З 1.07.2018 року бібліотека відійшла до Копачівської об'єднаної територіальної громадиПисанковий дивосвіт

Весна розквітла наче казка,
І сяє сонцем височінь небес.
Вітаю з світлим святом Пасхи!
Христос Воскрес!!!
Воістину Воскрес!!!

Наш народ відзначається своїм колоритом, звичаями і традиціями у святкуванні Великодніх свят. А символом радості , всепрощення і великоднього привіту є відома на цілий світ візитівка України – ПИСАНКА.
За ініціативи відділу гуманітарної політики новоствореної Копачівської ОТГ у БК села Копачівка відбулося великоднє свято «Писанковий дивосвіт».
Усіх присутніх вразило розмаїття техніки розпису великодніх писанок, художнє декорування композицій на виставках, представлених працівниками закладів культури та ЗОШ I-III ст. села Копачівка. Чудовий концерт подарували учасники художньої самодіяльності. Відвідувачі мали можливість освоїти ази розпису яєць під час майстер-класу «Великодня писанка», який провела методист РД Просвіта Марія Поліщук.
Сподіваюсь, що такі святкові заходи стануть традиційними і згуртують жителів нашої громади.

ФОТО


Моя Копачівка величним розмаєм цвіте

Цікавою і захоплюючою була зустріч в бібліотеці-філії с.Копачівка на краєзнавчо-патріотичному колажі ,,Моя Копачівка величним розмаєм цвіте’’, який присвячений26-тій річниці незалежності України. Вона - продовження краєзнавчої стежини бібліотек с.Топільне і с.Кременець. А цього разу і нашу Березолуківську бібліотеку запросили прийняти там участь. Було весело й цікаво ! Скільки хвилювань і щасливих моментів отримали учасники свята, адже, квест ,,Обереги мого села’’, підготовлений юними читачами бібліотеки, змусив учасникіів міркувати та рухатися.
Цікавою була екскурсія музеєм села ,який діє у місцевій школі! ЇЇ провів вчитель історії Сергій Янішевський та розповів про свою книгу ,,З історії села Копачівка’’.
Діти з захопленням прийняли участь у майстер-класі ,,Наші квіти тобі, Україно!’’, який провела бібліотекар села Березолуки Лілії Захарчук.
По закінченню заходу всіх учасників зустрічі привітав із наступаючим святом сільський голова Олекандр Совтис і подарував пакунок солодощів від місцевої влади.

ФОТО


Зустріч з Орестою Осійчук

Згідно з соціологічними дослідженнями, кожна п’ята прочитана українською молоддю книга написана в жанрі фентезі. Сучасні підлітки намагаються знайти в такій літературі і розвагу, і поживу для розуму, поринути в чарівний світ уявного, доторкнутися до таємниць і див.

Тому й з великим інтересом учні копачівської школи, які є читачами бібліотеки, поспішали на зустріч з волинською королевою цього жанру, - молодою, оригінальною, дещо загадковою Орестою Осійчук – українською письменницею, володаркою першої премії літературного конкурсу «Коронація слова −2013» в номінації «Прозові твори для дітей» за роман-фентезі «Айхо»; лауреатом Європейського конвенту наукової фантастики «Єврокон» у номінації «Найкращий дебют» 2016 року.

Авторка презентувала оновлене видання першої книги «Айхо», відповідала на численні запитання, дала інтерв’ю для шкільної газети.

Присутні на зустрічі ознайомилися також з книжковою виставкою «Магічне коло фентезі», де були представлені книги багатьох інших авторів цього жанру.

ФОТО


Наші плечі - це щит країни,
щоб її не топтав ніхто

Ми пам'ятаємо і шануємо тих, хто зі зброєю в руках став на захист нашої Незалежності від російської агресії. Куточок слави «Наші плечі — це щит країни, щоб її не топтав ніхто”, де зібрані матеріали про учасників АТО Рожищенського району діє у Копачівській бібліотеці вже кілька років. Його заклик: “Зупинись, людино, поклонись, помолися щиро хоч хвилину за героїв тих, що піднялись захищати рідну Україну”, не залишає байдужим жодного відвідувача книгозбірні. А тепер він поповнився важливими фотодокументами - буклетом “Герої серед нас”. Це фото тих героїв-волинян, які повернулися з фронтових окопів неоголошеної війни живими, розбудовують далі нашу державу і стали прикладом для наступних поколінь.
Виставка дуже зацікавила користувачів бібліотеки і ми дякуємо за надані документи Волинській ОДА та заслуженому журналісту України Валерію Мельнику.

ФОТО


Всесвітній день поезії

21 березня міжнародна громадськість відзначала Всесвітній день поезії.
Генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацуура зазначив: “Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів, встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами.
Щоб краще пізнати культуру сусідньої держави Польщі, вчитель Копачівської ЗОШ Юлія Романюк та зав.бібліотекою села Валентина Герасимяк запросили учнів 5-8 класів у мандрівку світом польської поезії.Вікторія Дебальчук, Богдан Нікітенко, Юрій Собчук, Валерія Прус ознайомили присутніх з відомими польськими поетами волинського походження, а ведучі Ольга Демчук та Ангеліна Остапюк повели стежками творів Адама Міцкевича. Особливий успіх мала інсценізація балади “Світязянка” у виконанні учнів 7-го класу. Зав бібліотекою презентувала книжкову виставку “Увічнюючи відблиски натхнення”, та буктрейлер на книгу “Пан Тадеуш”. Приємно, що поетичні твори звучали мовою оригіналу.

