Патріотичне виховання молоді

18 лютого у шкільному Музеї бойовової слави ЗОШ І-ІІІ ступеня № 2 м.Рожище відбулась зустріч голови райдержадміністрації Володимира Масалова та воїна – інтернаціоналіста Романа Стадніка з школярами та вчителями школи на тему: «Патріотичне виховання підростаючого покоління у контексті відзначення Дня захисника Вітчизни».

Володимир Масалов підкреслив: «Базою патріотизму є сім’я. Саме в ній створюється основа орієнтирів майбутнього громадянина, закладаються перші поняття про «Малу Батьківщину». Патріотизм поєднує в собі любов до своєї Вітчизни, за свій народ, гордість за їх минуле і сьогодення, готовність до їх захисту, як наголосив Президент: «Держава створюватиме всі умови для молодих людей, які бажають опановувати військові професії та отримувати освіту у профільних навчальних закладах».

Зі спогадами про свій бойовий шлях перед школярами виступив воїн – афганець Роман Стаднік: «метою нашої зустрічі якраз і є формування ваших духовно-моральних принципів та громадянської відповідальності, відданості своїй Вітчизні, визначення ціннісних орієнтирів, відношення до своїх традицій і культури, минулого і майбутнього», зауважив ветеран.

Екскурсію по шкільному музею провела заступник директора школи з виховної роботи Лариса Свистунова, яка представила композицію присвячену подвигу наших земляків у Великій Вітчизняній війні на території інших держав.

69396944


До 25 – річчя виводу військ з Афганістану

15 лютого в районному будинку «Просвіта» відбувся захід по вшануванню учасників бойових дій на території інших держав.

Перед воїнами-інтернаціоналістами виступили голова райдержадміністрації Володимир Масалов та голова районної ради Андрій Музика. Голова райдержадміністрації у своєму виступі зазначив: «минає 25 років з моменту, коли закінчилася афганська війна, яка забрала тисячі юних життів, у тому числі і наших земляків. В глибокій шанобі схилимо голови перед пам’яттю Карпця Миколи, Левчука Івана, Тананайка Володимира та Троцюка Юрія, життя яких обірвалось на афганській землі. Тривала війна жорстоко зачепила усіх її учасників і, особливо, їх сім’ї. Це не лише незагоєна рана, невідступний біль, це – застереження на майбутнє. Підтримуючи громадський рух ветеранів-інтернаціоналістів, Президент України оголосив 2014 рік – Роком учасників бойових дій на території інших держав. Після пекла війни багатьом із вас було важко адаптуватися у мирному житті. Тому ми будемо разом послідовно вирішувати проблеми, що постають перед вами, робити все можливе, щоб ви відчували належну увагу та турботу з боку держави».

Воїнам – інтернаціоналістам вручили почесні грамоти від райдержадміністрації та районної ради.

В цей же день до пам’ятника воїнам – афганцям були покладені квіти та відслужена панахида.

6914692569356937


Зустріч за круглим столом
з ветеранами бойових дій

Коротка історична довідка

15 лютого мине 25 років, коли останній радянський солдат покинув багатостраждальну землю Афганістану, коли припинилася жорстока війна за участі радянських солдатів, наших громадян і земляків. Це день пам'яті тих бійців, які, виконуючи свій військовий обов'язок і присягу, воювали та гинули на чужині.

15 травня 1988 року відповідно до Женевської угоди почався перший етап виводу військ із Афганістану. Остаточно війська виведено 15 лютого 1989 року.

Через афганську війну (1979-1989 рр.) пройшло понад 160 тисяч українців.

Тривала афганська війна жорстоко зачепила усіх її учасників, і особливо сім’ї. Це незагоєна рана, невідступний біль. Загальні незворотні втрати 40-ї армії, частин, підрозділів КДБ, МВС, прикордонних військ та інших відомств склали 14751 особу, 298 зникли без вісті.

Більш як 200 тисяч солдатів і офіцерів були нагороджені бойовими орденами та медалями, а 87 стали Героями Радянського Союзу.

Нажаль історичні катаклізми ХХ століття, пов’язані з воєнними конфліктами в різних куточках планети, не обминули Україну. Війни точилися далеко за її межами, але кров у них проливали наші громадяни, несучи народам миротворчу місію. Угорщина, країни близького і далекого сходу, Африканського континенту, Куба, Чехословаччина, Югославія, Ліван, Ірак і найболючіша наша рана – Афганістан, війна в якому розтягнулася на довгі майже десять років.

Ці події забрали тисячі юних життів, у тому числі і наших земляків. Коли країна жила у мирі і благополуччі, ви, ті, кого ми сьогодні називаємо воїнами-інтернаціоналістами, продовжуючи славні традиції батьків, віддавали інтернаціональний обов'язок, охороняли кордони рідної держави, протистояли поширенню тероризму, допомагали мирному народу Афганістану будувати нову державу.

Ви стали живою легендою, адже недарма говорить стародавня мудрість, що немає вище доблесті, ніж віддати життя своє «за друзі своя».

Ваші ратні та трудові здобутки, активна громадянська позиція стали складовою розбудови нашої країни, зміцнення її обороноздатності, збереження миру та стабільності у світі. Переконаний, що ви завжди слугуватимете яскравим прикладом для молодого покоління. Висловлюю вам глибоку подяку за подвиг служіння нашому народу.

Учасники бойових дій на території інших держав, ветерани-афганці потребують особливої уваги від держави та громадськості у вирішенні важливих питань, що стосуються соціального захисту, оздоровлення, медичного обслуговування. Ці завдання – на контролі у Глави держави та районної влади. Ми будемо і надалі піклуватися про підвищення рівня соціального захисту, медичного обслуговування учасників бойових дій на території інших держав, сімей загиблих та померлих учасників таких бойових дій. Заходи, що будуть проведені цього та наступного тижня, будуть спрямовані перш за все, на належне вшанування громадян, які виконували військовий обов’язок на території інших держав.

