглянули відеофільми "Реквієм Небесна сотня", "98 днів революції" та слайдпоказ про загиблих на Євромайдані волинян.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять Геров - Майдану і воїнів - захисників, які загинули на сході України.

На завершення зустрічі відбулася презентація книжкової літератури"Події, які змінили долю України"та фотосесія на згадку.

ФОТО


В центральній районній бібліотеці

відбувся черговий методичний день для бібліотекарів сільських бібліотек - філій.

ФОТО


Фотовиставка

За ініціативи методичного центру у нашій бібліотеці була створена і функціонувала протягом жовтня - листопада місяця фотовиставка"Відпочиваємо з книгою".Учасниками виставки стали бібліотекарі сільських бібліотек - філій, які представили цікаві фотомоменти відпочинку з книгою. Найцікавішими стали фото, представлені Аллою Антонюк (бібліотека-філія с. Любче), Валентиною Саванюк ( бібліотека - філія с. Вічині), Галиною Ковальчук ( бібліотека - філія с. Сокіл), Наталією Морозович ( бібліотека - філія с. Духче)

ФОТО


9 листопада в День української писемності та мови

бібліотекарі долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, який прозвучав на Українському радіо. Акція уже 16 років поспіль збирає тисячі українців, як в Україні, так і за кордоном, демонструючи солідарність тих, хто любить і шанує рідне слово і мову. Це не лише перевірка знань української мови, а й заохочення до вживання, популяризації, захисту і сприяння державної мови. Цьогоріч прозвучав текст під назвою"Україна на зламі століть",диктував доцент Київського університету ім. Б. Грінченка Олександр Авраменко.

З нагоди Дня української писемності та мови для користувачів бібліотеки організований перегляд літератури"О, рідна мовонько, о, мово! В тобі від Бога кожне слово".

ФОТО


"Маркіянове слово живе"

МАРКІЯН ШАШКЕВИЧ( 6.11.1811 - 7.06.1843 рр.) - відомий західноукраїнський пророк ("Будитель"), письменник, поет, духовний просвітитель, натхненник національного пробудження Галичини, зачинатель нової української літератури, священник УГКУ, релігійний та культурно- громадський діяч, очолював "Руську трійцю", ініціатор видання "Русалка Дністровая". Значення Маркіяна Шашкевича як народного пророка Західної України співмірне з Тарасом Шевченком як національним пророком всієї України.

З нагоди 205 - річчя від дня народження діяча в бібліотеці організовано тематичну викладку документів"Маркіянове слово живе".

898 899


У нас в гостях Євген Хотимчук

897

Вже стало доброю традицією запрошувати письменників та поетів на гостину в нашу літературно-мистецьку вітальню "Світ прекрасного". Список почесних гостей поповнився ще одним цікавим іменем - Євген Хотимчук. Заслужений журналіст України, головний редактор газети "Вісник + К", голова обласної організації Національної спілки журналістів, Кавалер ордена "За заслуги" ІІІ-го ступеня, автор повістей та оповідань: "Спокута" (1991 р.), "Батькова хата" (1998 р.), "Рідна мати моя" (2016 р.), романів: "Суд" (1994 р.) та "Іду до тебе" ( 2011 р.) завітав до нас у гості.

Євген Якович - людина творча, щира, активна, енергійна, сильна духом і характером, відкрита до спілкування, тому і зустріч була яскравою, насиченою і невимушеною. Гість знайомив присутніх зі своєю творчістю, презентував книги, сипав жартами.

Євген Хотимчук - наш земляк. Народився у селі Рудка, там пішов до школи, потім закінчив школу №1 у Рожищі. На зустріч прийшли його однокласники та вчителі Еміля Дмитрівна Яцків та Юрій Іванович Мосійчук, студенти рожищенського коледжу Львівського Національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького, працівники культури.

На завершення зустрічі Євген Хотимчук подарував бібліотекам району чималу кількість своїх книг.

ФОТО


"Пам'ятаємо минуле заради майбутнього"

885

З нагоди цієї дати у нашій бібліотеці відбулася година пам'яті"Пам'ятаємо минуле заради майбутнього".На захід були запрошені заступник голови райдержадміністрації Інна Сергійчук, головний спеціаліст служби у справах дітей РДА Андрій Жога, голова громадської організації ветеранів війни та праці Марія Козачук та студенти ІІІ курсу Рожищенського ветеринарного коледжу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького, для яких був організований цей захід. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх, хто загинув за волю України в різні часи. Далі учасники дійства прослухали цікаві, пізнавальні виступи гостей, переглянули документальний фільм про визволення України та ознайомилися із книжковою виставкою "Пам'ятаємо минуле заради майбутнього".

Захід було організовано краєзнавчим музеєм спільно із РД "Просвіта" та центральною районною бібліотекою для дорослих.

ФОТО


2016 - рік англійської мови в Україні

Для усіх, хто цікавиться вивченням англійської мови, працівники відділу обслуговування підготували перегляд літератури "Вивчай англійську - іди в ногу з часом". І, як подарунок долі, сьогодні несподівано до бібліотеки завітала дівчина з Китаю на ім'я MeiLing з перекладачем - мешканкою Рожищ, ученицею НВК № 4 Марією Малиш, яка допомагала бібліотекарям спілкуватися із гостею на англійській мові.

883 884


НЕСПОДІВАНІ ГОСТІ

Сьогодні до нашої бібліотеки завітали несподівані гості - дітки із садочка №2 "Дзвіночок")))

ФОТО


"Герої нашого часу"

З нагоди Дня захисника України під час урочистостей в районному Домі «Просвіта» бібліотекарі спільно із працівниками краєзнавчого музею організували виставку –панораму, присвячену воїнам АТО.

880 881

882


"Героїв стежина від батька до сина"

У бібліотеці відбувся вечір - зустріч поколінь"Героїв стежина від батька до сина",приурочений Дню захисника України та 75-й річниці створення УПА. Зустріч була організована для студентів ІІ курсу Рожищенського коледжу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Ж. Гжицького з бійцями АТО Орестом Ласкавим й Михайлом Радчуком, станичним районного осередку УПА Ананієм Добровольським та волонтерами Рожищенської Самооборони Русланом Хомичем, Олександром Дулюком та Аліною Кривов'язюк.

Також на захід були запрошені керівник народного аматорського фольклорного колективу "Писанка" Валентина Добровольська та найменший волонтер району - трьохрічний Тимофійко Ковальчук.

ФОТО


День бібліотек

Вже 18 років поспіль 30 вересня в Україні відзначають День бібліотек. От і сьогодні, щоб разом відзначити своє професійне свято в Рожищенській дитячій бібліотеці зібралися берегині книг з усього району. Захід пройшов в легкій, невимушеній, по-родинному затишній атмосфері. Більшість цих жінок прийшли працювати в бібліотеку юними дівчатками і присвятили служінню книзі все свою життя.

Голова РДАІнна Гайворонськапривітала бібліотекарів та вручила почесні грамоти. Відзначила найкращих начальник відділу культуриТетяна Новосад. Лунали слова привітань від голови Районної Профспілкової Організації Працівників КультуриЛідії Романюкта директора Централізованої Бібліотечної СистемиСвітлани Осипчук.

ПоеткаГалина Терлецькачитали власні вірші. А яке ж свято без пісень? Урочистості та піднесеності надав святу невеликий концерт, який подарували солісти РД «Просвіта»Валентина Добровольська, Світлана ПавлючиктаСергій Горбач. Урочистий захід на честь Дня бібіотек провелаНаталія Марценюк. Бібліотекарі щирими аплодисментами віддячили артистам за святковий настрій.

ФОТО


"Апостол правди і науки"

МИХАЙЛО ПЕТРОВИЧ ДРАГОМАНОВ ( 1841 - 1895) -історик, етнограф, філософ, публіцист, літературознавець, громадський діяч. Народився в м. Гадячі (тепер Полтавська область) у збіднілій родині козацького походження. Навчався у Гадяцькій повітовій школі, Полтавській гімназії, закінчив історико - філологічний факультет Університету св. Володимира в Києві; доцент кафедри загальної історії університету в 1864-1875 рр., професор загальної історії Софійського університету в Болгарії у 1889-1895 рр. Поєднуючи національні інтереси з універсальними, загальнолюдськими культурними цінностями, М. Драгоманов відіграв важливу роль у становленні й розвитку української ідеї, був поборником дотримання високих моральних принципів у політичній діяльності.

30 вересня виповнюється 175 років від дня його народження. З нагоди цієї дати для користувачів бібліотеки організовано тематичну поличку"Апостол правди і науки".

870


"Страшна правда Бабиного Яру"

Могильний вітер з тих ярів повіяв -
Чад смертних вогнищ, тіл димучих згар.
Дивився Київ, гніволиций Київ,
Як в полум'ї метався Бабин Яр.

За пломінь цей не може буть покути.
За погар цей нема ще міри мсти.
Будь проклят той, хто зважиться забути.
Будь проклят той, хто скаже нам: "прости..."
Микола Бажан

В 1941 році за два дні - 29 та 30 вересня - в урочищі Бабин Яр розстріляли майже 34 тисячі євреїв. Загалом під час окупації Києва у 1941-1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених, євреїв та циган - за етнічною ознакою, а також членів ОУН, партійних та радянських активістів, підпільників та інших. Було знищено понад 100 тисяч радянських людей.

"Бабин Яр - це трагедія всього людства, але сталася вона на українській землі, і тому українець не має права забувати про неї так само, як і єврей. Бабин Яр - це наша спільна трагедія, це трагедія перш за все українського і єврейського народів. Цю трагедію приніс нашому народу фашизм...",- наголосив український літературознавець, дисидент Іван Дзюбау своїй промовіна першому мітингу пам'яті жертв Бабиного Яру у 1966 році.

Нинішнього року минає 75 років від дня трагедії. З нагоди цієї дати для користувачів бібліотеки організовано перегляд літератури "Страшна правда Бабиного Яру".

869


"Велетень думки і праці"

"Я сам прийшов до політики через історію, і сей шлях вважаю нормальним"
М. Грушевський


29 вересня відзначаємо 150-річчя від дня народження визначного науковця, громадськогоі політичного діяча,неперевершеного літописця української історії Михайла Грушевського. Йому по праву належить чільне місце у вітчизняній історіографії; своїми працями, які в останні роки перевидаються багатьма видавництвами чималими тиражами, він дієво сприяє формуванню національної свідомості українства, становленню нової державності.

З нагоди ювілею видатного діяча для користувачів бібліотеки організовано книжкову виставку "Велетень думки і праці".

868


Маленький волонтер Тимофійко Ковальчук знову у нас в гостях

Сьогодні він разом із мамою прийшов до бібліотеки за гарною книжкою та приніс повну торбину пластикових кришечок. Цей трирічний хлопчина робить одночасно дві надзвичайно корисні справи – допомагає пораненим українським воїнам та дбає про чистоту довкілля, адже збирає кришечки на вулиці, в парку і т.д. до цієї гарної справи дитина залучає всю свою родину. Тимофійка по-праву можна назвати не лише маленьким волонтером, а й маленьким екологом. ДЯКУЄМО ТОБІ, ДИТИНО!

АКАЦІЯ ПО ЗБОРУ ПЛАСТИКОВИХ КРИШЕЧОК
НА ПРОТЕЗИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ВОЇНІВ
У БІБЛІОТЕЦІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ!
ПРИЄДНУЙТЕСЯ!

865 866


Підвищуємо фаховий рівень

Нещодавно у центральній районній бібліотеці для дорослих відбувся методичний день для працівників сільських бібліотек-філій за участю головного методиста Волинської обласної бібліотеки для юнацтва Оксани Романюк.

ФОТО


"Зупинись на хвилинку, для тебе новинка"

864

А у нас поповнення!!!!!!!!!!!
ДЯКУЄМО УСІМ, хто долучився до нашої щорічної акції"Подаруй книгу бібліотеці!"
ДУЖЕ ВАМ ВДЯЧНІ!
КНИГИ ЧУДОВІ!
ВОНИ ЗНАЙШЛИ СВОЇХ ЧИТАЧІВ!

ФОТО


22 вересня - День партизанської слави

З нагоди цієї дати працівниками відділу обслуговування організовано тематичну поличку.

863


"Пантеон українських героїв Івана Корсака"

861

ІВАН КОРСАК - український письменник, журналіст, почесний громадянин міста Луцька. Народився 15 вересня 1946 року.

Автор творів:
"Імена твої, Україно"
"Тиха правда Модеста Левицького"
"Покруч"
"Отаман Чайка"
"Таємниця святого Арсенія"
"Перстень Ганни Барвінок"
"Мисливці за маревом"та багато інших.

З нагоди 70-річного ювілею відомого літератора працівники відділу обслуговування організували тематичну поличку"Пантеон українських героїв Івана Корсака"

862


"В його поезії заговорили бурі"

У бібліотеці говорили про Франка. З нагоди 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті Великого Каменяра відбувся вечір - портрет"В його поезії заговорили бурі" .

На захід були запрошені голова районної організації "Союзу українок" Марія Михайлівна Рейкіна, вчителі та учні 10 класу загальноосвітньої школи № 2 міста Рожище.

Чудові, хвилюючі твори поета прозвучали у виконанні працівників бібліотеки. На завершення заходу присутні переглянули документальний фільм про Франка та ознайомилися із книжковою виставкою по даній темі.

ФОТО


Молодий талановитий історик, поет, музикант

СЕРГІЙ ЯНІШЕВСЬКИЙ подарував нашій бібліотеці дві книги із власним автографом про село Копачівку, і тим самим поповнив фонд краєзнавчої літератури новими цікавими матеріалами.

852 853 854 855

А ще бібліотека отримала в подарунок збірку поезій "Коли горить душа" від молодих талановитих літераторів культурного об'єднання "Art Life".

856


День знань у бібліотеці

У День знань на урок державності, що був присвячений 25-річчю Незалежності України, до бібліотеки завітали вчителі та учні 10-х та 11 - х класів загальноосвітньої школи № 2 м. Рожище.

ФОТО


Незалежній Україні - 25

Під час урочистостей з нагоди 25-річчя Незалежності Україниу місті Рожище працівники відділу обслуговування центральної районної бібліотеки для дорослих взяли участь у літературній локації, а саме організували книжкову виставку сучасних українських поетів, яка була розміщена в літературно-мистецькій зоні, що діяла на вулиці біля РД "Просвіта".

На виставці були представлені твори Надії Гуменюк, Володимира Лиса, Андрія Кокотюхи, Андрія Куркова, Міли Іванцової, Ірен Роздобудько, братів Капранових, Ольги Токарчук, та інших.

ФОТО


Виготовляли ляльку-мотанку

У бібліотеці відбувся черговий майстер - клас з Аллою Антонюк. На цей раз виготовляли ляльку - мотанку. Його учасники - активні поціновувачі книги зробили яскраві, різнобарвні, наповнені духмяними травами ляльки - обереги. В процесі роботи дізналися багато корисного про цілющі трави, якими необхідно наповнити ляльку. Було море позитиву, а ще хороший настрій на цілий день, адже ця лялька дарує силу та наповнює здоров'ям, а пишні жіночі форми символізують достаток.
Дякуємо майстрині, будемо чекати на нову зустріч.

846 845 847


"Подаруй бібліотеці сучасну книгу"

840

Вчасно прочитана книга - величезний успіх. Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. У гарній книзі можна знайти однодумців, з книгою можна гарно провести вечір, не почуватися одиноким.

ЗАПРОШУЄМО ВСІХ РОЖИЩАН ПРИЄДНАТИСЯ ДО АКЦІЇ "ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ СУЧАСНУ КНИГУ", ЯКАПРОХОДИТЬ ЩОРІЧНО.

Можливо, саме Ваша книга стане комусь у пригоді: спонукає замислитись, чи дасть пораду, а може просто стане комусь гарним співрозмовником, чи додасть гармонії у життя.
Колектив нашої бібліотеці висловлює щиру подяку Сосновській Тетяні та Лазаруку Сергію, які напередодні свого весілля завітали до нас та передали до бібліотечного фонду в рамках цієї акції сучасні книги із власної домашньої бібліотеки. Подарована Вами література стане відчутним джерелом поповнення бібліотечної колекції.
Щиро бажаємо молодятам щасливого подружнього життя!

841 842 843 844


Битва під Берестечком

Битва під Берестечном (28 червня – 10 липня 1651 рік) – найбільший бій Хмельниччини, який відбувся біля міста Берестечко між військом Запорозьким під командування Б. Хмельницького та союзним йому кримськотатарським військом Ісляма Герая з одного боку та армією Речі Посполитої під командуванням Яна Казимира І з іншого. В цьому році минає 365 років цієї битви.

В Центральній районній бібліотеці для дорослих відбувся День інформації «З віків до нас гукає Берестечко». Працівниками відділу обслуговування була організована книжкова виставка «Берестечко: наша пам'ять, наша слава». Присутні мали змогу переглянути документальний фільм «Берестечко: битва за Україну» і ознайомитись з новим баченням цієї битви.