ФОТО


Мужня професія - пожежник-рятувальник

Вчора копачівські третьокласники разом із класоводом Світланою Левчук побували на екскурсії у людей мужньої професії — пожежників-рятувальників міста Рожище.

Під час зустрічі дітлахи дізналися багато цікавого про будні вогнеборців: як діють рятувальники у випадку отримання повідомлень про надзвичайну подію, наскільки від їх швидких і професійних дій залежить життя людей. Співробітники Держслужби з надзвичайних ситуацій нагадали хлопчикам та дівчаткам правила користуваннягазовими та електричними приладами. Особливу увагу надзвичайники звернули на правила безпечної поведінки під час відпочинку поблизу водойм, у лісі, наголосили на необхідності дбати про власну безпеку та безпеку оточуючих. Бо немає нічого важливішого за життя та здоров’я.
Також вогнеборці розповіли про основні причини, через які стаються пожежі. Діти мали змогу не тільки оглянути пожежно-рятувальну техніку та обладнання, які працівники Служби порятунку використовують у своїй роботі, а й приміряти бойове споряження бійців ДНС,посидіти у пожежному автомобілі та спробувати попрацювати брандспойтом .
Діти отримали багато емоцій та важливих знань, охоче намалювали малюнки, написали твори про враження від побаченого, а сьогодні прийшли у бібліотеку, щоб почитати книги Анатолія Семенюка «Одновухий зайчик», «Вогненний дракон», «Лисиця і крамниця», та подивитись мультфільм про роботу рятувальників «Фокс і Трот поспішають на допомогу”.

ФОТО


День бутерброда

14 березня відмічає свій день народження найпоширеніше блюдо на світі — бутерброд. Як і кожному імениннику, бутерброду сьогодні була найбільша увага і пошана! Спочатку ми спробували виготовляти цю страву дома, а потім завітали у гості в дитячу бібліотеку, де почули цікаву інформацію про історію появи бутербродів, їх різновиди, переглянули книжкову виставку та відеоролики майстер-класів від Улянки та, звичайно ж, застосували здобуті знання на практиці. Ну а потім - всією компанією дружно з'їли свої вироби! Було цікаво і надзвичайно смачно!!! Море гарних вражень та позитивних емоцій! Дякуємо бібліотекарям за організацію такого оригінального свята!!!

ФОТО


Небесна Сотня - то в серцях вогонь

Свічу пам'яті “Небесна Сотня - то в серцях вогонь” присвятили тим, хто вистояв Майдан копачівські школярі.

Спасибі вам, хто так хотів пожити
В новій державі, вільній від царів!
Вам — вічна пам'ять і геройський титул...
А в небі засвітилось по зорі...
І лиш сльозина ваші душі вмиє,
Як закурличуть в небі журавлі...
Гордиться серце: “Слава Україні!”
“Героям слава...” - журиться душа...
На превеликий жаль, Небесною Сотнею не закінчилися страждання України. На Сході нашої держави триває неоголошена війна і рідну землю від путінської агресії захищають наші односельчани. Із болем і гордістю ми згадали Мельничука Олександра Степановича, який загинув за наше майбутнє. Ми дякуємо родині героя за прапор,привезений Олександром із зони АТО, який вони передали школі. Ця священна реліквія буде для нас символом нездоланності українського народу.

ФОТО


Спинилась мить в газетнім кадрі

... І прийшов до нашої господи
Щедрим жнивом серпень золотий,
Мрією, молитвою народу
Незалежність нашу освятив!

Своїх односельчан, які наполегливою повсякденною працею здобувають славу рідній землі з величним святом України вітає бібліотека села Копачівка і запрошує ознайомитись з виставкою-ретропанорамою “Спинилась мить в газетнім кадрі”, де представлені матеріали преси про село і його людей за роки Незалежності.

/Files/images/1_944.jpg


Чайна церемонія

Чайна церемонія (по-японськи вона називається “тяною”) відноситься до найбільш самобутніх, унікальних мистецтв. На протязі багатьох віків вона відіграє вагому роль у духовному і суспільному житті. Уславлений майстер цього дійства Сен-но Рікю назвав “тяну” поклонінням красі в сірому світлі буднів.

Гарного зимового дня у час приємного передноворічного очікування всього доброго і радісного ми зібралися у бібліотеці, щоб насолодитися смаком чаю, спілкування з друзями, красою слова і музики.
Влучні, проникливі слова Ліни Костенко прозвучали у виконанні Ангеліни Остап'юк. Здивували і зачарували своїми першими спробами пера наші поети-початківці. Присутні тепло сприйняли безпосередні, веселі віршики Іринки Солов'ян, дорослу філософську лірику Віки Сидорук, оригінальне привітання з Новим Роком від Дениса Карповича. Гарного настрою додали музичні твори у виконанні гітаристів: Вадима Криштапюка, Саші Хижуна, Олега Рибачука, Сергія Янішевського.
Щирими привітаннями, написаними на саморобних іграшках, ми прикрасили новорічну ялиночку й побажали миру та добра один одному і нашій славній Україні.

