З 1.07.2018 року бібліотека відійшла до Копачівської об'єднаної територіальної громади

Українці - нація героїв

Майдан ридав. А сотня в небо йшла,
Один за одним, наче янголята.
Тут, на землі прощались матері,
А в небі зустрічала Божа мати.
Майдан стогнав, а сотня в небо йшла,
Жовто-блакитний стяг
покрив їх тіло.
Один за одним шикувались в ряд,
Героїв сотня в небо полетіла.

Згідно Указу Президента України 369/2015 від 11.02.2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» 20 лютого встановлено Днем Героїв небесної Сотні.

З нагоди цієї пам’ятної дати в Березолуках провели патріотичну годину-реквієм: «Небесна Сотня: нам їх ніколи не забути».

Захід розпочався виконанням Державного гімну та хвилиною мовчання. Звучали вірші та спогади про події тих страшних днів, які назавжди змінили історію нашої нації. Вони не залишили байдужим жодного присутнього. Під пісню «Плине кача» було запалено свічки пам’яті героям України.

Учасники заходу ознайомилися з бібліотечною виставкою-панорамою: «Українці – нація героїв», на якій представлено інформацію про загиблих Волинських героїв Майдану та малюнки учнів початкових класів місцевої школи, присвячені Небесній сотні.

ФОТО


На Аскольдовій могилі

На Аскольдовій могилі
Поховали їх–
Тридцять мучнів українців
Славних, молодих…
Павло Тичина

Від трагічних подій, які відбулися наприкінці січня 1918 року, нас відділяє майже сотня років. Здавалось би, багато часу минуло, Україна зазнала значних змін і набагато більших потрясінь, аніж те протистояння юних патріотів України і більшовиків. Та подвиг кількох сотень українських юнаків під Крутами є повчальним прикладом з нашої історії.

З нагоди 99-ої річниці боюв Україні, у бібліотеці було проведеноекскурс в минуле"На Аскольдовій могилі" . Присутні переглянули фільм "Бій під Крутами", тематичну добірку літератури та газетно-журнальних статей.

Бій під Крутами

ФОТО


Соборна Україна: поступ та утвердження.

Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!
Говорять сьогодні дорослі й малі.
Бо ти в нас – найкраща,
Бо ти в нас єдина,
Немає такої, як ти, на землі.


Саме 22 січня 1919 року було проголошено так званий Акт Злуки – акт про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Соборність була надзвичайно важливою, певною мірою символічною, оскільки об’єднання українських земель було давньою заповітною мрією нашого народу.

Історичний відеоурок: "Соборна Україна: поступ та утвердження" відбувся у бібліотеці. Учні 7 та 8 класів місцевої школи переглянули відеофільм "Акт Злуки УНР і ЗУНР 1919 року" та ознайомилися з матеріалами тематичної викладки літератури: "22 січння День Соборності України"

Користувачі дізнались про те, що соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є результатом складного і довготривалого процесу.

День Соборності України

ФОТО


Різдвяний водограй

Ось і наступило Святе Водохреще - свято, яким закінчується цикл всіх різдвяних свят в цьому році. А в Березолуках вже стало доброю традицією саме на Водохреща проводити різдвяний марафон. Захід відбувся в приміщенні місцевої школи. Звучали колядки, щедрівки, віншування від учнів школи, вчительського колективу, місцевого гурту "Мальви", колядницьких гуртів сіл Березолуки, Яблунівка, Городині, Залісці. А у бібліотеці ось уже цілий місяць діє викладка літератури: "Добрі свята приходять в наш дім", яку колядники використовували у підготовці до виступу.

ФОТО


ВІЛ/СНІД: повинен знати кожен.

Здоров'я– одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров'я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя.

У всьому світі 1 грудня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія. Згадують і оплакують тих, хто вже помер або смертельно хворий,говорять про масштаби трагедії і про те, що ця чума ХХ, а тепер вже і ХХI століття загрожує існуванню людства…

З метою формування уявлення про хворобу століття, вироблення поведінки мотивації до збереження свого здоров’я, завідувачка сільською бібліотекою Лілія Захарчукта фахівець із соціальної роботи Лариса Тимощук підготували та провели з учнями місцевої школи годину - застереження: "ВІЛ/СНІД: повинен знати кожен".

922


Гіркий сповід пшеничного колоска

Остання субота листопада - цедата, яка змушує стікати сльозами душу кожного українця,це -День пам`яті жертвголодоморів, геноциду проти українського народу, скоєного сталінським кривавим режимом.

З метою вшанування цієї скорботної події убібліотеці відбувся тематичний відео - перегляд: "Гіркий сповід пшеничного колоска".

917


Ти син народу вільного - герой. Ти той, хто прагне злагоди і миру

День Гідності та Свободи - свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій - Помаранчевої (2004) та Революції Гідності (2013).
Люди, які ціною власного життя змінили історію України, активісти, що полягли на Майдані, були з різних куточків України, різних національностей, різного віку й віросповідання, різних професій. Але їх назавжди об'єднали любов до України та прагнення змінити життя кожного українця на краще.
У бібліотеці відбувся патріотичний відео - журнал: "Ти син народу вільного - герой. Ти той, хто прагне злагоди і миру".
Учасники заходу переглянули кілька віео про події на Майдані, читали патріотичні вірші про Майдан. Учениця 7-го класу Христинка Безушко прочитала власні вірші: "Мир", "Майдан", "Наш мир - це наша перемога". А ще присутні ознайомилися з матеріалами тематичної виставки "Українці - нація героїв".

909


Чи легко бути толерантним?

Проблема розвитку духовності, зокрема, толерантного ставлення людини до свого оточення, дуже актуальна в наш час. Принципово важливим є усвідомлення необхідності навчитися жити у світовій спільноті, керуючись принципами толерантності.16 листопада 1995 році держави – члени Організації Об`єднаних Націй з питань освіти, науки і культури прийняли Декларацію принципів толерантності.Для набуття навичок толерантності необхідні знання. Як показав час, усі біди нашого суспільства, в тому числі економічні, зумовлені тим, що люди дотепер не навчилися конструктивно взаємодіяти, йти на компроміс, не виховані у дусі миролюбства й терпимості.То ж сьогодні - 16 листопада у бібліотеці відбувся захід - відеоенциклопедія: "Чи легко бути толерантним?". Бібліотекар розповіла учням школи історію виникнення цього свята і представила кілька тематичних відеопрезентацій про толерантністьОтже, кожний із нас має прагнути до самовдосконалення, бути добрим, порядним, чесним, ввічливим, поважати себе і оточуючих...Одним словом - бути толерантним.Якщо кожен один до одного буде терпимий, то разом ми зробимо толерантним наш світ!

906


"Живий народ, допоки його мова буде жити".

Таку назву мала літературна палітра, присвячена Дню української писемності та мови, що відбулася у Березолуківській бібліотеці. Учасники свята переглянули цікаві відео, декламували вірші, малювали малюнки, виготовляли емблеми, слухали пісні про мову.

901 902 903


Українці - нація героїв!

Цього тижня Україна відсвяткувала державне свято: День захисника Вітчизни. На хвилі патріотизму та щоб показати важливість усіх причетних до захисту українських кордонів та державності у цілому, виникло це свято.

У березо луках з нагоди цього свята провели патріотичний захід: «Українці – нація героїв!», на який запросили воїнів АТО та їхні родини.

Сільський голова Лілія Коцюбайло привітала всіх з цим світлим святом, із щирими словами вдячності від березолуківської громади вручила захисникам подяки, подарунки і символічні обереги, виготовлені дітьми у сільській бібліотеці. А на закінчення місцеві аматори сцени подарували чудовий концерт.

ФОТО


Україна це - ми

Перший клас сьогодні вам
Відчиняє двері,
Порадуйте тат і мам,
Будьте мудрі й вченні,
Поважайте вчителів,
Добрих друзів майте,
На дванадцять завжди вчіться,
А двійок не майте

Десять маленьких користувачів бібліотеки сьогодні вперше переступили поріг Березолуківської школи. Для їх перша вчителька Ірина Остапюк підготувала цікавий та захоплюючий перший урок "Україна це - ми" а завідувачка сільською бібліотекою Лілія Захарчук представила для першачків цікаві мультфільмиз рекомендованого Міністерством науки і освіти України відеопроекту "Це - наше і це - твоє".

Дорогі друзі!
Вітаємо Вас із чудовим хвилюючим святом.

– Днем Знань!
Це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас. Це день, що дає можливість дорослим повернутися у свої золоті роки, а учням і студентам

– до своєї другої домівки – у школи та вузи.
Усім, хто в цей День прийде до навчальних закладів здобувати знання, бажаємо досягти своєї мети у житті, знайти взаєморозуміння з викладачами та батьками, зустріти добрих і надійних друзів. А особливо, нашим дорогим першокласникам – ніколи не зупиняйтеся на дорозі Знань, вона цікава і по-справжньому нескінченна!

857


З Україною в серці

День Незалежності України 2016 – це не просто прохідне свято для нашої країни, це щось більше. У цей день українці відзначають 25 років незалежності нашої держави, день просочений гордістю і патріотизмом. Саме в 1991 році Україна стала незалежною і в цілому в світі утворилася нова держава, в тому вигляді, в якому ми її зараз бачимо.

Любіть Україну у сні й наяву,
Вишневу свою Україну,
Красу її вічно живу і нову,
І мову її солов’їну.

З нагоди 25-ї річниці Незалежності України у бібліотеці влаштувалиакцію: "З Україною в серці".

В програмі:
- малюнки на асфальті;
- виготовлення вінка в дарунок рідній країні;
- святкове прибирання установи "Кольорова Україна";
- флеш - моб: "Вірш про Україну".

ФОТО


Вінок український сплітаю із звичаїв рідного краю

Вже стигли яблука у нашому садку,
До нас прийшов жаданий другий Спас,
Збираємо, радіємо врожаю,
Щоб було що відкласти про запас.

І кожне стигле яблуко з врожаю
Життєву і магічну силу має
Його потрібно в церкві освятити,
Щоб надало воно нам сили жити.

19 серпня всі православні християни відзначають свято Яблучний спас. Це свято є одним з найважливіших свят церковного календаря. Крім Яблучного Спаса є ще Медовий і Горіховий спас., а ось Горіховий відзначається 26 серпня і є завершальним, третім.

А користувачі бібліотеки змогли більше дізнатися про це свято, ознайомившись з добіркою літератури "Вінок український сплітаю із звичаїв рідного краю".

849 850 851


Про наймолодших

Женя -один із наймолодших користувачів бібліотеки. Разом із своїми старшими родичами навідується до бібліотеки подивитися мультик , або пограти ігри. І, хоча читати він ще не вміє, та залюбки переглядає гарно ілюстровані книжки. До вподоби йому сьогодні прийшлася книжка Братів Капранових "Веселих свят".

/Files/images/1_848.jpg


Мирна країна - щаслива дитина!

1 червня – Міжнародний день захисту дітей

1 червня – одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року.

Від нашої уваги, любові, виховання залежить доля дітей. І якщо ми будемо ростити їх у добрі, змалечку оточимо їх любов’ю та милосердям, вони змінять наше життя на краще! То ж в цей день у бібліотеці було гамірно. Діти грали ігри, малювали на асфальті, дивилися мультики та слухали музику.

