З 1.07.2018 року бібліотека відійшла до Копачівської об'єднаної територіальної громади
Обереги для захисника

Акцію "Обереги для захисників" влаштували у бібліотеці.

Діти з задоволенням виготовили обереги у вигляді долоньок та жовто-блакитних сердечок, писали на них побажання для солдата.

А ще - власноруч виготовили декілька новорічних вітальних листівок. Вони щиро вірять, що ці невеличкі подарунки зігріють у холодну пору великі серця наших захисників.

ФОТО


Набір книг від «Європейського вектора»

17 грудня в читальному залі Рожищенської районної бібліотеки відбулась приємна подія для бібліотекарів ЦБС – вручення президентом Волинського обласного благодійного фонду «Європейський вектор» Галиною Ведрич нових книг бібліотека-філіям.

Березолуківська бібліотека також отримала такий подарунок.

77 78 79


Що Поштарик нам приніс

Бібліотечний урок про періодичні видання для дітей "Що Поштарик нам приніс "з учнями третього класу провела завідувачка сільською бібліотекою в місцевій школі. Мета заходу: дати загальне поняття "періодика" та "періодичні видання", уявлення про друковані періодичні видання бібліотеки та онлайн видання.

28 29 30


Свято Осені

Радісною подією стало свято Осені. Вироби з овочів та фруктів, природнього матеріалу, композиції з квітів представляли школярі Березолуківської загальноосвітньої школи. Готувалися завчасно. Навідувались кілька разів до сільської бібліотеки, щоб в мережі Інтернетзнайти цікаві ідеї для створення гарних композицій. Найактивнішими учасниками була наймолодша ланка школи. Вироби дивували, зачаровували майстерним виконанням та креативністю

Яка щедра і багата цьго року осінь!

ФОТО


Ми за мир

Днями кілька десятків школярів Березолуківської школи влаштували на подвір’ї школи флешмоб на підтримку цілісності України.

Вони, вбрані у вишиванки, вишикувалися у літери, славши слово «Мир».

Про флешмоб вони дізналися із соціальних мереж. Учасники акції переконують, що всі вони виступають за незалежність і цілісність держави, втім сподіваються, що ситуація вирішиться мирно і братнім народам не доведеться більше ворогувати.

А у сільській бібліотеці організовано викладку газеьно-журнальних статей «Слава україні! Героям Слава!»

71 72 73


З Україною в серці!

З нагоди 23 річниці Незалежності України
у бібліотеці влаштували акцію"З Україною в серці".
В програмі - малюнки на асфальті,
виготовлення плакатів:
"Дерево побажань рідній країні",
"Кольорова Україна",
флеш- моб: "Вірш про Україну"

ФОТО


14 серпня - свято Медового Спаса


За давнім звичаєм, на Медовий Спас віруючі приносять у храми мед для освячення. Традиція ця пов'язана зі стародавньою настановою — перший урожай приносити Богові і лише після цього споживають
14 серпня - солодкий празник Маковія
Кажуть, нібито з цього дня бджоли перестають виробляти мед: бджола перестає носити медовий хабар.
Сьогодні в бібліотеці відбулась година цікавих повідомлень: "Мед - дивовижний витвір природи". Відвідувачі ознайомилися з викладкою літератури "Спас медовий - солоде свято" та про цілющі властивості меду за допомогою мережі Інтернет.

57 58 59


Візит голови РДА до бібліотеки

Сьогодні до бібліотеки завітав голова Рожищенської райдержадміністрації Вадим Валентинович Дулюк.

Ознайомився з роботою бібліотеки, її книжковим фондом,матеріально-технічною базою, книжковими виставками та поличками, роботою бібліотеки за програмою "Бібліоміст".

56

Голова райдержадміністрації Вадим Дулюк,Березолуківський сільський голова
Володимир Григорук, завідувачкаБерезолуківською сільською
бібліотекою-філією Лілія Захарчук у бібліотеці.


Рятує від спеки
СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА!

В ці спекотні липневі дні бібліотека рідко буває порожньою. Відвідувачі заходять, щоб знайти потрібну їм інформацію у мережі "Інтернет", відпочити, або просто поспілкуватись між собою в бібліотечній прохолоді.

53

Абітурієнтка Марія перевіряє результати зданих екзаменів у Ковельському медичному коледжі.