ФОТО


Обереги своїми руками: майстер - клас у бібліотеці

Нездоланний і талановитий
Наш народ скарби свої зберіг.
Тих скарбів коштовних не злічити,
Серед них - і лялька - оберіг.
Лялька - мотанка - це забавка дитяча
І мистецьке диво, але ще
Іноді здається нам, неначе
Вічність сіла ляльці на плече.
Бо її історія прадавня
вже сягає п'ять тисячоліть.
Крізь віки гіркі, страшні і славні
на сторожі пам'яті стоїть.
Оксана Сподар


У бібліотеці відбувся майстер - клас для працівників бібліотек-філій "На сторожі пам'яті стоїть"з виготовлення ляльки мотанки.

Лялька - мотанка - українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний оберіг. Здавен у кожній родині лялька - мотанка виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду, символом матері - прародительниці та зв'язку між поколіннями, одна із найдревніших іграшок і сакральних (священних) істот нашого народу, якій тисячі й тисячі років. Скільки існує людство, стільки років цій іграшці, яка повинна була дитину заспокоїти, нагодувати і зберегти. Бо мати, залишаючи дитя, замотувала фрукти чи хліб у шматочок тканини, прив'язувала паличку і давала, як іграшку, тому в основі ляльки - хрест. Людина вигадувала ляльку - мотанку, подібну собі, як забавку для дитини, як оберіг дому. Виготовляючи цей сакральний предмет, жінки вкладали в неї свою енергію, певні думки і бажання. Ляльку - мотанку передавала мати дочці, коли віддавала до іншого роду, а дочка, у свою чергу, своїй дитині. Це ніби ниточка, яка зв'язує увесь рід.

Працівники навчилися не лише виготовляти мотанки, а й відкрили для себе певні секрети технології та весело провели час.

Навчання провела бібліотекар села Любче Алла Антонюк. На цьому виговляти ляльки ми не завершуємо, адже є безліч різновидів мотанки (травничка, нерозлучники, колиханочка, жіноче щастяч, коляда, постушок,багач, веснянка, доля, вербниця та інші). Сьогодні ми навчилися робити "жіноче щастя", а наступного разу плануємо"травничку".

Будемо раді бачити усіх бажаючих на наших заходах!

ФОТО


"Своїми руками, своїми серцями творимо нову Україну"

З нагоди урочистостей до Дня Конституції України працівниками районної бібліотеки для дорослих організовано книжкову виставку"КОНСТИТУЦІЯ- оберіг нашої держави ".

Виставка робіт із бісеру народних умільців Рожищенського району" Своїми руками, своїмисерцями творимо нову Україну"підготовлена спільно із працівниками краєзнавчого музею.

ФОТО


Презентація книги

741


Люблю я Рожище своє...
Та й хто його не любить.
Дивись, вже сонце устає
Своїм промінчиком мене вже будить.
Рідне місто. Як я люблю його...

Руслана Масюк


Сьогодні у бібліотеці відбулася презентація книги Леоніда Козярчука "Сторінки історії містечка Рожище". Учасники заходу, а ними були вчителі-історики, представники громадських організацій та працівники культури, читачі бібліотеки, мали змогу поспілкуватися з автором особисто, послухати розповідь про процес написання книги, дізнатися багато цікавого з історії Рожищенcького краю, а також сфотографуватися на згадку.

742 743 744 745 746 747 748


"Життя, неначе білий птах..."

739

Незнятий кадр незіграної долі
Іванові Миколайчуку
Його в обличчя знали вже мільйони.
Екран приносить славу світову.
Чекали зйомки, зали, павільйони,-
Чекало все!
Іван косив траву.
О, як натненно вміє він не грати!
Як мимоволі творить він красу!
Бур'ян глушив жоржини біля хати,
І в генах щось взялося за косу.
Чорніли вікна долями чужими.
Іван косив аж ген десь по корчі.
Хрести, лелеки, мальви і жоржини
Були його єдині глядачі.
І не було на вербах телефону.
Русалки виглядали із річок.
Щоденні старти кіномарафону
Несли на грудях фініші стрічок.
Десь блискавки - як бліци репортера,

Проекція на хмару грозову.
На плечі стрибне слава, як пантера,-
Він не помітив, бо косив траву.
Іваночку! Чекає кіноплівка.
Лишай косу в сусіда на тину.
Іди у кадр, екран - твоя домівка,
Два виміри, і третій -в глибину.
Тебе чекають різні дивовижі.
Кореспонденти прагнуть інтерв'ю.
Москва, Гран - Прі. Овації в Парижі!..
Іван косив у Халеп'ї траву.

Ліна Костенко


"Тіні забутих предків", "Бур'ян", "Камінний хрест", "Анничка", "Білий птах з чорною ознакою", "Захар Беркут", "Вавилон ХХ" , "Лісова пісня"... - ці фільми 60-70 -х років минулого століття, де найбільш яскраві ролі зіграв видатний актор і кіносценаристІВАН МИКОЛАЙЧУК, і досі залишаються неперевершеними шедеврами українського кіномистецтва.15 червня нинішнього року талановитому Майстру виповнилося б 75 років.

З нагоди цієї дати для шанувальників кіномайстра, читачів бібліотеки організовано викладку літератури"Життя, неначе білий птах...",де представлені матеріали про життєвий та творчий шлях Івана Миколайчука.

740


Несподівано, але приємно..

Сьогодні несподівані гості завітали до нашої бібліотеки - вчителі та вихованці пришкільного дитячого табору ЗОШ №2 "Берізка". Маленькі школярі прийшли познайомитися із дорослою бібліотекою, куди ходять їхні мами і тата, дідусі та бабусі по книжки. Працівники провели екскурсію по бібліотеці, розповіли про роботу абонементу, читального залу та інших відділів і відповіли на "мільйон" запитань: а хто? а чому? а як? а навіщо?... А коли діти побачили, що бібліотекарі готують виставку до Дня Конституції України, здивували своїм проханням: показати саму Конституцію і розказати про неї. Отаке наше молоде покоління!

Працівники швиденько зорієнтувалися - і про Конституцію розповіли, і фільм показали. А щоб діти не забували, що у них канікули і час відпочинку, показали мультики про козаків: "Як козаки на весіллі гуляли", " Як козаки олімпійцями стали", " Як козаки інопланетян зустрічали". Дивилися усі разом і дорослі, і діти. Було трішки тісненько, але весело. Дякуючи нашим маленьким гостям, ми на деякий час і самі повернулися у дитинство.

ФОТО


"Сучасна бібліотека: створюємо новий образ"

На базі Рожищенської центральної районної бібліотеки для дорослих відбувся районний семінар "Сучасна бібліотека: створюємо новий образ". Навчити користувачів насолоджуватися читанням, зробити його привабливим і улюбленим заняттям - ось основне задання публічних бібліотек. Допомогти цьому можуть інноваційні форми роботи, що сприяли б неформальному спілкуванню читачів та цікавому проведенню дозвілля.

В процесі семінару учасникам були надані змістовні консультації заступником директора по роботі з дітьми Світланою Матвійчук, провідним методистом Катериною Олексюк. Свій досвід представили завідувачки бібліотек-філій сіл Любче - Алла Антонюк, Мильськ - Лариса Новак, Оленівка - Людмила Яценюк.

Всі учасники семінару активно взяли участь у тренінгу "Мистецтво самореалізації бібліотекаря як засіб забезпечення позитивного іміджу бібліотеки", проведеного методистом Катериною Олексюк, та майстер - клас з виготовлення букету із цукерок, який провела завідувачка бібліотекою- філією села Крижівка Тетяна Миколайчук.

ФОТО


У відпустку з книгою

"Коли людина припиняє читати, вона перестає мислити"
Дені Дідро

Літо - пора відпусток та відпочинку. Відпочити із книгою пропонують своїм читачам працівники абонементу. Вони підготували книжкову виставку, яка так і називається -

734

Виставка організованаза такими розділами:
"Таємниці жіночого світу" (любовні романи)

735

"Вирушаймо в похід з детективом"

736

"Шанувальникам фантастики"

737

"Бібліотекар прочитав. А ви?"

738


"Цигарку на цукерку"

У ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БЕЗ ТЮТЮНУ працівники нашої бібліотеки організували акцію під назвою "Цигарку на цукерку", в ході якої пропонували курцям - мешканцям міста - зламати і викинути цигарку, а взамін отримати за це цукерку. "Ми хотіли привернути увагу курців до проблеми тютюнопаління й переконати їх у тому, що від паління можна відмовитися або принаймі намагатися обмежувати себе у шкідливій забаганці, - розповідають дівчата. - Багато хто із перехожих стверджували, що взагалі не палять, інші залюбки ламали цигарки і з усмішкою вгощалися цукерками. А були і грубіяни..."

Працівники бібліотеки планують частіше проводити подібні акції аби спонукати людей вести здоровий спосіб життя.

729 730 731 732 733


22 травня - 155 річниця перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі в Каневі.

З нагоди цієї дати у читальному залі бібліотеки відбулася презентація книжкової виставки"Живий у правді віковій, в піснях і слові Заповіту!"

723

724 725


"Обертаючи глобус"

Працівники бібліотеки разом ізсемикласниками Рожищенської ЗОШ №1 (класний керівник Сасовська Лариса Павлівна)до Дня Європи в Україні організувалиі здійсниливідеоподорож в одну із країн Європейського Союзу - Францію.Діти побували в чарівному місті краси та моди - Парижі. Після перегляду відеофільму ознайомилися із викладкою літератури"Україна на шляху до Європи"та сфотографувалися на згадку.

ФОТО


УРОК МУЖНОСТІ

Напередодні Дня Перемоги у бібліотеці відбувся урок мужності"Вклоняємось доземно всім солдатам", підготовлений та проведений для учнів 7-А класу Рожищенської ЗОШ №1 ( учитель історії Котяш Галина Адамівна).

Спогадами про пережите поділилися запрошені на захід голова громадської організації "Захист дітей війни" Патерус Віра Климентівна та голова Волинської обласної спілки українських в'язнів - жертв нацизму Парфенюк Маргарита Сергіївна. Цікаві факти із життя гостей надзвичайно вразили і схвилювали присутніх.

Учасники заходу переглянули документальну відеохроніку Великої Вітчизняної війни та ознайомилися з книжковою виставкою "Пам'ять про війну нам книга залишає". На згадку про зустріч діти сфотографувалися з гостями.

ФОТО


Приємна новина

Нову книгу"Сторінки історії містечка Рожище"отримала районна бібліотека з рук автора Леоніда Козярчука. Щиро дякуємо Леоніду Павловичу і з нетерпінням чекаємо його та любителів книги на презентацію у нашій бібліотеці найближчим часом.

705


Пасхальна виставка

"З Великоднем в серці без тривог,весну стрічаєм в запашнім цвітінні", присвячена 25-й річниці Незалежності України, була організована працівниками центральної районної бібліотеки для дорослих та краєзнавчого музею до творчого звіту аматорських колективів та окремих виконавців району. На виставці експонувалися роботи релігійної тематики, ікони умільців, пасхальні експозиції, представлені бібліотечними працівниками нашого району. Паски, випеченіпрацівниками ЦБС, а також листи українським воїнам, будуть відправлені у зону АТО.

ФОТО


"Запасної планети у нас нема"

У бібліотеці відзначили Всесвітній день Землі.На екологічну годину були запрошені шестикласники загальноосвітньої школи № 2 райцентру на чолі з класним керівником Строчко Тетяною Петрівною. "Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім", - відмітила у своєму виступі бібліотекар кафедри юнацтва Лариса Присяжнюк. Вона зробила короткий екскурс в історію заснування цього свята. Розповідь доповнив перегляд документального фільму "Сутінки цивілізації".
Щоб перевірити знання дітей з питань охорони навколишнього середовища, завідувачка відділом обслуговування Галина Корнійчук провела конкурс-розминку "Зелена планета".

Завершився захід переглядом літератури "За чисту землю, повітря і воду. За чисту душу і розум народу". На згадку про Всесвітній день Землі учні отримали пам'ятки "Знай. Пам'ятай, Розкажи іншим".

ФОТО


Зробимо Україну чистою разом!

Сьогодні працівники бібліотеки вийшли на толоку. Силами бібліотекарів була прибрана територія, що закріплена за книгозбірнею. Праця супроводжувалася музикою та жартами. Частинка нашого міста стала чистою та охайною.

ЗАПРОШУЄМО УСІХ ПРИЄДНАТИСЯ ДО ПРИБИРАННЯ МІСТА, ЩО ВІДБУДЕТЬСЯ 23 КВІТНЯ!

690 691 693 694 695 696 688 689 692


"Чорнобиль не має минулого часу"

680

26 квітня 1986 року, тридцять років тому, сталася жахлива трагедія на Чорнобильській АЕС, масштабна катастрофа, яка згубила життя багатьох тисяч людей. Багато людських доль обпалила своїм смертоносним сяйвом Полинова зоря, як зазвичай називають цю аварію. Час невблаганний... Спливають роки, сплітаючись у десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії залишається величезним горем для нас, українців.

"Чорнобиль не має минулого часу",- під такою назвою у бібліотеці пройшов День інформації. На захід був запрошений учасник ліквідації на ЧАЕС, мешканець міста Рожище Огарков Руслан. Присутні із захопленням слухали цікаві спогади Руслана про його участь у ліквідації аварії. "Не рахую я себе героєм, просто виконував свій обов'язок", - наголошував гість, відповідаючи на запитання присутніх.

У майстерному виконанні Петрученко Ірини прозвучав вірш К. Лазаренка "26 квітня. В ніч забуття..." Також присутні переглянули документальний фільм "Чорнобиль - наш довічний біль"

День інформації був організований і проведений провідним бібліографом ЦРБ Ларисою Сеник спільно із учнями 8 класу ЗОШ №2 (класний керівник Ольга Медвідь).

Працівниками відділу обслуговування для користувачів бібліотеки організована книжкова виставка " Чорнобиль- відлуння трагедії".

ФОТО


"Писанкова витинанка"

Напередодні Великодніх свят у бібліотеці відбувся майстер-клас "Писанкова витинанка" для працівників бібліотек-філій. Під час заходу присутні навчалися виробляти пасхальні корзинки для крашанок. Це навчання дає можливість бібліотекарям сільських філій провести аналогічні майстер-класи зі своїми читачами.

Навчання провела бібліотекар ЦРБ Руслана Масюк. Планується і надалі проводити подібні заходи для бібліотечних працівників.

668 667 666 665 664 663


"Для солдатів"

Бібліотека підтримуєВсеукраїнську програму збору та утилізації пластикових кришечок для подальшої переробки та виготовлення протезів чи їх частин для воїнів АТО.Майже щодня працівники книгозбірні та її відвідувачі приносять пластикові кришечки, які будуть передані громадській організації "Народна самооборона Рожище".

Активний читач Юрій Ковальчук зі своїм 3-хрічним синочком Тимофійком сьогодні завітали до бібліотеки і принесли цілу торбину кришечок, яку маленький хлопчик назбирав САМ!!!, щоб занести "тьотям у бібліотеку для солдатів". Тимофійко пообіцяв, що принесе ще більше кришечок!

660 661 662


"Справа твого життя"


"Якщо ви вдало оберете працю і вкладете в

неї душу, то щастя саме вас відшукає"

К. Ушинський

Світ професій захоплюючий та складний, і зорієнтуватися в ньому надзвичайно важко, особливо старшокласнику, для якого вибір майбутньої професії є важливим кроком у житті. У вирішенні цього питання на допомогу школярам приходять наші бібліотекарі, які щорічно спільно із працівниками територіального центру зайнятості проводять уроки професійної орієнтації для молоді. Так на урок профорієнтації "Справа твого життя" були запрошені дев'ятикласники загальноосвітньої школи №1 міста Рожище та директор навчального закладу Мирослав Миколайович Максимюк.

Захід розпочався із презентації книжкової виставки "Ринок професій ХХІ століття: яка з них твоя?". До уваги присутніх були представлені як науково-пізнавальні, так і документально-художні видання, а також публікації з періодичних видань та буклети.

Продовження заходу відбулося у територіальному центрі зайнятості. Заступник начальника відділу надання соціальних послуг Валентина Трачук провела консультацію щодо вибору майбутньої професії. Вона розповіла школярам про професії, які сьогодні найбільш популярні на ринку професій, та визначила чинники, якими потрібно керуватися у виборі професії.

За відгуками дітей, зустріч була цікавою і пізнавальною, а отримана інформація допоможе їм надалі у самовизначенні свого майбутнього.

ФОТО


Приємна зустріч

651

Працівники бібліотеки поспілкувалися за чашкою чаю з активною читачкою Євгенією Папко, яка, завдяки любові до книги, стала відома не лише в Україні, а й за кордоном, і вручили подарунки від Президентського фонду Леоніда Кучми "Україна".

ФОТО


"Шлях Кобзаря - це шлях народу"

У ці березневі дні ми вшановуємо геніального поета, ім'я якого з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує увесь світ, Пророка святої УкраїниТараса Григоровича Шевченка.

Великий син українського народу Тарас Шевченко став символом чесності, правди, безстрашності і великої любові до людини. Вся творчість великого Кобзаря зігріта гарячою любов'ю до своєї Батьківщини і пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу. Його думи, його пісні, його полум'яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду були думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів. Поезію Шевченка знають і люблять не лише українці, а й усі народи.