751 752 753 754 755


Проводь літо з БІБЛІОТЕКОЮ

Скоро – літо, яке радує нас дзвінкоголосим пташиним співом, буянням зелені, ароматами квітів. Розпочинається і свято, яке триває майже три місяці – КАНІКУЛИ!

А наша БІБЛІОТЕКА працює без канікул!

Ми пропонуємо своїм відвідувачам різноманітний пізнавальний та розважальний відпочинок: читання на природі, інтернет – круїзи, відео – подорожі, спілкування в соцмережах, майстер – класи, тренінги.

Не гай даремно час – БІБЛІОТЕКА чекає на тебе!

750


Вишиваний код нації

Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, і місця, де проживають. Це свято з’явилося всього 9 років тому, коли декілька десятків українських студентів одягли вишиванки і вийшли на вулиці своїх міст. Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата святкування – щороку в третій четвер травня.

721


Без сім’ї і свого роду - немає нації й народу

Сім’я, родина, рід – які слова святі.
Вони потрібні кожному в житті.
Якщо зміцніє хоч одна родина –
Міцніша стане наша Україна.

Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня. Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї. На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім’ї – єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.

В переддень свята бібліотекар Лілія Захарчук та фахівець із соціальної роботи Лариса Тимощук запросили до бібліотеки дітей із багатодітних родин та з прийомної родини Катеринюків. Діти залюбки розповідали про традиції і звичаї своєї сім’ї, продовжували прислів’я про сім’ю та родину, відгадували загадки, на сердечках-ліпучках писали своє розуміння щасливої сім’ї та створили спільне імпровізоване дерево: «Без сім’ї і свого роду – немає нації й народу», переглянули кілька відео про сім’ю і родину.

Сім’я, родина в кожного хай буде,
В ній стільки щастя, мудрості й тепла!
Живіть щасливо на землі цій, люди,
Й щоб доля ваша світлою була!

720


Перемога - одна на всіх

Цими весняними травневими днями ми відзначаємо День пам'яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. Надто дорогу ціну заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 років. Не зникне в пам'яті людській, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога. Ми неповинні забувати тих, хто віддав своє життя для щастя інших.

Сьогодні вБерезолуках відбувся урок мужностіта спомину:"Перемога - одна на всіх", деговорили про неоціненний подвиг простих людей, які пройшли через чорнило війни, які віддали найдорожче - життя і тих, хто, опалені війною, дожили до цих світлих днів. Виступили сільський голова Лілія Коцюбайло, учні місцевої школи. Зачитали Книгу Пам'яті і пом'янули полеглих хвилиною мовчання. У бібліотеці ознайомилися з книжково-ілюстраційною виставкою: "В боях кувалась Перемога".

Із щирими словами вдячності за перемогу до ветерана другої світової війни Пилипчука Івана Онуфрійовича навідались сільський голова та місцевий аматорський колектив "Мальви". На знак пошани подарували сивочолому ветерану, адже він розміняв вже дев'ятий десяток літ, та його великій родині, бо зібралось

їх аж чотири покоління, кілька музичних вітань, квіти та продуктовий набір.

712


Чорнобиль – вічний спомин та гіркий біль

30 років тому сталася аварія на Чорнобильській АЕС. П’ята частина території України стала зоною радіоактивного забруднення. З двох тисяч населених пунктів переселили 200 тисяч мешканців. У 1986 році радіація накрила 13 областей в трьох країнах: Україні, Білорусії і росії. Чорнобильська катастрофа зачепила декілька мільйонів чоловік.

26 квітня у багатьох країнах світу сотні дзвонів перегукуються із Чорнобильським на знак пам’яті про жертви Зірки Полин…

Сьогодні в Березолуках відбувся інформаційний калейдоскоп: «Чорнобиль – вічний спомин та гіркий біль».

На захід прибули запрошені ліквідатори катастрофи, жителі Березолуківської громади Іван Отрода та Анатолій Лосіч. Присутні на заході ознайомилися з добіркою літератури та статей з преси «Поріс чорнобилем Чорнобиль, бідою нашою поріс», послухали інформацію про вплив атому на навколишнє середовище від вчителя хімії Жанни Палюх, переглянули відео про страшні події 1986 року.

704

Героям Чорнобиля присвячується


Писанкові барви

683

Яєчко – розмальоване, барвисте,
Ним тішиться і старець, і дитя,
Творіння рук людських, святе і чисте,
Маленький символ нашого життя.

Навесні, коли все оживає, забрунюється, веселиться, зеленіє оновлена земля, приходять до нас Великодні свята!. Ми христосуємося, зичимо один одному щастя, здоров’я і обмінюємося великодніми яйцями, цокаємося: чия витриваліша. З великоднім яйцем йдемо в поле – аби на полі був добрий пожиток, до худоби – аби худоба множилася, кладемо в дитячу купіль – аби дітки росли здоровими й розумними, ставимо на святковий стіл – аби в родині були спокій і добро, аби в кожній світлиці панувала злагода! Їх даруємо коханим, друзям на знак уваги й приязні, кладемо на могилки – аби душі близьких нам людей не почували себе самотньо.

Саме в ці перед великодні дні в бібліотеці зібралися маленькі відвідувачі, щоб дізнатися про історію виникнення писанок та техніку їх виготовлення. Переглянули добірку книг про писанки та кілька відео на Пасхальну тему.

Казка Писанка Чарівне Яйце (The story of the Magic egg Pysanka) Загублена писанка | Казки для дітей українською мовою


Я і мій друг - Книга

За всі віки життя на землі
Знання і досвід, мрії променисті
Збирало людство у книжки малі
І зберегло їх свято й урочисто.

Сила книги безмежна. Без неї людина сліпа. Протягом усього життя ми звертаємося до книги. Вона відкриває нам небачені обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи, життя.

Книга – мудрий друг, який, не вміючи говорити, розказує про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ. Нерідко книга, прочитана вами в дитинстві залишається в пам’яті на все життя.

2 квітня – у Міжнародний День дитячої книги у бібліотеці влаштували фотомарафон: «Я і мій друг - книга»

682


У поетичному світі Марійки Підгірянки

659

Марійка Підігірянка (справжнє ім’я якої Марія Омелянівна Ленерт - Домбровська) народилася 29 березня 1881 року в селі Білі Ослави на Івано-Франківщині в сім’ї лісничого.

Дитинство і юність поетеси проходили в гірському селі Уторопи. Дівчинка дуже хотіла вчитися, але через бідність батьки не могли дати їй освіту. Дідусь по матері, священник, навчив онуку читати і писати. Його домашня бібліотека стала справднім «університетом» в її житті.

Все своє життя Марійка Підгірянка провела серед дітей та молоді, вчителювала понад сорок років в різних школах Галичини, на Буковині, Карпатській україні. Наділена неабияким поетичним хистом Марійка пише щирі мелодійні вірші, які допомагали школярам запам’ятати букви, засвоїти арифметичні дії, пояснювали різноманітні явища природи…

Саме на Закарпатті уповні розквітнув талант Марійки Підгірянки як дитячої письменниці. Ціла низка віршів Марійки Підгірянки покладена на музику. А окремі вірші вона писала на окремі мелодії народних пісень, щоб їх відразу могли наспівувати діти.

На жаль, письменниця не встигла завершити роботу на упорядкування нової книжки для своїх маленьких читачів. У селищі Рудно, де тоді мешкала Марійка, 18 травня 1963 року перестало битися її серце. Похована поетеса на Личаківському кладовищі у Львові.

То, ж сьогодні – 26 березня, з нагоди дня народження письменниці маленькі користувачі бібліотеки переглянули відео презентацію про життя і творчість Марійки Підгірянки та прослухали кілька пісень на слова письменниці.

Сипле сніг - дитячі пісні українською мовою


Тиждень дитячої книги

Березень-місяць - особливийперіод у житті українського народу. Цього місяця ми святкуємо день народження видатного українського письменника Т.Г.Шевченка. А ще - саме в ці березневі дні ми святкуємо Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги.

До бібліотеки – філії завіталишколярі на гостини до книги. Із задоволенням діти познайомилися із книжковими новинкамибібліотеки, періодичними виданнями для дітей - це журнали: «Малятко», «Барвінок»; газети:"Бедрик", "Абетка казок", "Абетка для дітей", "Зайчик", "Газета кота Копєйкіна". А особливо сподобались книги волинських авторів:Надії Гумнюк, Ніни Горик, Валентини Лисюк, Йосипа Струцюка, які подарували дітям добрий настрій.

658


До висот Шевченкового слова

В дні перемог і в дні поразок,
В щасливі дні і в дні сумні
Іду з дитинства до Тараса,
Несу думки свої земні/
(Ю.Рибчинський)

9 березня –День народження Тараса Григоровича Шевченка– славного сина українського народу. Його слово і сьогодні живе між нами. Шевченко – це наша душа, наша мудрість, це наша сила.

Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення. В шевченківські дні в нашій бібліотеці відбувся літературний круїз: "До висот Шевченкового слова", де користувачі читали поезію Кобзаря, дивилися відео про його життя і творчість, брали участь у вікторині; "Шевченкове слово в віках не старіє".

ФОТО


Уклін доземний вам за всіх синів

652

Жіноча доля - як терпка роса,
Що на чебрець опівночі спадає.
Цілує душу відчаю сльоза,
А каяття помилки виправляє.
Жіноча доля – як лукавства тінь.
Уста сміються, а в очах – зажура.
Закреслить тугу забуття глибінь,
Сама себе, всміхаючись, одурить.
У щасті пригортає цілий світ,
Про зло благає пам’ять замовчати.
Жіноча доля – милосердя цвіт,
Воістину уміє все прощати.
Ольга Яворська

Жіноча доля… Вона різна. В кожної жінки своя історія, свої радощі і печалі, найщасливіші і найтрагічніші моменти. І цю історію можна записати. Якою вона буде, веселою чи сумною, хто знає? То ж сьогодні 7 березня ми запросили на годину вшанування жінок різного віку,але поєднаних однією темою, однією долею– темою неоголошеної війни на Сході України. Запросили матерів мобілізованих та демобілізованих воїнів АТО, щоб щиро подякувати їм за їх терпіння, за їхню непрошену сивину на скронях, за щиру материнську молитву.Сільський голова Лілія Коцюбайло привітала жіночок з 8 березня та вручила букети квітів.У виконанні вокального гурту "Мальви " звучали пісні. Дотепним жартом частувала Альона Сидорук.Бібліотекар Лілія Захарчук представила виставку газетних статей: "Українці - нація героїв". Захід відбувся в теплій затишній атмосфері за чашкою чаю та із святковим тортом.


Моє село на сторінках преси

Згаса вже над селом моїм
Зоря в ранковому світанні,
А в небі синьо-голубім
Вже грають промені багряні.
Понад рікою вдалині
Низенько стеляться тумани.
Як не пишатися мені Тобою,
Село моє, навік кохане.
Я полюбив твої сади,
Розлогі верби над водою.
Де б я не був, де б не ходив –
Тут все пов’язане з тобою.

Багато чарівних сіл на нашій Україні, та коли потрапляєш у Березолуки, мимоволі забуваєш про негаразди, відпочиваєш душею, милуєшся і не намилуєшся буйнолистою зеленню садків, від яких неможливо відвести очі.

