Повернутися до звичайного режиму

olenivka

Наше село в історичних рамках порівняно молоде і його історія не сягає сивої давнини. Історичні архівні джерела свідчать про те, що околиці сучасної Оленівки були заселені понад 200 років тому.

Спочатку такого єдиного села як Оленівка не було. Тут були розкидані хутори : Циганка, Слободарка, Катеринівка, Шапарівка, Кирилуха. Тут жили лише українці - поліщуки. Місцевість була дуже лісистою. Біля центральної дороги, яка тягнулась на Малевичі і Колки, проходила вузькоколійка, по якій перевозили ліс і під селом Сокіл сплавляли по річці Стир. На хуторах було аж три смолярні. Це було за часів Столипіна. До Брестського договору територія була українською. Потім територію заселили поляки, чехи, німці, євреї і українці, які тут проживали. Один польський князь поселився на цих землях. На честь своєї молодої дружини Гелени він всі ці хутори назвав Геленівка. У 1939 році Східну Україну визволила Росія. В зв'язку з цим майже все іноземне населення було евакуйоване. Старожили розповідають, що стару назву Геленівка було замінено на Оленівка. Це було в 1953 чи 1955 році.

В 1946 році в селі створена сільська рада та засновано колгосп імені Леніна. Першим головою був обраний Гринюк Андрій. У зв’язку із створенням колгоспу, будинки колоністів перенеслись до центральної садиби. В 1964 році велося укріплення колгоспів. В результаті с.Оленівку було приєднано до с.Пожарки. Назву колгоспу змінено на колгосп «Комсомолець», садибу сільської ради перенесено в с.Пожарки. В ці ж роки було збудовано новий клуб, магазин, ФАП.

Перша бібліотека в селі Оленівка почала працювати у 1949 році в школі, її бібліотекарем була Жога Галина. У 1953 році бібліотека і клуб були перенесені у просторий великий будинок Гацика Федора. В 1960 року бібліотекарем працювала Лукашук Катерина Трохимівна. З 1963 року завклубом і зав бібліотекою працював Козак Володимир Тихонович – людина невтомної енергії, доброти і мудрості, який 41 рік присвятив роботі у культурі. Він був учасником Всесоюзного огляду художньої самодіяльності, нагороджений медаллю «За доблесний труд», медаллю Лауреата ІІ Всесоюзного фестивалю народного мистецтва, медаллю «За трудовое отличие», медаллю «Ветеран праці». Він лауреат І Всесоюзного фестивалю самодіяльного художнього мистецтва.

В 1970-1985 роках тривало будівництво нового клубу. В 1980-1987 рр. в бібліотеці працювала Ковальчук Лариса Миколаївна, а з 1987 року на посаду бібліотекаря прийшла працювати Яценюк Людмила Іванівна.

Бібліотека налічує 6776 примірників книг, обслуговує читачів з сіл Оленівка та Кобче.

З 2011 року в бібліотеці створений клуб за інтересами «Берегиня», який об’єднав 14 жінок середнього віку.

Кiлькiсть переглядiв: 896