Слава пережила поета на сотні літ. Майже у кожній оселі українців є портрет Тараса Григоровича, заквітчаний рушником, а його безсмертний "Кобзар" став символом віри і незламності для Героїв Небесної Сотні, які з дерев'яними щитами і палками йшли на штурм озброєних беркутівців, та українських солдат, що сьогодні воюють з російським агресором на Сході України.

"Шлях Кобзаря - це шлях народу"- під такою назвою було здійснено історичний екскурс, який підготували для дев'ятикласників загальноосвітньої школи №2 міста Рожище працівники нашої бібліотеки. Школярі з цікавістю слухали виступи бібліотекарів про життєвий і творчий шлях поета, а потім відповідали на запитання вікторини"Що ми знаємо про Шевченка?".

ФОТО


Зі святом весни, любі жінки!

639


"Я з пісні народної виріс"

"Я музику й поезію - однаково люблю,
Хоч кажуть: разом двох любити - небезпечно...
І аморально це, вважають, і не гречно.
Та я нічого вже з собою не зроблю -
Однаковісінько обох люблю!"

О. Білаш

6 березня виповнюється 85 років від дня народження відомого українського поета і композитора, Героя України, народного артиста СРСР, народного артиста України, лауреата Національної премії ім. Т. ШевченкаОлександра Білаша.

Його твори - універсальні, їх співають у родинному колі, виконують на великих концертних сценах, ними освячують для щасливого життя. Митець збагатив український музичний простір вишуканими вимірами мелодійності, які сповнені естетичної насолоди та довершеності. "Два кольори мої, два кольори", "Ясени", "Сніг на зеленому листі" та інші його твори запали у саме серце кожного з нас і стали цілком народними. Олександр Білаш поєднав цілі покоління письменників, музикантів, акторів, які увібрали в свою творчість дух Білаша.

З нагоди ювілейної дати митця для користувачів бібліотеки організовано перегляд літератури"Я з пісні народної виріс".

638


"Наркоманія - небезпека для молоді"


Коли друг дав шприца тобі в руку,
Він до прірви дорогу вказав.
Підштовхнув до останнього кроку,
Хоч про наслідки всі добре знав.
Він не друг, він Іуда і вбивця,
Вже своє він життя знапастив,
Маску ката вдів на обличчя
І Господь його за це не простив.
Ще не пізно на мить зупинитись.
Про майбутнє подумай своє,
Кожен може в житті помилитись,
Врятуватись - це право твоє.
Любов Чернуха

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з наркоманією для користувачів бібліотеки організовано перегляд літератури"Наркоманія - небезпека для молоді"

637


Нові книги

634

635

у бібліотеці - це завжди приємна подія, а книги із автографом автора - свято. Нещодавно фонд нашої бібліотеки поповнився чудовими творами відомої української поетеси Антоніни Листопад "Книга радости (Золота квітка)" та "Солоний Хрещатик".

Директор Світлана Осипчук була присутня на творчій зустрічі з письменницею, яка проходила в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки. Після заходу авторка подарувала для читачів нашої бібліотеки книги віршів із власним автографом.

Щиро дякуємо Антоніні Іванівні за гарні патріотичні твори, і сподіваємося на зустріч уже в нашій бібліотеці.

636


"Читаємо Лесю"

619


"...І не вмре та слава, не поляже,
В пісні, слові буде вічно жити
І про себе світові розкаже..."
Леся Українка

25 лютого виповнюється 145 років від дня народження Лесі Українки- видатної української поетеси, драматурга, критика, громадського діяча, однієї з наймужніших і найталановитіших постатей не лише української, а й світової літератури.

Вона писала давно, а твори її звучать по-сучасному, і нині підтримують людський дух, вселяють віру у власні сили, оптимізм та віру в краще майбутнє. Разом з тим, Лесині поезії сповнені безмежного кохання, глибокої пристрасті, ніжної душевності, щирої любові.

Сьогодні вірші Лесі Українки звучали і у нашій бібліотеці. Працівники районної бібліотеки, краєзнавчого музею, районного дому "Просвіта" взяли участь уфлеш-мобі "Читаємо Лесю"і продемонстрували майстерне виконання своїх улюблених творів: "Давня весна", "Вечірня година", "На роковини Шевченка", " Коли дивлюсь глибоко в любі очі", "Горить моє серце", "Не дорікати, слово я дала", "Соловейковий спів", "До тебе, Україно", "Відповідь", " Жіночий портрет".

Твори видатної українки завжди будуть тривожити душі, будити розум, надихатимуть на благородні вчинки, а краса її мистецького слова буде вражати читачів навіть через багато-багато років.

ФОТО


УВАГА!

618


Бібліограф інформує:
"Книги - святині, для яких 2016 рік - ювілейний"

609

610

940 років від створення "Ізборника Святослава"(1076) - пам'ятка давньоруської книжності, один із найдавніших у Київській Русі рукописних збірників літературних творів морально-етичного характеру, укладений дияконом Іоанном у Києві для князя Святослава Ярославовича на основі рукописів бібліотеки Софійського собору. Тексти збірника містять настанови християнського життя, матеріали з граматики, поетики, риторики.

611

910 років від того часу, як князь Володимир Мономах уклав перший дидактично-художній твір Київської Русі "Повчання дітям".

Відомості про цю працю Мономаха науковці вперше знайшли у Лаврентіївському списку "Повісті минулих літ", датованому 1377 роком.

У "Повчанні дітям" автор дає настанови своїм дітям та усім нащадкам Київської Русі: вчить їх бути розумними, хоробрими, гуманними, чуйними до людей, обстоювати інтереси Батьківщини, захищати її від ворогів, трудитися, поважати старших і жінок, жаліти дітей, сиріт, поширювати у країні освіту, сприяти доброчинності.

612

615 років від переписування (1401) ченцем Станіславом Граматиком у Пелабському замку (селище Королево, Закарпаття) Євангелія (Королевське Євангеліє). Замовником книги був дворянин Іштван (Степан) Вінц. Євангеліє написано церковнослов’янською мовою зі значною кількістю українських живо розмовних рис (близько сімнадцяти). Нині рукопис зберігається в Закарпатському краєзнавчому музеї в Ужгороді.

613

455 років написання на Волині «Пересопницького Євангелія» (1561) – першого з відомих перекладів Святого Письма староукраїнською мовою з церковнослов’янської мови болгарської редакції. Над рукописом працювали чернець Григорій, писець Михайло Василієвич та архімандрит Пересопницького монастиря Григорій. Роботу над перекладом розпочато в 1556р. в Дворецькому монастирі князів Заславських при церкві Святої Трійці, продовжено та закінчено – у Пересопницькому монастирі при церкві різдва Богородиці. Книга стала символом української державності, на ній присягають президенти України. Нині пам’ятка зберігається в Національній бібліотеці України імені Вернадського.

614

435 років від першого повного видання (1581) «Острозької Біблії», надрукованої староукраїнською мовою в Острозькій друкарні Іваном Федоровим на кошти К.К. Острозького. Біблія відіграла важливу роль у боротьбі проти наступу католицької церкви на православ’я і є визначною пам’яткою книгодрукування в Україні.

615

370 років від часу виходу друком (1646) пам’ятки української літератури XVII ст. «Перло многоцінне» - збірки прозових і віршованих творів релігійно-моральної тематики богословського, молитовного і педагогічного призначення. Написана і видана вченим – богословом і педагогом Кирилом Ставровецьким.

616

355 років від виходу у світ(1661)першого друкованого видання церковно-слов'янською мовою "Києво-Печерського патерика" -пам'ятки східнослов'янської житійної літератури, збірника творів реальної та легендарної історії Києво-Печерського монастиря, оповідань про діяльність його засновників Антонія й Феодосія, їхніх учнів і послідовників та головну святиню монастиря - соборну церкву Успіння Богородиці. Патерик істотно вплинув на розвиток української літератури та мистецтва (агіографії, культової поезії, іконописання, графіки тощо).

617

960 років від початку переписування (1056) зі староболгарського оригіналу Євангелія дияконом Григорієм для новгородського посадника Остромира – «Остромирове Євангеліє», що є однією з найдавніших пам’яток старослов’янського письменства. Містить вибрані євангельські читання для неділі й свят, є важливим джерелом для вивчення давньослов’янської і давньоруської мов. Завершено переписування 1057 р.

За матеріалами Державної науково - педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського, м. Київ
Літературна Україна.- 2016.- 18 лют.- С.13


ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

601

Сьогодні читачі та працівники бібліотеки запалили СВІЧКУ ПАМ'ЯТІ та хвилиною мовчання вшанували ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ.

602


Неочікувані подарунки

Сьогодні у нашій бібліотеці на активну читачку Папко Євгенію Михайлівну чекала приємна несподіванка - зустріч з кореспондентом газети "День " Наталією Малімон. Журналістка поспілкувалася з читачкою та подарувала їй книгу "Україна Іncognita" за редакцією Лариси Івшиної.

Користуючись нагодою провідний методист ЦБС Катерина Олексюк вручила читачці посилку з книгами та світильником від львівського письменника Богдана Дячишина.

Євгенія Папко щиро дякувала за увагу та подарунки.

598 599 600


«Два покоління – дві війни»: в бібліотеці для дорослих вшанували пам'ять загиблих

597

Вчора, 16 лютого, уРожищенській бібліотеці для дорослих зібралисявоїни-афганці та боєць АТО, аби вшанувати пам’ять своїх загиблих побратимів, тих, хто поліг на чужій землі, та тих, хто віддав своє життя за рідну землю на сході України.

Серед запрошених — голова районної спілки ветеранів АфганістануАнатолій Шульгач, воїн-афганецьВ’ячеслав Данчук, боєць АТО Олександр Наумикта відомий всім бард, автор багатьох книжок про війну,Олексій Будчик.

Активними учасниками та уважними слухачами були учні ЗОШ №1.

Ведуча заходу під назвою «Два покоління – дві війни», провідний бібліотекар відділу обслуговуванняЛюбов Плохотюкзапросила присутніх хвилиною мовчання вшанувати пам’ять загиблих.

— 15 лютого дата виведення радянських військ з Афганістану стала Днем вшанування усіх учасників бойових дій на території інших держав, —розпочала вечір-зустріч Любов Плохотюк. —Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. Не оминула вона і нашу Рожищенську землю. Чотири юнаки не повернулися додому:капітан Микола Карпець(с. Топільне), рядовий мінометникІван Левчук(с. Незвір), старший сержант Юрій Троцюк(с. Доросині) та рядовий, механік-водійВолодимир Тананайко(с. Літогоща). Вони були зовсім молодими і не хотіли помирати, але життя розпорядилося по-іншому. Їхні імена будуть вічно закарбовані в наших серцях і душах.

А далі слово взяли люди, які не з книжок знають, як це — втратити свого побратима, засинати та прокидатися під музику куль… Стільки років минуло з часу виведення військ з Афганістану, а події в цій країні залишаються живим болем для Анатолія Шульгача та В’ячеслава Данчука.В кожному слові відчувається, що біль афганської війни досі кровоточить в їхніх серцях…

На екрані — кадри з Афганістану, і очі «афганців» щедро зрошуються сльозами…

Війна… Як прикро, що сумні сторінки історії повторюються і сьогодні. Блакитне, мирне небо України накрила чорна хмара військового протистояння. Про війну зі ще нещодавно «братнім» народом, поділився з присутніми молодий хлопчина, а вже воїнОлександр Наумик.

У формі сповіді про війну прозвучали вірші у майстерному виконанніВікторії Янішевськоїта Олександри Данильченко.

Затамувавши подих слухали присутні пісняра-поетаОлексія Будчика,якому тема війни є надзвичайно болючою. Кожен із його творів —це спроба глянути на нелегкі українські реалії оком поета. Також поет представив свою нову шосту збірку творів «Україна. Революція. Війна», один примірник якої подарував бібліотеці.

Важливим елементом заходу стала презентація виставки-панорами «Мужність приречена на безсмертя».

ФОТО


Крути: і сум, і біль, і вічна слава

Тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, цвіту нашого народу, його славним синам і дочкам, що в розквіті своїх духовних і фізичних сил віддали молодість і найдорожче, що є в кожного з нас – життя, була присвячена година історичної пам’яті «Крути: і сум, і біль, і вічна слава».

На історичну годину були запрошені голова районної організації «Союзу українок» Марія Михайлівна Рейкіна, голова Рожищенської РДА Інна Михайлівна Гайворонська, голова районної ради Андрій Євгенович Музика.

Під час проведення заходу вшанували хвилиною мовчання полеглих під Крутами і тих хто загинув на Сході України в зоні АТО.

Присутніми на заході були учні 10-11 класів ЗОШ №2, які мали змогу переглянути документальний фільм «Пам’яті Героїв Крут»., ознайомитися з книжковою виставкою «Нам не забути славу Крут».

ФОТО


У центральній районній бібліотеці для дорослих м.Рожище вже впродовж багатьох років активною читачкою є Папко Євгенія Михайлівна, жителька села Валер'янівка, яка днями прийшла у бібліотеку, щоб переєструватися та отримати нові книги. Вражає те, що до бібліотеки 82 -річна жінка прийшла пішки 7 кілометрів. Дякуємо, що Ви з нами.

5252 5262


З 2016 роком!
ДОРОГІ ДРУЗІ, ВІДВІДУВАЧІ НАШОГО БЛОГУ!
ЩИРО ВІТАЄМО ВАС

502

ДЯКУЄМО, ЩО ВИ З НАМИ!


"Витоки поетичного натхнення"

450

З нагоди 80-річчя від дня народження відомого волинського поета, прозаїка, гумориста Івана Чернецького у відбулася літературна година"Витоки поетичного слова".Захід пройшов в рамках літературно-мистецької вітальні "Світ прекрасного".

Ведучі Галина Антонюк та Галина Корнійчук ознайомили присутніх з життєвим та творчим шляхом митця. У майстерному виконанні Руслани Масюк прозвучали кращі поезії з доробку ювіляра.

Вагомим доповненням до розповіді про літератора стала книжкова виставка"Книжкові барви Івана Чернецького"

Захід був організований для студентів та викладачів Рожищенського коледжу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького.

446 447

448 449


З Днем чаю!
СЬОГОДНІ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЧАЮ.

435

Щороку 15 -го грудня це свято відзначається в усьому світі, особливо в тих країнах, що вирощують зелені запашні листочки.
Учасники літературно - мистецької вітальні "Світ прекрасного", що діє у нашій бібліотеці, долучилися до відзначення свята і взяли участь у флеш-мобі"Тепле спілкування за гарячим чаєм".Під час заходу присутні посмакували не лише різноманітними чаями, а й кулінарними шедеврами наших господинь.

436 437 439 438 440 441 442 443

444 445


"Чи бувають права без обов'язків"

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України в Україні проходить Всеукраїнський тиждень права. З цієї нагоди у бібліотеці відбулася година міркувань "Чи бувають права без обов'язків".

На захід був запрошений директор Рожищенського районного центру соціальних служб сім'ї, дітей та молоді Олег Шварцкоп.

Учні 9 класів та вчителі загальноосвітньої школи №2 райцентру, для яких був організований захід, переглянули відеоролик про права людини та ознайомилися з книжковою виставкою - порадою"Знай та поважай свої права".

ФОТО


На допомогу сільським бібліотекам

Для підвищення фахового рівня сільських бібліотечних працівників в центральній районній бібліотеці для дорослих систематично проводяться навчання бібліотекарів. Провідний бібліограф ЦРБ Лариса Сеник провела практикум по довідково - бібліографічній та інформаційній роботі.

423


"Чарівниця пензля"

Знагоди 115-річчя від дня народження великої української художниці Катерини Білокур у бібліотецівідбувся день інформації"Чарівниця пензля". Захід пройшов у рамкахлітературно-мистецької вітальні "Світ прекрасного". Провідний бібліограф ЦРБ Лариса Сеник розповіла учасникам вітальні про життєвий і творчий шлях відомої художниці, а також ознайомила з переглядом літератури"Доля, виспівана в квітах". Присутні переглянули документальний фільм "Гра долі. Життя в обіймах квітів", який продемонстрував присутнім інженер з комп'ютерних систем Павло Юзвяк.

Цікавим було спілкування з місцевим талановитим художником, керівником ініціативної групи "Мистецький форпост" Віталієм Шевченком.

Засідання вітальні пройшло у теплій і дружній атмосфері.

ФОТО


"У світ книги через комп'ютер"

409


Бібліотека - не кінотеатр, але хто сказав, що читача не можна змусити прочитати книгу за допомогою відео?

Якщо у світі буктрейлер (чи книготрейлер, як дехто його називає) вже давно перестав бути новинкою - навіть незважаючи на те, що з'явився як вид реклами тільки у 2003 році,- на пострадянському просторі про нього почули відносно нещодавно, буквально три роки тому.

Можливо, не велика популярність української книги в Інтернеті зумовлена тим, що до України рух буктрейлерів докотився порівняно нещодавно.

Метою створення такої своєрідної реклами книги є не тільки розширення аудиторії, а й підняття рівня якості читання українців.

