В 1948 році в с.Літогоще було створено колгосп «Радянська Україна» - голова Жабюк Іван.

У 1950 році колгоспи сіл: Іванівка – «Комсомолець», Літогоще – «Радянська Україна», Корсині – «Більшовик» об’єдналися в один під назвою «Радянська Україна» Голобського району.

При укрупненні районів (1959р.) колгосп «Радянська Україна» приєднали до Рожищенського району і переіменували в колгосп ім..Івана Франка.

В 1952 році в хаті жителя с.Літогоще Кропиви Арсенія була відкрита перша хата-читальня де працювала Жабюк Надія Пилипівна. Згадує тодішня читачка Пафіцевич Ганна Пилипівна: «Книг, як для тодішньої книгозбірні було багато і дуже цікавих». Вона, до речі, і зараз є активною читачкою нинішньої бібліотеки, хоча недавно відсвяткувала 90-літній ювілей. Каже, якби передивилася фонд бібліотеки то. Напевне, виявилося б, що більшу половину книг вона прочитала і не один раз.

В 1958 році з хутора Суха лоза в село привезли дядьківську хату і збудували з неї клуб з бібліотекою, де почала працювати Савчук Євгенія Володимирівна. Далі в бібліотеці працювали: Хвостюк Ярослав, Філюк Марія, Мельничук Надія, Луцюк Євгенія, Городюк Стефа.

В червні 1970 року бібліотеку прийняла Глівчук Олена Іванівна, яка працює і понині. Бібліотека приймає активну участь у житті громади. Зав. бібліотекою неодноразово обиралась депутатом сільської ради.

Бібліотека приймає активну участь у всіх масових заходах, підтвердженням цього є зібраний за 40 років багатий матеріал, який розміщений в альбомах і папках: «Участь бібліотеки в громадському житті села», «Видатні люди села» та ін...

Кiлькiсть переглядiв: 675

Дата останньої зміни 30 Квітня 2020

Фотогалерея