Такими словами починається розповідь про історію нашого рідного села Березолуки. Про село та його мешканців складено багато легенд та написано статей у пресі.

А сьогодні читачі бібліотеки, всі, хто цікавиться історією своєї малої Батьківщини відвідали краєзнавчий прес-калейдоскоп: «моє село на сторінках преси».

ФОТО


"Вільні співи, гучні голоси, в ріднім краю я чути бажаю."

Я на гору круту, крем'яную
Буду камінь важкий підіймать.
І несучи вагу тустрашную,
Буду пісню веселу співать...

Леся Українка– одна з наймужніших і найталановитіших постатей не лише в українській літературі, а й у світі. Вона писала про минуле і свій час, а твори її звучать по-сучасному і зараз, підтримують дух людини, вселяють віру у власні сили. Вона захворіла ще в дитячі роки, але страшні муки не зламали дівчину, а, навпаки, зміцнили її духовно, додали нестримної жаги до життя:
Невмирущі твори Лесі Українки завжди будуть тривожити душі, будити розум, надихатимуть на благородні вчинки, а краса її мистецького слова буде вражати читачів навіть через багато-багато років.

В цьому сьогодні ми разом з поціновувачами поетичного слова змогли переконатися на поетичній естафеті«Вільні співи, гучні голоси,в ріднім краю я чути бажаю»,присвяченому145-річницівід дня народження Лесі Українки,що відзначається,25 лютого.

Естафета відбувалась у приміщенні місцевої школи біля виставки літератури по творчості поетеси"Живе в казках, поемах і віршах, Лесина замріяна душа",яку підготувала бібліотекар Лілія Захарчук. Учні та вчителі школи, бібліотекар, сільський голова долучились до читання безсмертних творів славної доньки Волинського краю. Вчителька української мови і літератури Галина Кужелюк зачитала власний вірш про Лесю Українку"Запитаю в Мавки й Лукаша".

631


633 632


Барвінкове розмаїття - мови рідної суцвіття

630

Мово рідна, слово рідне!
Хто вас забуває,
Той у грудях не серденько,
А лиш камінь має.

Міжнародний день рідної мовивідзначали у нашій бібліотеці дуже галасно та жваво. Адже учні 6 та 5 класів читали вірші , усмішки, прислів'я та приказки про мову, брали активну участь у вікторині та мовній грі "Хто швидше".

Діти проявляли чимало фантазії та власних знань: складали розповіді зі слів, які починаються на одну літеру, займались словотворчістю, "включали" логіку та образне мислення. Поряд з цим учніділилися своїми думкамипро значення рідної мови у житті кожного українця.

А ще з захопленням переглянули відео про Рідну мову, та ознайомилися з добіркою літератури: "Барвінкове розмаїття - мови рідної суцвіття".

День Мови

Міжнародний день рідної мови


На варті наших душ Небесна Сотня

Не плач і не ридай, родино,
Хоч біль ніколи не пройде.
Пишайся, ненько Україно –
Найкраща сотня в небо йде.
Борись, Вкраїно, за свободу,
Бо кров і сльози пролились.
І пам’ятай своїх героїв,
Їх шанувати поклянись.
Залишиться кривавий лютий
В серцях вкраїнських громадян.
Не панувати злу в країні!
Хоч стогне вся земля від ран…

18-20 лютого 2014 року в столиці України, Києві, відбувалися надзвичайно страшні події. Навколо, вибухи, стогін, горе. На Україну прийшла війна. Наш народ хотіли знищити за бажання мати людську гідність і самим обирати своє життя. На очах у всього світу влада розстрілювала свій народ. В ті дні Україна породила нових молодих сильних Героїв. Багато було покалічено, близько сотні загинуло, які стали Небесною сотнею. В кожному куточку України 20 лютого вшановують пам’ять найкращих синів нашої держави.

Сьогодні відбулась літературно-патріотична композиція, де згадували ті страшні часи, тих простих людей, які поклали життя заради волі та демократії в Україні, заради спокійного нашого майбутнього. Декламували вірші про героїв «Небесної Сотні», малювали патріотичні малюнки, пом’янули всіх Героїв України, які віддали найдорожче – життя за незалежну та вільну Україну. Вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

Майдан породив українську націю. Ці останні роки – це роки пробудження і консолідації українського народу. Майдан став центром революції, місцем правди і свободи, площею добра, тепла, дружби, любові, братерства, гідності. Наші серця стали частиною могутнього серця. Майдан - символ боротьби, символ утвердження прагненьдо європейських цінностей.Зараз завдання кожного - не зрадити Майдан,не зрадити Героїв.

ФОТО


Лесина скарбниця

Ні долі, ні волі у мене нема,
Зосталася тільки надія одна:
Надія вернутись ще раз на Вкраїну,
Поглянуть іще раз на рідну країну,
Поглянути ще раз на синій Дніпро, –
ам жити чи вмерти, мені все одно,
Поглянуть іще раз на степ,могилки,
Востаннє згадати палкії гадки…
Ні долі, ні волі у мене нема,
Зосталася тільки надія одна.

Цікавою та захоплюючою вдалася відео подорож по творчості видатної української письменниці Лесі Українки "Лесина скарбниця", 145 річниця від дня народження якої днями будемо відзначати.

Мета заходу:передати силу і глибину поетичного світу Лесі Українки, виховуватилюбов до українського поетичного слова, до Вітчизни, до творчої спадщини поетеси, почуття прекрасного.

Присутні читали поезію Лесі Українки, переглянули відео: про літературно - меморіальний музей в Колодяжному; про дитячі роки Лесі; та мультфільм "Кмітливий горобець" замотивами казки Лесі Українки"Біда навчить".

ФОТО


Легенди рідного краю

Я все люблю в своїм краю:
Криницю, звідки воду п`ю,
Та повні гомону ліси,
Та дзвони срібної роси…
Я все люблю в своїм краю:
Найбільше – матінку свою,
Ласкаву, радісну, єдину…
Люблю, як сонце, Батьківщину.

Краєзнавча година: "Легенди рідного краю" для учнів 3-4 класів місцевої школи відбулась у бібліотеці.

Мета заходу: популяризувати дитячу літературу краєзнавчої тематики, узагальнювати та поповнювати знання дітей про природу, історію, культуру рідного краю, розвивати естетичне сприйняття навколишнього світу, формувати толерантне ставлення до культурної, історичної спадщини нашого народу.

Діти розповідали легенди та вірші, демонстрували малюнки про села, де проживають, переглянули відео-презентацію про село Березолуки, тематичну поличку "Моє село - куточок рідної Волині", які підготувала завідувачка сільською бібліотекою.

586 587


На Аскольдовій могилі український цвіт

На Аскольдовій могилі
Поховали їх –
Тридцять мучніх українців
Славних, молодих…

Від трагічних подій, які відбулися наприкінці січня 1918 року, нас відділяє майже сотня років. Здавалось би, багато часу минуло, Україна зазнала значних змін і набагато більших потрясінь, аніж те протистояння юних патріотів України і більшовиків. Та подвиг кількох сотень українських юнаків під Крутами є повчальним прикладом з нашої історії.

У 2006 році було відкрито Меморіал пам’яті героїв Крут на залізничній станції Крути. Автор меморіалу Анатолій Гайдамака, представив пам’ятник як насипаний пагорб заввишки 7 метрів, на якому встановлено 10-метрову червону колону. Біля підніжжя пагорба побудовано капличку і викопано озеро у формі хреста. У 2008 році меморіал доповнили сімома вагонами і відкритою залізничною платформою військового ешелону, які встановлено на рейках по 4 з двох сторін.

З нагоди 98-ої річниці бою в Україні, у бібліотеці було проведено історичну годину «на аскольдовій могилі український цвіт

. присутні переглянули фільм «Бій під Крутами», тематичну добірку літератури та газетно-журнальних статей.

565

«Ніколи не плач» поета Сергія Василюка


Соборність України: від ідеї до сьогодення

Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!
Говорять сьогодні дорослі й малі.
Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,
Немає такої, як ти, на землі.

Саме 22 січня 1919 року було проголошено так званий Акт злуки – акт про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Соборність була надзвичайно важливою, певною мірою символічною, оскільки об’єднання українських земель було давньою заповітною мрією нашого народу.

Відео-година: "Соборність України: від ідеї до сьогодення" відбулась у бібліотеці. Учні 7 та8 класів місцевої школи переглянули відеофільм "Акт Злуки УНР і ЗУНР 1919 року" таознайомилися зматеріалами тематичної викладки літератури: "22 січння День Соборності України".

Користувачі дізнались про те, що соборність українських земель має глибоке і історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є результатом складного і довготривалого процесу.

564


Калейдоскоп різдвяних свят

Сійся, родися,
Жито, пшениця,
Горох, чечевиця,
І всяка пашниця,
Внизу корениста,
Зверху колосиста,
Щоб на майбутній рік
Було більше, ніж торік.
Щоб всього було доволі
І в коморі, і на полі.
Сію, сію, посіваю,
З Новим роком
Поздоровляю!

Новий рік завжди пов'язаний з мріями про краще майбутнє. Ці мрії та бажання здавна викристалізовувались у чудові поетизовані обряди - колядування, щедрування й засівання.

У народних календарних обрядових величальних піснях - колядках і щедрівках втілився одвічний потяг людей до статків, щастя, добра, краси, високої моралі.

Ото ж сьогодні в приміщенні Березолуківської загальноосвітньої школи відбувся Літературно-мистецький журнал: "Калейдоскоп різдвяних свят".

Колядки, щедрівки та вінчування виконували учнів школи, гурти колядників сіла Березолуки, відвідувачі недільної школи села Залісці.

Користувачі бібліотеки ознайомилися з викладкою літератури: "Добрі свята приходять в наш дім".

ФОТО


З Новим роком!

Шановні друзі!
Прийміть щирі вітання з Новим 2016 роком!
Новий рік Вам хай принесе,
Відразу, що тільки бажаєте, усе:
Щастя і радості, куди ж без них?
Друзів щирих, вірних на поріг!
Бути в родині завжди у ласці,
Життя було солодке, як у казці.
Щоб всі мрії збувались крок за кроком,
Всього найкращого, з Новим роком!

505


Новорічний настрій

Ось знову рік Новий іде,
Хай щастя він Вам принесе,
Міцне здоров’я подарує,
Хай радістю Ваш дім квітує.
Любов’ю хай серця живуть,
Тепло душі для Вас несуть.
Хай мир і лад у Вашій хаті будуть,
Хай завжди щирість Вам дарують люди.


В нашій бібліотеці вже панує новорічний настрій. Відвідувачі прибрали дві такі різні новорічні ялинки. А ще - залюбки взялися вирізати сніжинки. Ось, які гарні вийшли!
То ж, якщо хочеш зануритись в атмосферу зимових свят, познайомитися зкнижковими новинкаминаступного року, пограти комп’ютерні ігри, поспілкуватись з друзями в соцмережах? Тоді бібліотека чекає на тебе!