54

Пенсіонер пан Олександр цікавиться новітньою сільгосптехнікою та прогнозом погоди, що в час збирання зернових дуже актуально.

То ж від літньої спеки втікайте до СУЧАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ!!!


Сучасна бібліотека - МІСТ ВАШ!

24 липня бібліотека взяла участь у ІVярмарку бібліотечних інновацій
"Сучасна бібліотека: міст ваш!" в Національному спортивному комплексі "Олімпійський", м. Київ
Вітальні слова мали:
Олеся Островська-Люта, перший заступник Міністра культури України
Ірина Шевченко, Президент Української бібліотечної асоціації
Матей Новак, директор програми "Бібліоміст"
Наша бібліотека, як одна із учасників команди Волинського піар-офісу успішно виступила у секції "Піар-жахастики зі щасливим кінцем".
A ще взяли участь у майстер-класах:
ІТ-експрес від випускників програми
"Сучасний бібліотекар",
пазли "Територія єдності" від УБА
та роль бібліотеки у формуванні медіаграмотності.

ФОТО


Лінія життя Йосипа Струцюка

Струцюк Йосип Георгійович -поет, прозаїк, драматург, публіцист,

член Національної спілки письменників

17 липняукраїнському поетові, прозаїкові

минає 80 років від дня народження

В бібліотеці організовано тематичну викладку літератури:

"Лінія життя Йосипа Струцюка"

та проведено веб-мандрівку по життєвому та творчому шляху нашого земляка

459 460 461 464


Бібліоліто

Скоро – середина літа, яке радує нас дзвінкоголосим пташиним співом, буянням зелені, ароматами квітів.

Продовжується і свято, яке триває майже три місяці – КАНІКУЛИ!

А наша БІБЛІОТЕКА працює без канікул!

Ми пропонуємо своїм відвідувачам різноманітний пізнавальний та розважальний відпочинок: читання на природі, інтернет-круїзи, відео-подорожі, спілкування в соцмережах, майстер-класи, тренінги.

Не гайте даремно час – БІБЛІОТЕКА чекає на Вас!

111


"Зелена аптека" в бібліотеці

Для користувачів бібліотеки проведено годину екологічної грамотності «Скарбниця здоров ′я і краси», організовано веб-перегляд «Зелена аптека».

Валентина Миколаївна Гнатюк - постійна користувачка нашої бібліотеки. Вона в минулому була завідувачкою цього закладу. Завжди цікавиться новинками. А з появою в бібліотеці комп'ютерів та доступу до інтернету - ще більш стала навідуватись сюди.

Тепер - пора збору лікарських рослин. То ж Валентина Миколаївна вже черовий раз навідується до бібліотеки, щоб знайти в мережі інформацію про лікарські трави спориш, конюшина, парило, та м'ята перцева.

"Із задоволенням сюди приходжу, бо знаю, що відколи в бібліотеці з'явився інтернет, то кожен мій запит буде задоволено", - говорить пані Валентина.

445 446

А ще пропонуємо добірку сайтів про лікарські рослини:
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ:

Довідник лікарських рослин
http://proherbs.org.ua/
Сайт містить основні відомості про лікарські рослини.

Енциклопедія лікарських трав і рослин
http://setrum.net
Сайт-довідник лікарських рослин.

Лекарственные растения
http://www.lekar-trava.ru/
Дані про найвідоміші лікарські рослини: короткий опис та місця зростання, хімічний склад сировини, застосування препаратів у науковій та народній медицині.

Лекарственные растения
http://timeherbal.com/
Про цілющі властивості лікарських рослин та їх застосування.

Лекарственные растения и травы
http://medicinalplants.ru/
Сайт про лікарські рослини, способи застосування рослин-цілителів та лікарських рослин

Лікарські рослини
http://likar-trava.com/
Про лікувальні властивості деяких рослин.

Лікарські рослини.

http://liktravy.com/

Все про лікарські рослини та їх застосування
Сайт містить основні відомості про лікарські рослини, їх властивості та застосування.


Конституція України –
основний закон нашої держави

Україно, в паростках надій,
Із широкою, як степ, душею,
В думі сивій, волі молодій —
Переймаюсь долею твоєю.

Всього один деньвідділяє нас від одного з головних свят нашої держави – Конституції України, яку було прийнято 28 червня 1996 року.

Кожна держава має свою конституцію і вважає її найціннішим документом. У цьому документі закладено основу держави — її суспільні й національні цінності, життєво важливі права та свободи громадян. Конституція — це гордість країни, день її прийняття вважається великим святом.