Під час проведення методичного дня для працівників сільських бібліотек-філій працівники районної бібліотеки продемонстрували Хіт - парад буктрейлерів"У світ книги через комп'ютер"на книги українських авторів, які користуються найбільшою популярністю серед читачів райцентру. Хіт-парад включає книги, які стали лауреатами загальновідомих премій та конкурсів, а саме:"Небесна сотня", Світлани Талан "Розколоте небо", "Оголений нерв", Уласа Самчука "Марія", Люко Дашвар "Трилогія "Биті є", Володимира Лиса "Іван і чорна пантера", "Століття Якова", Марії Матіос "Майже ніколи навпаки", Володимира Винничука "Танго смерті", Андрія Скрябіна (Кузьменка) "Я, Побєда і Берлін", Дари Корній "Тому, що ти є", Наталки Доляк " Гастрабайтерки", Ірен Роздробудько "Гудзик"та інші.
" Ми сподіваємося,- у своєму виступі відмітила завідувачка відділом обслуговування Галина Корнійчук,- що ці чудові твори, завдяки бібліотекарям, знайдуть своїх читачів і в селах нашого району".

ФОТО


"Голгофа голодної смерті"


"То був страшний навмисний голод...
Стріла була така нищівна!
Щоби згромадити стодолу
Колгоспної катівні.
...То був страшний навмисний злочин,
Такого ще земля не знала!
Закрили Україні очі.
І душу міцно зав'язали...



Минуле століття пронеслося над Україною трьома голодоморами: 1921- 1922, 1932-1933, 1947 років. Та найстрашнішим був голодомор 1932-1933 років, який забрав мільйони людських життів. Такий спланований комуністичним режимом найжорстокіший злочин проти українського народу не зазнав, мабуть, жоден народ в історії людства.

Сьогодні ми з болем згадуємо ті страшні роки Голодомору і наш святий обов'язок помолитися та схилити голови перед пам'яттю усіх невинно загиблих співвітчизників.

Спільно з учнями 11 класу Рожищенської загальноосвітньої школи №1 працівниками бібліотеки була організована і проведена година пам'яті і скорботи"Голгофа голодної смерті".Ведуча заходу Галина Антонюк розповіла учням про геноцид проти українського народу 1932-1933 років. Вірші про голодомор прозвучали у майстерному виконанні читців Майї Строцюк та Іванни Книш.

Присутні хвилиною мовчаннявшанувалипам'ять невинно загиблих українців та переглянули відеофільм "Невідома Україна Великий злам".

На абонементі для користувачів бібліотеки організована книжкова виставка «Над білим янголом скорботи незгасний духу смолоскип».

ФОТО


"Навіки слава Україні, героям слава навіки!"

"Гуде Майдан за цінності Європи
І за просте по-людському життя...
Ми українці, вже ми не холопи,
Ми стоїмо за світле майбуття"

У бібліотеці відбувся урок гідності"Навіки слава Україні,героям слава навіки!"

Ведуча Неля Антонюк розповіла присутнім про події Помаранчевої революції 2004 року та Революції 2013 року - Революції Гідності, які уже вписані у сторінки історії української держави, і завдяки яким український народ відчув у собі силу та продемонстрував європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

На захід був запрошений мешканець міста Рожище, учасник Євромайдану Трофимчук Роман Борисович, який поділився чвоїми спогадами.

Читачі бібліотеки, вчителі та учні 9 класів ЗОШ №2 райцентру мали змогу послухати вірші про Героїв Небесної Сотні у майстерному виконанні читців – Руслани масюк та Наталії Марценюк, а також переглянути відеофільми «Помаранчева революція. Як це було», «98 днів революції», «Героям Небесної Сотні», «Повертайся живим».

Присутні хвилиною мовчаннявшанували пам'ять Героїв Майдану та українських воїнів - захисників, що загинули за світле майбутнє України.

На завершення заходу відбулася презентація книжкової виставки"Віддали життя Герої за нашу свободу".Для виставки було використано експонати краєзнавчого музею - каска, бита, каміння з місця загибелі на Євромайдані волинянина Сергія Байдовського.

Щиро дякуємо працівникам Рожищенського краєзнавчого музею за допомогу у підготовці виставки.

ФОТО


Флешмоб національної єдності

356

Сьогодні в День української писемності та мови працівники ЦРБ та районного дому "Просвіта" взяли участь у мовному флешмобі - писали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Це була не лише перевірка знань рідної мови, а й вияв солідарності з тими, хто любить і шанує українську мову не лише в Україні, а й за кордоном. «Оцінювати свої роботи будемо через два дні, коли ознайомимося з текстом диктанту», - кажуть дівчата. – А поки, трішки хвилюємося…»

357 358 359 360


Він. Вона. Війна

354

Під час проведення методичного дня для працівників сільських бібліотек-філій в центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги Галини Вдовиченко "Маріупольський процес". Директор ЦБС Світлана Осипчук та провідний бібліограф ЦРБ Лариса Сеник поділилися враженнями від прочитаної книги та зустрічі з автором, на якій побували в обласній бібліотеці для юнацтва.

Цей роман про людину, про її метання й пошуки, про Схід і Захід України на рівні "східняцьких" і "західняцьких " душ і болю. Він таки і про любов, яка одвіку проростала всупереч усім війнам і терористам. Роман читається легко, переживається кожен епізод, сповнений вражаючої реалістичності та драматизму.

Присутні мали змогу переглянули буктрейлер на дану книгу і прослухати уривки з роману.

Книга "Маріупольський процес" з автографом Галини Вдовиченко - переможця "Гранду "Коронація слова"- є у фонді районної бібліотеки.

ФОТО


"Молодь в оманному світі спокус"

В сучасному суспільстві надто багато різноманітних спокус, на які піддаються ще не сформовані молоді особистості. Паління, алкоголізм, наркоманія, СНІД... Це все реалії, з якими доводиться стикатися молоді мало не щодня. Саме про цих підступних ворогів розповідають матеріали, які представлені на книжковій виставці "Молодь в оманному світі спокус"

Виставка представлена на абонементі ЦРБ. Приходьте! Знайомтесь! Читайте!

352

353


"Вартовий рідного слова"

З нагоди 65-річчя від дня народження українського письменника, драматурга, журналіста Володимира Лиса для користувачів бібліотеки було організовано виставку-портрет"Вартовий рідного слова".

349 350 351


"Знай свої права"

Під такою назвою провідний бібліограф ЦРБ Лариса Сеник організувала інформаційний куточок.

347 348


"У скарбничку бібліографа"

Поповнилася новими матеріалами:
інформаційним списком для групового інформування
"Особливості сучасних земельних відносин в Україні"
та
поточним бібліографічним списком
"Наш район на сторінках преси"(ІІІ квартал)

346


"Я тим уже боржник, що українець зроду"

345

Відбулося чергове засідання літературно-мистецької вітальні "Світ прекрасного". З нагоди 80-річчя від дня народження видатного українського поета, журналіста, державного та громадського діяча, лауреата багатьох державних премій, Героя України Бориса Олійника було організовано і проведено літературно-музичний вечір"Я тим уже боржник, що українець зроду".

Ведучі заходу Галина Корнійчук та Неля Антонюкознайомили присутніх з життєвим і творчим шляхом поета.Вірші автора прозвучали у майстерному виконанні режисера районного Дому "Просвіта" Наталії Марцинюк. Студенти ветеринарного коледжу та викладачі, які були запрошені на захід, мали змогу переглянути відеоролики, пов'язані з державною та громадською діяльністю ювіляра, продемонстровані провідним інженером з комп'ютерних систем ЦРБ Павлом Юзвяком.
Провідний бібліотекар відділу обслуговування Любов Плохотюк провела презентацію книжкової виставки "Поет...Він і є поет...".

ФОТО


Сільська бібліотека: нові підходи до організації краєзнавчої роботи

Сьогодні, в час духовного відродження України, значно підвищився інтерес читачів до історичного минулого нашої держави. Значну роль в цьому відіграє бібліотечне краєзнавство, так як саме бібліотека формує особистість на грунті історії, культури, традицій власного народу.

Нещодавно працівники ЦРБ провели районний семінар-практикум бібліотечних працівників"Краєзнавча робота бібліотеки: формула успіху"на базі бібліотеки-філії с. Щурин.

З привітальним словом до учасників семінару звернувся Щуринський сільський голова Карпюк В. В. У своєму виступі він звернув увагу присутніх на значну роль сільської бібліотеки у культурному розвитку місцевої громади, а також наголосив на важливості тісної співпраці бібліотеки з місцевою владою.

Перед присутніми виступили директор Рожищенської РЦБС Світлана Осипчук, заступник директора по роботі з дітьми Світлана Матвійчук, завідувачка відділу обслуговування центральної бібліотеки Галина Корнійчук. У своїх виступах вони звернули увагу учасників семінару на значення сучасної бібліотеки, як закладу культури, у сільській місцевості, а також розповіли про краєзнавчу роботу, яку проводять бібліотеки системи задля збереження традицій рідного краю, формування та збереження фондів краєзнавчих видань.

Провідний методист ЦБС Катерина Олексюк у консультації на тему "Сільська бібліотека: нові підходи до організації краєзнавчої роботи" відмітила важливість та унікальність краєзнавчої роботи в бібліотеці, адже саме краєзнавча робота дозволяє зробити бібліотеку особливим центром територіальної громади, надати їй місцевого неповторного колориту та регіональної специфіки. Доповненням виступу стала презентація виставки краєзнавчих робіт сільських бібліотекарів "Край. Мій рідний край...", де кожен мав можливість показати свої роботи та повчитися краєзнавчій роботі у колег.

Зав. бібліотеками-філіями с. Доросині Тамара Костюшко та с. Кременець Людмила Дендак, де побували бібліотекарі, поділилися власним досвідом з питань краєзнавчої роботи.

Зав. бібліотекою-філією с. Щурин Марія Михайлюк запропонувала увазі присутніх літературно-музичну годину "Село, моє рідне село..." та презентувала виставку-панораму сільських умільців "Цвіте Волинський край красою твоїх рук". На протязі усього масового заходу гарний настрій глядачам дарували члени літературно-мистецького клубу за інтересами "Журавонька", який діє при сільській бібліотеці.

На завершення заходу бібліотекарі переглянули мультимедійні презентації колег, які були подані на обласний онлайн- конкурс "Найкращий куточок Волині":

"В об'єктиві - Бендарівка" (зав.бібліотекою-філією с. Копачівка В. Герасим'як)

"Дитинство мого острівець Лука" (зав. бібліотекою-філією с. Топільне І. Скубюк)

"В село" (зав. бібліотеко-філією смт. Дубище)

"Найчарівніший куточок Волині" (гаївка) (зав. бібліотеко-філією с. Рудня Г. Забокрицька)

"Найкращий квітник" (бібліотекар с. Вічині В. Саванюк)

ФОТО


День захисника України

337

14 жовтня у День святої Покрови Пресвятої Богородиці, у День українського козацтва ми вперше відзначили велике державне свято – День захисника України. Під час урочистостей в районному Домі «Просвіта» центральна районна бібліотека для дорослих спільно із краєзнавчим музеєм організувала виставок: книжкову виставку «Україно, незборима зроду! Ти душа великого народу», виставку – панораму «Нескорені» та виставку ікон, присвячену Покрові Пресвятої Богородиці «під Покровом Твоїм, Богородице».

ФОТО


"Зустріч поколінь"

307

30 вересня у Всеукраїнський день бібліотек та з нагоди 70-річчя утворення районної бібліотеки у нашій бібліотеці відбулася"Зустріч поколінь".На свято були запрошені Галина Федорівна Кривицька та Галина Лук'янівна Білич. Ці жінки багато років пропрацювали в районній бібліотеці для дорослих і нині, перебуваючи в поважному віці, працюють бібліотекарями в закладах освіти нашого міста.

Привітати з Всеукраїнським днем бібліотек до нас завітала помічник народного депутата Сергія Мартиняка, президент Волинського Обласного Благодійного Фонду "Європейський вектор" Галина Ведрич, яка подарувала 13-м бібліотекам системи нові сучасні книги.

Привітання зі святом ми отримали від заступника голови райдержадміністрації Антоніни Клімчук, начальника відділу культури РДА Тетяни Новосад, голови галузевої профспілки Лідії Романюк, директора краєзнавчого музею Надії Стасюк.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять працівників районної бібліотеки, які передчасно відійшли у вічність, та українських воїнів, що загинули на сході України, захищаючи рідну землю від російського агресора.

На згадку про зустріч директор ЦБС Світлана Осипчук подарувала присутнім кулькові ручки з реквізитами районної бібліотеки.

Колектив нашої бібліотеки щиро дякує директору районного дому "Просвіта" Лідії Романюк, режисеру Наталії Марценюк, солістам Світлані Павлючик, Сергію Горбачу, Оксані Брилевич та Андрію Яромчуку за подаровані нам хвилини гарного настрою.

ФОТО

В рамках волонтерської допомоги працівники бібліотеки передали Світлані Чернобаєвій, що приїхала зі сходу України (м. Краматорськ), дитячий одяг, подарували поетичну збірку нашого земляка Олексія Будчика "На вістрі кулі" та запросили відвідувати нашу бібліотеку.

308


Промоакція відбулася

Напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек у нашій бібліотеці відбулася акція "Бібліотекар на годину".У ній взяли участь наші юні читачі бібліотеки, а саме старшокласники ЗОШ № 2 Петрук Іванна, Пилипчук Ірина, ЗОШ №1 м. Рожище Книш Іванна, Строцюк Майя, Чуб Олег та учні ЗОШ с. Топільне Зубаль Світлана, Бернацька Яна, Пащук Анастасія.

Якщо дівчаткам було цікаве обслуговування, обробка книг, ксерокс, то Олег Чуб, єдиний юнак, який взяв участь в акції, відповів, що, якби він працював у бібліотеці, то був би лише директором. І він, по-своєму правий, директор – мужчина виглядає солідно!

Старшокласникам цікаво було відчути себе в ролі бібліотекаря. І на відміну від дорослих читачів, які соромилися брати участь в акції, молодь проявила свою активність і не соромилася випитувати у бібліотекарів їхні професійні секрети.

Молодці. Ми дякуємо вам за участь в акції! Завжди раді бачити у нас в бібліотеці.

ФОТО

До речі, старшокласники ЗОШ №1 м.Рожище Іванна Книш та Майя Строцюк долучилися до акції «Вітаміни для наших героїв» і принесли цілий пакет яблук для сушки.

306


До Всеукраїнського дня бібліотек


Наша бібліотека презентує книжкову виставку "Гортаючи призабуті сторінки".


Перший розділ"Книги, які читали і перечитували" представляє видання, які читали наші бабусі та батьки, а саме Микола Зарудний "На білому світі", Володимир Малик "Черлені щити", Павло Загребельний "Роксолана"

У другому розділі"Наші раритети"зібрано книги, які були видані ще у середині ХХ століття, але і нині не втратили своєї актуальності, зокрема, Тарас Шевченко "Кобзар" (1962 р.), Є. П. Кирилюк "Т. Г. Шевченко. Життя і творчість" (1959 р.), "Думи" (1958 р.) та інші.

304 305


Акція триває

До акції "Вітаміни для наших ГЕРОЇВ" долучилася громадська організація Народна самооборона міста Рожище. Мар'яна Курилович, Наталія Марценюк та Ірина Зенц принесли у бібліотеку не лише фрукти для сушки, а й гарний настрій, масу оптимізму і приємного спілкування.

299 301 302


"ВІТАМІНИ ДЛЯ НАШИХ ГЕРОЇВ"

- під такою назвою у бібліотеці стартувала чергова акція. Працівники бібліотеки заговляють сухофрукти для українських воїнів.

На відміну від фруктів сухофрукти характеризуються набагато вищою енергетичною цінністю і допомагають побороти стрес. Крім того, ще одна перевага сухофруктів в тому, що зберігати їх можна протягом довгого часу і займають вони дуже мало місця в порівнянні з фруктами свіжими.

Працівники бібліотеки просять своїх читачів долучитися до акції і приносити для сушки фрукти (яблука, груші) або готові сухофрукти. Давайте разом підтримаємо наших ГЕРОЇВ!

298


УВАГА! ПРОМОАКЦІЯ!


"Бібліотекар на годину"
29 вересня у бібліотеці відбудеться День відкритих дверей. Бажаючі користувачі бібліотеки матимуть змогу
виконувати обов'язки бібліотекаря - видавати та
приймати літературу від читачів, розставляти книги
у фонді, виконувати усні довідки, допомагати
читачам у виборі книг, а також дізнатися про деякі
фахові секрети бібліотекаря.

ЗАХОДЬТЕ! ЧЕКАЄМО!


"Автограф, залишений на згадку"

- під такою назвою у бібліотеці відбулася презентація книжкової виставки, на якій представлені книги відомих українських майстрів слова з автографами авторів.
Пам'ятні написи та щирі побажання Марії Матіос, Івана Корсака, Любові Мілевич, братів Капранових, Василя Шкляра, Тамари Федчук, Макса Кідрука, Олексія Будчика, Петра Гоця, Василя Гея, Івана Чернецького, Євгена Хотимчука, Олега Савчука, Петра Аврука, Володимира Лиса, Степана Курило-Шванса, Ігоря Павлюка, Сави Козла, Вячеслава Васильченка надають книгам подвійної цінності, а для бібліотеки вони стали унікальними.

294 295 296


"Україна - це ми"

...Квітуй, мов калина, над плесами вод,
Будь в дружбі і праці міцна і єдина,
Хай буде щасливим твій вільний народ,
Прекрасна моя Україно!