Я бажаю вам міцного здоров’я, натхнення, здійснення всіх ваших планів і задумів. І ще раз хочу наголосити, що ви – взірець справжнього, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочне свідчення єдності всіх поколінь нашого народу.

6887Відвідування сімей загиблих та могил померлих учасників бойових дій на території інших держав

11 лютого перший заступник голови райдержадміністрації Тарас Войтович, голова районної ради Андрій Музика та районна Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) у селі Топільне відвідали сім’ю Миколи Карпця – загиблого на чужині воїна-афганця.

В ході зустрічі було обговорено питання соціального захисту та медичного обслуговування даної сім’ї. Перший заступник голови РДА підкреслив: «Віктор Янукович неодноразово заявляв, що ми у вічному боргу перед тими, хто своє життя і здоров’я поклав на вівтар священної боротьби за мирне і щасливе майбутнє, тому соціальний захист ветеранів, інвалідів війни та сімей загиблих залишається беззаперечним пріоритетом державної політики».

Представники влади та громадської організації побували також і у селі Літогоща, де поклали вінки на могилу воїна-інтернаціоналіста Володимира Тананайка та хвилиною мовчання вшанували його пам’ять.

1559Підсумкова нарада медичного активу району

7 лютого в Центральній районній лікарні відбулась підсумкова нарада з медичним активом району щодо забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування населення.

Відкрив зібрання голова райдержадміністрації Володимир Масалов, який зауважив: «Профілактика захворювань, через розвиток інституту сімейного лікаря та укріплення первинної ланки медичної допомоги один з пріоритетів реформи медичного обслуговування, проголошеної Президентом України у Програмі економічних реформ».

На нараді розглядались питання щодо переорієнтації роботи медичної галузі в сторону профілактики; активного впровадження здорового способу життя; наближення медичного закладу до пацієнта через нещодавно відкритий Центр первинної медико-санітарної допомоги; діяльності мережі амбулаторій району та вдосконалення методів виявлення онкопатологій на ранніх стадіях.

20131


Бесіда з школярами

3 лютого в Дубищенській загальноосвітній школі І-ІІІ ступеня відбулася бесіда з школярами щодо забезпечення доступності медичної допомоги, медичного обслуговування та про профілактику і лікування онкологічних захворювань.

Спілкуючись з учнями 9-10 класів, перший заступник голови райдержадміністрації Тарас Войтович зауважив, що переорієнтація роботи медичної галузі в сторону профілактики, активне впровадження здорового способу життя є основним пріоритетом реформи в охороні здоров’я, своєчасно виявлене захворювання на ранній стадії, зокрема онкологічне, перестає бути вироком і за сучасних медичних технологій може бути успішно вилікуване. «Президент України Віктор Янукович зазначив, що реформування охорони здоров’я в Україні сьогодні є ключовою, стратегічною галуззю країни, яка і надалі залишатиметься в центрі уваги державної політики» ¬- додав він.

Розмову продовжила заступник головного лікаря Центральної районної лікарні Вікторія Петровська, яка розповіла школярам про методи виявлення онкологічних захворювань на ранній стадії та способи їх лікування.

003008


Урочисті збори
до Дня Соборності та Свободи України

22 січня в районному будинку «Просвіта» відбулися урочисті збори з нагоди Дня Соборності та Свободи України.

З доповіддю про процес єднання українських земель на початку ХХ століття виступив голова районної ради Андрій Музика.

До присутніх звернувся голова райдержадміністрації Володимир Масалов, який зазначив, що слово «соборність» означає добровільне єднання, тобто «собор» людей на основі любові до Бога і один до одного, проте сьогодні деякі політичні сили поставили у протистояння громадянське суспільство, прагнуть його розколоти, що загрожує єдності і суверенітету держави, тому потрібно підтримати заклик Президента України відкласти політичні суперечності, не шукати конфліктів, а спрямувати зусилля на пошук спільного бачення перспектив України.

6779


«В єдності – сила і злагода»

21 січня в історико-краєзнавчому музеї, з нагоди 95-тої річниці проголошення Акта злуки, відбулась виставка для еліти учнівського самоврядування «В єдності – сила і злагода».

Директор музею Надія Стасюк, на базі виставки, провела екскурс в політичну ситуацію, яка спонукала об’єднанню УНР та ЗУНР, ознайомила присутніх з змістом і значенням Акта злуки.

Почесним гостем був голова райдержадміністрації – Володимир Масалов. У своєму виступі він зауважив, що народ України пройшов безліч випробувань, але відстояв цінності соборності та свободи і як зазначив Президент України: «Єднання українських земель, творення власної держави для українців стало реальністю. Єдність і сьогодні, без перебільшення, – це головна умова нашої сили та незалежності».

67636766


«З Кобзарем у серці»

16 січня у районному будинку «Просвіта» відбувся урочистий концерт у рамках підготовки до відзначення 200 – річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Виступали аматорські колективи будинку «Просвіта» та району.

Учасників концерту та всіх присутніх привітали перший заступник голови райдержадміністрації Тарас Войтович та заступник голови районної ради Юрій Пироганич.

Тарас Войтович зазначив: «.. Шевченка пам’ятають , ним захоплюються, до нього прислуховуються. Він і сьогодні сучасний. Його твори пройняті демократичними ідеями, набули популярності серед широких народних мас. Його заклик до братерства й любові, до правди й справедливості, а над усе – до волі, має всесвітнє значення. Підтвердженням цьому є той факт, що книги Т.Шевченка видавались за кордоном і перекладались на 147 мов світу. Президент України Віктор Янукович на засіданні громадської ради зауважив, «Осмислення двохсотлітнього ювілею Кобзаря має нагадати всім нам, що українці – великий народ, чий внесок у світову культуру й науку є беззаперечним і визнаним. Саме тому 2014 рік був оголошеним Роком Тараса Шевченка».