481


В день Святого Миколая душа радісно співає

Він ходить від хати до хати,
Питається мами і тата:
Чи є у вас чемна дитина,
Дівчатко мале чи хлопчина?
Для кожного має в торбинці
Найкращі у світі гостинці.
А хто без кінця бешкетує,
Тим чортик лиш різки дарує.
С.Майданська

В ніч на 19 грудня до кожної дитинки приходить Святий Миколай і кладе під подушку подарунки.

В сучасні часи з’явилась добра традиція – саме у день святого Миколая опікуватись сиротами та знедоленими дітьми, даруючи їм подарунки.

У Березолуках відбулось театралізоване дійство "В день Святого Миколая душа радісно співає". Всі були в захваті від чудового співу, запальних танців "циган" у виконанні учнів 4-го класу та , так-званої "нечистої сили" у виконанні учнів 6-го класу. Майстерно читали вірші про Святого Миколая Христинка та Михайлик Безушки, Даринка Скуба, Богдана Наплета.

В бібліотеці було представлено тематичні полички літератури "Через поле, через гай до нас їде Миколай" та "Добрі свята приходять удім".

ФОТО


Мільйони тих, хто голодом убиті, навіки стали пам'яттю і болем

Їх ніхто вже не запалить. Свіча мільйонів замордованих голодною смертю погасла в далекому 1933. Ми ж з вами можемо запалити свічку тільки для світлої пам’яті і щоб зігрілися душі убієнних голодом та політичними репресіями.

Хай світло від свічки у небо летить
Хоча б одну душу зігріє в цю мить
Щоб душа ця загублена спокій знайшла
І у вічність до Бога вона відійшла.

Урок-реквієм, присвячений 82-ій річниці годомору в Україні провели в Березолуках. Присутні послухали театралізовану поезію про події 1932-33 років, переглянули відео про голодомор та викладку літератури і газетно-журнальних статей "Скорботна свічка пам'яті святої".

ФОТО


На варті наших душ

Для чого люди вийшли на Майдан?
Що їхні сонні душі розбудило?
Розвіявся густий-густий туман,
Що прикривав всю правду так грайливо…
Для чого мерзнем, нащо стоїмо?
Бо хочем Україну ми підняти!
Її «Європою» ми гордо назвемо,
Бо вона гідна статус такий мати.
У всіх містах великих і малих,
У всіх куточках неньки України
Всі люди, всі – від юних до старих –
Пророчать позитивні й стрімкі зміни.
Тож не сидіть тихенько в стороні,
Не будьте ви до цих подій байдужі!
Бо знайте, ви сьогодні не одні!
А разом ми нестримні й справді дужі!

Патріотична година до Дня гідності і свободи:
"На варті наших душ" відбулась у Березолуках.

378 379 380 381


Хай буде мир на всій землі!!!

Для деяких з нас мир - це повсякденна реальність. На наших вулицях спокійно, наші діти ходять в школу. Там, де засади суспільства міцні, цей безцінний дар може ніким особливо і не помічатися. Проте для дуже багатьох людей в сучасному світі це не більше, ніж казкова мрія. Вони живуть в атмосфері нестабільності і страху. Саме для них в основному і існує цей день - Міжнародний день миру (англ. International Day of Peace), який був заснований в 1981 році Організацією Об'єднаних Націй як щорічне свято відмови від насильства і припинення вогню в глобальному масштабі. Щороку 21 вересня люди в різних куточках земної кулі так чи інакше віддають данину миру. Це свято покликане змусити людей не тільки задуматися, але й зробити що-небудь заради миру.

ООН використовує святкування Дня миру для привернення уваги до своєї різносторонньої роботи на підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи й громади на всій планеті до осмислення проблем миру та обміну інформацією, а також практичним досвідом діяльності по його досягненню. Заходи ООН традиційно починаються з церемонії біля Дзвону миру. Церемонія починається із звернення Генерального секретаря ООН, після якого він ударяє в дзвін. Потім, після хвилини мовчання, із зверненням виступає голова Ради безпеки ООН.

День миру в Україні встановлений Указом Президента в 2002 році і відзначається щорічно 21 вересня - в Міжнародний день миру. Таким чином Україна підтримує рішення Генеральної Асамблеї ООН і підтверджує відданість країни ідеалам миру.

Ось такий флешмоб влаштували користувачі бібліотеки з нагоди Дня Миру.

319 320 321 322


Україна сьогодні, завтра, завжди.

Зацвітає калина,
Зеленіє ліщина,
Степом котиться диво-луна,
Це моя Україна,
Це моя Батьківщина,
Що, як тато і мама, одна.
А. Камінчук

Нові часи, нові завдання, нові вимоги…
Незалежність України дає можливість кожному з нас стати справжнім господарем своєї землі.
Сьогодні ми є свідками великих претворень, що відбуваються в нашій країні.
Незалежність нашої держави стала реальністю. Проте, нелегка боротьба за національну культуру, за українську мову, а відтак і за державу – ще попереду, яку продовжувати і будувати нам з вами.
З нагоди святкування 24-ї річниці незалежності України для відвідувачів соціального офісу бібліотека підготувала літературну годину «Україна сьогодні, завтра, завжди». Читали поезії, слухали пісні про Україну.
Бібліотекар ознайомила присутніх з книжковою виставкою: "Це моя Україна. Це моя Батьківщина" та викладкою газетно-журнальних статей: "На варті наших душ", де представлені матеріали про наших місцевих жителів, які несуть службу в зоні АТО.
А ще всі з захопленням переглянули відеофільм про наших героїв сучасності, який нам презентувала Рожищенська самооборона.

267


«З днем народження, моя Україно....»

244

Плейкаст «З днем народження, моя Україно....»
Патріотична акція "З Україною в серці"

ФОТО


Мій край, моя земля.

В селі Березолуки відбулось чудове свято, присвячене Дню Незалежності!!!
Тепла атмосфера, чудовий концерт під назвою "Мій край, моя земля"!!! Учасникамисвята були Лілія Мартинюк, Людмила Семера та її вихованці, учні та цьогорічні випускники місцевої школи, бібліотека, клуб.

На запрошення місцевої влади на свято прибули члени Народної самооборони. Вони організували майстер-класи з плетіння патріотичних браслетиків, стрільби з пневматичної зброї, щодуже сподобалосьмісцевим хлопчакам. А ще -діти писали солдатам листи з побажання як найшвидшої перемоги та повернення до рідних домівок.

Сестри Іванна та Анна Хомичі робили всім бажаючим патріотичні малюнки на тілі.
На підтримку воїнів АТО зібрали 3426 грн. Гроші були перераховані в присутності представників громади та Самооборони, і будуть використані на потреби наших хлопців, що знаходяться в зоні АТО.
Гості та учасники дня села ознайомилися з тематичними викладками книг та періодики "Це моя Україна, це моя Батьківщина" та "На варті наших душ", які організувала сільська бібліотека і долучитись до всеукраїнської програми по збору пластикових кришок для протезів пораненим воїнам АТО. Результат пречудовий - назбирали три шестилітрові пластиковібутлі кришечок і передали в Народну самооборону. Але збір кришок ще продовжується. Пункт збору: Бібліотека.

240242243


Мед - дивовижний витвір природи

За давнім звичаєм, на Медовий Спас віруючі приносять у храми мед для освячення. Традиція ця пов'язана зі стародавньою настановою — перший урожай приносити Богові і лише після цього споживають
14 серпня - солодкий празник Маковія
Кажуть, нібито з цього дня бджоли перестають виробляти мед: бджола перестає носити медовий хабар. Сьогодні в бібліотеці відбулась година цікавих повідомлень: "Мед - дивовижний витвір природи". Відвідувачі ознайомилися з викладкою літератури "Спас медовий - солоде свято" та про цілющі властивості меду за допомогою мережі Інтернет.

205 206 207


В Україні стартував збір кришок
від пластикових пляшок
на протези для воїнів

«Збирай кришки на протези для воїнів» - благодійна акція під таким гаслом стартувала в Україні.

196

Передбачається, що кришки будуть дробитися в гранули і використовуватися як сировина для виготовлення протезів, які необхідні постраждалим українським військовим і членам добровольчих батальйонів. Розглядається також і варіант продажу сировини.

Не байдужі читачі Березолуківської бібліотеки також долучилися до збору пластикових кришок для виготовлення протезів та їх частин для поранених воїнів АТО.

197 198


Найкращий куточок Волині

Юні читачі Березолуківської бібліотеки беруть участь у обласному конкурсі «Найкращий куточок Волині».

В номінації "Найкраща краєзнавча історія"Ілона Данилішина, учениця 7-гокласу підготувала легендупро своє рідне село Березолуки.

У душі кожного з нас усе життя втаємниченою піснею бринить спогад про дитинство, про той куточок, де вперше ступив босою ногою на землю, де відкривав собі дивосвіт буття. Мабуть, немає на землі людини, якій би не кортіло пройтися стежками дитинства, торкнутися свого початку.
Напевно, кожна людина хотіла б знати історію виникнення свого краю, легенди, пісні, походження свого поселення. Особисто мене це дуже цікавить. Адже Березолуки, село в якому я живу, дивовижно прекрасний куточок Волині.


Мій рідний, славний, отчий край, -
Малий куточок України,
Де сяє сонцем небокрай,
Де люди всі, немов родина.
Мій краю милий, крізь віки
Несеш ти гордо у майбутнє
Свої пісні, свої казки,
Свої легенди незабутні.


В легендах тісно переплітається історія і романтична вигадка народу. Тому легенди так захоплюють нас. Мені дуже подобаються легенди про село Березолуки, в якому я народилася. Легенд є кілька, але моя розповідає, що назва села походить від слова «береза» .

Легенда про Березолуки
Було це дуже давно. Ще й села тоді не було, а були невеличкі хутірки та урочища. В одному з хуторів жила дівчина надзвичайної краси, нечуваної вроди. Багато хлопців сватались до неї, але не хотіла вона вийти заміж ні за одного з них.
Та ось прийшли до неї два красені-хлопці:ставні, стрункі, високі і сильні. Вони прийшли до дівчини- красуні і запропонували вийти заміж за одного з них. Дівчина подивилась на юнаків і закохалась в обох, бо таких вродливих ще ніколи не бачила. І захвилювалась дівчина-як їй бути?Кому надати перевагу?
Помисливши відповіла.
Приходьте завтра в полудень на поле за хутір, я виберу одного з вас.
З хвилюванням чекали юнаки, поки наступить довгожданий ранок.
Коли сонце стало над головою, прийшли два парубки на поле. Вона сказала. Вийдемо на великий шлях. Я стану на горбі, хто добіжить швидше-за того і піду заміж.«Як сказала, так і сталось...» Сонце припікає, вітру не чути. Тиша навколо. А юнаки поспішають на край поля. Стали, перехрестились, почали бігти. Так хвилювались, що по обличчю струмочком збігав піт, пилюкою застеляло очі, але бігти, бігли поруч, не відступаючи один від одного. Вже і дівчину побачили, вже і не далеко до неї. І раптом хлопці не витримали, серця їхні розірвалися від перевтоми і хвилювання. Побігла дівчина - красуня до обох, а вони вже мертві. Сама з горя заголосила і померла. І посадили пізніше люди за хутором, край дороги три берези-на честь дівчини і двох хлопців. Росли берези і виросли високі, високі. Хто йде, їде - зупиняється перепочити під кроною білокорих берізок. І згадає історію трьох закоханих. Берези розрослися і стали великим березовим лісом.
Пройшло багато часу з тих пір. Жителі хуторів та урочищ стали шукати засобів для існування, тому, що орної землі серед боліт було небагато. Все частіше вони навідувались до березини. Бо це і паливо, і ліки. Лупили кору з берези, варили дьоготь і продавали. От і з'явилась нова професія — березолупи, і заготівельники берези.
Відтоді мешканці хуторів і урочищ стали потроху переселятись ближче до березового лісу. Так утворилося село, назву якому дали Березолупи. А на початку сімдесятих хтось вирішив, що назва Березолупи «не звучить», і Березолупи стали Березолуками.

