Здіймається сокіл у небо
За хмару сховалось крило
Ясенівко, лину до тебе
Моє рідне і миле село.
Вже більше як п’ять сотень років
Як ти появилось на світ
Сховалась в дуплі ясеновім
Сім’я від ворожих бід.
Відтоді тебе і назвали.
Таким милозвучним ім’ям
Життя, що в ясені зосталось
Дало долю й початок нам.
(Уривок з вірша жительки с.Ясенівка Марчук Ангеліни Іванівни)

З назвою с.Ясенівка пов’язана легенда.

Колись за часів, коли наша земля потерпала від нападів ворогів, люди втікали в ліс, або переховувались в різних схованках, поки нападники займались своєю чорною справою. В той час на цій місцевості були густі ліси, росло багато могутніх старих дерев, переважно ясени. Під час одного з таких нападів одна сім’я з дітьми, не встигнувши втекти, заховалась в дуплі великого ясена, де перечекали небезпеку, яка їм загрожувала. З тих пір і почали називати це поселення не інакше, як Ясенівка.

За спогадами односельчан на території села були землі графа (пана) Леха Валевського. В 1910 році за Столипінською реформою село було переселено на хутори, частину сімей було евакуйовано в Росію, Польщу, в східні області.

Не оминули село і події Першої світової війни. В 1915 році село стало фронтовим і було зайнято австрійцями. Фронт зупинився на річці Стохід і стояв майже три роки. В селі не залишилося жодної хати. Вся земля була зрита окопами та снарядними ямами, поснована проволоченими загорожами. Уцілівші хати розібрали на будівництво мосту через річку Стохід.

В кінці 1919 року - на початку 1920р. селяни почали вертатися в село. Не всі мали змогу будувати хату, то часто будували землянку.

На початку 1930-х років в селі була створена організація «Сельроб Єдності». Керівником був Орел Ляш Васильович. Літом 1931 року під керівництвом цієї організації був організований страйк у графа Валевського.

22 вересня 1932 року польський уряд заборонив партію «Сельроб Єдності». Тоді всі члени сель робу села вступили у КПЗУ, а молодь – в КМСЗУ.

В зв’язку зі страйками 1934 року, польський уряд застосував великі репресії по селах.

У вересні 1939 року Червона Армія вступила в с.Ясенівка. 17 вересня було арештовано графа Валевського та ще четверо чоловік (один із них був полковник царської армії). На другий день їх було страчено. Зразу ж була створена комісія по розподілу панської землі та майна, які роздавали в першу чергу безземельним та малоземельним.

В січні 1941 року на зборах селян поставили питання про створення колгоспу. До колгоспу прийняли майже всіх жителів села. Так в селі було створено колгосп ім..Будьоного, головою якого обрали Лук’янчука Захара Євтиховича.

В 30-х роках молодь хоч і була підневільна, але організована. Вони вивчили кілька постанов і ставили їх у хатах та клунях односельчан. А з постановою «Дівочі мрії» їздили в сусідні села та в м.Рожище.

В 1940 році в селі було побудовано клуб. А в 1947 році в хаті Лукавого Артема була відкрита хата-читальня.

24 квітня 1948 року на посаду бібліотекаря сільської бібліотеки було прийнято Сацюка Василя Антоновича. Це був перший бібліотекар.

007sacuk

На початку 50-х років бібліотека знаходилась в хаті Корнійчука Андрія (в цій хаті була і сільська рада). Згодом, кінець 50-х початок 60-х років бібліотека була в хаті Картавої Анастасії Григорівни. В середині 70-х років бібліотеку було перенесено в нове приміщення Ясенівської школи. А в кінці 70-х років в клуб с.Раймісто. З лютого 1988 року і по сьогодні бібліотека знаходиться в клубі с.Ясенівка.

На протязі цього часу в бібліотеці працювали:

- квітень-липень 1949р. – Матвійчук Надія Леонтіївна;

- лютий-липень 1950р. – Полякова Катерина Петрівна;

- серпень-вересень 1953р. – Шиша Олександра Павлівна;

- вересень-жовтень 1954р. – Крамаревич Софія Павлівна;

- жовтень 1954р. – серпень 1957р. – Максімова Афанасія Дмитрівна;

- серпень 1957р. – Шивіста Олександра;

- вересень 1960р. – Поліщук Аркадій Антонович;

- листопад 1960р. – серпень 1963р. – Панасюк Ніна Радіонівна;

- жовтень 1963р. – Заріцька Марія Антонівна;

- вересень-листопад 1972р. – Патійчук Катерина Іванівна;

- з грудня 1972р. – Бортнік К.Є.;

- лютий 1975р.-вересень 1976р. – Незбрицька Ганна Терентіївна;

- лютий 1979р.-серпень 1980р. – Лук’янчук Любов Савівна;

- серпень 1980р.-грудень 1981р. – Корнійчук Світлана Федорівна;

- грудень 1981р.-серпень 1982р. – Омельчук Леоніда Миколаївна;

- серпень 1982р.-лютий 1983р. – Шафран Тетяна Євгенівна;

- лютий 1983р.-жовтень 1984р. – Антонюк Світлана Стахівна;

- серпень 1984р.-вересень 1985р. – Дублюк Тамара Ананіївна;

- вересень-грудень 1985р. – Климюк Галина Василівна;

- грудень 1985р.-серпень 1986р. – Вавринчук Галина Миколаївна;

- вересень 1986р.-вересень 1988р. – Ляшук Наталія Іванівна;

- серпень 1988р.-липень 1993р. – Теслюк Наталія Михайлівна.

З липня 1993р. - незмінним бібліотекарем є Омельчук Наталія Іванівна!