Конституція посідає особливе місце серед усіх законів держави. Цей документ закріплює основні права, свободи та обов'язки громадян, основи державного устрою, визначає, як утворюються та діють органи влади.

Для ознайомлення відвідувачів з Основним законом нашої держави в нашій бібліотеці організовано викладку літератури "Конституція України-основний закон нашої держави"

Мета: розповістивідвідувачам про історію створення Конституції України, основні її засади, виховувати почуття патріотизму до своєї держави.

345 344 346


Участь у семінарі

4-5 червня піар-офіс "Сучасні бібліотеки Волині", учасником якого є і наша Березолуківська сільська бібліотека взяв участь у підсумковому семінарі для обміну досвідом за проектом регіональних піар-офісів сучасних бібліотек програми "Бібліоміст" та ГО "Центр медіареформ". Разом з нами були учасники з різних областей України. Проходив семінар у готельному комплексі "Пуща Лісова" (Київська область).

Аналізували успіхи проекту, розповідали про труднощі та навіть про нестандартні ситуації, з якими довелось зіткнутись у роботі. Відбувалося скайп-спілкування з Маріупольським піар-офісом, працівники якого не змогли бути присутні на семінарі у звязку із ситуацією, що склалася на Сході країни.
Учасники з Волинського піар-офісу теж ділилися своїм досвідом та історіями успіхів користувачів бібліотек, які вони здобули завдяки використаттю сучасних технологій, знайомилися з учасниками з інших областей. Отримали сертифікати і, звичайно, дуже цим пишаємося! З собою додому привезли позитивні враження та хороший настрій.

1


У своїй родині найкраще дитині

15 травня бібліотекар Лілія Захарчук та фахівець із соціальної роботи Лариса Тимощук провели годину цікавого спілкування до Всесвітнього дня сім’ї «У своїй родині найкраще дитині».

Учасниками заходів були учні, які знайомились з родинними традиціями, як основою сімейного виховання. Діти дізнались, що таке сім’я, рід, родина, родовід, родинні традиції, про цінність всього того. Що пов’язує їх із сім’єю, родиною та батьківською хатою.

Як кожне дерево має своє коріння, так і кожна родина має своє минуле. Тому, в процесі підготовки до заходу, діти цікавились історією свого роду, розпитували своїх батьків, бабусь і дідусів про коріння родини і малювали свої родовідні дерева.

Діти охоче спілкувалися. Розповідали кожен про свої великі та маленькі родини, про улюблені сімейні свята та заняття.

Аналізуючи проведений захід, можна із впевненістю роботи висновки, що формування у дитини правильної життєвої позиції можливе тільки там, де дитина визнається найвищою цінністю, а основними засобами виховання є добро, ласка, любов, повага і взаєморозуміння.

111


Пам'ять залишається в віках

9 травня 1945 року назавжди ввійшло в історію як День Перемоги у найбільшій і найкривавішій війні на нашій планеті.

Територія України стала ареною найзапеклішого збройного протиборства двох могутніх держав. Буквально кожен клаптик її землі переораний бомбами, снарядами, перекопаний солдатськими лопатами, рясно политий кров’ю. Тут відбувалися найжорстокіші битви війни і загинуло чи не найбільше бійців та командирів Червоної армії.

Ми завжди пам’ятаємо ціну, яку заплатили наші батьки і діди за сьогоднішній мир в Україні, за надану можливість наступним поколінням жити, народжувати і виховувати дітей. Будемо ж гідні ратного і трудового подвигу наших батьків. Зробимо все від нас залежне, щоб розквітав, ставав красивішим і заможнішим рідний край. Нехай земля радує щедрим колосом, а чисте, мирне небо – сонячними погожими днинами, рясним, своєчасним дощем.

Сьогодні біля Монументу Слави відбувся мітинг до Дня Перемоги. З вітальним словом до всіх присутніх звернулися: сільський голова Володимир Григорук, директор місцевої школи Володимир Блажко та ветеран Великої Вітчизняної війни Михайло Петрович Ліщук. З вітальними словами та словами вдячності до ветеранів. Яких на території сільської ради залишилось лише троє, звернулися учні школи.

Були покладені квіти до підніжжя Монументу Слави та кургану Слави, зачитана Книга Пам’яті. У сільській бібліотеці організована тематична поличка: «Мужність повертається у віках».