189


Дружба - це взаєморозуміння і безкорисливість, щирість і довіра.

9 червня - Міжнародний день друзів.
Наші людські взаємини, які ми характеризуємо цим прекрасним словом, настільки унікальні, що ніяке інше слово просто не підійшло би. Дружба - це взаєморозуміння і безкорисливість, щирість і довіра, спільні інтереси і точки дотику. Друг ніколи не залишить у біді і завжди прийде на допомогу. Не буде байдужим, може тільки до дрібниць, які і так всім заважають. Він або вона сповнені відвертості, але немає більш надійної людини, щоб зберегти якусь...важливу таємницю. Позитивність дружніх відносин важко заперечити. Вона цінувалася завжди і в усі часи.
В День друзів ми вітаємо всіх наших читачів! Не забудьте привітати ваших друзів! Бажаємо Вам всіх благ і нехай Ваша дружба ніколи не зникне! Зі святом Вас, друзі!

ФОТО


Свято дитячих посмішок!

Кирпаті носики , усміхнені личка і допитливі очки - ці непосидючі дитинчатка, які ви можете бачити на фото - це не просто малеча, це - маленькі громадяни нашої країни, які мають вирости достойними людьми і неодмінно стати гордістю України.

Якщо ми хочемо щасливого майбутнього - то маємо забезпечити нашій малечі безтурботне дитинство, обігріти їх любов'ю та турботою і захистити їхні права.

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей наша бібліотека розважала своїх маленькихчитачів іграми та розвагами.

Конкурс малюнка на асфальті "Хай сяє сонце на землі, хай щасливі будуть діточки малі", музика, перегляд дитячих мультфільмів, ігри онлайн. Ось такою була програма свята.

ФОТО


День вишиванки

Щороку третього четверга травня святкуємо День вишиванки.

День вишиванки – всеукраїнське свято. Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення – щороку в третій четвер травня. Свято не прив’язане до жодного державного чи релігійного. В цей день кожен українець може одягти вишиванку і вийти в ній на роботу, в університет, школу, чи садочок.

3316


З нагоди дня пам’яті та примирення в Березолуках
відбувся мітинг та покладання квітів

8 травня в рамках відзначення Дня пам’яті і примирення та 70-ї річниці Перемоги над нацизмом в Березолуках відбувся урочистий мітинг та покладання квітів.

Покладання квітів до братських могил загиблих воїнів та жертв серед мирного населення і патріотів часів другої світової війни відбулись за участю ветерана війни Івана Пилипчука, мешканці сільської ради, сільського голови Володимира Григорука, учасників АТО, учасників бойових дій в зоні АТО братів Володимира та Олександра Журанських, воїна-афганця Леоніда Журанського, учнів місцевої школи.

Присутніх на мітингу мешканців сільської ради з Днем пам’яті та примирення привітав директор школи Володимир Блажко, зразкова учениця школи Тетяна Ковальська, підкресливши що ми є свідками зародження нової традиції в святкуванні Дня Перемоги – відзначення Дня пам’яті і примирення та побажали всім бути достойними спадкоємцями переможців.

Щиросердечно привітав всіх присутніх сільський голова Володимир Григорук: «Дорогі ветерани, шановні присутні! Прийміть самі теплі і щирі вітання з Днем пам’яті та примирення та 70-ю річницею Перемоги над нацизмом! Наші діди і прадіди боролися за те, щоб ніхто і ніколи не посягав на волю і незалежність народу. Ми схиляємо голови перед нашими переможцями та нинішніми захисниками Вітчизни. Ми пам’ятаємо і шануємо наших героїв і сподіваємося на те, що ті історичні дні примирення стануть справжніми днями примирення для нас з вами. Здоров’ю, наснаги, миру і злагоди вам і вашим родинам!»

3261


А у нас - майстер-клас!

Цікавий майстер-клас "Створюємо фотоколаж" відбувся у Березолуківській бібліотеці. Всіучасники заходумали змогу із своїх власних фотографійстворити гарний колаж насвій смак.

Це заняття настільки захопило користувачів, що вони вже кілька днів підряд навідуються до бібліотеки, щоб із своїх нових світлинстворити незабутній шедевр і поділитися ним з друзями в соцмережах.

Отже наша сучаснабібліотека відкриває для користувача все нові й нові можливості!

Приходь! Навчайся! Будь успішним!

3227


"Волинський Кобзарик" - велика шана КОБЗАРЮ

3258

Волинський Кобзарик / ред.- упоряд.: Н. П. Горик, Н. П. Гуменюк. – Луцьк : Надстир'я, 2014. – 128 с.

В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання в Березолуківській бібліотецівідбулась презентація книги«Волинський Кобзарик»(присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка).

«ВОЛИНСЬКИЙ КОБЗАРИК» - книга на пошану Великого Кобзаря у рік його 200-ліття. До книги ввійшли твори Т.Г.Шевченка для дітей молодшого та середнього віку. Незвичайність видання в тому, що його проілюстровано роботами учнів художніх шкіл та шкіл мистецтв Волині – переможців творчого конкурсу на честь ювілею Кобзаря. Передмова до книги «З любов’ю до Великого Тараса» написана волинською поетесою, заслуженим вчителем України Ніною Горик. Окремий розділ у книзі займає поетична шевченкіана волинян, де поміщено вірші Національної спілки письменників України, а також вірші волинської одинадцятикласниці – переможця всеукраїнського конкурсу творів, присвячених Кобзареві. «Кобзар» формує душу і розум українців, впливає на долю і виховує патріотів. Нам треба частіше розгортати цю доленосну для України книгу вчитуватись у заповіти Тараса Шевченка. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку, всіх шанувальників українського поетичного слова. Нехай наші діти втішаються Шевченковим словом, вивчають на пам’ять і вчаться до глибини душі любити Україну!

Любіть книгу, читайте її, і вона неодмінно стане не лише вашим другом, а й порадником, учителем і допоможе подолати багато життєвих перешкод!

3259


«Книга – вчитель, книга – наставниця, книга – кращий товариш і друг»

В Березолуківській сільській бібліотеці триває Всеукраїнський тиждень дитячого читання!!!

Діти охоче читають нові книги, які нещодавно надійшли у бібліотеку, беруть участь у конкурсі читацьких симпатій «Моя улюблена книга», малюють малюнки та залюбки діляться враженнями про прочитані книги зі своїми друзями.

Під час Всеукраїнського тижня дитячого читання бібліотекар спільно з класоводом 1-го класу Тетяною Ліщук організували для дітей подорож в маленьке книжкове містечко.

Переглядали новенькі дитячі книжечки та періодичні видання. Залишали бібліотеку з гарними враженнями та самостійно вибраними книжечками на весняні канікули.

3195


Честь і славу свою український народ
віднайде у Тарасовім слові.

Та не однаково мені,
Як Україну злії люде
Присплять, лукаві, і в огні
Її окраденую збудять…
Ох, неоднаково мені

Т.Г.Шевченко – центральна постать українського літературного процесу ХІХ ст.. Його творчість мала вирішальне значення в становленні й розвитку нової української літератури, утвердивши в ній загальнолюдські демократичні цінності та піднісши її до рівня передових літератур світу. У своїй поезії Шевченко звернувся до тем, проблем та ідей (соціальних, політичних, філософських, історичних. художніх), які до нього ще не порушувалися в українській літературі або порушувалися надто несміливо й соціально обмежено.

Збагачуючи українську літературу новими життєвими темами й ідеями, Шевченко став новатором і в пошуках нових художніх форм та засобів. Автор «Кобзаря» виробляв і утверджував нове художнє мислення. Його роль в історії української літератури більша, ніж роль Пушкіна в російській, Міцкевича в польській літературі. Його значення в розвитку передової вітчизняної суспільної думки, соціальної і національної свідомості народу не менше, ніж в історії поезії.

Наша думка, наша пісня
Не вмре, не загине…
От, де люде, наша слава,
Слава України!
Без золота, без каменю,
Як Господа слово.
Без хитрої мови,
А голосна та правдива,

Літературно-патріотична година «Честь і славу український народ віднайде у Тарасовім слові» відбулась у Березолуківській школі. Учасники майстерно декламували твори Кобзаря. Досить цікавими були інсценізації на твори: «утоплена», «Розрита могила».

У виконанні учнів та вчителів прозвучали твори: «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої, думи мої», «Зацвіла в долині», «Зоре моя, вечірняя».

ФОТО


Кобзарева світлиця

3143

Уже для багатьох поколiнь українцiв – i не тiльки українцiв – Тарас Григорович Шевченко означає так багато, що сама собою створюється iлюзiя, нiби ми все про нього знаємо, все в ньому розумiємо, i вiн завжди з нами, в нас. Шевченко як явище велике й вiчне – невичерпний i нескiнченний...
Слово поета, мелодії його пісень, світло майстерних картин кличуть нас на прощу, на поклін до нашого пророка.

З нагоди його роковин від народження, присв'ячений цикл заходів "Кобзарева світлиця",проведених в бібліотеці . В рамках циклу для користувачів бібліотеки влаштовано викладку літератури"Шевченко -сяйво незалежної України" та проведено відеоподорожв історію життя великого Кобзаря,де присутні переглянули відеоролики та слайд-презентації "Тарас Шевченко – поет, художник, патріот".

Доля не шкодувала йому страждань, але й не пожаліла втіх, що били із здорового джерела життя.

Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті - невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори.

Отакий був і є для нас, українців, Тарас Шевченко.

3144 3145 3146


Як тебе не любити, рідна мово моя.

Під такою назвою до Міжнародного дня рідної мови було організовано викладку літератури у Березолуківській бібліотеці. ЇЇ назва – підтвердження того, що саме з мови починається кожен народ. Спільна мова об’єднує людей, вирізняє їх з-поміж мільярдів інших, є засобом фіксації усього культурного багатства. Кожна дитина, яка навчається української мови, поряд з нею вловлює і психологічний менталітет народу, і його світогляд, і численні традиції. Якщо ж людину відіврати від рідної мови, то вона втратить і вищеназваний багаж. А відірваний від рідної мови народ – взагалі приречений на знищення власної унікальності. Тому шанобливе ставлення до рідної мови це водночас і чинник самозбереження кожної нації та людини зокрема.

До дня рідної мовиспільно з місцевою школою підготували інсценізації на поезії Лесі Українки, 144-у річницю від дня народження якоїнезабаром відзначатимемо.Вона любила і шанувала рідну мову, рідне слово.

385 386


Небесна сотня!
Ті, що залишилися в серцях кожного українця.