ФОТО


Казочки живуть на світі

На літературну карусель “Казочки живуть на світі” запросили першокласників із Копачівки учні 5-го класу. Діти разом із Знайком та Незнайком вирішили піти у бібліотеку, але сталося лихо — всі казки “полонив” Змій. Та першокласники змогли подолати всі перешкоди, відгадати хитромудрі загадки, за що й отримали сюрприз — веселу, повчальну, смішну, незвичайну лялькову виставу-казку про справжню дружбу.

А на прощання герої казок завели веселий танок і побажали всім присутнім гарних книг, як читачам!

ФОТО


«Поезію творить любов, а не злоба”

Сьогодні вчитель української літератури Анатолій Левчук із своїми вихованцями та завідуюча сільською бібліотекою Валентина Герасимяк запросили старшокласників ЗОШ села Копачівка на літературно-мистецьку годину “Щось святе в душі лелію..., чистий, ясний образ твій”, присвячену 160-й річниці від дня народження Івана Франка .
Ведучі заходу: Владислав Гавор, Андрій Кузницький, Ангеліна Остапюк, Юлія Свистунова сплітали вінок шани поету за те, що створив неповторну пісню великої любові, яка лунатиме вічно.
Майстерно зіграли ролі: Івана Франка - Сергій Хробуст, Ольги Рошкевич — Оксана Горун, Юзефи Дзвонковської — Анастасія Морозова, Целіни Зигмундовської — Катерина Невірко,
її тітки — Діана Доленко. Поетичні твори, присвячені ювіляру, натхненно читали Дмитро Сендецький, Аліна Кутернога, Дмитро Лавренюк, Мирослава Володавчик. Шквал оплесків викликав віденський вальс у виконанні Вікторії Сидорук і Юрія Олексійчука, ліричний настрій у присутніх підтримували: вокальна група під керівництвом Світлани Лебедюк та юна піаністка, вихованка Копачівського філіалу Рожищенської музичної школи Вікторія Сидорчук.
А твори Івана Франка, представлені на книжковій виставці, допоможуть читачам відкрити для себе щось нове і цікаве та зрозуміти, що його лірика є шедевром світового мистецтва.

ФОТО


А у нас у Копачівці!

Вперше розпочав роботу ляльковий театр. Хороша ідея, котра з’явилась у творчої та ініціативної людини, старшого вчителя Катерини Костянтинівни Ткачук, була підтримана сільським бібліотекарем Валентиною Герасимяк . Підготовча робота була надзвичайно цікавою і захоплюючою. Разом з дітьми виготовляли та ремонтували ляльки, робили декорації. Вчили їх і вчилися самі. І ось наші артисти на сцені! Вистава на тему здорового способу життя «Колобок у новій казці» дуже сподобалась учням 1-6-х класів. Оплесками за майстерно виконані ролі глядачі нагородили Катю Невірко (Колобок), Олю Демчук (Вовк), Олега Рибачука (нікотин), Влада Пруса (Ведмідь), Ангеліну Остапюк (алкоголь), Віку Сендецьку (Лисиця), Влада Гавора (наркотик), Іллю Невідомського (Заєць), ведучих свята Оксану Горун і Сергія Хробуста. . Юні актори дякують за допомогу в організації театру Любченській сільській та Дубищенській селищній бібліотекам, ДНЗ «Колосочок» і БК с. Копачівка, педагогу-організатору Валентині Невірко. Особливу подяку висловлюємо вчителю трудового навчання Левчуку Анатолію Вікторовичу за виготовлену сцену.
Перший важливий крок зроблено. Побажаємо нашому театру розвиватись, рости і радувати молодші покоління копачівців новими виставами. В добру путь!

ФОТО


Вишиванкові вечорниці – свято української душі.

Для справжніх українців найсвятішими є рідна земля, рідна мова та вишиванка, яка по праву вважається найкрасивішим одягом у світі.
Отож на наших «Вишиванкових вечорницях» в прикрашеному старовинним мистецькими виробами залі:
зібралися разом співати, гуляти,
про Україну-неньку розмовляти мешканці села Копачівка.
Дорогих гостей радо вітали учні 2-го класу разом із своєю класною мамою Світланою Василівною Левчук.
Дізнатися більше про традиції, обряди,культуру та історію рідного краю допомогла «баба Галя» із внучкою, а легенда про виникнення мистецтва прикрашання одягу, яку розповіла Світлана Левчук зворушила присутніх до сліз. Але це була лише хвилинка суму, бо з веселою піснею та запальними танцями нікому не довелось нудьгувати. А смачні вареники приготовлені «класними бабусями» зчинили у залі справжній ажіотаж.
Цвіли узори на рушниках і сорочках, цвіли усмішки на обличчях присутніх і раділа душа, що наші діти знають і бережуть українські традиції, ростуть патріотами.