083808390845


«На сторожі коло їх поставлю слово»

15 січня у районній дитячій бібліотеці, в рамках підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, проходив літературно-мистецький захід, на який були запрошені голова райдержадміністрації Володимир Масалов та голова районної ради Андрій Музика.

Виступали юні читці поезії, виконувались музичні твори, покладені на слова поета. Перед присутніми виступила велика шанувальниця творчості Кобзаря – Іда Войтюк, яка зауважила, що натхненні поетичні твори Тараса Шевченка це неоціненний скарб світової літератури.

Володимир Масалов зазначив: «Сьогоднішній захід це тільки початок плідної співпраці з підготовки до відзначення знаменної дати, в рамках виконання соціальних ініціатив Президента України щодо належної підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка».

6729


Засідання прес-клубу

24 грудня відбулось засідання прес-клубу щодо вирішення актуальних проблем регіону за участю голови райдержадміністрації Володимира Масалова та його заступників.

Представники районної газети «Наш край» зокрема цікавилися про стан виконання пріоритетних завдань з реалізації Програми економічного, соціального та культурного розвитку на 2013 рік і основними напрямками роботи райдержадміністрації по даній Програмі на 2014 рік.

Спілкуючись з журналістами, голова райдержадміністрації Володимир Масалов зазначив: «Ми стаємо на шлях сталого економічного розвитку нашої держави, який передбачає покращення життя людей. Це головна мета, яку ставить перед нами Президент України Віктор Янукович».

9832Громадська рада обговорює підсумки

24 грудня у райдержадміністрації відбулося засідання громадської ради, в якому взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Масалов та перший заступник голови райдержадміністрації Тарас Войтович. Члени громадської ради розглянули ряд питань щодо виконання рейтингових показників соціально-економічного розвитку населених пунктів району упродовж 2013 року. «Виконуючи завдання з відновлення економічного зростання, поставлені Президентом України Віктором Януковичем, а також з метою реалізації регіональних програм економічного і соціального розвитку «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та враховуючи вимоги сьогодення, робота підприємств та організацій району спрямована на забезпечення зростання надходження інвестиційних ресурсів, як однієї з умов високого рівня соціального розвитку»,- підсумовуючи засідання, зазначив голова райдержадміністрації Володимир Масалов.

Водночас, члени громадської ради висловили свої думки та побажання щодо підвищення рівня якості життя населення району у 2014 році.

По завершенню Тарас Войтович подякував всім за співпрацю і пообіцяв всіляко сприяти, аби діалог між владою і громадськими організаціями й надалі слугував інтересам населення району.

6674Житло для дитини

17 грудня голова райдержадміністрації Володимир Масалов та голова районної ради Андрій Музика відвідали дитину позбавлену батьківського піклування – Івана Назарука, якому нещодавно було придбано житловий будинок в с.Вишеньки, Рожищенського району відповідно до районної програми забезпечення житлом дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2013 – 2016 роки.

Назарук Іван навчався у Володимир – Волинській школі – інтернаті, після чого проживав у соціальному гуртожитку м. Володимир – Волинського.

Отець Павло Свято Петро – Павлівського храму с.Вишеньки провів обряд освячення будинку.

«Одним із пріоритетних напрямків у сфері соціального захисту дітей є захист їх житлових прав. Завдяки соціальним ініціативам Президента України Віктора Януковича це питання сьогодні розглядається на найвищому державному рівні». Діти – наше майбутнє, і якщо в силу різних причин, хтось опинився в складних життєвих обставинах, наше завдання – допомогти і підтримати, на цьому наголошує і Глава держави зазначив Володимир Масалов.

001


До дня Святого Миколая
діти з прийомних сімей отримали подарунки

16 грудня до Дня Святого Миколая Чудотворця службою у справах дітей райдержадміністрації проведено зустріч з дітьми, позбавленими батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях. Голова райдержадміністрації Володимир Масалов, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Жанна Дубчук, Благочинний Рожищенської округи протоієрей Петро Іваничко та прес-секретар благочиння священик Дмитрій Теравський відвідали дітей, які виховуються в прийомних сім’ях в м. Рожище, с. Кременець, с. Березолуки. Дітям вручено подарунки та солодощі. Володимир Масалов зазначив що кожна українська дитина повинна отримати повноцінне виховання в сім’ї. Пріоритетним напрямком освіти, державної влади та загалом суспільства – від родини до громади, є забезпечення належного рівня виховання і дотримання прав дітей, наголошує глава держави Віктор Янукович. «Ми відповідальні за безтурботне дитинство нащадків, - каже Президент. – Тому серед соціальних ініціатив найактуальнішим є створення достойних умов для повноцінного, всебічного розвитку і перебування у сімейному колі кожної дитини».

8919


Основне завдання влади - стимулювати підвищення
зайнятості населення та створення нових робочих місць

12 грудня в приміщенні Рожищенського районного центру зайнятості, за участі першого заступника голови райдержадміністрації Тараса Войтовича, відбулося засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення. На засіданні розглядалися питання щодо стимулювання підвищення зайнятості населення, створення нових робочих місць, завдання і перспективи на 2014 рік. Крім того, обговорювали Закон України «Про зайнятість населення». Адже Закон, який вступив в дію з 1 січня 2013 року, містить низку важливих інновацій, що стосуються всіх основних фігурантів ринку праці, а саме: роботодавців і найманих працівників, молодь, яка розпочинає трудову діяльність та громадян старшого віку.