Сьогодні, в річницю кривавих подій на Майдані у бібліотеці відбулась годтна-реквієм, що повертає нас знову і знову до тих страшних часів.

Пом’янули героїв, які віддали своє життя за незалежну європейську державу. Присутні слухали поезію про ті страшні події від учнів школи та переглянули добірку відеофільмів про «Небесну сотню».

Імена героїв-патріотів назавжди закарбує історія, бо герої – не вмирають, вони житимуть в нашій пам’яті вічно.

362 363


День дарування книг

З 2012 року 14 лютого відзначається свято
Міжнародний день дарування книги
(International Book Giving Day).

Це одне з наймолодших свят в календарі, об’єднує всіх, хто дарує книги дітям і вчить їх любові до читання.

За три роки свого існування ініціатива отримала підтримку в усьому світі та продовжує знаходити нових ентузіастів і учасників.

Просуванню свята сприяла підтримка відомих авторів, блогерів та дитячих письменників.

З кожним роком все більше книжок, як уже читаних, так і зовсім нових, вирушає в дорогу в усі куточки світу.

Міжнародний день дарування книг – це добровільна ініціатива. Вона спрямована на підвищення інтересу і доступу дітей до книги. Основна мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу дитині.

Сьогодні відвідувачі нашої бібліотеки долучились до акції «Подаруй книгу бібліотеці». Щиро дякуємо їм за подаровані книги і надіємось, що вони стануть у пригоді нашим читачам!

351


Участь у конкурсі

Ще у вересні минулого року юні читачі Березолуківської сільської бібліотеки взяли участь у фотоконкурсі "Читай усюди" від Фундації Дарини Жолдак.

Вони самостійно надсилали на електронну адресу фундації свої фото, використовуючи комп'ютерну техніку, надану програмою "Бібліоміст".

За результатами конкурсу наша бібліотека ввійшла в число 33-ох сільських бібліотек України, які виграли набір дитячої літератури. То ж тепер активісти із задоволенням переглядають нові надходження.
Дякуємо Фундації Дарини Жолдак за книги !!!

340 342


Дозвілля у бібліотеці

З початком нового 2015 року бібліотеку активно відвідують школярі, які з комп’ютером спілкуються на ”ти” – легко і впевнено. Хочуть відпочити граючись, хочаєй діти старшого віку. Але для того і є сучаснабібліотека, щоб не тільки взяти там книгу, а й якось розслабитися.

Дехто переглядає фільми, слухає музику, цікавиться новинами – у кожного своє захоплення. Старшокласники тут готують свою креативну шкільну стінгазету. Молодші школярі захоплюються малюванням в програмі Paint.

З’явилися вже й постійні користувачі, які не пропускають жодноїнагоди скористатися інтернетом.Частими відвідувачами бібліотеки є роми.

Отже, наша сучасна бібліотека
відкрита для всіх!!!

314


29 січня – День пам’яті героїв Крут.

Українська громадськість 29 січня відзначає День пам'яті героїв Крут.

Молоді захисники щойно посталої Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

Cаме в цей день1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.

Бій тривав лише п'ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.

Уже в березні1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня1918 року було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва. Виступаючи на церемонії поховання, голова Центральної Ради (1917-1918) Михайло Грушевський назвав вчинок київської молоді героїчним.

Після цього про подвиг молодих звитяжців забули на більш ніж 70 років, а їхні могили за радянських часів було зруйновано.

Офіційно День пам'яті героїв Крут почали відзначати з 2007 року, згідно з указом Президента"Про вшанування пам'яті Героїв Крут". На місцях їх останнього бою та поховання встановлено пам'ятні знаки.

Для більш детальної інформації пропонуємо такі джерела:

-http://gazeta.ua/articles/life/_sogodni-vidznachayut-den-pam-yati-gerojiv-krut/479580

313


Обереги для захисника

Акцію "Обереги для захисників" влаштували у бібліотеці.

Діти з задоволенням виготовили обереги у вигляді долоньок та жовто-блакитних сердечок, писали на них побажання для солдата.

А ще - власноруч виготовили декілька новорічних вітальних листівок. Вони щиро вірять, що ці невеличкі подарунки зігріють у холодну пору великі серця наших захисників.

ФОТО


Набір книг від «Європейського вектора»

17 грудня в читальному залі Рожищенської районної бібліотеки відбулась приємна подія для бібліотекарів ЦБС – вручення президентом Волинського обласного благодійного фонду «Європейський вектор» Галиною Ведрич нових книг бібліотека-філіям.

Березолуківська бібліотека також отримала такий подарунок.

77 78 79


Що Поштарик нам приніс

Бібліотечний урок про періодичні видання для дітей "Що Поштарик нам приніс "з учнями третього класу провела завідувачка сільською бібліотекою в місцевій школі. Мета заходу: дати загальне поняття "періодика" та "періодичні видання", уявлення про друковані періодичні видання бібліотеки та онлайн видання.

28 29 30


Свято Осені

Радісною подією стало свято Осені. Вироби з овочів та фруктів, природнього матеріалу, композиції з квітів представляли школярі Березолуківської загальноосвітньої школи. Готувалися завчасно. Навідувались кілька разів до сільської бібліотеки, щоб в мережі Інтернетзнайти цікаві ідеї для створення гарних композицій. Найактивнішими учасниками була наймолодша ланка школи. Вироби дивували, зачаровували майстерним виконанням та креативністю

Яка щедра і багата цьго року осінь!

ФОТО


Ми за мир

Днями кілька десятків школярів Березолуківської школи влаштували на подвір’ї школи флешмоб на підтримку цілісності України.

Вони, вбрані у вишиванки, вишикувалися у літери, славши слово «Мир».

Про флешмоб вони дізналися із соціальних мереж. Учасники акції переконують, що всі вони виступають за незалежність і цілісність держави, втім сподіваються, що ситуація вирішиться мирно і братнім народам не доведеться більше ворогувати.

А у сільській бібліотеці організовано викладку газеьно-журнальних статей «Слава україні! Героям Слава!»

71 72 73


З Україною в серці!

З нагоди 23 річниці Незалежності України
у бібліотеці влаштували акцію"З Україною в серці".
В програмі - малюнки на асфальті,
виготовлення плакатів:
"Дерево побажань рідній країні",
"Кольорова Україна",
флеш- моб: "Вірш про Україну"

ФОТО


14 серпня - свято Медового Спаса


За давнім звичаєм, на Медовий Спас віруючі приносять у храми мед для освячення. Традиція ця пов'язана зі стародавньою настановою — перший урожай приносити Богові і лише після цього споживають
14 серпня - солодкий празник Маковія
Кажуть, нібито з цього дня бджоли перестають виробляти мед: бджола перестає носити медовий хабар.
Сьогодні в бібліотеці відбулась година цікавих повідомлень: "Мед - дивовижний витвір природи". Відвідувачі ознайомилися з викладкою літератури "Спас медовий - солоде свято" та про цілющі властивості меду за допомогою мережі Інтернет.

57 58 59


Візит голови РДА до бібліотеки

Сьогодні до бібліотеки завітав голова Рожищенської райдержадміністрації Вадим Валентинович Дулюк.

Ознайомився з роботою бібліотеки, її книжковим фондом,матеріально-технічною базою, книжковими виставками та поличками, роботою бібліотеки за програмою "Бібліоміст".

56

Голова райдержадміністрації Вадим Дулюк,Березолуківський сільський голова
Володимир Григорук, завідувачкаБерезолуківською сільською
бібліотекою-філією Лілія Захарчук у бібліотеці.


Рятує від спеки
СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА!

В ці спекотні липневі дні бібліотека рідко буває порожньою. Відвідувачі заходять, щоб знайти потрібну їм інформацію у мережі "Інтернет", відпочити, або просто поспілкуватись між собою в бібліотечній прохолоді.

53

Абітурієнтка Марія перевіряє результати зданих екзаменів у Ковельському медичному коледжі.

54

Пенсіонер пан Олександр цікавиться новітньою сільгосптехнікою та прогнозом погоди, що в час збирання зернових дуже актуально.

То ж від літньої спеки втікайте до СУЧАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ!!!


Сучасна бібліотека - МІСТ ВАШ!

24 липня бібліотека взяла участь у ІVярмарку бібліотечних інновацій
"Сучасна бібліотека: міст ваш!" в Національному спортивному комплексі "Олімпійський", м. Київ
Вітальні слова мали:
Олеся Островська-Люта, перший заступник Міністра культури України
Ірина Шевченко, Президент Української бібліотечної асоціації
Матей Новак, директор програми "Бібліоміст"
Наша бібліотека, як одна із учасників команди Волинського піар-офісу успішно виступила у секції "Піар-жахастики зі щасливим кінцем".
A ще взяли участь у майстер-класах:
ІТ-експрес від випускників програми
"Сучасний бібліотекар",
пазли "Територія єдності" від УБА
та роль бібліотеки у формуванні медіаграмотності.

ФОТО


Лінія життя Йосипа Струцюка

Струцюк Йосип Георгійович -поет, прозаїк, драматург, публіцист,

член Національної спілки письменників

17 липняукраїнському поетові, прозаїкові

минає 80 років від дня народження

В бібліотеці організовано тематичну викладку літератури:

"Лінія життя Йосипа Струцюка"

та проведено веб-мандрівку по життєвому та творчому шляху нашого земляка

459 460 461 464


Бібліоліто

Скоро – середина літа, яке радує нас дзвінкоголосим пташиним співом, буянням зелені, ароматами квітів.

Продовжується і свято, яке триває майже три місяці – КАНІКУЛИ!

А наша БІБЛІОТЕКА працює без канікул!

Ми пропонуємо своїм відвідувачам різноманітний пізнавальний та розважальний відпочинок: читання на природі, інтернет-круїзи, відео-подорожі, спілкування в соцмережах, майстер-класи, тренінги.

Не гайте даремно час – БІБЛІОТЕКА чекає на Вас!

111


"Зелена аптека" в бібліотеці

Для користувачів бібліотеки проведено годину екологічної грамотності «Скарбниця здоров ′я і краси», організовано веб-перегляд «Зелена аптека».

Валентина Миколаївна Гнатюк - постійна користувачка нашої бібліотеки. Вона в минулому була завідувачкою цього закладу. Завжди цікавиться новинками. А з появою в бібліотеці комп'ютерів та доступу до інтернету - ще більш стала навідуватись сюди.

Тепер - пора збору лікарських рослин. То ж Валентина Миколаївна вже черовий раз навідується до бібліотеки, щоб знайти в мережі інформацію про лікарські трави спориш, конюшина, парило, та м'ята перцева.

"Із задоволенням сюди приходжу, бо знаю, що відколи в бібліотеці з'явився інтернет, то кожен мій запит буде задоволено", - говорить пані Валентина.

445 446

А ще пропонуємо добірку сайтів про лікарські рослини:
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ:

Довідник лікарських рослин
http://proherbs.org.ua/
Сайт містить основні відомості про лікарські рослини.

Енциклопедія лікарських трав і рослин
http://setrum.net
Сайт-довідник лікарських рослин.

Лекарственные растения
http://www.lekar-trava.ru/
Дані про найвідоміші лікарські рослини: короткий опис та місця зростання, хімічний склад сировини, застосування препаратів у науковій та народній медицині.