1-го вересня День знань завітав не лише в навчальні заклади, а й до нашої бібліотеки. Перший урок"Україна - це ми"учні 9 класу ЗОШ №2 райцентру (класний керівник Новосад А. О.) провели в читальному залі, який з нагоди свята було прикрашено елементами народної та державної символіки.

Ведучі Галина Корнійчук та Руслана Масюк здійснили короткий екскурс в історичне минуле нашого народу, а також розповіли про події сьогодення. З цікавістю школярі та вчителі переглянули відеоролики"Це моя Україна", "Небесна сотня", "Повертайся живим", ознайомилися з книжковою виставкою"Собою захистили Україну".

Присутні заходу хвилиною мовчання вшанували героїв Євромайдану і учасників АТО, що загинули за волю та незалежність України. На блакитно-жовтих сердечках школярі написали щирі побажання, свої думки для українських армійців, які сьогодні на сході України воюють за територіальну цілісність України. Усі листівки будуть відправлені волонтерами у зону АТО захисникам Вітчизни.

ФОТО


"Україно, незборима зроду! Ти душа великого народу!"

293

З нагоди 24-ї річниці незалежності України центральна районна бібліотека для дорослих спільно з краєзнавчим музеєм організувала та провела презентацію книжково-ілюстративної виставки"Україно, незборима зроду!Ти душа великого народу!".

На виставці було представлено копії архівних документів, друковані видання та фотодокументи, присвячені історії державотворення та боротьбі за незалежність України, подіям в Україні під час Революції Гідності та подвигу учасникам АТО в Донецькій та Луганській областях, а також фото загиблих наших воїнів-земляків.

ФОТО


Історія рідного краю

Вивчення історії рідного краю, популяризація його традицій, культурних цінностей, надбаних народом протягом століть, у наш час є одним з найголовніших завдань, що стоять перед бібліотеками. «Без минулого немає майбутнього», - говорять в народі. І це так, адже за все, що маємо ми завдячуємо предкам, а наші надбання ляжуть в основу здобутків нащадків.

Центральна районна бібліотека для дорослих провела День краєзнавства «Історія рідного краю». У програмі Дня краєзнавства були такі заходи:

1. Подорож-бесіда «Із минулого в сьогодення» (відвідання музею історії сільського господарства Волині, що знаходиться в с.Рокині).

2. Краєзнавчі виставки: «Волинь моя синьоока омріяна казка віків», «Багата талантами Рожищенська земля».

3. Краєзнавчий куточок «Я до тебе, мій краю, моя Батьківщино, незрадливу любов крізь життя пронесу».

4. Вікторина «Відкрий для себе рідний край»

В житті кожного народу настає час, коли виникає потреба озирнутися назад, відчути себе частиною тієї великої спадщини, яка залишилася нам від минулого і запитати себе: «Хто ми такі є?». Дати ж відповідь на це запитання можна, лише вивчаючи свій край, його минуле і сьогодення.

208 209 210 211 212 213


Вибух у пустелі

195

У бібліотеці відбулася зустріч-діалог з Іваном Корсаком, редактором газети «Сім’я і дім».

З під пера письменника вийшли романи, повісті та оповідання про знакові історичні постаті.

Працівники ЦРБ, РДБ, бібліотек-філій мали змогу поспілкуватись з автором книг, більшість яких є історичного напрямку.

Під час заходу була презентована книга «Вибух у пустелі». Цей роман про українську родину Кістяківських, про вагомий внесок українства у наукові здобутки людства.

На завершення зустрічі автор подарував свої книги.

Для відвідувачів бібліотеки організована виставка літератури «Пантеон українських героїв Івана Корсака».

ФОТО


Мільйонер, що став праведником

183

29 липня минає 150 років від дня народження видатного українця, ім'я якого тривалий час було забутим, а нині проголошено праведним. Митрополит Андрей Шептицький (1865-1944 рр.) увійшов у історію української державності як визначна постать релігійного, наукового, культурно-історичного простору країни. Особливої уваги заслуговує його меценатська діяльність, що була спрямована на підтримку національної культури, освіти і мистецтва тієї доби.

З нагоди ювілею великого українця для користувачів бібліотеки було організовано перегляд літератури"Слідами митрополита Шептицького".

184 185


"Володимир Великий - князь Київський, творець Руси - України"

181

Нинішнього року українці відзначають 1000-ліття від дня смерті Великого Князя Київського Володимира Святославовича (962-1015), одного з найвеличніших державних діячів, хрестителя Київської Русі. Його пам'ять вшановується на загальнодержавному рівні, що передбачено відповідним Указом Президента України.

З нагоди цієї дати у бібліотеці відбулася презентація книжкової виставки"Володимир Великий - князь Київський, творець Руси - України".

182


"Відлуння нашої пам'яті"

22 червня -День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні.

Під час проведення меморіально-мистецької програми "Ціна перемоги"бібліотекаорганізувала книжкову виставку "Відлуння нашої пам'яті", де представила літературу, яка висвітлює події Великої Вітчизняної війни.

На захід був запрошений український письменник Василь Гей. Для глядачів цікавою була розповідь письменника про збір матеріалів та написання його книги "Яворник". Під час заходу присутні мали змогу переглянути буктрейлер на цю книгу.

101

102 103


День слов'янської писемності і культури

відзначається щорічно 24 травня на честь вшанування святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.

З нагоди цієї дати для користувачів бібліотеки організовано перегляд літератури.

3329


"Пам'ятаємо про тих, хто загинув за Україну"

3323

До річниці трагедії під Волновахою працівники бібліотеки спільно із краєзнавчим музеєм організували виставку - панораму "Пам'ятаємо про тих, хто загинув за Україну".

3324 3325

3326 3327 3328


Шевченківські читання

Працівники бібліотеки взяли участь в Шевченківських читаннях, які відбулися в районному Домі "Просвіта" з нагоди 154-ї річниці перепоховання Т. Г. Шевченка. Організовано перегляд літератури"Горить іще Шевченкова свіча".

3318 3319

3221 3322


Плекаємо творчу особистість читача

Бібліотека покликана створювати умови для самореалізації користувачів, їх спілкування, повноцінного дозвілля. Клуби за інтересами, як правило, об'єднують певні вікові і соціальні групи або певні групи людей із спільними інтересами. З урахуванням цих особливостей на базі бібліотеки-філії с. Городині було створено школу професійної майстерності, котра функціонує вже третій рік.

21 травня проведено чергове засідання школи на тему "Клуби за інтересами: організація змістовного дозвілля населення". Присутні на ньому бібліотекарі отримали консультації на теми:

"Роль і місце клубів за інтересами в бібліотеках Рожищенської ЦБС", "Любительські об'єднання як креативна форма спілкування користувачів", "Клуби за інтересами - центр формування читацької культури у дітей".

Учасники заняття прийняли участь у засіданні літературно-мистецької вітальні "Світ прекрасного", яка діє у центральній районній бібліотеці, зустрілися з членами клубу за інтересами "Сонечко" (бібліотека-філія с. Городині) під час проведення літературного уроку "Вічний вогонь палає" та ознайомилися з роботами членів клубу за інтересами "Бджілки" (бібліотека-філія с. Уляники).

Марія Лебедич ( зав. бібліотекою-філією смт. Дубище), Лілія Захарчук (зав. бібліотекою-філією с. Березолуки), Наталія Демчук (бібліотекар с. Городині) у вигляді мультимедійних презентацій поділилися власними напрацюваннями в сфері роботи бібліотечних клубів за інтересами.

Участь у занятті школи професійної майстерності взяли: головний спеціаліст відділу культури РДА Лариса Кучмук, директор Рожищенської ЦБС Світлана Осипчук, завідуючі відділами обслуговування центральної районної бібліотеки Галина Корнійчук та районної бібліотеки для дітей Галина Ніколайчук.

Під час підведення підсумків присутні поділилися думками про проведене заняття школи та висловили свої побажання. Дякуємо усім, хто долучився до проведення занять у школі професійної майстерності, а особливо бібліотекарю с. Городині за професійний, креативний підхід у підготовці бази проведення занять.

Якщо ви допитливі, думаєте про життя, намагаєтеся зробити його повнішим, радіснішим, змістовним, запрошуємо вас до клубів за інтересами Рожищенської ЦБС.

ФОТО


"Іще горить Шевченкова свіча"

Як умру, то поховайте
Мене на могилі
Серед степу широкого
На Вкраїні милій.
Щоб рани широкополі
І Дніпро, і кручі
Було видно, було чути,
Як реве ревучий...

3316


22 травня виповнюється 154 років від часу перепоховання Тараса Григоровича Шевченка .

Відбулося чергове засідання літературно-мистецької вітальні "Світ прекрасного". Учасники вітальні організували і провели годину пам'яті"Іще горить Шевченкова свіча".Цікаві факти перепоховання Тараса Шевченка повідомила активна учасниця вітальні голова районної організації Союзу українок Рейкіна Марія Михайлівна. В засіданні взяли участь бібліотечні працівники райцентру та бібліотек-філій.

ФОТО


"Галопом по Європі або
Чи знаєте ви європейських письменників?"

17 травня Українавідзначатиме ДЕНЬ ЄВРОПИ.

З нагоди цієї дати для користувачів бібліотеки організовано перегляд літератури

"Галопом по Європі або Чи знаєте ви європейських письменників?"

3315


"Собою захистили Україну"

8 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ.

3314

З нагоди цієї дати в районному домі "Просвіта" відбулися урочисті збори та святковий концерт. Бібліотека спільно з краєзнавчим музеєм організувала виставку - панораму "СОБОЮ ЗАХИСТИЛИ УКРАЇНУ".

ФОТО


Презентація книги «Свої серед своїх» Олега Савчука

В центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги Олега Савчука «Свої серед своїх» про депортацію українців з Холмщини і Підляшшя в 1944-1947 рр.

На презентацію книги були запрошені автор книги Олег Савчук – кандидат історичних наук та Анатолій Шваб – кандидат історичних наук, доцент східноєвропейського національного університету.

Під час зустрічі були проаналізовані етнополітичні процеси на Холмщині і Підляшші на прикінці Другої світової війни і в перші повоєнні роки.

Піднято питання збереження родинної пам’яті, історичне походження українців, їх ментальність.

На заході були присутні: заступник голови райдержадміністрації Антоніна Клімчук, начальник відділу культури Тетяна Новосад.

ФОТО


"Війна пройшла крізь їхні долі"

В бібліотеці відбувся усний журнал"Війна пройшла крізь їхні долі".Цікавими та хвилюючими були розповіді голови Рожищенської районної організації ветеранів війни Марії Козачук, голови районної Спілки ветеранів Афганістану Анатолія Шульгача. Прозвучали вірші та пісні про афганську війну у виконанні поета Олексія Будчика, який презентував свою п'яту збірку поезій "На вістрі кулі". Вірші про війну зворушливо виконали десятикласниці Майя Струцюк, Іванна Книш, та Катерина Антонюк. Захід був організований спільно із педколективом та учнями ЗОШ №1 райцентру.

ФОТО


Обласний семінар для директорів централізованих бібліотечних систем на тему «Ефективне управління бібліотекою в сучасному вимірі» відбувся в Рожищенській централізованій бібліотечній системі .

У роботі семінару взяли участь заступник голови райдержадміністрації Антоніна Клімчук, заступник голови районної ради Юрій Пироганич, начальник відділу культури райдержадміністрації Тетяна Новосад, голова Дубищенської селищної ради Анатолій Дорошенко та директор Дубищенської загальноосвітньої школи Тетяна Дмитренко.

Учасники семінару ознайомилися з роботою бібліотеки-філії селища Дубище, відвідали римо католицький костел в селищі Дубище, поспілкувалися з бібліотекарями районної бібліотеки для дітей з питань впровадження громадських ініціатив, партнерства та інноваційних форм роботи.

Завершився семінар засіданням за круглим столом «Комплексне управління ЦБС: шляхи вдосконалення та перспективи розвитку» у центральній районній бібліотеці.

ФОТО


У скарбничці бібліографа


поповнилася новими матеріалами, а саме:
бібліографічним списком
"Життєвий і творчий шлях Михайла Вербицького"
(до 200-річчя від дня народження)
та
поточним бібліографічним списком
"Нові надходження краєзнавчої літератури"

3254


"Я обираю своє майбутнє"

3252

У бібліотеці відбувся день профорієнтації "Я обираю своє майбутнє".Для учнів 10 класу загальноосвітньої школи №1 була організована зустріч з працівниками Рожищенського районного Центру зайнятості. Цікавим і змістовним було спілкування учнів про вибір майбутньої професії із заступником начальника відділу надання соціальних послуг Валентиною Трачук, яка ознайомила присутніх із роботою Центру. Під час зустрічі школярі дізналися, як саме слід обирати майбутню професію, щоб вибір не став помилковим, а приносив успіхі моральне задоволення, а також які професії потрібні на сучасному ринку праці.

Для користувачів бібліотеки працівники відділу обслуговування організували книжкову виставку «Ринок професій ХХІ століття. Яка з них твоя?»

3253

ФОТО


"Весна іде, чарує із небес, Христос Воскрес!"

3243

Працівники районної бібліотеки взяли участь у щорічному конкурсі Великодньої писанки – представили композицію і презентували книжкову виставку «Весна іде, чарує із небес, Христос Воскрес!»

3244 3245 3246 3247

3248 3249


Вивчаємо ЕСМаР

7 квітня 2015 року розпочався цикл тренінгів для працівників бібліотек-філій Рожищенської ЦБС з використання електронної системи моніторингу мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР).ЕСМаР розроблена для збору, зберігання та обробки даних, які надаються публічними бібліотеками за визначеним переліком показників.

Навчання пройшли перші п'ять сільських бібліотек-філій (Березолуківська, Дубищенська, Духченська, Копачівська, Топільнянська).

3241 3242


"Вічно і поіменно в наших серцях"

В Рожищенському краєзнавчому музеї відбулася історична година, присвячена 71-й річниці визволення міста Рожище від фашистських окупантів. Захід відбувся за участі представників районної влади, учнів та вчителів ЗОШ №1 райцентру, працівників культури , ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Презентацію книжкової виставки " Коли горів мій край вогнем" провела працівник відділу обслуговування центральної районної бібліотеки для дорослих Неля Антонюк.

Захід завершився покладанням квітів до обеліска Слави.

ФОТО


Акція "Подаруй солдату книжку" продовжується!

Нещодавно волонтери із ГФ "Народна самооборона" відправили на Схід України гуманітарну допомогу. Окрім продуктів харчування відправлена була і так звана "духовна їха". Всім жителям рожищенського краю наші бійці та переселенці передають щиру вдячність за простягнуту руку допомоги.

Щиро дякуємо нашим читачам, які відгукнулися на акцію у зборі літератури, - Лисаку Євгену Борисовичу, Блащуку Володимиру Йосиповичу, Литвинюк Наталії Анатоліївні, Литвинюку Юрію Йосиповичу, учням та вчителям ЗОШ №1. Вдячні Благочинному протоієрею Рожищенської округи Петру Іваничку та прес-секретарю Дмитру Теравському, які долучилися до акції і подарували "Новий Завіт" на українській мові.

А ми наголошуємо, що акція " "Подаруй солдату книгу - підвищи боєздатність українського війська" продовжується! Чекаємо книг для українських бійців!

3194


"Спішу у світ Шевченкового слова"

Тарас Шевченко - видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч, патріот України, людина універсальних обдарувань та інтересів.

З нагоди 201-ї річниці від дня народження митця працівники центральної районної бібліотеки для дорослих спільно із РД "Просвіта" для вчителів та учнів 9 класу ЗОШ №2 організували і провели літературно-мистецьку годину"Спішу у світ Шевченкового слова".

На завершення заходу присутні дали відповіді на запитання літературної вікторини"Стежками творчості Генія"тапереглянули відеофільм"Шевченко-художник".

3155 3156 3157 3158 3159 3161


Зі святом весни!
ЛЮБІ ЖІНКИ!

3142

Щиро вітаємо вас з прекрасним святом весни - 8 Березня!
Від усієї душі бажаємо вам миру, спокою, міцного здоров'я і добра!
Хай перші промені весни принесуть вам гарний настрій, чарівні посмішки,
найкращіквіти, ніжні слова коханих, увагу та піклування близьких людей!
Життєдайної енергії вам, земних щедрот, надій і оптимізму!


Безсмертна мелодія отця Михайла

У березні нинішнього року ми відзначаємо дві знакові та взаємопов'язані між собою дати - 200-річчя від дня народження українського композитора і громадського діяча, автора музики Державного Гімну України Михайла Вербицького та

150-річчя від часу першого публічного виконання національного Гімну.

У районному Домі "Просвіта" відбувся усний журнал "Співайте разом наш Державний Гімн", під час якого відбулася презентація книжкової виставки"Пророк святої України",організованої центральною районною бібліотекою для дорослих.

3130 3131 3132 3133 3134 3135


ДЕНЬ ФАХІВЦЯ

для бібліотекарів системи пройшов у центральній районній бібліотеці для дорослих за участю начальника відділу культури Тетяни Новосад та голови профспілкового комітету бібліотечних працівників Ілони Підлипної.

В формі діалогу бібліотекарі спілкувалися, обмінювалися думками та напрацюваннями щодо проведення в бібліотеках району тижня дитячого читання "Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає", участі у конкурсах "Найкращимй читач року", "Кращий куточок Волині", "Фонтан казок".