Під час своєї доповіді заступник директора районного центру зайнятості Наталія Стащук відмітила, що відповідно до нового Закону, людина, яка не працює і звернулася до центру зайнятості в пошуках роботи, отримує статус безробітного з першого дня реєстрації. Окрім того, громадянин має право звертатися до будь-якого центру зайнятості – незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування особи.

Як зазначила Наталія Стащук, сьогодні вже є перші результати запровадження нового Закону України «Про зайнятість населення».

Так, упродовж січня – листопада поточного року послугами районного центру зайнятості скористалися 1842 особи, в тому числі не за місцем реєстрації проживання – 89 громадян. Активними заходами сприяння зайнятості охоплено 1527 осіб, з них працевлаштовано – 916 осіб, охоплено професійним навчанням – 259 безробітних, залучено до громадських та інших тимчасових робіт – 352 особи.

З початку року до районної служби зайнятості роботодавцями подано 861 вакансію. Рівень укомплектування вакансій становить 96,4%.

Станом на 1 грудня видано 15 ваучерів для оплати навчання нової професії, або підвищення своєї кваліфікації. За робітничими професіями отримали ваучери 93,3% від загальної чисельності осіб, що скористались такою послугою.

Підсумовуючи свою доповідь, заступник директора районного центру зайнятості Наталія Стащук зауважила: «Глава держави наголошує на необхідності підвищення ефективності взаємодії з роботодавцями, стимулюванні створення нових робочих місць, проведення роз’яснювальної роботи стосовно компенсаторів пільг, передбачених законодавством при створені нових робочих місць».

В свою чергу учасники засідання координаційного комітету підтримали позицією Президента України Віктора Януковича щодо стимулювання підвищення зайнятості населення та створення нових робочих місць.

«Сьогодні Президент України Віктор Янукович, – зазначив у своєму виступі перший заступник голови райдержадміністрації Тарас Войтович, – вимагає від влади сприяти самозайнятості населення, постійно консультувати громадян з питань організації та впровадження підприємницької діяльності, що є пріоритетним напрямком роботи для місцевих органів влади». Тож, після обговорення питань учасниками координаційного комітету сприяння зайнятості населення були прийняті рекомендації для поліпшення роботи у даному напрямку.

6578

6580


Зайнятість населення – шлях до самореалізації

З метою сприяння безробітним у працевлаштуванні спеціалісти районного Центру зайнятості постійно проводять семінари з техніки пошуку роботи, один з яких відбувся 9 грудня 2013 року за участі голови районної державної адміністрації Володимира Масалова. Директор Центру зайнятості Лариса Вишневська розповіла присутнім про особливості сучасного ринку праці, вимоги роботодавців до представників тих чи інших професій, наголошуючи, що шлях пошуку роботи починається із усвідомлення безробітним власних можливостей та бажань.

Профорієнтатор Центру зайнятості Валентина Трачук у формі діалогу разом з присутніми визначили шляхи та можливості пошуку роботи, окреслили основні аспекти написання резюме, на прикладах із життя вчились правильно презентувати себе майбутньому роботодавцю.

Яскравими прикладами позитивної співпраці державної служби зайнятості та безробітних на шляху реалізації професійних вмінь та навичок в успішне ведення підприємницької діяльності (за рахунок надання одноразової допомоги на відкриття підприємницької діяльності) стали розповіді колишніх безробітних, котрі пройшли курси підприємців і організували власну справу, - Наталії Стаднійчук та Варвари Захарчук.

Життєвим досвідом з питань пошуку роботи, перенавчання та підвищення кваліфікації поділився з присутніми і голова райдержадміністрації Володимир Масалов, наголошуючи, що успіху досягає лише та людина, яка постійно працює над собою, удосконалюється, здобуває нові знання. Бо вчитись, як говорить народна мудрість, ніколи не пізно. До того ж, сьогодні служба зайнятості пропонує пошукачам роботи можливість пройти перенавчання, підвищити кваліфікацію, здобути іншу професію за державний кошт, аби гідно конкурувати на ринку праці.

Водночас, голова райдержадміністрації Володимир Масалов зазначив, що на державному рівні, завдяки підписанню минулоріч Президентом України Віктором Януковичем оновленого закону «Про зайнятість населення», запроваджуються сучасні інструменти стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, посилення мотивації працівників і роботодавців до легального працевлаштування, що сприяє зниженню рівня молодіжного безробіття, покращенню ситуації із зайнятістю людей зрілого віку. А ефективність застосування цього закону підкріплена фінансово. Наприклад, у держбюджеті на 2013 рік передбачено понад 25 мли грн на відшкодування витрат роботодавців за працевлаштованих на перше робоче місце.

«Ніхто не змушує людей хапатися за першу-ліпшу вакансію, якщо безробітний хоче працювати за фахом – держава без застережень платитиме йому допомогу доти, поки він не знайде бажане місце, про це заявляє Президент України Віктор Янукович, разом з тим, зобов’язуючи уряд стимулювати розвиток малого та середнього бізнесу, виробничої економіки загалом, аби побільшало місць, які влаштовують безробітних», - підсумовуючи захід, наголосив Володимир Масалов.

65496552


6 грудня – День Збройних Сил України

«Вшановуючи пам’ять славних козаків і гідних синів України, доведемо, що ми – нащадки, достойні своїх славних предків!» - під таким девізом відбулися сьогодні у ЗОШ І-ІІІ ст.№2 м.Рожище спортивні змагання «Козацькі забави», приурочені Дню Збройних Сил України. Завітав на свято голова райдержадміністрації Володимир Масалов, який, відкриваючи захід, зазначив: «Сьогодні щиро вітаю усіх учнів - молодих захисників Батьківщини, які опановують нелегку майстерність військової справи. Від вас залежить суверенність нашої держави, мир і спокій українського народу. Беріть же приклад зі своїх славетних попередників, які зуміли зберегти Україну для нас і доручили вам продовжувати цю відповідальну справу».