Лекарственные растения
http://timeherbal.com/
Про цілющі властивості лікарських рослин та їх застосування.

Лекарственные растения и травы
http://medicinalplants.ru/
Сайт про лікарські рослини, способи застосування рослин-цілителів та лікарських рослин

Лікарські рослини
http://likar-trava.com/
Про лікувальні властивості деяких рослин.

Лікарські рослини.

http://liktravy.com/

Все про лікарські рослини та їх застосування
Сайт містить основні відомості про лікарські рослини, їх властивості та застосування.


Конституція України –
основний закон нашої держави

Україно, в паростках надій,
Із широкою, як степ, душею,
В думі сивій, волі молодій —
Переймаюсь долею твоєю.

Всього один деньвідділяє нас від одного з головних свят нашої держави – Конституції України, яку було прийнято 28 червня 1996 року.

Кожна держава має свою конституцію і вважає її найціннішим документом. У цьому документі закладено основу держави — її суспільні й національні цінності, життєво важливі права та свободи громадян. Конституція — це гордість країни, день її прийняття вважається великим святом.

Конституція посідає особливе місце серед усіх законів держави. Цей документ закріплює основні права, свободи та обов'язки громадян, основи державного устрою, визначає, як утворюються та діють органи влади.

Для ознайомлення відвідувачів з Основним законом нашої держави в нашій бібліотеці організовано викладку літератури "Конституція України-основний закон нашої держави"

Мета: розповістивідвідувачам про історію створення Конституції України, основні її засади, виховувати почуття патріотизму до своєї держави.

345 344 346


Участь у семінарі

4-5 червня піар-офіс "Сучасні бібліотеки Волині", учасником якого є і наша Березолуківська сільська бібліотека взяв участь у підсумковому семінарі для обміну досвідом за проектом регіональних піар-офісів сучасних бібліотек програми "Бібліоміст" та ГО "Центр медіареформ". Разом з нами були учасники з різних областей України. Проходив семінар у готельному комплексі "Пуща Лісова" (Київська область).

Аналізували успіхи проекту, розповідали про труднощі та навіть про нестандартні ситуації, з якими довелось зіткнутись у роботі. Відбувалося скайп-спілкування з Маріупольським піар-офісом, працівники якого не змогли бути присутні на семінарі у звязку із ситуацією, що склалася на Сході країни.
Учасники з Волинського піар-офісу теж ділилися своїм досвідом та історіями успіхів користувачів бібліотек, які вони здобули завдяки використаттю сучасних технологій, знайомилися з учасниками з інших областей. Отримали сертифікати і, звичайно, дуже цим пишаємося! З собою додому привезли позитивні враження та хороший настрій.

1


У своїй родині найкраще дитині

15 травня бібліотекар Лілія Захарчук та фахівець із соціальної роботи Лариса Тимощук провели годину цікавого спілкування до Всесвітнього дня сім’ї «У своїй родині найкраще дитині».

Учасниками заходів були учні, які знайомились з родинними традиціями, як основою сімейного виховання. Діти дізнались, що таке сім’я, рід, родина, родовід, родинні традиції, про цінність всього того. Що пов’язує їх із сім’єю, родиною та батьківською хатою.

Як кожне дерево має своє коріння, так і кожна родина має своє минуле. Тому, в процесі підготовки до заходу, діти цікавились історією свого роду, розпитували своїх батьків, бабусь і дідусів про коріння родини і малювали свої родовідні дерева.

Діти охоче спілкувалися. Розповідали кожен про свої великі та маленькі родини, про улюблені сімейні свята та заняття.

Аналізуючи проведений захід, можна із впевненістю роботи висновки, що формування у дитини правильної життєвої позиції можливе тільки там, де дитина визнається найвищою цінністю, а основними засобами виховання є добро, ласка, любов, повага і взаєморозуміння.

111


Пам'ять залишається в віках

9 травня 1945 року назавжди ввійшло в історію як День Перемоги у найбільшій і найкривавішій війні на нашій планеті.

Територія України стала ареною найзапеклішого збройного протиборства двох могутніх держав. Буквально кожен клаптик її землі переораний бомбами, снарядами, перекопаний солдатськими лопатами, рясно политий кров’ю. Тут відбувалися найжорстокіші битви війни і загинуло чи не найбільше бійців та командирів Червоної армії.

Ми завжди пам’ятаємо ціну, яку заплатили наші батьки і діди за сьогоднішній мир в Україні, за надану можливість наступним поколінням жити, народжувати і виховувати дітей. Будемо ж гідні ратного і трудового подвигу наших батьків. Зробимо все від нас залежне, щоб розквітав, ставав красивішим і заможнішим рідний край. Нехай земля радує щедрим колосом, а чисте, мирне небо – сонячними погожими днинами, рясним, своєчасним дощем.

Сьогодні біля Монументу Слави відбувся мітинг до Дня Перемоги. З вітальним словом до всіх присутніх звернулися: сільський голова Володимир Григорук, директор місцевої школи Володимир Блажко та ветеран Великої Вітчизняної війни Михайло Петрович Ліщук. З вітальними словами та словами вдячності до ветеранів. Яких на території сільської ради залишилось лише троє, звернулися учні школи.

Були покладені квіти до підніжжя Монументу Слави та кургану Слави, зачитана Книга Пам’яті. У сільській бібліотеці організована тематична поличка: «Мужність повертається у віках».

ФОТО


Чорнобиль не має минулого часу. День пам'яті жертв Чорнобильської трагедії

26 квітня 1986 року о 01.23 сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС.
Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році..

Жахлива аварія призвела до радіоактивного опромінення величезної кількості людей, до забруднення води й навколишнього середовища. На території України утворилася так звана 30-кілометрова "зона відчуження", з якої терміново було переселено людей для врятування їхнього життя.

26 квітня - є днем пам'яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам'яті українського народу.

На території Березолуківської сільської ради проживає два ліквідатори Чорнобильського лиха. Це - Лосіч Анатолій Васильович, та Отрода Іван Григорович.

3311 3312


Ці дивовижні рожищенські писанки

О, писанко! Ти - символ України!
Любові й миру вічна берегиня.

Ось і прийшла весна – найпрекрасніша пора року. З її приходом оживає природа, повертаються з далеких країв птахи, зодягаються в зелень ліси та діброви. І саме з весною приходить в нашу оселю найголовніше свято християн – Пасха або Великдень. Це величне свято Світлого Воскресіння Христа, який приніс себе в жертву за гріхи людей і спокутував їх своїми стражданнями.
З утвердженням незалежної України Великдень одним із перших повертає нам те життєстверджуюче джерело, яким живиться народна мудрість.
Великдень в українців завжди асоціюється з писанкою. Важко собі уявити Великдень без писанок. Розписане по-мистецьки яйце створює особливий, святковий настрій.
Саме на конкурс пасхальних композицій запросив Рожищенський районний відділ культури всіх сьогодні. Милувало око різнобарв’я крашанок. А що вже писанки – справжній витвір мистецтва!
В конкурсі взяла участь і наша бібліотека та клуб з композицією:

"Хай лине квітнева соната з небес:
Христос Воскрес! Воістино Воскрес!"

0055 0069 0065


Герої в нашій пам'яті житимуть завжди

А сотню вже зустріли небеса...
Летіли легко, хоч Майдан ридав.
І з кров´ю перемішана сльоза...
А батько сина ще не відпускав.

Й заплакав Бог, побачивши загін
Спереду — сотник, молодий, вродливий,
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній, сивий-сивий.

І рани їхні вже не їм болять.
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло.
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла...


До 200-річчя Шевченка
Читаємо Кобзаря

З весною приходить Шевченкове свято. А в цьому році ця дата особлива - 200 років від дня народження. В приміщенні місцевої школи відбулась літературна година "Читаємо Кобзаря". Учні познайомилися з життєвим і творчим шляхом Т.Г.Шевченка, історією написання "Кобзаря". А потім діти розказували вірші геніального поета, співали пісні на слова поезії Шевченка, показували театралізовані сценки за його творами. У сільській бібліотеці ознайомилися з тематичною викладкою книг та газетно-журнальних статей "Шевченко - сяйво Незалежної України". Свої роботи, присвячені дню народження Шевченка представили Ганна Боймук та Ілона Данилішина.

ФОТО


До 200-річчя Шевченка
Родинний оберіг

001

Цю надзвичайно гарну картину написав уродженець села Березолуки, нині мешканець міста Львів, викладач Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва імені Івана Труша Борис Андрійович Кужелюк. У 1994 році подарував своїй сестрі Святославі. Ось уже двадцять років цей неоціненний подарунок прикрашає оселю Святослави Андріївни і є своєрідним оберегом для її родини.


Шевченківські читання

Щовесни на початку березня в нашій державі вшановують пам'ять Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка.

У 2014 році відзначається 200 річниця від дня народження поета. Уже стало традицією відзначати шевченківські дні.

Тож сьогодні в бібліотеці відбулися "Шевченківські читання",

а з метою популяризації його творчої спадщини, організовано виставку літератури:

"Шевченко - сяйво Незалежної України".

5411541554205423


Герої не вмирають

Вічна пам'ять Героям Євромайдану, які віддали своє життя за майбутнє України, майбутнє наших дітей та онуків. Небесна Сотня назавжди залишиться в наших серцях.

162223


Рідна мова-чисте джерело

21 лютого є міжнародним днем рідної мови на Генеральній конференції ЮНЕСКО у 1999 році та відзначається починаючи з 2000 року з метою сприяння мовній і культурній різноманітності та багатомовності.

Мови є найбільш дієвим інструментом збереження і розвитку людської духовної і матеріальної спадщини. Крім того в мові проявляється неповторність кожного етносу, в мові закарбована сакральна сутність нації, її історія та сьогодення. Також через мову передається сакральна духовна єдність народу й самоусвідомлення себе в якості унікального суспільства.

Приділяючи увагу рідній мові, не треба забувати й про мови інших народів, адже знання мов зближує людей, нації, суспільства, держави. Знання інших мов допомагає пізнати ментальність її носіів, відмінні від звичних способи мислення.

Українська мова є рідною для багаточисельного європейського народу й державною мовою для нашої країни. Однак треба з повагою відноситись до мов національних меншин, бо мов багато, а їх носії – це також люди, частина людства.

В бібліотеці користувачі взяли участь у вікторині: "Як ми знаємо рідну мову" та ознайомилися з викладкою літератури та газетно-журнальних статей: "Рідна мова - чисте джерело".

537253755376


Як учні звичайної сільської школи мандрують завдяки сучасній бібліотеці.

19 лютого в приміщенні Березолуківської бібліотеки було людно. Адже сюди завітали учні 5-9 класів, щоб помандрувати цікавими місцями нашого волинського краю.

За допомогою новітнього комп’ютерного обладнання, наданого програмою «Бібліоміст» та безкоштовного доступу до мережі Інтернет діти мандрували Замком Любарта, Зимненським Святогірським монастирем , музеєм Лесі Українки в Колодяжному.