ФОТО


Чорнобиль не має минулого часу. День пам'яті жертв Чорнобильської трагедії

26 квітня 1986 року о 01.23 сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС.
Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році..

Жахлива аварія призвела до радіоактивного опромінення величезної кількості людей, до забруднення води й навколишнього середовища. На території України утворилася так звана 30-кілометрова "зона відчуження", з якої терміново було переселено людей для врятування їхнього життя.

26 квітня - є днем пам'яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам'яті українського народу.

На території Березолуківської сільської ради проживає два ліквідатори Чорнобильського лиха. Це - Лосіч Анатолій Васильович, та Отрода Іван Григорович.

3311 3312


Ці дивовижні рожищенські писанки

О, писанко! Ти - символ України!
Любові й миру вічна берегиня.

Ось і прийшла весна – найпрекрасніша пора року. З її приходом оживає природа, повертаються з далеких країв птахи, зодягаються в зелень ліси та діброви. І саме з весною приходить в нашу оселю найголовніше свято християн – Пасха або Великдень. Це величне свято Світлого Воскресіння Христа, який приніс себе в жертву за гріхи людей і спокутував їх своїми стражданнями.
З утвердженням незалежної України Великдень одним із перших повертає нам те життєстверджуюче джерело, яким живиться народна мудрість.
Великдень в українців завжди асоціюється з писанкою. Важко собі уявити Великдень без писанок. Розписане по-мистецьки яйце створює особливий, святковий настрій.
Саме на конкурс пасхальних композицій запросив Рожищенський районний відділ культури всіх сьогодні. Милувало око різнобарв’я крашанок. А що вже писанки – справжній витвір мистецтва!
В конкурсі взяла участь і наша бібліотека та клуб з композицією:

"Хай лине квітнева соната з небес:
Христос Воскрес! Воістино Воскрес!"

0055 0069 0065


Герої в нашій пам'яті житимуть завжди

А сотню вже зустріли небеса...
Летіли легко, хоч Майдан ридав.
І з кров´ю перемішана сльоза...
А батько сина ще не відпускав.

Й заплакав Бог, побачивши загін
Спереду — сотник, молодий, вродливий,
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній, сивий-сивий.

І рани їхні вже не їм болять.
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло.
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла...


До 200-річчя Шевченка
Читаємо Кобзаря

З весною приходить Шевченкове свято. А в цьому році ця дата особлива - 200 років від дня народження. В приміщенні місцевої школи відбулась літературна година "Читаємо Кобзаря". Учні познайомилися з життєвим і творчим шляхом Т.Г.Шевченка, історією написання "Кобзаря". А потім діти розказували вірші геніального поета, співали пісні на слова поезії Шевченка, показували театралізовані сценки за його творами. У сільській бібліотеці ознайомилися з тематичною викладкою книг та газетно-журнальних статей "Шевченко - сяйво Незалежної України". Свої роботи, присвячені дню народження Шевченка представили Ганна Боймук та Ілона Данилішина.

ФОТО


До 200-річчя Шевченка
Родинний оберіг

001

Цю надзвичайно гарну картину написав уродженець села Березолуки, нині мешканець міста Львів, викладач Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва імені Івана Труша Борис Андрійович Кужелюк. У 1994 році подарував своїй сестрі Святославі. Ось уже двадцять років цей неоціненний подарунок прикрашає оселю Святослави Андріївни і є своєрідним оберегом для її родини.


Шевченківські читання

Щовесни на початку березня в нашій державі вшановують пам'ять Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка.

У 2014 році відзначається 200 річниця від дня народження поета. Уже стало традицією відзначати шевченківські дні.

Тож сьогодні в бібліотеці відбулися "Шевченківські читання",

а з метою популяризації його творчої спадщини, організовано виставку літератури:

"Шевченко - сяйво Незалежної України".

5411541554205423


Герої не вмирають

Вічна пам'ять Героям Євромайдану, які віддали своє життя за майбутнє України, майбутнє наших дітей та онуків. Небесна Сотня назавжди залишиться в наших серцях.

162223


Рідна мова-чисте джерело

21 лютого є міжнародним днем рідної мови на Генеральній конференції ЮНЕСКО у 1999 році та відзначається починаючи з 2000 року з метою сприяння мовній і культурній різноманітності та багатомовності.