Змагання проводилися серед учнів 10 – 11-их класів. Основною метою проведених змагань було виховання патріотичних почуттів, дружби та взаємоповаги один до одного, взаєморозуміння. Учасникам змагань та їх уболівальникам дуже сподобалися різноманітні оригінальні, досконало продумані естафети, що сприяли згуртуванню колективу, розвитку фізичних здібностей, кмітливості, спритності і витривалості. За результатами змагань, перемогу здобули учні 11-го класу.

652665366546


Обговорили проект Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

3 грудня, під час виїзного засідання колегії райдержадміністрації, яке відбулося на території Руднянської сільської ради, окрім розгляду питань порядку денного було також обговорено проект Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Виступаючи перед учасниками колегії голова райдержадміністрації Володимир Масалов зазначив, що у ході обговорення питання про державну політику щодо місцевого самоврядування та соціально-економічного розвитку територій у березні поточного року Радою регіонів було рекомендовано провести роз’яснення суті та основних напрямків концепції реформування місцевого самоврядування серед громад, забезпечити проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо переваг реформованої системи та забезпечити аналіз і узагальнення його результатів.

Разом з тим, під час засідання колегії обговорили напрямки і механізми формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади, спроможної максимально забезпечити надання якісних та доступних публічних послуг, задовольнити інтереси громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території.

«Реформування місцевого самоврядування має відбуватися на засадах децентралізації владних повноважень, консолідації ресурсного забезпечення та стратегічного планування розвитку територіальних громад – на цьому наполягає Президент України Віктор Янукович», - підсумовуючи, зазначив голова райдержадміністрації Володимир Масалов.

65206521


Виконавчий комітет Уляниківської сільської ради
підтримав реформу місцевого самоврядування

2 грудня 2013 року відбулося засідання виконавчого комітету Уляниківської сільської ради, у якому взяв участь голова райдержадміністрації Володимир Масалов. У ході засідання було обговорено проект Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

В цілому основні напрями Концепції було сприйнято позитивно з огляду на те, що Концепція реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні передбачає розвиток сільських територій, суттєве підвищення ефективності здійснення народовладдя на місцевому рівні, сприяє залученню жителів територіальних громад до прийняття управлінських рішень, забезпеченню відкритості та підзвітності населенню територіальних громад діяльності органів місцевого самоврядування. Схвальна оцінка й підтримка громадою концептуальних засад реформування органів місцевого самоврядування свідчить про назрілу необхідність вироблення нових підходів до перебудови системи органів місцевого самоврядування в Україні.

«Процес реформування місцевого самоврядування, ініційований Президентом України Віктором Януковичем, буде непростим для України, однак в результаті ми отримаємо децентралізацію влади, передачу повноважень на місця, бездефіцитність місцевих бюджетів», – зауважив під час заходу голова райдержадміністрації Володимир Масалов.

Члени виконавчого комітету Уляниківської сільської ради підтримали запропоновану Президентом України реформу місцевого самоврядування, а також наголосили на необхідності проведення посиленої інформаційно-роз’яснювальної роботи стосовно майбутніх реформ, оскільки це є важливою ланкою формування громадянського суспільства.

6503


Кожна працююча людина повинна відчувати себе
соціально захищеною, незалежно від місця роботи

оціально відповідальний бізнес в Україні – явище нове. Нині, не на багатьох підприємствах питання допомоги й турботи про працівників потрапляють у розряд головних. Проте, за бажання, відшукати компанії, що будують роботу від зворотного, завдяки чому тільки виграють, усе-таки можна. Є таке підприємство і у нашому районі, на якому 27 листопада з робочою поїздкою побував голова райдержадміністрації Володимир Масалов.

Корені добрих справ закладені з перших днів роботи підприємства ТзОВ «Чебені плюс», яке розпочало свій розвиток у 2001 році. Сьогодні господарство на 100 відсотків оснащене європейськими технологіями, а за виробничими показниками – одне з кращих господарств в Україні. Має статус племрепродуктора великої білої породи свиней, лабораторію штучного запліднювання, сучасний комбікормовий завод, а також реконструйовані за сучасними технологіями тваринницькі приміщення. Та найголовніше, за словами директора підприємства Сніжани Клімович, усі працівники отримують повний соціальний пакет. Насамперед - достойні умови праці. Зараз це охайна територія з квітами та газонами. Крім того, гідна зарплата. Нині на підприємстві працює 72 людини, яким забезпечено підвезення до роботи. Є власна їдальня, санвузли, працівники забезпечені спецодягом та спецвзуттям, в повному обсязі отримують матеріальні допомоги на оздоровлення, забезпечуються санаторно-курортними путівками.

- Успішне те господарство, де кожен працівник ставиться до роботи, як до власного бізнесу, - зауважила директор ТзОВ «Чебені плюс» Сніжана Клімович і додала: - Наш колектив – одна велика сім’я, тому і для втілення нових проектів уже не потрібно так багато часу, як це було раніше.

Голова райдержадміністрації Володимир Масалов щиро подякував керівництву підприємства за те, що вони не «зациклені» на власному прибутку, а ще й дбають про якість продукції, трудові відносини, екологію, права людини, охорону здоров’я, соціальний захист, знаходять способи допомоги територіальним громадам. Так, завдяки спонсорській допомозі ТзОВ «Чебені плюс» був побудований санвузол у школах с.Кобче та с.Оленівка, також надана матеріальна допомога на церкву с.Кобче та облаштування кладовища. Постійно отримують допомогу жителі с.Кобче до різних свят. Нині підприємство сприяє у капітальному ремонті місцевого дитячого садочка.