Підсумком Дня фахівця стало повідомлення про перемогу 2-х користувачів бібліотеки с. Топільне в обласному конкурсі "Казку складаю сам" та нагородження бібліотекарів - ювілярів лютого Галини Напханюк (с. Переспа), Ганни Демчук (с. Ворончин), Ніни Пархомчук (с. Тристень).

З нагоди Міжнародного жіночого дня 8 Березня всі учасники зустрічі отримали солодкі подарунки від профспілкового комітету.

3126 3127 3128 3129


"Ціна чужої війни"

15 лютого - у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану в районному історико-краєзнавчому музеї відбувся захід-реквієм. Центральна районна бібліотека для дорослих представила книжкову виставку"Ціна чужої війни".

На заході відбулася презентація нової книги нашого земляка Олексія Будчика «На вістрі кулі».

Це друга книга, яка присвячена воїнам-афганцям. До збірки увійшли поезії та пісні про нелегку службу наших юнаків на території Афганістану. До багатьох віршів автор зробив іменні присвяти воїнам-афганцям, з якими спілкувався, відчував пережите ними.

Один примірник книги автор подарував центральній районній бібліотеці для дорослих.

375 376


"Нові часи - нові герої"

352 353

За кожною історією - справжні ГЕРОЇ, українські патріоти, які своїм життям і геройською смертю засвідчили безмежну любов до Батьківщини.

Слава Україні! Слава її захисникам! Вічна пам'ять загиблим!

У бібліотеці відбулася презентація книг
"Небесна сотня" та "Вклоняємося доземно українському солдату"

Перед присутніми на заході учнями 10 класу ЗОШ №1, читачами бібліотеки виступили заступник голови Рожищенської райдержадміністрації Антоніна Клімчук, директор ЗОШ №1, вчитель історії Мирослав Максимюк, директор Рожищенської ЦБС Світлана Осипчук. Представники громадського формування "Рожищенська Самооборона" - Олександр Дулюк, який був учасником Євромайдану, та учасник АТО на сході України Олександр Голюк, поділилися хвилюючими спогадами про пережите. Їхні розповіді не залишили байдужими присутніх.

Благочинний протоієрей Рожищенської округи Петро Іваничко та прес-секретар Дмитро Теравський, долучилися до акції "Подаруй солдату книжку" і представили "Новий Завіт" на українській мові.
Презетацію доповнювали відеопокази.

ФОТО


"У скарбничку бібліографа"

поповнилася новими матеріалами,
а саме: вебліографічним покажчиком

"Життєвий і творчий шлях Василя Симоненка"
(до 80-річчя від дня народження)

336 337


УВАГА! АКЦІЯ! ЗАЛУЧАЮТЬСЯ ВСІ!

312

Центральна районна бібліотека для дорослих розпочала благодійну акцію
"Подаруй солдату книжку - підвищи боєздатність українського війська".

Збір книг триватиме до 1 березня 2015 року.
Книги можна принести з домашньої бібліотеки або придбати в книгарні.

Бібліотека знаходиться за адресою:
м. Рожище
вул. Драгоманова, 10


СЛАВА ГЕРОЯМ! СЛАВА УКРАЇНІ!

Запалюємо свічу пам'яті за загиблим юнаком - учасником АТО,
нашим земляком, рожищанином
Плоцедимом Олександром,
що загинув у боях під Лисичанськом, що на Луганщині.

Йому було лише 20

311


"Крути - символ національної пам'яті"

kНа Аскольдовій могилі
Поховали їх -
Тридцять мучнів українців
Славних молодих...
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! -
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ...
Вмерли в Новім Заповіті
Зі славою святих -
На Аскольдовій могилі
Поховали їх.
П. Тичина

Сьогодні День пам'яті Героїв Крут.

Ми вшановуємо подвиг трьохсот юнаків - захисників Української Народної Республіки, які героїчно боронили Вітчизну у бою під Крутами у далекому і грізному 1918 році.
У бібліотеці організовано перегляд літератури"Крути-символ національної пам'яті".

306 307 308 309 310


"Холокост - це реальність"

27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.
Для користувачів бібліотеки була організована тематична поличка
"Холокост - це реальність"

302303 304 305


"Народ мій є, народ мій завжди буде"


Ти знаєш, що ти - людина ?
Ти знаєш про це чи ні ?
Усмішка твоя - єдина,
Мука твоя - єдина,
Очі твої - одні...

Василь Симоненко
(1935-1963 рр.)

Поет зраненого серця... Лиш 28 літ накувала йому зозуля. Спалахнув зорею і - згас, гнаний імперською владою. Його чорнили і залякувала,переслідували. Та не згас його талант. Він, як сяйво, зоріє над нескінченною скарбницею нашого народу. Десятки віршів, казок, новел, що об'єднані у збірки, навічно залишаються золотими розписами на ниві української духовності.
З нагоди 80-річчя від дня народження Василя Симоненка спільно із ЗОШ №2 було організовано і проведено вечір- портрет"Народ мій є, народ мій завжди буде". Під час заходу відбулася презентація книжкової виставки "Незгасна зоря Василя Симоненка" та присутні переглянули документальний фільм "Василь Симоненко".

301

ФОТО


"Єдина навіки рідна Україна"

З нагоди урочистостей до Дня Соборності та Свободи України в районному домі "Просвіта" бібліотека презентувала книжкову виставку"Єдина навіки рідна Україна"

99


"Книга - додому"

ШАНОВНІ РОЖИЩАНИ!

Якщо ви любите читати, але не маєте фізичної змоги завітати до нас у бібліотеку, ми можемо вам допомогти.

Пропонуємо нову послугу
"КНИГА - ДОДОМУ".
Звертайтеся у центральну районну бібліотеку для дорослих
за телефоном 2-17-37
або
на електронну пошту
Rozhyshche-library@rambler.ru

19


Запалімо свічку в пам'ять
про загиблих на Майдані!

15


Схиляємо голови в скорботі за загиблими мирними жителями під Волновахою

0


З Новий Роком та Різдвом Христовим!!!

13

ДОРОГІ ДРУЗІ, КОЛЕГИ,
ВІДВІДУВАЧІ НАШОГО САЙТУ, УСЯ УКРАЇНО!
Щиро вітаємо вас з Новий 2015 роком та Різдвом Христовим!
Зичимо великого людського щастя, міцного здоров'я, добра й радості!

Нехай прийдешній рік виправдає ваші надії та прагнення,

принесе мир, спокій, достаток і впевненість у завтрашньому дні!

ДЯКУЄМО, ЩО ВИ З НАМИ!

"Знай, щоб захистити себе"

10 грудня - Міжнародний день захисту прав людини

З нагоди цієї дати у бібліотеці проходить тиждень правових знань.Спільно з працівниками правоохоронних органів, Центром соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді та старшокласниками ЗОШ №1була організована і проведена зустріч за круглим столом"Знай, щоб захистити себе".

Присутні на заході старший інспектор Рожищенського районного підрозділу кримінальної виконавчої інспекції УДПтС України у Волинській області майор внутрішньої служби Руслан Галецький та провідні спеціалісти Центру Сітовський Олександр і Дубровський Олександр розповіли учням про права людини та їх захист, а також про скоєння правопорушень неповнолітніми і відповідальність за них.

Учні та присутні на заході читачі бібліотеки переглянули відеопрезентацію "Права людини" і познайомилися з книжковою виставкою "Юридичний компас молоді".

ФОТО


"Земле ВОЛИНСЬКА, рідний мій краю"

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖКОВОЇ ВИСТАВКИ

"Земле волинська, рідний мій краю", представлена на урочистостях в Рожищенському РД "Просвіта" з нагоди 75-річчя утворення Волинської області

ФОТО


"Прости нас, пам'яте, прости"

Не звільняється пам'ять,
Відлунює знову роками.
Я зітхну... Запалю обгорілу свічу.
Помічаю: не замки-твердині, не храми -
Скам'янілий чорнозем - потріскані стіни плачу.
Піднялись, озиваються в десятиліттях
З далини, аж немов з кам'яної гори.
Надійшли. Придивляюсь:
Вкраїна ХХ століття
І не рік, а криваве клеймо:
"Тридцять три".

22 листопада - День пам'яті жертв голодоморів в Україні.

Штучний голодомор 1932-1933 років - страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя восьми мільйонів українців. Щоб не повторилися такі події, нинішнє покоління повинне знати і пам'ятати про них. Пам'ять - в книгах і в слові.

Для учнів ЗОШ №2 у бібліотеці відбувся усний журнал"Прости нас, пам'яте, прости".Під час заходупрацівники бібліотекирозповіли про страшні сторінки в історії України, представили книжкову виставку"Над білим янголом скорботи незгасний духу смолоскип". Присутні переглянули фільм "Великий злам".

1516 17 18


Навчання, навчання...

Навчання - це складний процес, що полягає не лише у здобутті нових знань, а й у підкріпленні вже набутих, оновленні, актуалізації.

Напередодні Дня української писемності та мови бібліотекарі району зібралися на семінар"Роль публічних бібліотек у формуванні молодої особистості".

Відкрила семінар директор ЦБС Світлана Осипчук виступом "Роль публічних бібліотек у громадянському вихованні молоді". Сільські бібліотекарі дізналися про нове в бібліотечній роботі від заступника директора ЦБС по роботі з дітьми Світлани Матвійчук, зав. відділу обслуговування читачів ЦРБ Галини Корнійчук. Провідний методист бібліотечної системи Катерина Олексюк надала методичні рекомендації на тему "Забезпечення інформаційних та соціальних потреб молоді в умовах бібліотеки".

Учасники семінару відвідали бібліотеку-філію с. Духче, де обговорили особливості роботи з молоддю у сільській бібліотеці та побували на літературних гостинах"Як білих журавлів, як первоцвіт ранковий, як старовинний спів, плекайте рідне слово Кобзаря"з учнями 7-9 класів, презентації книг під редакцією Графини Маковій "Народознавство в дії", які організували і провели користувач бібліотеки Ніна Жолнач та завідуюча бібліотекою-філією Наталія Морозович.

Про співпрацю бібліотеки з громадою говорила голова виконкому Сокільської сільської ради Валентина Саковець. З досвідом роботи познайомили присутніх бібліотекарі Людмила Яценюк (с. Оленівка) та Галина Ковальчук (с. Сокіл).

Підсумки семінару підвела начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Тетяна Новосад.

ФОТО


З ДНЕМ КУЛЬТПРАЦІВНИКА!

78

ШАНОВНІ ПРАЦІВНИКИ КУЛЬТУРИ!
Щиро вітаємо усіх вас із професійним святом!

Своєю наполегливою працею, високим професіоналізмом ви звеличуєте рідний край, примножуєте його успіхи і досягнення!
Бажаємо вам щедрих творчих ужитків, натхнення та людської вдячності за нелегку,але таку потрібну людям працю.
Миру, любові та достатку вам і вашим родинам!

79

Напередодні професійного свята наші колеги - бібліотекарі Левчук Раїса Адамівна (завідувачка бібліотекою - філією с. Мильськ) та Антонюк Алла Зіновіївна (завідувачка бібліотекою-філією с. Любче за сумлінну працю були нагороджені подяками Рожищенської районної державної адміністрації.


"Бібліотеки як центри підтримки
громади в умовах воєнної загрози:
робота з внутрішньо переміщеними особами"

В читальному залі бібліотеки відбувся тренінг для бібліотекарів системи "Бібліотеки як центри підтримки громади в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами" (ВПО).

Метою зустрічі було окреслення кола діяльності публічних бібліотек із забезпечення надання якісних бібліотечно - інформаційних послуг вимушеним переселенцям, налагодження ефективних мезанізмів комунікацій громадян з місцевими органами влади, сприяння їх соціальній адаптацій.

Директор ЦБС Світлана Осипчук зупинилася на необхідності такої діяльності бібліотеками. Провідний методист Катерина Олексюк та інженер з ком'ютерних технологій Павло Юзвяк познайомили присутніх бібліотекарів з потребами бібліотек працювати в умовах воєнної загрози з внутрішньо переміщеними особами, навели цифри по кількості цих осіб в області та районі. Як результат, складено план дій бібліотек з внутрішньо переміщеними особами.

21 21


Вітання з Днем бібліотек

30 вересня у Всеукраїнський день бібліотек наших працівників щиро вітали зі святом читачі, друзі та знайомі. В свою адресу ми почули багато хороших, теплих слів і отримали чудові подарунки !
Першими до бібліотеки завітали благочинний Рожищенської округи протоієрей Петро Іваничко та прес-секретар благочиння Дмитрій Тарнавський, які подарували ікону "Благословіння дітей".

24 24 24 24


"Для вас завжди відкриті наші двері і серця"

1

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, ЧИТАЧІ, ВІДВІДУВАЧІ НАШОГО БЛОГУ!!!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек!
Зичимо усім вам творчої наснаги, щастя, здоров'я, любові, добра, миру та спокою у ваших серцях, у ваших сім'ях і у нашій рідній Україні!
У цей святковий день щиро запрошуємо усіх любителів книги
до нас у бібліотеку
на ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ!!!!!

Буктрейлер на книгу В. Гея "Яворник"

78

Наша бібліотека взяла участь в обласному огляді-конкурсі буктрейлерів серед районних (міських) централізованих бібліотечних систем "Бібліотека - креативний простір для молоді".Був створений буктрейлер на книгу волинського письменника Василя Гея "Яворник".

Підбиття підсумків та вручення нагород переможцям відбулося 25 вересня 2014 року у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва. За зайняте ІІІ-тє міце отримали ДИПЛОМ обласного управління культури обласної державної адміністрації та підбірку книг сучасної української прози.

Пропонуємо і вам, шановні користувачі блогу, переглянути відеоролик:

буктрейлер Яворник - Василь Гей

ПРИЄМНОГО ПЕРЕГЛЯДУ!

"На допомогу шкільній програмі"

61

З метою залучення учнів до читання та вивчення творів з української та зарубіжної літератури, які останнім часом включені до шкільної програми, бібліотека підготувала і провела для учнів 9-10 класів літературну подорож "На допомогу шкільній програмі". Матеріали книжкової виставки скомпоновано за класами і подано у тій послідовності, у якій вони рекомендуються до вивчення у сучасній школі.

62


"Джерела таланту
Олександра Довженка"

55

Велич народу вимірюється вчинками його синів і дочок, готових віддати своє життя за рідну землю, наперекір усьому.Саме так - наперекір жорсткому сталінському тиску, заручниками якого були мільйони українців, творив свої геніальні літературні та кінематографічні твори Олександр Петрович Довженко - режисер новатор, сценарист, письменник, оригінальний, самобутній майстер слова, художник, а також державний та громадський діяч.

Нинішнього року йому виповнюється 120 років від дня народження. З нагоди цієї дати бібліотека спільно ізвчителями та учнями 10-го та 11-го класів ЗОШ №1 м. Рожище здійснила відеоекскурсію "Джерела таланту Олександра Довженка".Присутні познайомилися з життєвим і творчим шляхом митця, послухали роздуми Довженка про прожите, відвідали літературний музей Олександра Довженка у смт. Сосниця Чернігівської області.

56 57 58 59


Професійне спілкування бібліотекарів

Методичним відділом центральної районної бібліотеки проведено день презентації ресурсів, створених за час роботи програми

403

Заняття бібліотечних працівників району проходило у районній бібліотеці для дітей, яка є учасником цієї програми.

Завдяки участі у ІІІ-му раунді конкурсу організацій нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет- програми "Бібліоміст", в 2011 році 6 бібліотек району отримали сучасні комп'ютери та вийшли на якісно новий рівень спілкування. З того часу процеси інформатизації, запровадження інноваційних форм бібліотечного обслуговування набувають інтенсивного розвитку у центральній районній бібліотеці для дорослих, районній бібліотеці для дітей та бібліотеках-філіях сіл Березолуки, Кременець, Рудня, смт. Дубище. Як результати роботи цих установ, бібліотекарі - села Березолуки Лілія Захарчук та районної для дітей Тетяна Панасюк- влітку в складі учасників команди Волинського піар-офісу прийняли участь у підсумковому республіканському семінарі для обміну досвідом за проектом регіональних піар-офісів програми "Бібліоміст" у Пущі Водиці та IV ярмарку бібліотечних інновацій "Сучасна бібліотека: міст ваш!" в Національному спортивному комплексі "Олімпійський". Заходи організовувались Міністерством культури України, Українською бібліотечною асоціацією та дирекцією програми "Бібліоміст". Тетяна Панасюк успішно виступила у секції, де презентувала "Піар-жахастики зі щасливим кінцем".

Не випадково саме ці бібліотекарі розпочали презентації, які створили за матеріалами відвіданих заходів.

Бібліотекарі, які, по можливості, також мають доступ до мережі Інтернет, презентували власні здобутки. "Круїз по казках Шарля Перро" презентувала зав. бібліотекою-філією с. Любче Алла Антонюк. Про роботу новоутвореного клубу за інтересами "Ромашки" - бібліотекар с. Вічині Валентина Саванюк. "Я маленький вузлик на ниточці великого читацького родоводу" - під такою назвою відбулася презентація, яку підготувала Вікторія Сендецька (за сприянням зав.бібліотекою-філією с. Копавчівка Валентини Герасимяк. Вона представляла цю презентацію на обласному читацькому конкурсі). "Літо в стилі ЕКО" (про роботу з дітьми влітку презентувала зав. бібліотекою-філією с. Топільне Інна Скубюк.