Присутні із задоволенням взяли участь у флеш-мобі «Леся Українка – донька Волинського краю», присвяченому річниці від дня народження поетеси, де читали її вірш «Надія», а також переглянули тематичну виставку літератури: «Волинь моя синьоока, омріяна казка віків». Після мандрів діти влаштували фото-паті в бібліотеці. І це вкотре підтверджує, що сучасна бібліотека – це місце, де користувачу приємно бути, спілкуватись, творити, мандрувати і читати.

Активна користувачка, учениця місцевої школи Аня Боймук:

- Мені дуже подобається бувати внашій сучасній бібліотеці. Тут можна гарно відпочити,поспілкуватись з друзями в соцмережах, та просто провести змістовно й цікаво свійвільний час.

Сільський голова Володимир Григорук:

- Внесок сучасних бібліотек у соціально-економічний розвиток села надзвичайно великий. Це – широкі можливості для користувачів, це не просто робота з книжкою, а надання доступу до нової комп’ютерної техніки, до Інтернету , можливість спілкування в соціальних мережах та пошуку рідних і друзів.

Директор місцевої загальноосвітньої школи Володимир Блажко:

- Наша сучасна бібліотека села Березолуки – це не стара бібліотека плюс Інтернет, а нове бачення ролі бібліотек у сучасному світі. Сучасна бібліотека – це зйомки, перегляд відео, віртуальні екскурсії, навчання. Бібліотекар Лілія Захарчук вже сьогодні впроваджує ці інновації в своїй роботі та розповідає про це людям.

53505352535553645367


Фестиваль колядок та щедрівок у школі

Три празники в гості
Сійся, родися,
Жито, пшениця,
Горох, чечевиця,
І всяка пашниця,
Внизу корениста,
Зверху колосиста,
Щоб на майбутній рік
Було більше, ніж торік.
Щоб всього було доволі
І в коморі, і на полі.
Сію, сію, посіваю,
З Новим роком
Поздоровляю!

Новий рік завжди пов'язаний з мріями про краще майбутнє. Ці мрії та бажання здавна викристалізовувались у чудові поетизовані обряди - колядування, щедрування й засівання.

У народних календарних обрядових величальних піснях - колядках і щедрівках втілився одвічний потяг людей до статків, щастя, добра, краси, високої моралі.

Ото ж сьогодні в приміщенні Березолуківської загальноосвітньої школи відбувся фестиваль колядок та щедрівок: "Три празники в гості".

Колядки, щедрівки та вінчування виконували учнів школи, гурти колядників сіл Березолуки, Кроватка, Яблунівка, Городині.

02740277027802790281028402910295


Колядники завітали до бібліотеки

У ці св'яткові різдв'яні дні жителі села ходять вулицями й домівками із колядами та вертепами. Завітав один з таких гуртів з колядками і до нашої бібліотеки.

0196019701980199


Через поле, через гай до нас їде Миколай.

Святий отче, Миколай,
Мою хату не минай!
Подаруй мені потіху
І торбину, повну сміху,
І здоров'я для родини,
Красну долю для Вкраїни.
В. Багірова

Дев'ятнадцятого грудня - день святого Миколая. Св. Миколай також відомий під іменами: Міколай, Міклаш, Йолупукі, Сейнт Ніколаус, Сантаклос, Фадер Крісмас, Пер Ноель, Сінтер Клаас.
Це найбажаніший день у році для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно і моляться до нього, просячи передусім здоров’я собі та батькам. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різка? Бо чемні діточки обов'язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися.
А в ніч на 19 грудня до кожної дитинки приходить Святий Миколай і кладе під подушку подарунки.
В сучасні часи з’явилась добра традиція – саме у день святого Миколая опікуватись сиротами та знедоленими дітьми, даруючи їм подарунки.
Учні Березолуківської загальноосвітньої школи підготували велике театралізоване дійство "В день Святого Миколая душа радісно співає". Всі були в захваті від чудового співу Еріки де Вріс, запальних танців "циган" у виконанні учнів 4-го класу та , так-званої "нечистої сили" у виконанні учнів 6-го класу. Майстерно читали вірші про Святого Миколая Христинка та Михайлик Безушки, Даринка Скуба, Богдана Наплета.
В бібліотеці було представлено тематичну поличку літератури "Через поле, через гай до нас їде Миколай".
0348032803290343


Доки буде жити Україна,
не заблудить пісня і моя.

bohachuk

Кожна людська доля має свої жнива. Ось і відомому поетові, співцеві поліського краю вісімдесят.

Народився Олександр Богачук в селі Сокіл на Волині. Дід і батько поета ковалі, де біля їхнього горна заіскрилось перше поетичне слово, а потім полетіло піснею.

Творчий ужинок Олександра Богачука – десять поетичних книг, музичний збірник “Світи мені, Дніпре”, він автор двох п’єс, які йщли на сценах театрів, і не менше сотні пісень. А ще й сам пише пісні. Особливо припала людям до душі його пісня “Тиша навкруги”.

До речі, на міжнародному конкурсі в Сочі виконував її українською мовою співак з Японії і завоював почесне місце. Співають її в країнах Європи, в Африці, на Кубі, в Канаді, а минулого року була видана в Сполучених Штатах Америки.

Найкраща оцінка творчості поета, коли швидко розходиться книга і стає надбанням інших. З його поеми “Стогін землі” десятки рядків викарбувано в граніті меморіального комплексу жертвам фашизму в Кортелісах – як клич до всіх живих нашої землі.

Його поезії припали до серця талановитих українських композиторів – Георгія Майбороди, Климентія Домінчена, Володимира Верменича, Віталія Кирейка, Олександра Білаша, Анатолія Пашкевича, Василя Горностая, Віктора Герасимчука та багатьох інших. Так, за мотивами поеми “Крик попелу” Анатолій Пашкевич створив ораторію великої емоційної сили.

Чимало написано про творчість Олександра Богачука, але ще не все охоплено. Час – наймудріший критик. Чи не найглибше і найсправедливіше сказав про нього геніальний наш композитор в передмові збірника “Світи мені, Дніпре” Георгій Майборода. Хто-хто, а він ніколи не розкидався словом: “Поезія Олександра Богачука приваблює композиторів різних поколінь. Кожен знаходить в ній нові смислові й звукові інтонації, теплі барви образної гами. Сила його поетичного слова, насамперед, в емоційній правдивості. Воно природно пульсує з душі поета, переплітається невидимими стебельцями почуттів з мотивами народної пісні. Ця невимушеність, висока емоційна напруга поетичного вислову ставить О. Богачука в ряд поетів щасливої долі, його поезія знаходить найкоротші шляхи до людських сердець.

Олександр Богачук – поет високого громадянського звучання. То ніжний лірик, то зосереджено суворий оповідач, – він завжди вірний своїй самобутній творчій манері... свіжий голос якої живиться чистими джерелами волинського краю”.

До цього можна додати єдине: поет – є поет.

То ж сьогодні, у день народження поета в бібліотеці відбувся літературно-мистецький пробіг по творчості нашого земляка "Якщо ти справжній син свого народу, будь завжди гідним імені його". Учасники заходу з великим задоволенням читали його поезії і співали пісень. Ознайомилися присутні з викладкою книг та газетно-журнальних статей про життя і творчість Олександра Богачука.

Хочеться вірити, доки житиме Україна, доки співатиме український народ, доти ніжною струною бринітиме й Богачукова пісня, яка летить по світу без нього, долаючи нові кордони й нові відстані.

03090316


Година творчого дозвілля

2013 рік Указом Президента України оголошено Роком дитячої творчості.То ж сьогодні в бібліотеці відбулась година творчого дозвілля "Цікаве хобі". Талановиті дитячі руки творили просто дива. Особливо активними були сестрички Катерина та Ілона Данилішини, Настя Демянчук, Маряна Міщаненко, Аня Боймук. Ще діти дізнались про значення кольорів в житті людини.

Двері бібліотеки і творчої майстерні завжди відкриті для всіх юних користувачів.

Мистецтво у різних його проявах завжди вабить і захоплює талановитих читачів , а наполеглива праця та підтримка дорослих дає хорші результати і допомагає долати все нові і нові вершини.

Наприклад творчі роботи Ані Боймук були представлені на районній виставці "У книжковім дивосвіті виростають творчі діти", де отримали дуже хороші відгуки.

0283028902870300


Бібліотека на службі сільської громади

20 листопада 2013 року відбувся обласний огляд-конкурс сільських бібліотек «Бібліотека на службі сільської громади». Рожищенську ЦБС представляла завідувачка бібліотекою-філією с. Березолуки Захарчук Лілія Юріївна – депутат сільської ради , учасниця конкурсу «Бібліоміст».

За участь у конкурсі бібліотека була нагороджена грамотою та цінним подарунком.

3611111


Книга подорожує від села до села. Луцький псалтирь у Березолуках.

1

Влітку цього року у Києві відбулася презентація факсимільної копії найбільш екзотичної книги Середньовіччя – Луцького ПсалтиряXIVст. Це унікальна пам’ятка книжкового мистецтва Волині. Її оригінал було виявлено у Лаврентієвській бібліотеці Флоренції.У палітурному оформленні манускрипту використані мотиви тиснень українських рукописів XIV-XVIIст.

Як зазначив митрополит Ніфонт, вихід у світ книги Середньовіччя – Луцький Псалтирь XIV ст. – є визначною історичною подією. На Волині – це другий псалтирь - минулоріч Волинська єпархія УПЦ перевидала унікальний манускрипт XIV ст. – Луцьке Євангеліє.

Книгу видано Волинською єпархією УПЦ із благословіння Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, за сприяння голови Волинської обласної адміністрації Бориса Клімчука та благодійного фонду «Рідна Волинь». Наклад факсимільної копії рукопису – тисяча примірників.

Згідно з дослідженнями істориків, у 1384 році до річниці смерті правителя Волинської держави великого князя Дмитрія-Любарта на замовлення його синів книгу переписав отець Іван, настоятель луцького Катерининського храму. У післямові він дав коротку характеристику ситуації, що склалася на Волині після того, як її захисник помер. То ж рукопис можна вважати не тільки богослужбовою книгою, але й літописом тих часів. У пам’ять про князя збірник псалмів був переданий Іоано-Богословському собору. Його щоденно читали у храмі за упокій душ Дмитрія-Любарта і його волинських побратимів по мечу.

Однак за шість століть сліди Луцького Псалтира було стерто. Перша згадка про старовинну українську рукописну книгу з’явилась лише у 1954 році у дослідженні італійця Карло Вердіані. Як виявилось, 1932 року старовинний рукопис передали Лаврентійській бібліотеці, що знаходиться у Флоренції.

Видання 2013 року знаменує собою нове відкриття Луцького Псалтиря 1384 року та його «повернення додому», в місто, де він був написаний більш, ніж шістсот років тому. Псалтирь стане корисним для розвитку духовності сучасного читача, який бажає пізнати внутрішнє багатство свого народу. Книга адресована тим, хто цікавиться духовною історією та культурою Русі-України.

Жителі села Березолуки також мали змогу ознайомитись з цією священною книгою в рамках районної акції "Книга подорожує від села до села". Кожен бажаючий міг переглянути книгу. А ті, хто знає старо-слов'янську мову, навіть читали псалми, в яких оспівується любов до Бога за його добрі справи.

Кiлькiсть переглядiв: 1470

Дата останньої зміни 11 Жовтня 2019

Фотогалерея