«Ведення бізнесу даного підприємства варто ставити за приклад іншим підприємцям району. Адже соціальна відповідальність для них – це не спонсорство й реклама, а щира зацікавленість у наданні громаді ширших можливостей для розвитку, поліпшенні рівня життя кожної працюючої тут людини, і саме на таких принципах побудови бізнесу наголошує Президент України Віктор Янукович, - підсумовуючи зустріч, зазначив голова райдержадміністрації Володимир Масалов та нагородив директора підприємства ТзОВ «Чебені плюс» Почесною грамотою.

121110


Український бізнес має бути
соціально-відповідальним

26 листопада під керівництвом голови райдержадміністрації Володимира Масалова у районному центрі зайнятості відбулося засідання круглого столу з підприємцями району. Участь у заході також взяли заступник голови райдержадміністрації Олександр Фальфушинський, директор районного центру зайнятості Лариса Вишневська та керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації. Опрацьоване в ході засідання коло питань стосувалося соціально – відповідального бізнесу, практичного застосування в районі механізмів та інструментів державної підтримки і стимулювання інвестиційної діяльності як в розвиток економіки, так і в соціальну сферу. Зокрема, голова райдержадміністрації наголосив, що тільки спільними зусиллями команди влади, громадськості і бізнесу, втілюючи інноваційні проекти, можна забезпечити економічне зростання в районі.

- Покращити життя наших громадян, пригальмувати процеси трудової міграції українців може тільки соціально-відповідальний бізнес. Щоб утримати кадри, бізнесу нічого іншого не залишається, як набути статусу соціально-відповідального. Це в першу чергу означає легальну, а не «конвертовану» виплату достойної заробітної плати, соціальний пакет, гідні умови праці. Тільки той підприємець, котрий працюватиме на таких засадах, може розраховувати на успішність власного бізнесу, - зазначила директор районного центру зайнятості Лариса Вишневська, - і у цьому напрямку держава робить підприємцям кроки на зустріч – це і спрощення податкової та іншої звітності, відшкодування єдиного соціального внеску, зменшення кількості перевірок контролюючими органами, - додала Лариса Павлівна.

На завершення зустрічі з підприємцями району голова райдержадміністрації Володимир Масалов зазначив: «Український бізнес, як наголошує Президент України Віктор Янукович, має бути соціально відповідальним. Лише продуктивна праця на результат, використання всіх наявних можливостей і преференцій, дасть змогу забезпечити стале економічне зростання та соціальний розвиток району і, як наслідок, підвищить якість життя нашого населення».

99


Розвиток позашкільної освіти –
запорука всебічного розвитку дітей

19 листопада у Будинку дитячої творчості м.Рожище відбулося засідання круглого столу на тему «Збереження та розширення мережі позашкільних навчальних закладів (центрів, гуртків, секцій) у районі» за участю голови райдержадміністрації Володимира Масалова, першого заступника голови райдержадміністрації Тараса Войтовича, заступника голови районної ради Юрія Пироганича, директора та працівників БДТ, керівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації. Учасники круглого столу обговорили перші результати забезпечення збереження та розширення мережі позашкільних навчальних закладів Рожищенського району, підвели підсумки проведення Року дитячої творчості, обговорили результативність спільної роботи Будинку дитячої творчості та загальноосвітніх шкіл, покращення матеріально-технічної бази гуртків.

Протягом поточного року в районі повністю збережена мережа позашкільних навчальних закладів, жодного закладу не ліквідовано. Сьогодні різними формами гурткової та позашкільної освіти в районі охоплено 99,2 % дітей, що збільшилося у порівнянні з минулорічним показником на 15,2 %. У позашкільних закладах району функціонує 307 гуртків, у яких розвивають свої творчі здібності 4565 дітей. В тому числі в загальноосвітніх школах району функціонує 201 гурток, в яких займається 2957 школярів, в Будинку дитячої творчості – 106 гуртків, в яких навчається 1608 дітей, також функціонує 32 секції у районній ДЮСШ, заняттями в яких охоплено 392 дитини.

Підсумовуючи засідання круглого столу голова райдержадміністрації Володимир Масалов акцентував: «Дуже важливо, щоб ми зберегли динаміку розвитку позашкільної освіти – це одна з нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України».

«Позашкільна освіта - не просто заповнене дозвілля, а сприяння гармонійному розвитку дітей, їх профорієнтації, а також зменшення кількості правопорушень серед неповнолітніх», - додав перший заступник голови райдержадміністрації Тарас Войтович.

По закінченню засідання круглого столу учасники заходу оглянули виставку чорно-білих фотографій, які були зроблені вихованцями фотогуртка БДТ 80-х років під назвою «Миті, що поєднують покоління».

889


Серед пріоритетних завдань -
розвиток творчих здібностей дитини

18 листопада голова райдержадміністрації Володимир Масалов провів зустріч з педагогами та гуртківцями загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. села Переспа. Він ознайомився з гуртковою роботою закладу та поцікавився творчими планами на майбутнє. На час візиту очільника району у школі саме проводилося заняття гуртка «Українська вишивка». Володимир Миколайович поспілкувався з гуртківцями, цікавився їхніми роботами, поділився власними спогадами зі шкільних років. Керівник гуртка Ірина Смірнова зазначила, що позакласний час займає значне місце в житті учня, а тому необхідно допомогти правильно організувати його, щоб він був розумно використаний. За словами директора школи Ольги Нечипорук, нині школа переживає творчий підйом. Наразі тут налічується 11 різноманітних гуртків, заняттями в яких охоплено 215 учнів, що складає 71 відсоток від загальної кількості. «Характерною особливістю позакласної роботи є те, що вона здійснюється на принципі добровільності, є багатогранною, різнобічною за своєю тематикою, а тому наші дітки добровільно вибирають той вид позакласної роботи, який найбільш повно задовольняє їх потреби», - зауважила директор школи. Гордістю школи є гуртківці, які представляли свої роботи на різноманітних обласних та районних виставках, де неодноразово займали призові місця. Вироби, виготовлені руками учнів, прикрашають усю школу. Підсумовуючи зустріч, голова райдержадміністрації Володимир Масалов гідно оцінив організацію та проведення гурткової роботи у школі, побажав педагогам і надалі розвивати творчі, наукові, культурні, мистецькі, спортивні задатки учнів та зазначив: «Діти-це наше майбутнє. І ми повинні робити все можливе, щоб кожна дитина, незалежно від місця свого проживання - у столиці або у віддаленому селі - мала рівні можливості для додаткової освіти й розвитку. Це є одним з пріоритетних завдань, яке ставить перед нами Президент України Віктор Янукович».