Мови є найбільш дієвим інструментом збереження і розвитку людської духовної і матеріальної спадщини. Крім того в мові проявляється неповторність кожного етносу, в мові закарбована сакральна сутність нації, її історія та сьогодення. Також через мову передається сакральна духовна єдність народу й самоусвідомлення себе в якості унікального суспільства.

Приділяючи увагу рідній мові, не треба забувати й про мови інших народів, адже знання мов зближує людей, нації, суспільства, держави. Знання інших мов допомагає пізнати ментальність її носіів, відмінні від звичних способи мислення.

Українська мова є рідною для багаточисельного європейського народу й державною мовою для нашої країни. Однак треба з повагою відноситись до мов національних меншин, бо мов багато, а їх носії – це також люди, частина людства.

В бібліотеці користувачі взяли участь у вікторині: "Як ми знаємо рідну мову" та ознайомилися з викладкою літератури та газетно-журнальних статей: "Рідна мова - чисте джерело".

537253755376


Як учні звичайної сільської школи мандрують завдяки сучасній бібліотеці.

19 лютого в приміщенні Березолуківської бібліотеки було людно. Адже сюди завітали учні 5-9 класів, щоб помандрувати цікавими місцями нашого волинського краю.

За допомогою новітнього комп’ютерного обладнання, наданого програмою «Бібліоміст» та безкоштовного доступу до мережі Інтернет діти мандрували Замком Любарта, Зимненським Святогірським монастирем , музеєм Лесі Українки в Колодяжному.

Присутні із задоволенням взяли участь у флеш-мобі «Леся Українка – донька Волинського краю», присвяченому річниці від дня народження поетеси, де читали її вірш «Надія», а також переглянули тематичну виставку літератури: «Волинь моя синьоока, омріяна казка віків». Після мандрів діти влаштували фото-паті в бібліотеці. І це вкотре підтверджує, що сучасна бібліотека – це місце, де користувачу приємно бути, спілкуватись, творити, мандрувати і читати.

Активна користувачка, учениця місцевої школи Аня Боймук:

- Мені дуже подобається бувати внашій сучасній бібліотеці. Тут можна гарно відпочити,поспілкуватись з друзями в соцмережах, та просто провести змістовно й цікаво свійвільний час.

Сільський голова Володимир Григорук:

- Внесок сучасних бібліотек у соціально-економічний розвиток села надзвичайно великий. Це – широкі можливості для користувачів, це не просто робота з книжкою, а надання доступу до нової комп’ютерної техніки, до Інтернету , можливість спілкування в соціальних мережах та пошуку рідних і друзів.

Директор місцевої загальноосвітньої школи Володимир Блажко:

- Наша сучасна бібліотека села Березолуки – це не стара бібліотека плюс Інтернет, а нове бачення ролі бібліотек у сучасному світі. Сучасна бібліотека – це зйомки, перегляд відео, віртуальні екскурсії, навчання. Бібліотекар Лілія Захарчук вже сьогодні впроваджує ці інновації в своїй роботі та розповідає про це людям.

53505352535553645367


Фестиваль колядок та щедрівок у школі

Три празники в гості
Сійся, родися,
Жито, пшениця,
Горох, чечевиця,
І всяка пашниця,
Внизу корениста,
Зверху колосиста,
Щоб на майбутній рік
Було більше, ніж торік.
Щоб всього було доволі
І в коморі, і на полі.
Сію, сію, посіваю,
З Новим роком
Поздоровляю!

Новий рік завжди пов'язаний з мріями про краще майбутнє. Ці мрії та бажання здавна викристалізовувались у чудові поетизовані обряди - колядування, щедрування й засівання.

У народних календарних обрядових величальних піснях - колядках і щедрівках втілився одвічний потяг людей до статків, щастя, добра, краси, високої моралі.

Ото ж сьогодні в приміщенні Березолуківської загальноосвітньої школи відбувся фестиваль колядок та щедрівок: "Три празники в гості".

Колядки, щедрівки та вінчування виконували учнів школи, гурти колядників сіл Березолуки, Кроватка, Яблунівка, Городині.

02740277027802790281028402910295


Колядники завітали до бібліотеки

У ці св'яткові різдв'яні дні жителі села ходять вулицями й домівками із колядами та вертепами. Завітав один з таких гуртів з колядками і до нашої бібліотеки.

0196019701980199


Через поле, через гай до нас їде Миколай.