ФОТО


Соборність - єдність і сила нації

22 січня 1919 року сталася важлива подія в житті нашого народу – Акт Злуки двох Українських республік. Вперше за багато століть об’єдналися дві частини єдиної Української держави, об’єднався наш український народ, щоб разом у вільній країні відродити власну історію, рідну мову, багату духовну культуру, політично та економічно сильну державу.

Гортаючи сторінки історичного альбому «Соборність – єдність і сила нації» , присутні згадували як:

На площі Софійській браталися люди,
У січні в серцях зацвітала весна:
Хай двох Україн від сьогодні не буде,
А буде єдина, соборна, міцна!

Та не судилося в ті роки збутися мріям українських людей. Наші землі знову опинилися в кабалі тоталітарних держав. На довгі роки українцям заборонили навіть згадувати про День Соборності, щоб назавжди заглушити прагнення нашого народу до волі, до щасливого незалежного майбутнього. Але:

Той гомін січневий, той подих свободи,
Що линув тоді із Господніх небес,
Не зник у просторах, не канув у води –
Він в Серпні божественно, гордо воскрес!

Отож, підсумовуючи сказане, всі присутні на святі висловили надію, що це свято Злуки чи Соборності
Відродить наші паростки духовності,
Додасть любові до землі йнароду
І допоможе цінуватьсвободу.

ФОТО


116

ФОТО


Мама – сонечко в сім’ї, ми – твої промінчики

В Україні стає доброю традицією відзначати в другу неділю травня День Матері, найдорожчої для кожного з нас людини, берегині роду, духовної опори, яка єднає всю родину, символу усього найкращого, найдобрішого, найсвятішого.

Готуючись до свята, члени літературно-мистецької вітальні «Соняшник» вирішили провести у бібліотеці майстер-клас, де навчили всіх бажаючих виготовляти солодкі букети із крокусів.

Отож в День Матері учасники майстер-класу зможуть порадувати своїх любих мам власноручно виготовленими подарунками, за що дуже вдячні організаторам заходу – Софії Грицюк, Катерині Невірко, Вікторії Сендецькій та директору місцевого БК Людмилі Занічковській.

3291 3292 3293 3294 3295 3296


Буйні барви весни у села на крилі,
і нев’януча пам’ять моєї землі

8 травня , у День пам’яті та примирення, в школі села Копачівка запалала свіча пам’яті, організована вчителем історії Янішевським С. С., заступником директора з виховної роботи Лебедюк С. В., зав. бібліотекою с. Копачівка Герасимяк В.В.

Виступаючі говорили слова щирої вдячності всім:
… хто рідну Батьківщину
у жорстоких битвах захищав,
хто стояв за неї до загину,
наближав нам волі добрий час.
…солдатам ветеранам,
легендарним воякам УПА,
хто боровся з вірою: настане
слави української доба.

Особливий інтерес в учасників заходу викликали відеопрезентація, під час якої вчитель історії розповів про маловідомі факти подій воєнного періоду, і багата краєзнавчими документами виставка-пам’ять «Роде мій, народе,пам’ятай про жертви, що геройськи впали у вогненний вир», організована завідуючою бібліотекою.

Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу, добру пам’ять загиблих воїнів і поклали квіти до обеліска Слави та пам’ятника воїнам УПА.

3281 3282 3283 3284 3285 3286


ПАСХАЛЬНИЙ СУВЕНІР

Вдягла весна мережану сорочку,
Упившись і звільнившись од турбот.
І підіймає волошкові очі
До віщих, до церковних позолот.

Великдень – улюблене свято українських дітей. А щоб зробити його ще радіснішим і цікавішим, члени літературно-мистецької вітальні «Соняшник» запросили всіх бажаючих у бібліотеку на годину цікавих ідей «Пасхальний сувенір». До цієї роботи активно долучилися директор Будинку культури Занічковська Л. В., класний керівник 5-го класу Невірко В. А., класовод 3-го класу Хоменко В. В.

Усі діти змогли навчитися багато корисного: виготовити сувенірного зайчика-корзину для крашанки, писанку-мотанку, скласти серветку для святкового столу. Цим вмінням вони зможуть неабияк порадувати яке маленьких гостей, так і батьків.

Отож, ми вітаємо всіх із святом Великодня і бажаємо:

Радості, тепла, любові
Хай прибуде в вашім домі!
Світ Ісуса величає
Великоднім дзвоном, співом,
Чистим серцем повним віри,
Ясних, добрих сподівань!
Великодніх вам світань!
Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!

ФОТО


Рідна мово моя, пелюсткова,
ти у серці народу живеш

Одним з найбільших скарбів які успадковує кожен народ від своїх предків, є, незаперечно, його рідна мова.

Святкування Дня рідної мови вже стало традиційним у нашій бібліотеці.

Адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частинкою великого народу, посіяти у своєму серці зернятко любові до мови своїх предків.

Про історію розвитку мелодійної, барвистої, прекрасної української мови говорили Ольга Демчук, Юлія Конуць, Олена Корольчук.

Чудові поетичні рядки читали Ярослав Галас, Олег Демчук, Ірина Корнійчук, Альона Оксенюк, Марія Мазурок,Вікторія Сидорчук, Катерина Невірко, Ілля Невідомський.

Дошкульні гумористичні твори у виконанні Іванни Кулюк та Дениса Конуця викликали щирий сміх всіх присутніх.