52522522


Молодь – це майбутнє нації

14 листопада у Рожищенському коледжі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького відбулися урочисті заходи та святковий концерт з нагоди відзначення Міжнародного дня студента. Привітати студентів зі святом прийшли перший заступник голови райдержадміністрації Тарас Войтович та заступник голови районної ради Юрій Пироганич. Вітаючи присутніх, Тарас Войтович зазначив, що студентство завжди було і буде провідником позитивних соціальних змін, рушійною силою суспільства, активним учасником державного будівництва. Адже становлення громадянського суспільства та правової держави в Україні передбачає активну участь громадян, в тому числі молодого покоління. «Здійснюючи ініційовані Президентом України Віктором Януковичем реформи, ми, представники влади, повинні не тільки роз’яснювати громадськості суть нововведень, але й радитися з людьми. Зокрема і з молоддю, бо ви – це майбутнє нації і саме вам належить вирішальна роль у справі духовного оновлення нації, привнесення в українське життя інтелігентності, принциповості, ідейності», - акцентував перший заступник голови райдержадміністрації Тарас Войтович. Він побажав студентам успіхів у навчанні, наполегливості у досягненні мети, здійснення усіх мрій та вручив подарунки. По завершенню урочистої частини відбувся святковий концерт за участю студентів коледжу.

886863

Взаємодія влади та громадськості
має стати більш ефективною

12 листопада відбулося засідання громадської ради за участю голови райдержадміністрації Володимира Масалова, у ході якого було розглянуто ряд питань. Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики говорив Володимир Масалов, який зазначив, що одним із напрямків розвитку світового співтовариства є рух до громадянського суспільства і правової держави. За його словами органи влади всіх рівнів повинні не тільки роз’яснювати громадськості суть нововведення, але й радитися з людьми, обираючи шляхи модернізації різних сфер життя. Згідно з указом Президента України Віктора Януковича Стратегія державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та план заходів щодо її реалізації має на меті налагодити ефективну взаємодію інститутів громадського суспільства з державними органами та органами місцевого самоврядування.

«Наша з вами співпраця, в основі якої лежать партнерські відносини, допоможе швидше реалізувати в Україні принципи демократії, - зауважив голова райдержадміністрації, – вплив громадськості на прийняття рішень органами влади є важливим чинником регіональної політики і сьогодні ми готові співпрацювати з вами, брати до уваги ваші зауваження, але критика завжди повинна бути об’єктивною та доброзичливою». Водночас, Володимир Масалов акцентував, що саме суспільна участь сприяє більшій ефективності державного управління, відкритості та прозорості діяльності державних органів, підвищує рівень довіри громадян до влади. «На це нас націлює Президент України Віктор Янукович та ставить відповідні завдання перед органами виконавчої влади», - зазначив голова райдержадміністрації.

На завершення своєї доповіді Володимир Масалов наголосив, що громадська рада повинна збиратися не раз у квартал, а щомісячно, аби мати вдосталь часу для більш детальнішого розгляду питання, яке виноситься на порядок денний.

2525Питання захисту прав нацменшин обговорили на засіданні круглого столу

8 листопада у Рожищенському районному центрі зайнятості відбулося засідання круглого столу на тему: «Впровадження європейських стандартів протидії ксенофобії та расизму з метою реалізації етнокультурних потреб національних меншин» за участі першого заступника голови райдержадміністрації Тараса Войтовича, директора районного центру зайнятості, керівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, представників міграційної служби, районного відділу УМВС, охорони здоров’я, сільських голів та ЗМІ. Під час засідання учасники круглого столу обговорили питання щодо правового та соціального захисту національних меншин, забезпечення їх освітніх та культурних потреб, а також проблему зайнятості нацменшин на території району. Відкриваючи засідання круглого столу, перший заступник голови райдержадміністрації Тарас Войтович підкреслив важливість боротьби з антисемітизмом та його проявами з метою становлення більш безпечного та толерантного суспільства, акцентуючи: «Пріоритетне завдання, яке визначено Президентом України Віктором Януковичем – задоволення освітніх та культурних потреб національних меншин, зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння. І ми повинні підтримувати всі починання, спрямовані на упередження проявів нетерпимості на національному ґрунті».

У Рожищенському районі мешкають представники 7 національностей: росіяни, білоруси, поляки, молдавани, німці, грузини та роми. Як зазначила завідувач Рожищенського РС УДМС України у Волинській області Валентина Лукашук, найбільше на території району серед нацменшин представників ромської національності. Вона відмітила позитивну тенденцію щодо збільшення звернень ромів, які на законних підставах перебувають на території України, щодо виготовлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство. Зокрема, це пов’язано з отриманням державної соціальної допомоги, адже станом на 1 листопада 2013 року на обліку в управлінні соціального захисту населення знаходиться 43 сім’ї громадян ромської національності. Цьогоріч одній заявниці з числа ромів, яка зареєстрована в районі, Указом Президента присвоєно почесне звання «Мати – героїня».