Святий отче, Миколай,
Мою хату не минай!
Подаруй мені потіху
І торбину, повну сміху,
І здоров'я для родини,
Красну долю для Вкраїни.
В. Багірова

Дев'ятнадцятого грудня - день святого Миколая. Св. Миколай також відомий під іменами: Міколай, Міклаш, Йолупукі, Сейнт Ніколаус, Сантаклос, Фадер Крісмас, Пер Ноель, Сінтер Клаас.
Це найбажаніший день у році для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно і моляться до нього, просячи передусім здоров’я собі та батькам. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різка? Бо чемні діточки обов'язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися.
А в ніч на 19 грудня до кожної дитинки приходить Святий Миколай і кладе під подушку подарунки.
В сучасні часи з’явилась добра традиція – саме у день святого Миколая опікуватись сиротами та знедоленими дітьми, даруючи їм подарунки.
Учні Березолуківської загальноосвітньої школи підготували велике театралізоване дійство "В день Святого Миколая душа радісно співає". Всі були в захваті від чудового співу Еріки де Вріс, запальних танців "циган" у виконанні учнів 4-го класу та , так-званої "нечистої сили" у виконанні учнів 6-го класу. Майстерно читали вірші про Святого Миколая Христинка та Михайлик Безушки, Даринка Скуба, Богдана Наплета.
В бібліотеці було представлено тематичну поличку літератури "Через поле, через гай до нас їде Миколай".
0348032803290343


Доки буде жити Україна,
не заблудить пісня і моя.

bohachuk

Кожна людська доля має свої жнива. Ось і відомому поетові, співцеві поліського краю вісімдесят.

Народився Олександр Богачук в селі Сокіл на Волині. Дід і батько поета ковалі, де біля їхнього горна заіскрилось перше поетичне слово, а потім полетіло піснею.

Творчий ужинок Олександра Богачука – десять поетичних книг, музичний збірник “Світи мені, Дніпре”, він автор двох п’єс, які йщли на сценах театрів, і не менше сотні пісень. А ще й сам пише пісні. Особливо припала людям до душі його пісня “Тиша навкруги”.

До речі, на міжнародному конкурсі в Сочі виконував її українською мовою співак з Японії і завоював почесне місце. Співають її в країнах Європи, в Африці, на Кубі, в Канаді, а минулого року була видана в Сполучених Штатах Америки.

Найкраща оцінка творчості поета, коли швидко розходиться книга і стає надбанням інших. З його поеми “Стогін землі” десятки рядків викарбувано в граніті меморіального комплексу жертвам фашизму в Кортелісах – як клич до всіх живих нашої землі.

Його поезії припали до серця талановитих українських композиторів – Георгія Майбороди, Климентія Домінчена, Володимира Верменича, Віталія Кирейка, Олександра Білаша, Анатолія Пашкевича, Василя Горностая, Віктора Герасимчука та багатьох інших. Так, за мотивами поеми “Крик попелу” Анатолій Пашкевич створив ораторію великої емоційної сили.

Чимало написано про творчість Олександра Богачука, але ще не все охоплено. Час – наймудріший критик. Чи не найглибше і найсправедливіше сказав про нього геніальний наш композитор в передмові збірника “Світи мені, Дніпре” Георгій Майборода. Хто-хто, а він ніколи не розкидався словом: “Поезія Олександра Богачука приваблює композиторів різних поколінь. Кожен знаходить в ній нові смислові й звукові інтонації, теплі барви образної гами. Сила його поетичного слова, насамперед, в емоційній правдивості. Воно природно пульсує з душі поета, переплітається невидимими стебельцями почуттів з мотивами народної пісні. Ця невимушеність, висока емоційна напруга поетичного вислову ставить О. Богачука в ряд поетів щасливої долі, його поезія знаходить найкоротші шляхи до людських сердець.

Олександр Богачук – поет високого громадянського звучання. То ніжний лірик, то зосереджено суворий оповідач, – він завжди вірний своїй самобутній творчій манері... свіжий голос якої живиться чистими джерелами волинського краю”.

До цього можна додати єдине: поет – є поет.

То ж сьогодні, у день народження поета в бібліотеці відбувся літературно-мистецький пробіг по творчості нашого земляка "Якщо ти справжній син свого народу, будь завжди гідним імені його". Учасники заходу з великим задоволенням читали його поезії і співали пісень. Ознайомилися присутні з викладкою книг та газетно-журнальних статей про життя і творчість Олександра Богачука.