А красою української пісні зачарували Вікторія Сендецька, Катерина Невірко, Іванна Онищук, Юлія Конуць.

Закінчилося свято запальним та оригінальним танцем «За єдину Україну» у виконанні гуртківців Копачівського БК.

ФОТО


Герої не вмирають

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

А зараз цей трагічний рахунок продовжує поповнюватися іменами солдатів, які зупиняють терор і сепаратизм на Донбасі.

Нехай же вам, Герої, віддає
Святий Петро ключі від того раю,
Де убієнний ангелом стає!
Бо він – Герой.
Герої не вмирають!

Подіям тих великих і трагічних днів, які змінили хід нашої історії, була присвячена година мужності у школі села Копачівка.

Нікого не залишила байдужим виставка-реквієм «Зупинись, людино, поклонись,помолися щиро хоч хвилину за героїв тих, що піднялись захищати рідну Україну», яка була організована у бібліотеці села.

3116 3117


Крути ! Смолоскип в майбутнє

Добре кажуть : „Хто не знає свого минулого , не вартий свого майбутнього”. І це дійсно так , бо як дерево тримається на землі своїми коріннями , так людина тримається на землі своїм минулим. Як сказав у своєму романі Павло Загребельний : „ На порожньому місці роду не заснуєш ” . Саме тому ми повинні знати історію . А історія наша полита кров’ю і сльозами . Однією із найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами .

Спом’янімо в пісні славу Крутів,
Найсвятіше з наших бойовищ!
Крути ! Крути !- смолоскип в майбутнє,
Піднімімо наші душі ввиш.


Цій темі був присвячений відеоурок історичної правди, проведений вчителем історії Прус М.Б. та бібліотекарем Герасимяк В. В.

Присутні переглянули відеоматеріали та книги, а також говорили про те, що тепер Україна знову стоїть перед небезпекою , бути знову поглинутою ненаситним московським окупантом, і нас чекають випробування , які мусимо витримати , щоб захистити Батьківщину від будь-якої агресії. Українській молоді потрібно гартуватись і готувати себе до праведної боротьби за волю і майбутнє свого народу, пам’ятаючи наших героїв.

3115

3112 3113 3114


Я воскрес, щоб із вами жити
Під шаленством весняних злив

85-річчю від дня народження геніального поета, великого патріота України Василя Андрійовича Симоненка присвячена літературна світлина, організована бібліотекарем В.В.Герасимяк та вчителем української літератури А.В.Левчуком.

Як сліпучий метеорит, він на мить спалахнув на небосхилі українського письменства, щоб навіки увійти в безсмертя. Саме тому, що жив, любив і ненавидів, страждав, творив і згорів за рідну землю, за людей - Батьківщина повік не забуде його.

Про чесне і щире слово що й нині несе людям художню правду про людину і світ, тривожить душу, вчить любові до рідної землі й поваги до національної історії, а ще - людської гідності, порядності, відповідальності за все, що відбувається довкола говорили ведучі Олена Корольчук та Роман Лоцманов.

Хвилюючі поетичні рядки звучали з уст Юлії Конуць, Альони Оксенюк, Ірини Корнійчук, Андрія Солтиса, Руслани Мовчан.

Отож, читаючи полум’яні твори Василя Симоненка, слухаючи живий голос автора та пісні на його слова, ми ніби пройшли дорогами Симоненка - важкими, трагічними і короткими, але такими мужніми і правдивими.

3111

3108 3109 3110


Хай добрий ангел береже Тебе

Кожній свідомій і небайдужій людині хочеться хоча б якось допомогти чи підтримати тих, хто щодня ризикує своїм життям у зоні АТО. От і юні читачі з Копачівки, натхненні пропозиціями сільського бібліотекаря Герасимяк В. В. та завідуючої місцевого будинку культури Занічковської Л. В., вирішили долучитися до цієї благородної справи. Напередодні новорічно-різдвяних свят юні патріоти провели флеш-акцію під назвою «Хай добрий ангел береже Тебе». Учасники виготовляли обереги, створювали малюнки та написали листа учасникам військових подій на сході України. Так, 3-класники разом із мамою Римчук Людмилою робили сердечка-побажання повернутися живими, а з класоводом Хоменко В. В. – голубів.

6-класники із особливим трепетом виготовляли обереги-ангелята, а учениця 5 класу Кравчук Дарина створювала підкови на везіння. 8-класниця Грицюк Софія висловила всю свою вдячність бійцям у новорічних малюнках.

Члени літературно-мистецької вітальні «Соняшник» презентували свій виріб – вазу з модульного орігамі.

Також діти взяли участь у майстер-класі з виготовлення новорічних листівок-привітань для дітей Сходу, організованого дитячою бібліотекою. А учасники любительського об’єднання «Господарочка», що діє при БК с. Копачівка підготували іграшки-мотанки.

Усі ці послання миру і любові волонтери відвезуть у зону АТО.

ФОТО


Збудуймо пам’яті негаснучий собор

Горить свіча.
І огортається журбою
Осінній день.
Промерзлою ходою
У серце стука пам’ять про померлих,
Замучених голодним тридцять третім…

У світі не зафіксовано голоду, подібного до того, що випав на долю українського народу.

І наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про тих, хто не дожив, не долюбив, про знищених і ненароджених.

21листопада класний керівник 9 класу Ткачук Катерина Костянтинівна разом із своїми вихованцями провела у школі годину-реквієм «Збудуймо пам’яті негаснучий собор».

Ведучі Юлія Конуць та Олена Корольчук називали страшні факти геноциду. Марія Мазурок, Альона Оксенюк, Руслана Мовчан, Андрій Солтис читали хвилюючі поетичні рядки. Учні слухали зворушливі пісні : «Свіча», «Остання молитва», дивились уривки відео зі спогадів тих, хто вижив. Хвилиною мовчання присутні пом’янули всіх великомучеників нашої історії.

Завідуюча бібліотекою представила увазі дітей книжкову виставку «Скорботна свічка пам’яті людської».

А в суботу кожен у своїй домівці запалив поминальну свічку,щоб не стерлася пам’ять про уроки минулого і не ходило більше лихо по нашій землі.

58 59 62 63 64 65 66


"Фонтан казок"

14 листопада члени літературно-мистецького об’єднання «Соняшник» завітали в обласну бібліотеку для дітей на зустріч із відомим українським письменником Іваном Андрусяком, який презентував книги видавництва «Фонтан казок».

6 7 8 9 10 11 12 13 14

Спочатку він представив твори найтаємничішого українського письменника Олега Чаклуна «Коротунчик», «Банка варення»,«Іскра», а потім запропонував дітям ознайомитись із своїми новими творчими доробками: «Чупакабра та інші зайчики», «Усе солодший сад», «Зайчиковеріздво». Дуже зацікавила присутніх нова книга Івана Андрусяка«Третій сніг». Ця казка про лісову школу є гарним детективом для дітей із справжніми злочином й розслідуванням, яке веде неймовірно розумний, але все ж хижий учитель.

Діти задавали гостю багато запитань, отож він розповів їм і про те, що Чакалка є не що інше, як сучасний український Бабай, і за продовження книги про Бурундука, і ще багато цікавого.

Читачам сподобалось і саме спілкування з автором,і його книги,які наповнені сміхом, жартами та дивовижними пригодами. Зустріч відбулась у теплій, невимушеній обстановці і залишила в пам’яті присутніх незабутні враження.


"У рідній мові є вогонь Тараса"

10 листопада у Копачівській ЗОШ пройшов патріотичний флеш-моб «У рідній мові є вогонь Тараса», організований вчителем-філологом А. П. Романюком та бібліотекарем В. В. Герасимяк. Захід був присвячений Дню української писемності та мови, який українці відзначали напередодні.

Олексійчук Юрій розповів присутнім на лінійці про історію виникнення свята, наголосив, що українська писемна мова починається з літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Мазурок Марія, Кулюк Іванна, Грицюк Софія, Можар Вікторія, Лесик Костянтин читали патріотичну поезію.

А Байдюк Діана сказала, шо у назву заходу закладено важливе смислове навантаження, адже саме Шевченко зміг глибинно осягнути невичерпне багатство народної мови, її музикальність. Мова письменника була зорієнтована не лише на україномовну територію, а й на історичний обшир.

Завершальним акордом прозвучали Тарасові слова з уст Катерини Невірко:

Смійся, лютий враже!
Та не дуже, бо все гине, -
Слава не поляже;
Не поляже, а розкаже,
Що діялось в світі,
Чия правда,чия кривда
І чиї ми діти.
Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине…
От де, люде, наша слава,
Слава України!
Без золота, без каменю,
Без хитрої мови,
А голосна та правдива,
Як Господа слово.

1 2 3 4 5


Бібліотека – затишний дім для зустрічі з книгою

6 листопада у 3-му класі відбувся бібліотечний урок «Бібліотека – затишний дім для зустрічі з книгою».

Діти ознайомилися з абетковим каталогом і картотеками книгозбірні,вчилися знаходити необхідну літературу, повторили правила поводження з друкованими виданнями. Усю старанність і дбайливість проявили школярі працюючи в книжковій лікарні.

Класовод В. В. Хоменко наголосила, що саме такі заняття мають важливе значення для закріплення матеріалу, вивченого на уроках літературного читання.

94 95 96 97 98


Влітку книги я читав –
переможцем класу став

Так називався літературний марафон, проведений у 4-му класі класоводом Тетяною Володимирівною Оксенюк та бібліотекарем Валентиною Вікторівною Герасимяк.

Усі присутні пересвідчилися, що діти під час канікул не лише відпочивали, а й дуже багато читали, вели щоденники, виготовляли книжкові закладки. На захід завітали семикласниці, які підготували для молодших товаришів чимало цікавих конкурсів і принесли солодкі призи. Так, Настя Морозова пограла з дітьми у «Фольклорний волейбол», Вікторія Панасюк запропонувала приготувати «Літературні грінки», а Червона Шапочка (Катерина Невірко) принесла у корзинці загадки, які допомогли визначити рівень уважності при читанні книг. В аукціоні «Хто більше?» на знання творів волинських письменників головний лот здобула Мирослава Забокрицька. Призи за кращу книжкову закладку, виготовлену своїми руками отримали Дебальчук Вікторія, Куран Діана, Церковна Анастасія.