Про реалізацію освітніх потреб представників національних меншин в навчальних закладах району розповів заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації Василь Масюк. Зокрема, він наголосив на проблемі відвідування ромами навчальних закладів. До вирішення цієї проблеми долучаються служба у справах дітей райдержадміністрації та районний центр СССДМ, котрі постійно інспектують ромські сім’ї та проводять посилену і цілеспрямовану роботу з роз’яснення ромам важливості здобуття середньої освіти, яка в подальшому дає право навчатися у вищих навчальних закладах, та й загалом працевлаштуватися.

Широку інформаційну роботу щодо можливості працевлаштування проводить серед представників нацменшин районний центр зайнятості. Як повідомила його директор Лариса Вишневська, одна представниця даної категорії – Тереза Гученко за час перебування на обліку, як безробітна, постійно бере участь у семінарах з техніки пошуку роботи, декілька разів направлялася на сезонні роботи, де зарекомендувала себе з позитивної сторони. «Проте, траплялися випадки, коли роботодавці відмовляли Терезі Гученко у працевлаштуванні, мотивуючи відмову ромською національністю дівчини», - зауважила Лариса Вишневська. В свою чергу, перший заступник голови райдержадміністрації Тарас Войтович, реагуючи на даний факт, зазначив: «На превеликий жаль, такі випадки трапляються, і ми повинні з цим боротися. До ромської національності в нашому суспільстві існує деяка неприязнь. Це не робить честі громадянам держави, що прагне до Євросоюзу. Євросоюз об’єднує нації і народності, живе у порозумінні і толерантному ставленні один до одного і завдяки цьому досяг високих показників життєвих стандартів».

Підсумовуючи засідання круглого столу, перший заступник голови райдержадміністрації Тарас Войтович наголосив присутнім продовжувати просвітницьку роботу щодо ознайомлення населення району з традиціями національних меншин, забезпечення їх культурних і освітніх потреб, а також із формування толерантності у міжетнічних стосунках.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА

12123


Ярмарка вакансій для ромів "Роботу знайдемо разом!"

6 листопада на території Кременецької сільської ради у приміщенні місцевого клубу, спеціалісти Рожищенського районного центру зайнятості спільно з представниками органів місцевої влади провели ярмарку професій та вакансій для представників ромської національності. Основна мета даного заходу – інформувати місцеве ромське населення про спектр послуг, які надає районний центр зайнятості. Під час проведення ярмарки фахівці центру зайнятості надавали інформацію про можливість проходження професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації за направленням центру зайнятості, розповіли про актуальні професії на сучасному ринку праці. Також під час зустрічі обговорювалися болючі питання щодо працевлаштування ромського населення. Громадяни цікавились можливостями участі у громадських роботах, оскільки значна кількість їх не має повної середньої освіти, щоб продовжувати навчання далі. Перший заступник голови райдержадміністрації Тарас Войтович, який взяв участь у роботі ярмарки вакансій, спілкуючись з ромами, акцентував: «Сьогодні в державі, з ініціативи Президента України Віктора Януковича, здійснюється ряд заходів щодо унеможливлення проявів дискримінації під час працевлаштування ромів. І ми, місцева влада, намагаємося створити необхідні умови для рівноправного розвитку та активної участі ромського населення у житті району». Під час ярмарки вакансій ромам було запропоновано понад 20 вакансій. Також люди отримали інформаційні матеріали та буклети.

За матеріалами відділу
інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА

20201

Роми мають почуватися захищеними, потрібними тій громаді, де живуть і де ростуть їх діти

5 листопада перший заступник голови райдержадміністрації Тарас Войтович відвідав сім’ю ромів, що мешкає у селі Березолуки Рожищенського району. Господиня дому Вікторія Стоянович сама виховує п’ятеро діток – троє синів та дві доньки. Найстаршому синові 16 років, а наймолодшому – півроку. Вікторія Миколаївна розповіла, що проживає у Березолуках вже майже шість років. За цей час уже встигла купити будинок, у якому зараз проживає сім’я, та оформити усі необхідні документи. Тарас Володимирович відзначив, що Вікторія – одна з тих ромів, які прийняли для себе осідлий спосіб життя, хоче, аби її діти вчилися, були гідними громадянами. Добрий приклад цієї сім’ї ламає стереотипне негативне уявлення щодо ромів. Всупереч цим уявленням Вікторія Стоянович господарює, садить город, віддає дітей до школи, тримає їх у чистоті. Цього дня бригада майстрів вставляла в її хаті пластикові вікна. Жінка вирішила придбати корову і вже дала за неї завдаток. Розмова представників влади з багатодітною мамою вийшла конкретною, живою, цікавою. «Держава платить гроші на старших дітей, отримую також кошти по догляду за маленьким Адамом. Раджику буде сімнадцять і він – мій перший помічник. Помаленьку даємо собі раду. Відчуваю підтримку з боку сільського голови і фахівця соціальної служби. Спасибі їм», - зауважила Вікторія Стоянович.

Поділилася жінка і проблемою, яка її зараз найбільше турбує - їй потрібен балон скрапленого газу. Тарас Войтович зазначив, що на даний час є певні проблеми з постачанням скрапленого газу, але у другій декаді листопада ця ситуація буде виправлена та доручив сільському голові особисто проконтролювати, аби балон з газом доставили Вікторії Стоянович.

Завершуючи зустріч, перший заступник голови райдержадміністрації Тарас Войтович підкреслив: «З ініціативи Президента України Віктора Януковича в державі реалізуються права осіб, які належать до національних меншин і, зокрема, ромів. Адже дотримання принципів терпимості до чужого способу життя, звичаїв, вірувань є умовою стабільності та єдності громади. Роми мають почуватися захищеними, потрібними тій громаді, де живуть і де ростуть їх діти».

За матеріалами відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА

111

Кiлькiсть переглядiв: 1005