Хочеться вірити, доки житиме Україна, доки співатиме український народ, доти ніжною струною бринітиме й Богачукова пісня, яка летить по світу без нього, долаючи нові кордони й нові відстані.

03090316


Година творчого дозвілля

2013 рік Указом Президента України оголошено Роком дитячої творчості.То ж сьогодні в бібліотеці відбулась година творчого дозвілля "Цікаве хобі". Талановиті дитячі руки творили просто дива. Особливо активними були сестрички Катерина та Ілона Данилішини, Настя Демянчук, Маряна Міщаненко, Аня Боймук. Ще діти дізнались про значення кольорів в житті людини.

Двері бібліотеки і творчої майстерні завжди відкриті для всіх юних користувачів.

Мистецтво у різних його проявах завжди вабить і захоплює талановитих читачів , а наполеглива праця та підтримка дорослих дає хорші результати і допомагає долати все нові і нові вершини.

Наприклад творчі роботи Ані Боймук були представлені на районній виставці "У книжковім дивосвіті виростають творчі діти", де отримали дуже хороші відгуки.

0283028902870300


Бібліотека на службі сільської громади

20 листопада 2013 року відбувся обласний огляд-конкурс сільських бібліотек «Бібліотека на службі сільської громади». Рожищенську ЦБС представляла завідувачка бібліотекою-філією с. Березолуки Захарчук Лілія Юріївна – депутат сільської ради , учасниця конкурсу «Бібліоміст».

За участь у конкурсі бібліотека була нагороджена грамотою та цінним подарунком.

3611111


Книга подорожує від села до села. Луцький псалтирь у Березолуках.

1

Влітку цього року у Києві відбулася презентація факсимільної копії найбільш екзотичної книги Середньовіччя – Луцького ПсалтиряXIVст. Це унікальна пам’ятка книжкового мистецтва Волині. Її оригінал було виявлено у Лаврентієвській бібліотеці Флоренції.У палітурному оформленні манускрипту використані мотиви тиснень українських рукописів XIV-XVIIст.

Як зазначив митрополит Ніфонт, вихід у світ книги Середньовіччя – Луцький Псалтирь XIV ст. – є визначною історичною подією. На Волині – це другий псалтирь - минулоріч Волинська єпархія УПЦ перевидала унікальний манускрипт XIV ст. – Луцьке Євангеліє.

Книгу видано Волинською єпархією УПЦ із благословіння Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, за сприяння голови Волинської обласної адміністрації Бориса Клімчука та благодійного фонду «Рідна Волинь». Наклад факсимільної копії рукопису – тисяча примірників.

Згідно з дослідженнями істориків, у 1384 році до річниці смерті правителя Волинської держави великого князя Дмитрія-Любарта на замовлення його синів книгу переписав отець Іван, настоятель луцького Катерининського храму. У післямові він дав коротку характеристику ситуації, що склалася на Волині після того, як її захисник помер. То ж рукопис можна вважати не тільки богослужбовою книгою, але й літописом тих часів. У пам’ять про князя збірник псалмів був переданий Іоано-Богословському собору. Його щоденно читали у храмі за упокій душ Дмитрія-Любарта і його волинських побратимів по мечу.

Однак за шість століть сліди Луцького Псалтира було стерто. Перша згадка про старовинну українську рукописну книгу з’явилась лише у 1954 році у дослідженні італійця Карло Вердіані. Як виявилось, 1932 року старовинний рукопис передали Лаврентійській бібліотеці, що знаходиться у Флоренції.

Видання 2013 року знаменує собою нове відкриття Луцького Псалтиря 1384 року та його «повернення додому», в місто, де він був написаний більш, ніж шістсот років тому. Псалтирь стане корисним для розвитку духовності сучасного читача, який бажає пізнати внутрішнє багатство свого народу. Книга адресована тим, хто цікавиться духовною історією та культурою Русі-України.

Жителі села Березолуки також мали змогу ознайомитись з цією священною книгою в рамках районної акції "Книга подорожує від села до села". Кожен бажаючий міг переглянути книгу. А ті, хто знає старо-слов'янську мову, навіть читали псалми, в яких оспівується любов до Бога за його добрі справи.

Кiлькiсть переглядiв: 1474

Дата останньої зміни 16 Жовтня 2019

Фотогалерея