Читацькі щоденники Ковалика Романа, Масалова Максима та Заставної Аделіни вразили своєю насиченістю й змістовністю. Ці школярі взяли участь у «Літературний рибалці». Вони змогли так гарно розповісти про книги, назви яких «виловили» під час конкурсу, що зацікавили ними не тільки своїх однолітків, а й присутніх на марафоні батьків та третьокласників. Саме цих дітей визнали найкращими читачами Літа-2014 і вручили призи – книги.

На заході читачі також декламували вірші про книгу, гуморески. Найбільше припала глядачам до душі сценка за участю Нечитайла (Максим Масалов), дівчинки Марійки (Валерія Прус), Чарівниці (Вікторія Дебальчук),та двох чарівних хмаринок (Юлія Трач, Діана Куран).

Супер-нагородою за майстерне сценічне перевтілення та читацьку активність стане екскурсія у дитячу бібліотеку міста Рожище.

ФОТО


Флешбук учасників і переможців конкурсу
«Кращий читач року»

Багато читачів нашої бібліотеки брали участь у конкурсі «Кращий читач року», який нещодавно відсвяткував свій 10-й ювілей. Усі вони – найкращі користувачі Копачівської бібліотеки. Хтось уже закінчив ВНЗ, працює, хтось – приходить у бібліотеку зі своїми дітьми, інші – навчаються в школі. Але всіх цих розумних, допитливих, активних і небайдужих людей об’єднала любов до книги. Напевне, саме ці читачі зможуть найкраще пояснити, яку роль відіграє читання в житті кожного.

o

Ольга Бручко-Лавренюк:

Подаровані батьками та бабусями Українські народні казки й Дитяча ілюстрована енциклопедія – мої перші провідники у світ Книг. А початки закоханості у друковане слово заклала у першому класі бібліотекар Герасимяк Валентина Вікторівна, яка завжди враховує інтереси та вміння читачів, ознайомлює із новинками.

Розуміння того, що будь-який літературний твір – це не просто вигадки чи спогади певного автора, прийшло до мене після прочитання книжки Джеймса Крюса «Мій прадідусь і я». Захоплююча оповідь про Великого та Малого Хлопчаків, про їхній творчий процес, пояснила мені, тоді ще дитині, що за витвором уяви письменника стоїть широке коло злободенних проблем, утвердження моральних засад, вища ідея. Велике бажання відкривати для себе інші світи, отримувати повчальні уроки спонукало (і досі спонукає!) читати ще більше.

Любов до книги привела мене у стіни Інституту філології та журналістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, де викладачі допомогли засвоїти теоретичні та практичні ключі-підказки до розуміння насамперед модерністських, постмодерністських та філософських творів, наприклад, як «Цвіт яблуні» М. Коцюбинського, новели В. Медведя, Є. Пашковського, «Ім’я рози» У. Еко, «Золоті плоди» Н. Саррот.

На мою думку, усім хто бере до рук книгу, варто пам’ятати наступні слова І. Франка:

Книги – морська глибина,
Хто в ній пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.

63

Оксана Романюк:

Як учениця 11-го класу, скажу, що читати потрібно, перш за все для здачі незалежного оцінювання. Проте, читання – це не тільки примусове та безкінечне вивчення безглуздих творів, передбачених шкільною програмою. В цьому процесі є завжди щось пізнавальне та розвиваюче. Людина, яка читає досить багато, може правильно вступити в полеміку та переконати опонента в своїй правоті. Крім того, вона є обізнаною у багатьох сферах науки, що допомагає їй краще вирішувати життєві проблеми. Звичайно, завжди потрібно дотримуватися правила «золотої середини», але, на мою думку, читання це не стосується.

64

Дмитро Іванюра:

Ще з дитинства книга стала для мене необхідною та невід’ємною частиною життя. Звертаючись до неї, щоразу відкриваю новий чарівний світ – світ натхнення та ідей, світ, що збагачує духовно та загострює розум. Завдяки тому, що багато читаю, я зміг поступити на факультет прикладної лінгвістики СНУ, здобути гарну освіту.

У цьому році ученицею 1-го класу стала моя найменша сестричка. І тому я звертаюсь до малечі: «Читайте! Нехай у вашому житті не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б сторінки з нової книги. Це виключна можливість отримати унікальні знання сучасного і минулого».

65

Оксана Оксенюк:

Говорять, що людина є тим, що вона читає. Як говорив головний герой книги Стівена Чбоскі: «В мене немає однієї улюбленої книги, бо кожного разу, коли я читаю щось нове, воно здається найкращим». І з ним важко не погодитися, адже з кожної книжки можна взяти для себе щось повчальне, корисне, надихаюче, вселяюче надію.

Особисто для мене книги є не лише джерелом інформації, а й величезним джерелом емоцій, які не можна було б пережити, не читаючи. Книга, це те, що наповнює тебе, дарує незабутні почуття, блиск в очах, а іноді – новий спосіб, як дивитись на оточуючий світ.

Тож читайте і нехай завжди Вас зігріває її величність Книга.