Центральна районна бібліотека для дорослих показала учасникам зустрічі створений буктрейлер по книзі Василя Гея "Яворник".

Кожен з представлених матеріалів отримав схвальні відгуки колег, бо вирізнявся неповторністю і цікавим змістом.

День презентації ресурсів,створених за час роботи програми "Бібліоміст", організований провідним методистом ЦБС Катериною Олексюк за сприяння бібліотекарів системи, показав, що нові часи ставлять нові вимоги до бібліотекаря. Сучасні комп'ютерні технології не тільки знімають проблему спілкування, але й передбачають більш високий рівень інформаційної культури, тобто організовують якісно нове спілкування.


"Україна - єдина країна"

1 вересня у День знань у бібліотеці відбувся перший урок "Україна - єдина країна". Захід пройшов спільно із працівниками культури та учнями і вчителями ЗОШ №2 м. Рожище.

17 18 19 20 21


"Пам'ятаємо, славимо, вшановуємо"

04

"Спекотного літнього дня 70 років тому на Волині пролунали останні постріли війни",- свідчить історія. Тоді, у липні 1944 року від фашистських загарбників визволили чимало населених пунктів: Ратне, Любомль, Шацьк, Іваничі, Устилуг, Володимир-Волинський, Ковель. Вільним від фашистів наш край став 21 липня. За три роки окупації гітлерівці знищили понад 165 тисяч волинян, більше 20 тисяч вивезли на каторжні роботи. Після визволення Волині понад сто мешканців краю мобілізували до лав Радянської армії.

З нагоди цієї дати в центральній районній бібліотеці для дорослих відбувся День інформації "Пам'ятаємо, славимо, вшановуємо". Вчитель історії Трофимчук Роман Борисович, запрошений на захід, здійснив екскурс у буремний 1944-й рік і познайомив присутніх з маловідомими фактами історії нашого краю.

Провідний бібліограф Лариса Сеник ознайомила присутніх із переглядом літератури"Пам'ять і шана", що містить літературупо даній темі.
День інформації був організований і проведений для культпрацівників району.

05 06


"Люби свій край"

Центральна районна бібліотека для дорослих прийняла участь в обласному семінарі Територіального центру Рожищенського району. Працівники відділу обслуговування організували і провели презентацію книжкової виставки "Люби свій край".

5398 5401


"Церковна історія і побут"

Доповненням до методичного днябібліотечних працівниківрайону стала презентація науково-практичної виставки церковної атрибутики "Церковна історія і побут", яка пройшла в історико-краєзнавчому музеї.Під час заходубібліотекарі сільських філіймали змогу поспілкуватисязорганізаторами виставки - благочиннимРожищенської округипротоієреєм Петром Величко та прес-секретарем благочиння священником Дмитром Тарнавським.

2115 2118 2119 2120 2125 2127


"Нехай же квітне Україна
у пісні й славі Кобзаря"

В районі відбувся творчий звіт працівників культури і аматорів народного мистецтва, присвячений 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка "Нехай же квітне Україна у пісні й славі Кобзаря". Доповненням заходу служила тематична виставка- панорама, створена бібліотекарями району.

2070 2104 2088 2086 2078 2074 2073 2072 2071


Навчаємось - спілкуючись, спілкуємось - навчаючись

"Скільки б не жив, усе життя слід навчатися" - писав відомий філософ Сенека. Престиж бібліотечної професії і бібліотеки багато в чому залежить від фахового рівня працівників. Саме тому бібліотекарі зібралися на чергове засідання школи професійної майстерності"Клуби за інтересами: організація змістовного дозвілля населення", яке відбулося на базі бібліотеки-філії с. Городині.

Гостинно зустріла колег бібліотекар Наталія Демчук та юні користувачі бібліотеки, учасники клубу за інтересами "Сонечко", як підготували літературну свічу"На всі чотири броди лягли Михайла Стельмаха сліди".

На практикум був запрошений сільський голова Віктор Філімонович Петрук, який ознайомив присутніх з соціальним і економічним розвитком села, поділився планами на майбутнє і відзначив важливість бібліотеки для культурного розвитку села.

Начальник відділу культури і туризму Рожищенської РДА Тетяна Новосад розповіда про переспективи розвитку бібліотек; директорЦБС Світлана Осипчук виступила з інформацією "Роль і місце любительських об'єднань та клубів за інтересами в бібліотеках Рожищенської ЦБС".

В процесі роботи консультації надали: провідний методист Катерина Олексюк - "Любительські об'єднання як креативна форма спілкування користувачів" та заступник директора ЦБС по роботі з дітьми Світлана Матвійчук -"Інноваційні форми масової роботи у бібліотеці".

На завершення присутні бібліотекарі обмінялися думками, методичними матеріалами, а також власними напрацюваннями в сфері роботи бібліотечних клубів за уподобаннями. Свій клуб любителів казок "Котигорошко" і його роботу представила завідуюча бібліотекою-філією с. Любче Алла Антонюк, яка, до речі, разом з учасниками клубу написалагімн клубу. Цікавими були розповіді бібліотекарів сіл Іванчиці, Вічині, Уляники, які познайомили з роботою клубів за інтересами "Орієнтир", "Вишиваночка", "Ромашки", "Бджілки".

2038 2034 2044


"Не загубись серед
бурхливих хвиль життя"

Сім'я, увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. В сім'ї дитина отримує перші уроки любові до батька-неньки, до своєї Батьківщини. В сім'ї вона набирається сили і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягти вершин і виборювати перемоги.

Мати - це ніжна берегиня сім'ї, а батько - її міцна та надійна опора. На добрих материнських порадах і мудрих батьківських настановах тримається світ, зяких проростають здобутки кожного нового покоління.

15 травня - Міжнародний день сім'ї. З нагоди цієї дати у бібліотецівідбулася година спілкування "Не загубись серед бурхливих хвиль життя.Захід був організований і проведений спільно із Центром соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді для учнів 11 класу ЗОШ №2.У цікавій ігровій формі діти мали змогу поспілкуватися з фахівцем із соціальної роботи Центру Аліною Олексюкта завідувачкою відділом обслуговування ЦРБ Галиною Корнійчук, які розділили присутніх на команди і запропонували позмагатися.Діти показали своє уміння у приготуванідомашніх страв, сервіровці святкового столу, у підготовці вітальної листівки мамі, змагалися узнанні українських традицій та звичаїв. І, як підсумок змаганя, - перемогла дружба.

На завершення заходу присутні переглянули соціальний ролик до Міжнародного дня сім'ї та ознайомилися з підбіркою літератури "Сім'я - ключ до щастя".

1968 2002 1997 1984 1975 1970


Відвідали виставку

Бібліотекарі міста побували на відкритті науково-практичної виставки"Церковна історія і побут", яку організував в історико - краєзнавчому музеї прес-секретар Рожищенського благочиння священник Дмитро Тарнавський. Цікаві церковні експонати, захоплюючі розповіді про них залишили позитивні емоції та хороший настрій.

1902 1915 1911 1910 1904


Вдосконалення бібліотечно-інформаційного сервісу

Небайдужість, оптимізм, прагнення зробити свою бібліотеку центром громади, створити комфортні умови для читачів, забезпечити доступ до інформації на традиційних та електронних носіях - основні риси кожного бібліотекаря.

Нещодавно у центральній районній бібліотеці відбувся день професійного спілкування, в ході якого бібліотекарі за "круглим столом" обговорили особливості роботи бібліотеки у вдосконаленні бібліотечно-інформаційного сервісу, отримали цікаві методичні поради.

1901


Писанка мальована з
любов'ю подарована

Працівники районної бібліотеки для дорослих взяли участь у конкурсі
пасхальних композицій

0085 0082


Духовна література для бібліотеки

958

14 квітня у приємною місією у районну бібліотеку для дорослих завітали благочинний Рожищенської округи протоієрей Петро Іваничко, прес-секретар благочиння Дмитрій Теравський та клірик Свято-Михайлівського храму міста Рожище Олександр Іваничко. Вони подарували для читачів бібліотеки близько ста книг духовної тематики, а також бібліографічний покажчик " Шевченкіана Блаженішого Митрополита Володимира".

Під час спілкування священники та бібліотекарі домовилися про проведення спільних заходів, які сприятимуть прищепленню духовності.

На згадку про зустріч кожен працівник бібліотеки отримав іконку Волинської Богоматері.

020304


"Моє майбутнє: ким я себе бачу"

Питанню професійного визначення та працевлаштування був присвячений урок профорієнтації "Моє майбутнє: ким я себе бачу", який провели бібліотека разом з районним центром зайнятості для учнів 11 класу ЗОШ №2 (класний керівник Яручик С.Р.). Заступник начальника відділу надання соціальних послуг Трачук В.П. надала консультацію присутнім щодо вибору своєї майбутньої професії.


517751845186518951945195


День професійного спілкування

У центральній районній бібліотеці відбувся день професійного спілкування бібліотекарів "Професійна поведінка бібліотекаря в ракурсі проблем", організований провідним методистом ЦБС Катериною Олексюк.

Нові часи ставлять нові вимоги до бібліотекаря. Сучасні комп'ютерні технології не тільки не знімають проблему спілкування, але й передбачають більш високий рівень інформаційної культури, тобто організовують якісно нове спілкування. Саме через відсутність комунікативних навичок у самих бібліотекарів гостро постає проблема спілкування.

Навчання пройшло у двох частинах: теоретичній і практичній. Теоретична частина включала зустріч з спеціалістами центральної районної бібліотеки та бібліотеки для дітей, які надавали консультації та поради. Друга - була практичною і включала: надання рекомендацій по створенню бук-трейлерів як однієї з форм популяризації книги (інженер з комп'ютерного забезпечення), обговорення "Моє творче Я" (методист ЦБС), презентацію "Луцького псалтиря" (фотозвіт бібліотек системи про презентації на місцях), рекомендації по організації експозиції до конкурсу "Великодня веселка" (директор ЦБС).

В процесі навчання бібліотекарі переглянули бук-трейлер на книгу Володимира Лиса "Маска", створений обласною бібліотекою для юнацтва, та зустрілися з письменниками Волинської обласної письменницької організації Петром Коробчуком, Олегом Потураєм та Іваном Чернецьким. Також з поетами мали змогу поспілкуватися студенти та викладачі ветколеджу міста Рожище.

ФОТО


"Тобі, Тарасе, шану складаємо"

1

Він не співець чудової природи.
Він знаменитий України син,
Співець свободи, правди і народу,
Якого не затьмарить часу плин.
Століття проковтнуть його не можуть,
Його величності, таланту, правди слів.
Піар і гроші тут не допоможуть -
Він не для слави, для Вкраїни жив...
Л. Іліка

З нагоди 200-ліття від дня народження Тараса Григоровича Шевченка у бібліотеці відбувся літературно-музичний вечір "Тобі, Тарасе, шану складаємо". Також присутні вшанували пам'ять волинського збирача шевченкіани, учасника національно-визвольного руху за незалежність України, політв'язня Миколу Куделю, 100-річчя від дня народження якого відзначається цього року. Захід відбувся спільно із дев'ятикласниками ЗОШ №1 м. Рожище та працівниками РД "Просвіта".

ФОТО


Ми читаємо Кобзаря

12

Мабуть, немає в світі українця, котрий не чув про Т.Г.Шевченка. До Кобзаревого слова, до краси його поезій, до пророцтв ще з дитячих років нас прилучають батьки, вихователі, вчителі. Одні люблять серцем, інші цитують. Сьогодні працівники культури із задоволенням прийняли участь у флеш-мобі «Ми читаєм Кобзаря». Познайомившись з документальною стрічкою «Тарас Шевченко», кожен прочитав улюблений твір великого українця. На закінчення прозвучав «Заповіт» у виконанні солістів будинку «Просвіта» Тетяни Новосад, Сергія Горбача, Лілії Мартинюк та Світлани Павлючик.

ФОТО


На варті наших душ - Небесна сотн

... Не діждалась мати свого сина,
Посивіла за єдину мить.
у небесній сотні її сила,
Її щастя в небо десь летить

У бібліотеці відбулася година-реквієм "На варті наших душ- Небесна сотня"

123

ФОТО


Безстрашні захисники свого народу... Вони лежали просто неба, накриті жовто-блакитними стягами, і вже не боялися ні снайперів, ні беркутівців... Вони прийшли на Майдан, щоб підняти ці прапори у новій щасливій, вільній і по-справжньому незалежній демократичній державі, а знайшли під ними вічний спочинок...
Вічна пам'ять Героям!

109


"Афганістан - моя кривава рана"

Як довго ця війна тривала!
Ні, не забути нам її.
І постріл в спину з-за дувала,
І в горах спекотних боїв.
І на граніті сірім дати,
Над трунами слова промов...
Ми довго будем пам'ятати
І вам забути не дамо.
Слапчук В.

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-а річниця виведення військ з Афганістану.

З нагоди цієї дати районна бібліотека спільно із педколективом та учнями ЗОШ № 2 м. Рожище провели урок мужності "Афганістан - моя кривава рана". На захід були запрошені воїни-інтернаціоналісти Шульгач Анатолій, Вавринчук Микола та Стаднік Роман, які у складі обмеженого контингенту радянських військ проходили службу на території Афганістану. Вони поділилися нелегкими спогадами про ту страшну чужу війну.
Презентацію книжкової виставки "Трагедія і подвиг Афганської війни"підготувала і провела завідуюча відділом ослуговування ЦРБ Галина Корнійчук.

1

ФОТО


"І знов під Крутами сніги упали"

29 січня - День вшанування пам'яті Героїв Крут - трьохсот захисників Української Народної Республіки, що вступили у нерівний бій з більшовицькими військами у далекому і грізному 1918 році та віддали життя за незалежність своєї країни .

З нагоди цієї дати у бібліотеці відбулася історична година "І знов над Крутами сніги упали". На захід була запрошена голова районної організації Союзу українок Марія Михайлівна Рейкіна, яка здійснила екскурс в історію і познайомила присутніх студентів ветколеджу з трагічними подіями на станції Крути.

Присутні переглянули документальний фільм " Пам'яті Героїв Крут" та познайомилися з книжковою виставкою "Волі народної дзвін".

9982001200320072009


Хай у вас святиться, веселиться
святая йорданськая водиця!

Сьогодні, на Водохреща, чи на Йордан, чи на Богоявлення Господнє, завершуються, оповиті легендами, віруваннями, особливою таїною, свята зимового циклу.

Постарайтеся запастися цілющою водохрещенською водою із "йорданського" хреста - її вживали від усіх хвороб, нею напували худобу, щоб краще плодилася, скроплювали домівки та стайні від злих духів. Ця вода ніколи не псується, завжди придатна до вживання, вона до самих наступних зимових свят зберігатиме в собі таємниці загадкового і дивовижного світу казкових уявлень наших предків, сповнених високої поетики духовного самоочищення.

З цією живою водою пов'язувалися найсокровенніші мрії та вірування - скажімо, яка дівчина першою принесе додому свячену йорданську воду, тій судилася щаслива доля в шлюбі... В неї клали калину та коралі - хто вмиється такою водою, той матиме свіже, рум'яне личко.

Одні вчені вважають Водохреще одним із найурочистіших християнських свят, звідси й назва - від річки Йордан, де хрестили Ісуса, інші шукають його витоки в часах давньодайбозьких і присвячують його воді - вічному чистителю і святителю давнини.

Та хоч би там як, народ пов'язував і пов'язує з ним свої весняні надії - очікування тепла, сонця та майбутнього щедрого врожаю. Отож хай і у вас святиться, веселиться святая йорданськая водиця!

водохрище


"Січень крокує - свята дарує"

Сердечно вітаємо усіх з Різдвяними святами!

Нехай Різдвяна зірка засяє щастям у кожній оселі, нехай найвеличніші празники - Різдво, Василя та Маланки, Водохреще - очистять наші душі, принесуть всім мир, злагоду, достаток!

Нехай щедрівки та колядки засіють серця добром, любов'ю, вірою в те, що наша славна ненька-Україна розквітне, стане заможною державою!

Нехай Маланка - символ Матері-Землі, Василь - її наречений- символ Нового року, подарують ключі небесні, що відчинять шлях до успіху і в навчанні, і в роботі!

Щедрого і доброго вечора! Засіваймо ниву добірним зерном, щоб мати добрий урожай. Застелімо у свята столи килимами та зберімося однією родиною, щоб у Новому 2014 році ми всі вкупі утверджували на нашій землі славу, волю, кращу долю!

Використано матеріал: Кіндратенко А. Даруй господарю, даруй господині, Даруй літа щасливі й нашій родині!/ Анатолій Кіндратенко// Журавлик- 2014.- №1 січ.- С.1

Для користувачів бібліотеки організована книжкова виставка
"Січень крокує - свята дарує"

0002


З Новим роком! З новим щастям!

389

Колектив Рожищенської районної бібліотеки для дорослих
щиро вітає Вас і Ваші сім'ї з Новим Роком та Різдвом Христовим!
Нехай новий 2014 рік здійснить Ваші найзаповітніші мрії,
обдарує Вас усіма благами і наповнить серця оптимізмом, вірою та надією!
Миру Вам, любові та сімейного затишку!
Дякуємо, що Ви з нами!
Веселих свят!

