Повернутися до звичайного режиму

Село моє, твоя історія жива.
В Поліському куточку України,
На землях древньої Волині
Село розкинулось привітне,
Садами й квітами село це квітне.
Село це Рудкою назвали
Та ще й Козинською,
Казали, тут пан Рудецький жив,
З рудої глини хати будували
Тому то й Рудкою назвали
На захід від села маленька річка в’ється
Що Лютицею зветься
До сонечка вода сміється
Їй легко й весело отут живеться.
Хороші люди у селі, любов до рідної землі
Ще з діда-прадіда плекають, бо добре знають,
Що земля – то годувальниця і мати
І їм на цій землі щасливу долю будувати.

Село Рудка-Козинська розташоване на території Волинської області за 9 кілометрів від районного та за 25 кілометрів від обласного центру. Перша згадка про село Рудка-Козинська належить до XVIII століття. Рудка-Козинська – досить стародавнє поселення. Перші поселенці проживали в північно-західній частині села, де тепер стоїть церква, на підвищеній місцині. «В селі на горбочку, в вишневім садочку стоїть наша церква одна»… - співається в одній із церковних пісень, ніби про нашу святиню, нашу Свято-Троїцьку церкву, яка була побудована в 1786 році.

Село Рудка-Козинська є центральною садибою. Сільській Раді підпорядковане село Козин. На території села працює школа, дитячий садок, фельдшерсько-акушерський пункт, парк, спортивний стадіон, три магазини, пошта.

Протягом багатьох століть руденці славилися працелюбністю і співом. Як писав наш односельчанин письменник Євген Хотимчук «руденці народ особливий», уміли трудитись, уміли відпочивати.

Чимало бід і нещасть прокотилося нашим селом, але односельчани сміливо долали труднощі і впевнено йшли у завтрашній день, не забуваючи про те, що після важких трудових буднів необхідно відпочити, щоб знову набратися сил. І так покоління за поколінням.

Давайте перегорнемо сторінки історії закладів культури села Рудка-Козинська.

За час існування бібліотеки у ній працювало чимало людей, і всі вони з великою увагою ставилися до читачів, стараючись виконати замовлення.

І якщо бувало так, що потрібної книги не було у бібліотеці, то її замовляли у районній чи обласній.

Починаючи з 1958 року, у бібліотеці села Рудка-Козинська працювали: Романюк Раїса (1958-1964рр.), Кицюк Ніна (1964-1966рр.).

Це було старе приміщення збудоване з дерева. Там знаходився клуб, сільська рада і бібліотека. Отже, тепер щороку у селі з’являлося все більше освічених людей. А тому виникла необхідність у більшому приміщенні. Поступово бібліотечний фонд збільшувався. Невдовзі це приміщення стало затісним.

У 1966 році в селі Рудка-Козинська був збудований новий Будинок культури. І у цьому ж році бібліотека відчинила двері у новому приміщенні.

З 1966-1967рр. в бібліотеці працював Хотимчук Євген Якович, (1971-1973) Саніна Валентина, (1973-1976) Нікітюк Оксана Михайлівна, (1976-2014) Фенюк Галина Володимирівна.

Кiлькiсть переглядiв: 485