66

Сергій Вавренюк:

Книга – це джерело знань – відомо усім. Ми постійно черпаємо з неї мудрість і збагачуємо власний світогляд. Особисто мені вона допомагає вчитися в університеті. Тема рослинництва завжди приваблювала мене, тому й навчаюсь на факультеті захисту рослин. Крім того цікавить мене й художня література. Особливо творчість одного з фундаторів фентезі англійського письменника Джона Рональда Руела Толкіна.

«Комп’ютерним способом» ніколи не отримаєш такої насолоди від читання творів, як з книги.

67

Олександра Нікітенко:

Ти – це те, що ти впускаєш у своє життя.
Ти – це сума того, що на тебе впливає.

Тому, впустити у свій світ книгу, дозволити їй розширити світогляд, зрозуміти і пізнати людей, себе, інколи переосмислити свої цінності – це найважливіше у житті.

Дозволь глянути на світ та деякі події через багатогранність цінностей книжкового героя. Саме у цьому полягає мудрість книги: навчити мислити, допомогти особистості зуміти відшукати ті головні пріоритети у житті,які завжди прагнутиме осягнути людство.

68

Яна Трачук (зліва):

Читання гарних книжок робить життя цікавим, емоційно насиченим, зрілим. Вибираю ті книжки,які вчать вдумливості, адже в них, зазвичай, є декілька смислів,декілька шарів, які треба зрозуміти. З шкільних років люблю читати Лесю Українку, Тараса Шевченка. Їх твори я нерідко декламувала на конкурсах читців. Зараз захопилась творами Ліни Костенко, Ніни Горик, Тетяни Яков’юк. Люблю співати пісні на слова поетів Волині. Вірю в безмежність сили поетичного слова, і хочу звернутись до всіх його шанувальників словами лауреата премії ім. Василя Симоненка Наталії Горішної:

Ми – пранарод, не безлика юрма!
В імені матері, в імені сина:
Ти Україна і я Україна,
Іншої долі нам в світі нема!

А ще хочу сказати, що за нами, поколінням, яке народилося в незалежній Україні – майбутнє. Отож, бережімо своєю Батьківщину, шануймо свою мову, любімо свою книгу і все у нас буде добре!

Вікторія Сендецька

ФОТО

Я маю кілька цікавих захоплень, але найбільше задоволення отримую від читання.

Прабабуся Ніна Василівна ще у п’ятирічному віці навчила мене читати і шанувати книгу, а завдяки батькам я маю чималу домашню бібліотеку.

Ще у початкових класах я зрозуміла, що кожен твір збагачує людину, повчає моральним цінностям, розмежуванню добра і зла.

Я із задоволенням взяла участь у конкурсі «Кращий читач року», і дуже зраділа тому, що перемогла у ньому. Зустрічі з письменниками, конкурси, вікторини, екскурсії древнім містом Лева й інші розваги із книгоманами з різних областей України – ось головний приз за перемогу у конкурсі читачів. За цей успіх вдячна своїм вчителям, бібліотекарю Валентині Вікторівні, які допомагають орієнтуватися в дивовижному книжковому світі.

З упевненістю можу сказати, що читання відкриває перед нами безліч можливостей. На мою думку, особливої уваги заслуговують твори про сучасних дітей, наприклад, «Чудове Чудовисько» Сашка Дерманського, «Вісім днів із життя бурундука» Івана Андрусяка, адже з них заочно можна отримати цінні уроки.

Читаймо, бо це того варте!


Легенди рідного краю

203

Зав. бібліотекою с.Копачівка вітає з перемогою в конкурсі «Легенди рідного краю» своїх активних читачів: Олю Бручко-Лавренюк, Яну Гуз. Бажаю залишитись патріотами своєї землі і досягти нових творчих успіхів. Я пишаюсь вами дівчата!


Година творчого дозвілля «Твоє хобі»

27 травня члени літературно-мистецької вітальні «Соняшник» запросили на годину творчого дозвілля «Твоє хобі» учнів 2-го та 6-го класів,щоб цікаво провести час, розповісти про свої улюблені заняття та розваги, які приносять їм задоволення та гарний настрій.

Про те, чим займаються юні туристи розповів і показав відео керівник гуртка Бурбан Ю. П., а його вихованка Настя Морозова продемонструвала техніку в’язання вузлів.

Виявилось, що шестикласники дуже талановиті: гарно грають на гітарі Владислав Гавор та Олег Рибачук; малюють – Оксана Горун, Дарина Ковальчук; співають – Вікторія Сендецька, Катя Невірко. Дівчата також багато читають та виготовляють власноруч різноманітні сувеніри.

Ілля Невідомський і Владислав Прус люблять спорт. Вони дали багато порад майбутнім футболістам і запропонували розгадати кросворд «Чемпіонський».

Проявили свої здібності й другокласники: Люба Римчук, Світлана Кудлай, Ірина Солов’ян, Ілона Янюк, Микола Кривина, Ярослав Галас та інші.

А наостанок шестикласники запропонували своїм молодшим товаришам на заготовках для модульного оріамі написати свої найзаповітніші бажання і виготовили з них Лебедя Бажань.

ФОТО


Кiлькiсть переглядiв: 1290

Дата останньої зміни 20 Листопада 2019

Фотогалерея