"Не віщою струною і не голосом гучним, а прадавньою луною озвуся з далини"

Я ще вернуся недмінно,
Куди б дороги не вели.
Вернуся піснею своєю
Своїми думами вернусь
І тихо з рідною землею
Навіки вічні обнімусь.

Олександр Богачук

Щороку 18 грудня пломеніють живі квіти біля пам'ятника поета-пісняра Олександра Богачука у рідному селі Сокіл, щороку згадуть поета-людину, яка безмежно любила рідну землю, щороку лунає поезія, звучать пісні.
В цьому році поету виповнилося б 80 років від дня народження. З нагоди ювілею центральна районна бібліотека для дорослих спільно з учнями 9-го класу ЗОШ № 1 м. Рожище провели літературно-музичний вечір: "Не віщою струною і не голосом гучним, а прадавньою луною озвуся з далини".
Ведуча Неля Антонюк ознайомила присутніх з життєвим і творчим шляхом Олександра Богачука. Учні переглянули презентацію фотоматеріалів із сімейного альбому поета "Я ще вернусь неодмінно". Прозвучали пісні та вірші славетного земляка -"Розквітай моя Волинь", "Тиша навкруги", "Іду я росами", "Тихо падає цвіт", "Троянди на пероні", "Димить туман", "Щедрик".

470347334748

Для читачів бібліотеки організована книжкова виставка "Я ще вернусь неодмінно"

4754

Світла пам'ять про Олександра Богачука назавжди залишиться в серцях усіх, хто його знав і любив, кого надихали, окрилювали його поезії і пісні.


"На Пилипівці ще люди ситі"

0228 листопада у правосланих християн та греко-католиків розпочався Різвяний піст,який триватиме сорок днів - до 7 січня.

Цей піст ще називають Пилипівським або Пилипівкою, тому що напередодні - 27 листопада - церква відзначає день преподобного апостола Пилипа.

Порівняно з Великоднім постом, цей - менш суворий, і тому Пилипівка минала відносно легко. "На Пилипівці ще люди ситі",- говорили в народі. Цей час без м'яса і молока прожити було легше, бо саме тоді розпочинали запаси свіжоквашених і солених овочів: капусти, буряків, огірків; споживали багато різних видів олії: сім'яної (конопляної), лляної, соняшникової, рижієвої, макової, а також макухи з неї. З макухи й смаженого насіння робили пісне молоко і вурду (урду). Для цього терте конопляне насіння (сім'я) або подрібнену макуху заливали окропом, добре розмішували і варили доти, доки на поверхні води не з'являлася жовта піна. Її знімали друшлячком і використовували як приправу, як начинку для пирогів чи вареників.

Піст вводив обмеження не тільки на їжу, а й на одяг, крім цього, суворо обумовлювались правила поведінки. Так, дівчатам у піст заборонялося носити сережки й стрічки, жінкам - одягати сорочки з червоною вишивкою. І, можливо, через оті строгощі такими очікуваними й радісними були зимові святки.

Пилипівка// Сапіга В. К. Українські народні свята та звичаї/ В. К. Сапіга.- К.: Т-во " Знання України".- 1993.- С. 100.


"Класики мандрують у часі"

Незабутні шедеври української класики мають загальне визнання і є взірцями національної культури. Вони і нині захоплюють серце читача будь-якого віку, адже у них йдеться про вічні цінності.
До уваги читачів бібліотеки представлена книжкова виставка-календар "Класики мандрують у часі".
Виставка підготовлена з нагоди 175 - річчя від дня народження Івана Нечуя-Левицького, 150-річчя від дня народження Ольги Кобилянської, 100-річчя від дня народження Григорія Донця, 100-річчя від дня народження Платона Воронька, 150-річчя від дня народження Бориса Грінченка та 180-річчя від дня народження Марко Вовчок.

01


"Схилімо голови в скорботі"

У цьому році минає 80 років від жахливих подій на Україні - подій, що своєю жорстокістю і звіринністю в людській подобі не знаходять прикладу в історії людства.
З находи цієї трагічної дати у бібліотеці відбувся день інформації "Схитилімо голови в скорботі".

111111


"Якщо на Михайла ніч буде ясна,
то зима сніжна й красна"

01

21 листопада православна церква вшановує Архістратига Михайла.
У святковому богослужінні Михайло прославляється як Архістратиг, тобто головнокомандуючий небесними силами, який із моменту вигнання з небес сатани веде невпинну боротьбу із силами тьми, із силами диявола, пильно стежачи за всіма його підступами.

Не випадково на іконах Михайло зображається у вигляді воїна, одягнутого в залізні лати, із списом та щитом в руках, топчучого ногами дракона-сатану. У народній уяві Михайло - це мужній лицар, який перемагає всі темні сили нашої землі.

Мисливці в Україні також вважають Михайла своїм покровителем, суддею, оборонцем на полюванні. Тому-то в цей день, на Михайла, колись мисливці йшли до церкви й перед іконою св. Архістратига ставили свічку.

В народі вважають: "Якщо на Михайла ніч буде ясна, то зима сніжна й красна".
День Михайла// Сапіга В. К. Українські народні свята та звичаї/ В. К. Сапіга.- К.: Т-во " Знання України".- 1993.- С. 98-99.


"Краєвиди краю її душі"

Майстра аматорського кіно та художньої фотографії, корінну волинянку Ірину Левчанівську особливо представляти не потрібно. Її ім'я уже давно відоме в широких колах громадськості.

Про світ захоплень цієї чудової, обдарованої жінки свідчать її творчі доробки. Вона є автором багатьох аматорських фільмів, цілий ряд яких відзначено дипломами, іншими почесними нагородами на різноманітних конкурсах і фестивалях; автор книг - "Далеке і близьке" (2000), "Згадалось мені" (2001), "Сенаторка" (2004), "Ще не забулося..." (2006); фотоальбомів "Луцьк у 50-их роках ХХ століття на світлинах Ірини Левчанівської" (2003), "Мій кольоровий Луцьк" (2004). Ірина Левчанівська - відомий на Волині краєзнавець, автор багатьох історико-краєзнавчих праць, учасник наукових конференцій.

Ірина Олександрівна понад усе любила неньку - Україну, якій вірою і правдою служила все своє далеко не просте і бурхливе життя. З нагоди 100-річчя від дня народження нашої славної землячки працівники відділу обслуговуаання організували перегляд літератури "Краєвиди краю її душі".

10101


На допомогу сільським бібліотекарям

Для підвищення фахового рівня сільських бібліотечних працівників в центральній районній бібліотеці для дорослих систематично проводяться навчання бібліотекарів. На даний час практикум по довідково-бібліографічній та інформаційній роботі проводить провідний бібліограф Лариса Сеник; по веденню облікових документів - зав. відділом комплектування і обробки літератури Ілона Підлипна і провідний бібліотекар Наталія Чуб.

11111


Урок рідного слова

Берегти, плекати
Буду всюди й повсякчас,-
Бо єдина - так, як мати,-
Мова в кожного із нас!
Володимир Лучук

НапередодніДня української писемності і мови працівникирайонної бібліотеки для дорослих спільно з учнями 9-го класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня № 1 м. Рожище та класним керівником Тетяною Жиленковою організували і провели Урок рідного слова"Мово моя українська".

ФОТО


Презентація книги

На черговому засіданні літературно-мистецької вітальні "Світ прекрасного" відбулася презентація книги української письменниці Надії Гуменюк "Янгол у сірому". Бібліотечним працівникам району випала чудова нагода поспілкуватися із родиною Добровольських, запрошених на захід. Адже епізоди нелегкого життя Ананія Добровольського описані у цій книзі. Ананій Тимофійович і його дочка Валентина поділилися спогадами про пережите.

64510


"Бібліотека як місце навчання: можливості та перспективи"

На базі бібліотеки-філії с. Топільне пройшов районний семінар бібліотечних працівників РЦБС на тему: "Бібліотека якмісценавчання: можливостітаперспективи" за участю начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Тетяни Новосад. Під час семінару увага акцентувалася на проблемі розвитку сільських бібліотек як інформаційних, освітніх і культурних центрів. Піднімалися питання фахового становлення бібліотекаря та нових стандартів бібліотечної професії. Присутні мали нагоду прийняти участь у бібліотечному ярмарку "Осінньої погожої днини бібліотека скликає всіх на гостини", проведеному завідувачкою бібліотекою-філією с. Топільне спільно з членами клубу за інтересами "Краєлюб", а також ознайомитися з досвідом роботи колег.

ФОТО


Семінар бібліотечних працівників

453
29 жовтня 2013 року на базі бібліотеки-філії с. Топільне пройшов районний семінар бібліотечних працівників РЦБС на тему: «Бібліотека як місце навчання: можливості та перспективи» за участю начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Тетяни Новосад.

Під час семінару увага директора ЦБС Світлани Осипчук, завідувачки відділу обслуговування районної дитячої бібліотеки Галини Ніколайчук акцентувалася на проблемі розвитку сільських бібліотек як інформаційних, освітніх і культурних центрів. Піднімалися питання фахового становлення бібліотекаря та нових стандартів бібліотечної професії. Провідний методист ЦБС Катерина Олексюк ознайомила бібліотекарів з досвідом німецьких колег з даного питання.

Присутні мали нагоду прийняти участь у бібліотечному ярмарку «Осінньої погожої днини бібліотека скликає всіх на гостини», проведеному завідуючою бібліотекою-філією с.Топільне спільно з членами клубу за інтересами «Краєлюб», ознайомитися з консультаціями «Нові підходи до обслуговування користувачів-дітей» завідувачки відділу обслуговування районної дитячої бібліотеки Галини Ніколайчук та «Іноваційність у пропозиціях нових бібліотечних послуг» провідного методиста ЦБС Катерини Олексюк.

Бібліотекарі Романюк Лілія та Напханюк Галина поділилися думками щодо шляхів трансформації та впровадження інноваційних змін в діяльність бібліотек в сучасних умовах. З мультитмедійними презентаціями на семінарі виступили бібліотекар с.Березолуки Лілія Захарчук «Бібліотека на службі сільської громади» та завідуюча бібліотекою с.Топільне Інна Скубюк «Осінь щедра, осінь мила».

На протязі усього часу роботи семінару бібліотекарі системи спілкувалися з колегами, обмінювалися досвідом роботи, обговорювали проблемні питання. По закінченню семінару було намічено основні напрямки подальшої роботи бібліотек району, а також основні шляхи зацікавлення користувачів до читання.

Катерина Олексюк, провідний методист ЦБС

23233


"Поспішайте! Єдина книга у бібліотеці"

Працівники відділу обслуговування пропонують користувачам бібліотеки найновіші твори українських і, зокрема, волинських письменників. "Поспішайте! Єдина книга у бібліотеці" - під такою назвою представлена виставка нових книг, що є у фонді бібліотеки в єдиному примірнику. Ці твори позначені неповторними прикметами самобутнього таланту авторів, цікаві широкому загалу читачів, тому збирають справжні аншлаги. Це, зокрема М. Матіос "Вибране", В. Шкляр "Залишенець", В. Лис "Століття Якова", Н. Гуменюк "Янгол у сірому", Д. Корній "Тому, що ти є...", Г. Вдовиченко "Купальниця" та багато інших.

/Files/images/IMG_1324.JPG


"Бібліотека - центр нашої громади"

Бібліотека є найбільш доступним культурним закладом для місцевої громади і виконує чимало місій. Це своєрідний довідковий, інформаційний, освітній центр та місце реабілітації соціально незахищених прошарків суспільства.

Відповідно до наказу управління культури облдержадміністрації № 89 від 24.05.2013 року "Про проведення обласного огляду-конкурсу сільських бібліотек "Бібліотека на службі сільської громади" провідним методистом централізованої бібліотечної системи зініційовано проведення в районі громадських обговорень "Бібліотека - центр нашої громади", які проходили з червня до вересня 2013 року. Вони спонукали органи влади та громадськість району оцінити важливу роль та здобутки бібліотечних закладів як центрів місцевої активності для згуртування громади.

У громадських обговореннях взяло участь 30 бібліотекарів та близько 40 осіб, які є користувачами бібліотеки. Активну участь в обговоренні брали представники місцевого самоврядування, сільська інтелігенція, священники, учнівська молодь. 74,2% від загальної кількості опитаних вважають роботу бібліотечних закладів задовільною.

Громадські обговорення було проведено у два етапи. Перший - слухання відбувалися у бібліотеках-філіях, другий - підсумки підводилися на засіданні "круглого столу" у центральній районній бібліотеці.

На базі бібліотек- філій с. Топільне, Городині, Копачівка, Пожарки відбулися обговорення "Сільська бібліотека: модернізація діяльності в контексті часу" за участю представників влади, громади, фахівців ЦБС.

У зустрічі в Березолуквіській сільській бібліотеці взяли участь голова виконкому Березолуківської сільської ради Володимир Григорчук та директор місцевої школи Володимир Блажко, які подякували за подвижницьку працю бібліотекарю, що популяризує книгу та доносить інформацію до широкого кола громадян.

Під час проведення слухань окремі завідувачі сільських філій (Тристень, Городині, Пожарки, Переспа, Рудня) інформували про результативність громадських обговорень, що дало можливість виділити комплекс цікавих ідей, пропозицій та побажань на адресу бібліотечних закладів, висловлених громадами сільських населених пунктів.

25 вересня 2013 року відбулися підсумки громадських обговорень "Бібліотека - центр нашої громади" за участю представників влади, громадськості, бібліотечних працівників ЦБС.

У заході взяли участь голова Рожищенської районної ради Андрій Музика, керівник апарату райдержадміністрації Ігор Кузава, начальник відділу культури і туризму РДА Тетяна Новосад, головний спеціаліст відділу культури і туризму РДА Лариса Кучмук, директори РД "Просвіта" та дитячої музичної школи Лідія Романюк та Юрій Сосовський, директор ЦБС Світлана Осипчук, бібліотечні працівники району, громадськість, які відзначили важливість місії бібліотеки у суспільстві та її значення для місцевої громади.

Підсумовуючи проведені в районі громадські слухання, провідний методист ЦБС Катерина Олексюк зазначила, що громадські обговорення визначили місію бібліотеки, яка забезпечує доступ громадян до всіх видів суспільної інформації, сприяє оволодінню інформаційною та комп'ютерною грамотністю, надає можливості для індивідуального творчого росту. Послуги бібліотеки мають постійно удосконалюватися і змінюватися з урахуванням змін у соціумі. Водночас потребують вирішення питання поліпшення матеріально-технічної бази: оновлення бібліотечних фондів, створення комфортних умов для користувачів, забезпечення сільських книгозбірень новітніми технологіями, належним бібліотечним обладнанням.

Завершальним етапом громадських слухань було прийняття резолюції, в якій дано рекомендації для подальшого розвитку бібліотечної справи.


5


Привітання бібліотекарям району

25 вересня 2013 року в приміщенні дитячої музичної школи відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. З привітаннями до бібліотекарів району завітали керівник апарату райдержадміністрації Ігор Кузава, голова районної ради Андрій Музика, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Тетяна Новосад, директор централізованої бібліотечної системи Світлана Осипчук, голова галузевої профспілки працівників культури Лідія Романюк, які у виступах відзначили важливість місії бібліотек у суспільстві та їх значення для місцевої громади.

Грамоти і подяки від райдержадміністрації, районної ради, а також відділу культури і туризму РДА отримали бібліотекарі централізованої системи - Ілона Підлипна, Наталія Демчук, Наталія Омельчук, Неля Ченчевик, Людмила Соромотіна. Профспілка працівників культури району відзначила окремих бібліотекарів району грошовими преміями.

З нагоди професійного свята бібліотечні працівники переглянули святковий концерт, організований районним домом "Просвіта".

86869893891


"Закони держави - твої закони"

Однією з основ складових підготовки підростаючого покоління є його правове виховання. Саме правова культура забезепечує розуміння функціонування політичної та правової системи країни, сприяє розвитку в них критичного мислення, розвиває позитивне ставлення до принципів верховенства права, посилює громадянську активність і прагнення брати участь у суспільному житті.

"Закони держави - твої закони" - під такою назвою в районній бібліотеці для дорослих для старшокласників ЗОШ № 3 міста Рожище відбувся день інформації. Провідний бібліограф ЦРБ Лариса Сеник ознайомила присутніх з їхніми правами і обов'язками та представила літературу правознавчої тематики "Молодь і право: розуміти, знати, дотримуватись".

На захід були запрошені фахівці із соціальної роботи Киричук Вікторія Ярославівна та Дубровський Олександр Володимирович, які провели тренінгове заняття "Особисті немайнові права та обов'язки батьків і дітей", в ході якого ознайомили підлітків з основними принципами Конвенції ООН про права дитини і обговорили ряд суттєвих питань, що стосуються прав та обов'язків дітей та їх батьків. Під час заходу учнівська молодь в ігровій формі вчилася правильно реалізовувати свої права, виховувати в собі поважне ставлення до власної особистості та інших.

1

1

2

Кiлькiсть переглядiв: 8743

Дата останньої зміни 11 Жовтня 2019

Фотогалерея